İttifak

İttifak

Son dakika ittifak haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ittifak gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ittifak haber sayfamızda...

İttifak

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.532 ittifak haberi bulunmuştur.
MHP'li Büyükataman'dan, Özgür Özel'in 'el öpme' eleştirisine tepki
MHP'li Büyükataman'dan, Özgür Özel'in 'el öpme' eleştirisine tepkiMHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Terör örgütü sempatizanlarının elini öpmekten ar etmeyen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, FETÖ artıklarının suflelerini Meclis kürsüsünde tekrarlayarak Genel Başkanımızı ve kahraman özel hareket polislerimizi hedefe koymaya çalışmıştır" dedi.
16.07.2024Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Filistin'in yanında dimdik duruyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Filistin'in yanında dimdik duruyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kandan, gözyaşından ve işgalden beslenen zalimler rahatsız olsalar da biz Filistin’in yanında dimdik duruyoruz ve duracağız. Türkiye olarak bölgemizin sulhu sukuna kavuşması için garantörlük dahil her türlü rolü üstlenmeye hazır olduğumuzu tekrar ifade ediyorum" dedi.
16.07.2024Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın NATO Zirvesi’ndeki yoğun diplomasi trafiği
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın NATO Zirvesi’ndeki yoğun diplomasi trafiğiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin başkenti Washington’da düzenlenen NATO Liderler Zirvesi sonrasında değerlendirmelerde bulundu.
12.07.2024Dünya
Erdoğan: Karşımızda hukuk tanımayan, gözü dönmüş bir yapı var
Erdoğan: Karşımızda hukuk tanımayan, gözü dönmüş bir yapı varCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi’nin ardından ABD’nin başkenti Washington’da basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, Netanyahu yönetiminin sadece kendi halkının değil, bölgenin de güvenliğini tehlikeye attığını belirterek, “Karşımızda savaş hukuku dahil, hiçbir hukuk, nizam, değer ve sınır tanımayan gözü dönmüş bir yapı vardır” dedi.
12.07.2024Politika
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Müttefikler Netanyahu’ya ‘artık yeter’ demeli
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Müttefikler Netanyahu’ya ‘artık yeter’ demeliTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, NATO Parlamento Başkanları Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, İsrail’in Gazze’deki ‘katliamının’ durdurulması gerektiğini belirterek, “Müttefiklere Netanyahu Hükümetinin saldırganlığına ‘artık yeter’ demeleri çağrısında bulunuyoruz” dedi.
9.07.2024Dünya
ABD Savunma Bakanı Austin, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile bir araya geldi
ABD Savunma Bakanı Austin, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile bir araya geldi ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin ABD’nin başkenti Washington’da düzenlenecek olan NATO Liderler Zirvesi öncesinde NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bir araya geldi.
9.07.2024Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: NATO Zirvesi'nde artan terör tehdidine dikkati çekeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: NATO Zirvesi'nde artan terör tehdidine dikkati çekeceğizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere ABD'ye gitti. Erdoğan, "Yapacağımız görüşmelerde başta yakın çevremiz olmak üzere dünyada artan terör tehdidine dikkati çekeceğiz. Terör örgütleriyle kararlı ve bütüncül bir mücadele yürütülmesi noktasında NATO'nun gayretlerinin artırılması gerektiğinin de altını çizeceğiz" dedi.
9.07.2024Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın ABD'ye gidecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın ABD'ye gidecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Washington'da düzenlenecek NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere yarın Amerika Birleşik Devletleri'ne (ABD) gidecek.
8.07.2024Politika
Özgür Özel: Çürümüşleri ayıklayın, bu yükten kurtulun
Özgür Özel: Çürümüşleri ayıklayın, bu yükten kurtulunCHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sinan Ateş cinayeti davasına ilişkin, "Bu cinayeti azmettiren ve işin içinde suç örgütleriyle temas edenleri ayırmazsanız bu çürümüşlük hepinize sirayet ediyor. Partinizi ve ittifakınızı bu çürümüşlükten kurtarmak için yapmanız gereken şey; o çürümüşleri o sepetten ayırmak. İllegal yapılarla iş birliği içinde olan çürümüşleri ayıklayın, bu yükten hepiniz kurtulun" dedi.
4.07.2024Politika
Fransa seçimlerinde ilk turun galibi Le Pen oldu
Fransa seçimlerinde ilk turun galibi Le Pen olduFransa’da dün yapılan erken seçimlerde aşırı sağcı lider Marine Le Pen’in Ulusal Birlik partisi seçimi önde bitirdi. Sol partilerin kurduğu Yeni Halk Cephesi yüzde 27,99 oyla ikinci olurken, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un ‘Ensemble’ ittifakı ise üçüncü sırada kaldı. Macron, Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinin ardından erken seçim kararı almıştı.
1.07.2024Dünya
Özgür Özel: 5 yıl tamamlanmaz, erken seçim olur
Özgür Özel: 5 yıl tamamlanmaz, erken seçim olurCHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Bence 5 yıl tamamlanmaz. 2 veya 2,5'uncu yılın tam ortasında bir erken seçim olur. Bugünden 1,5 yıl sonrası bir erken seçimi olası görüyorum. İstiyor muyum? Vallahi gelecek hafta olsun istiyorum" dedi.
27.06.2024Politika
Fidan, Türkiye-Romanya-Polonya Üçlü İşbirliği ortak basın toplantısında konuştu
Fidan, Türkiye-Romanya-Polonya Üçlü İşbirliği ortak basın toplantısında konuştuDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Türkiye-Romanya-Polonya Üçlü İşbirliği Dışişleri Bakanları toplantısı için geldiği Polonya’nın başkenti Varşova’da Polonya Dışişleri Bakanı Radoslaw Sikorski ve Romanya Dışişleri Bakanı Luminita Odobescu ile ortak basın toplantısı düzenledi.
26.06.2024Dünya
Özgür Özel: 'Normalleşelim, muhalefet etmeyin' diyorlarsa biz orada yokuz
Özgür Özel: 'Normalleşelim, muhalefet etmeyin' diyorlarsa biz orada yokuzCHP Genel Başkan Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'normalleşme' açıklamalarına ilişkin, "El sıkışmak için tek el yetmez. İki tane el gerekir. 'Normalleşelim, muhalefet etmeyin' diyorlarsa biz orada yokuz. Ama 'Yumruğunuzu yeniden sıkacak mısınız?' diyorlarsa biz orada da yokuz. El sıkışmaya, selamlaşmaya, müzakereye devam; mücadeleye de devam" dedi.
26.06.2024Politika
Rutte: NATO Genel Sekreteri olarak atanmak büyük bir onur
Rutte: NATO Genel Sekreteri olarak atanmak büyük bir onurHollanda Başbakanı Mark Rutte, NATO Genel Sekreteri olarak atanmasıyla ilgili bugün açıklama yaparak “NATO Genel Sekreteri olarak atanmak büyük bir onurdur. İttifak kolektif güvenliğimizin temel taşıdır ve öyle kalacaktır” dedi.
26.06.2024Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhur İttifakı birdir, bütündür, sarsılmadan öyle kalacaktır
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhur İttifakı birdir, bütündür, sarsılmadan öyle kalacaktırCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Şunu herkes görsün, anlasın ve zihnine adeta mıh gibi kazısın; 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı meydanlarda kurulan Cumhur İttifakı sapasağlam ayaktadır, birdir, bütündür ve ülkemizin, milletimizin selameti adına, sarsılmadan öyle kalacaktır" dedi.
26.06.2024Politika
Bakan Fidan: Savaşların yayılma riski giderek daha da artıyor
Bakan Fidan: Savaşların yayılma riski giderek daha da artıyorDışişleri Bakanı Hakan Fidan, "Sadece Ukrayna'da değil, Gazze'deki savaşta da aynı şeyi söylüyoruz ve diğer savaşlarla ilgili de aynı şeyi söylüyoruz. Bölgemizde gerçekten büyük bir barışa ve huzura ihtiyaç var. Aksi takdirde savaşların yayılma riski giderek daha da artıyor" dedi.
25.06.2024Politika
Özgür Özel: Türkiye'nin en büyük direnişini kira yardımı için başlatacağım
Özgür Özel: Türkiye'nin en büyük direnişini kira yardımı için başlatacağımHP Genel Başkanı Özgür Özel, depremzedeler için bu ay son kez kira yardımı yapıldığını belirterek, "Büyük bir belirsizlik ve haksızlık var. Türkiye'nin en büyük direnişini kira yardımı için başlatacağım" dedi.
22.06.2024Politika
Siyasi partiler bayramlaştı
Siyasi partiler bayramlaştıAnkara'da Kurban Bayramı'nın 2'nci gününde siyasi partiler arasında bayramlaşma ziyaretleri gerçekleştirildi. AK Parti ve CHP heyetlerinin bayramlaşmasında, 31 Mart seçimlerinin ardından başlayan normalleşme sürecine dikkat çekilerek diyalog mesajları verildi.
17.06.2024Politika
Özgür Özel: O sözü hiç üzerimize almıyoruz
Özgür Özel: O sözü hiç üzerimize almıyoruzCHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Sayın Cumhurbaşkanı dün uçakta 'Herhalde iadeiziyaretimizi hazmedemeyenler oldu' demiş. O sözü hiç üzerimize almıyoruz. Çünkü bu işi başlatan biziz. Herkesin gözü önünde oldu. Herhalde bunu yine kendi ittifak ortağına söylüyor. Çünkü Cumhur İttifakı'nın ortakları bizim üzerimizden iletişim kuruyorlar" dedi.
16.06.2024Politika
Özgür Özel: Kimseyle bir gerginliğimiz yok
Özgür Özel: Kimseyle bir gerginliğimiz yokBeyoğlu’nda katıldığı Şehit Aileleri ve Gaziler Çalıştayı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel "Biz son seçime bir siyasi partiyle ittifak yaparak girmedik. Ve tek başımıza son 47 yılın en yüksek oyunu alarak Türkiye'nin birinci partisi olduk. O yüzden de ittifak ortağımız olmadığı için de kavga edecek kimse yok yanımızda. Kimseyle bir tartışmamız, gerginliğimiz yok" dedi.
13.06.2024Gündem
Bahçeli: Geniş tabanlı ittifak MHP'nin temennisidir
Bahçeli: Geniş tabanlı ittifak MHP'nin temennisidirMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "AK Parti ile CHP arasında geniş tabanlı bir ittifakın vücuda gelmesi, buna da 6'lı masanın diğer unsurlarının desteği Milliyetçi Hareket Partisi'nin samimi dileği ve temennisidir. Buna rağmen Cumhur İttifakı'na bağlılığımız kararlılıkla devam edecek, TBMM'de kanun tekliflerine verilen desteğimiz aynen sürecektir" dedi.
12.06.2024Politika
Erdoğan: Netanyahu denen gözünü kan bürümüş muhterise artık 'Dur' denilmeli
Erdoğan: Netanyahu denen gözünü kan bürümüş muhterise artık 'Dur' denilmeliCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kendi ülkesi ile birlikte bölgemizi ve tüm dünyayı büyük bir felakete sürükleyen Netanyahu denen bu barbara, bu hayduda, gözünü kan bürümüş bu muhterise artık bir 'Dur' denilmelidir" ifadelerini kullandı.
2.06.2024Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Özgür Özel'e bayramdan önce iadeiziyarette bulunacağım
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Özgür Özel'e bayramdan önce iadeiziyarette bulunacağımCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in, AK Parti Genel Merkezi'nde kendisini ziyaret ettiğini hatırlatarak, "Arayı uzatmadan, inşallah Kurban Bayramı'ndan önce ben de kendisine iadeyi ziyarette bulunacağım. Sayın Özel'in ziyareti akabinde, siyasette bir 'yumuşama' arzuladığımızı, bunu tesis etmeye çalıştığımızı ifade ettim. Bu yumuşamanın bir tarafı iktidarsa, bir tarafı da muhalefettir. Biz bu konuda son derece rahatız, özgüvenliyiz. Biz kutuplaşmanın, kamplaşmanın, gerilimin tarafında hiç olmadık. Ama eğer yine de üzerimize düşen bir şey varsa, hiç çekinmeden gereğini yaparız" dedi.
1.06.2024Politika
Erdoğan: Yapıcı ve uzlaşmacı tavrımızı koruyacağız
Erdoğan: Yapıcı ve uzlaşmacı tavrımızı koruyacağızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Recep Tayyip Erdoğan Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda düzenlenen 'Türkiye Yüzyılı Anayasası - Sivil Anayasa, Güçlü Türkiye Sempozyumu'nda konuştu. Erdoğan, "Çerçevesini darbecilerin çizdiği dili sorunlu, dili mutabakattan ziyade elitlerin uzlaşını yansıtan mevcut Anayasamızla yola devam edemeyiz." dedi.
27.05.2024Politika
Ali Koç: Başkanın cesaretlenmesine çok sevindim
Ali Koç: Başkanın cesaretlenmesine çok sevindimFenerbahçe Başkanı Ali Koç, “İki senedir televizyonların karşısında düelloya çağırıyoruz. İnsanlar iki başkanın da gerçek kimliğini, niyetini, kişiliğini ve dürüstlüğünü görsün. Dolayısıyla bugün biraz geç oldu. Onun da uykusu kaçmasın. Arzu ediyorsa bu hafta içinde istediği televizyon kanalında çıkmaya hazırım. Bu ucuz kabadayılıkları geçsin. İstiyorsa yarın çıkalım. Sayın başkanın cesaretlenmesine çok sevindim. Galibiyet kadar olmasa da bu haberi aldığım için çok sevindim. Bugün daha fazla ayakta tutmayalım onu. Ama en kısa zamanda bu çağrısının arkasında dursun. Sayın Dursun Özbek önümüzdeki 5 gün içerisinde bizi çağırsın, biz hazırız” dedi.
20.05.2024Spor

Benzer Haber Etiketleri

cumhurbaşkanı erdoğanÖzgür Özelnato mhperdoğan

İttifak ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.