Nato

Nato

Son dakika NATO haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan NATO gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan NATO haber sayfamızda...

Nato

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.491 nato haberi bulunmuştur.
Uzmanlar uranyum ithalatını engelleyen tasarıyı değerlendirdi: Bu karar Türkiye’yi ve Akkuyu NGS'yi etkilemeyecek
Uzmanlar uranyum ithalatını engelleyen tasarıyı değerlendirdi: Bu karar Türkiye’yi ve Akkuyu NGS'yi etkilemeyecek Amerika Birleşik Devletleri’nin Rusya’dan zenginleştirilmiş uranyum ithalatını durdurmaya yönelik kararını değerlendiren Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı İsmail Cingöz, alınan kararı “gerçeklikten uzak” olarak niteledi. Rusya’ya yönelik ağır yaptırımlar çerçevesinde alınan bu ve benzeri kararların Rusya Devlet Nükleer Enerji Kuruluşu Rosatom tarafından Mersin’de inşa edilen Akkuyu NGS’ye yakıt tedarikini etkileyip etkilemeyeceği konusuna da değinen Cingöz, “Akkuyu NGS’nin Türkiye’de kurulumunun devam ettiği ve ilk ünitenin devreye alınması için son aşamaların yaklaştığı bir sürece gelinmiştir. Uluslararası anlaşmalar kapsamında işletileceği bilinen Akkuyu NGS için bir sıkıntı söz konusu olmayacaktır, olamaz da. Bu santralin işleticisi ve yakıt tedarikinden sorumlu ülke bizzat Rusya iken olumsuz bir etki beklenemez. Bu karar Türkiye’yi ve Akkuyu NGS projesini etkilemeyecektir” diye konuştu.
28.05.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Romanya ile karşılıklı ticaret hacmimizde hedef, 15 milyar dolar
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Romanya ile karşılıklı ticaret hacmimizde hedef, 15 milyar dolar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Romanya ile karşılıklı ticaret hacmimiz 2 yıl üst üste 10 milyar dolar seviyesini aştı. Hedefimiz; 15 milyar dolara ulaşmaktır. Bu doğrultuda emin adımlarla ilerliyoruz. Romanya'da faaliyet gösteren yaklaşık 19 bin Türk şirketi bu başarıya ve iki ülke arasındaki dostluğa önemli katkılar sağlıyor" dedi.
21.05.2024 Politika
İDO Sailing Cup’ta ödüller sahiplerini buldu
İDO Sailing Cup’ta ödüller sahiplerini buldu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında 6 farklı kategoride 55 yatın yarıştığı İdo Sailing Cup, İstanbul Boğazı’nda gerçekleşti. İDO Genel Müdürü Murat Orhan, “19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkışıyla başlayan Milli Mücadele, destansı bir zaferle sonuçlandı ve biz de İDO olarak bu tarihi günü, İstanbul Boğazı’nda düzenlediğimiz yat yarışı ile anmak istedik” dedi.  
21.05.2024 Spor
İDO Sailing Cup’ta ödüller sahiplerini buldu
İDO Sailing Cup’ta ödüller sahiplerini buldu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında 6 farklı kategoride 55 yatın yarıştığı İdo Sailing Cup, İstanbul Boğazı’nda gerçekleşti. İDO Genel Müdürü Murat Orhan, “19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkışıyla başlayan Milli Mücadele, destansı bir zaferle sonuçlandı ve biz de İDO olarak bu tarihi günü, İstanbul Boğazı’nda düzenlediğimiz yat yarışı ile anmak istedik” dedi.
21.05.2024 Video
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polonya ve Romanya heyetlerini kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polonya ve Romanya heyetlerini kabul etti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polonya Milli Güvenlik Bürosu Başkanı, Devlet Bakanı Jacek Siewiera ve Romanya Cumhurbaşkanlığı Milli Güvenlik Danışmanı Ion Oprişor ile görüştü.
8.05.2024 Politika
Stoltenberg: Ukrayna'nın galip gelmesi için çok geç değil, daha fazla destek yolda
Stoltenberg: Ukrayna'nın galip gelmesi için çok geç değil, daha fazla destek yolda NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, dün Ukrayna’nın başkenti Kiev’de Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile yaptığı görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Stoltenberg, Ukrayna’nın aylardır silahsız olduğunu belirterek, “Ancak Ukrayna'nın galip gelmesi için henüz çok geç değil. Daha fazla destek yolda” dedi.
30.04.2024 Dünya
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Kiev’de
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Kiev’de NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Ukrayna’nın başkenti Kiev’e gitti. Stoltenberg, Zelenski ile bir araya geldi.
29.04.2024 Dünya
Eski İsveç Başbakanı Reinfeldt: Küresel yönetişime ihtiyacımız var
Eski İsveç Başbakanı Reinfeldt: Küresel yönetişime ihtiyacımız var UEZ Sapanca 2024’ün ikinci gününde açılış konuşmasını gerçekleştiren Eski İsveç Başbakanı Fredrik Reinfeldt, dünyadaki kutuplaşmanın giderek büyüdüğüne dikkat çekerek, küresel yönetişim ile ciddi ve duyarlı liderlere ihtiyaç olduğunu belirtti.  
27.04.2024 Ekonomi
Erdoğan: AB ile Gümrük Birliği'nin güncellenmesine yönelik çalışmaların bir an önce başlatılması önemlidir
Erdoğan: AB ile Gümrük Birliği'nin güncellenmesine yönelik çalışmaların bir an önce başlatılması önemlidir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hollanda Başbakanı ile ortak basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında konuşan Erdoğan, “Ticari ve ekonomik ilişkilerimiz derinleşerek güçlenmeye devam ediyor. Hollanda, Türkiye'deki en büyük yabancı yatırımcı ülke konumundadır. Girişimcilerimiz ise Hollanda'da 6 milyar avro değerindeki yatırımlarıyla yaklaşık 80 bin kişiye istihdam sağlıyor. İkili ticaretimiz geçtiğimiz sene 13 milyar doları buldu. Bu rakamı ilk aşamada 15 milyar dolara, ardından da 20 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz. Avrupa Birliği'yle gümrük birliğinin güncellenmesine yönelik çalışmaların bir an önce başlatılması önemlidir" dedi.
26.04.2024 Politika
Özgür Özel: Taksim'de bir işçinin bile burnu kanamadan 1 Mayıs'ın kutlanmasına kefilim
Özgür Özel: Taksim'de bir işçinin bile burnu kanamadan 1 Mayıs'ın kutlanmasına kefilim CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Ben kefilim, orada olacağım. Bir kişinin bile burnu kanamadan işçilerle birlikte 1 Mayıs'ın kutlanmasına ve Taksim Meydanı'nın boşalmasına kefaleti ben koyuyorum. Taksim'i 1 Mayıs'a açın, 31 Mart'ın mesajını aldığınızı anlatın" dedi.
24.04.2024 Politika
TAYK 2024 Trofesi'nde ilk ayak mücadelesi gerçekleşti
TAYK 2024 Trofesi'nde ilk ayak mücadelesi gerçekleşti Yarış Spor Kulübü (TAYK), 2024 Trofesi'ne 20-21 Nisan tarihlerinde CarrefourSA sponsorluğunda ‘TAYK-CarrefourSA Kupası’ adı altında düzenlediği yat yarışı ile başladı.
24.04.2024 Spor
Cumhurbaşkanı Erdoğan Romanya Cumhurbaşkanı lohannis ile telefonda görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan Romanya Cumhurbaşkanı lohannis ile telefonda görüştü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Romanya Cumhurbaşkanı Klaus Iohannis ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
19.04.2024 Politika
Bakan Fidan: NATO 2025 gayri resmi Dışişleri Toplantısı Türkiye’de yapılacak
Bakan Fidan: NATO 2025 gayri resmi Dışişleri Toplantısı Türkiye’de yapılacak Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Belçika’nın başkenti Brüksel’de iki gün süren NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Fidan, NATO’nun 2025’de yapılacak gayri resmi Dışişleri Toplantısı’nın Türkiye’de yapılacağını duyurdu.
5.04.2024 Politika
Bakan Fidan, ABD’li mevkidaşı Antony Blinken ile bir araya geldi
Bakan Fidan, ABD’li mevkidaşı Antony Blinken ile bir araya geldi Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, NATO Dışişleri Toplantısı’na katılmak üzere gittiği Belçika’nın başkenti Brüksel’de ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile bir araya geldi.
4.04.2024 Video
NATO’nun 75’inci kuruluş yıldönümü, Brüksel’de kutlandı
NATO’nun 75’inci kuruluş yıldönümü, Brüksel’de kutlandı NATO’nun 75’inci yıldönümü, Belçika’nın başkenti Brüksel’deki NATO Karargahı’nda kutlandı. Kutlamaya, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve Dışişleri Bakanları katılım gösterdi. Ayrıca kutlama kapsamında pasta kesildi.
4.04.2024 Dünya
NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı başladı
NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı başladı NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı, Belçika’nın başkenti Brüksel’de başladı. Toplantıda Türkiye’yi Dışişleri Bakanı Hakan Fidan temsil ediyor.
3.04.2024 Dünya
NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı başladı
NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı başladı NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı, Belçika’nın başkenti Brüksel’de başladı. Toplantıda Türkiye’yi Dışişleri Bakanı Hakan Fidan temsil ediyor.
3.04.2024 Dünya
Stoltenberg: Ukrayna'da olanlar Asya'da da önemli
Stoltenberg: Ukrayna'da olanlar Asya'da da önemli NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Güvenliğimiz bölgesel değil küreseldir. Ukrayna'da olanlar Asya'da da önemli” dedi.
3.04.2024 Dünya
Bakan Fidan, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılacak
Bakan Fidan, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılacak Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, 3-4 Nisan tarihlerinde NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere Belçika’nın başkenti Brüksel’e gidecek.
2.04.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe önemli görüşmeler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe önemli görüşmeler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov ve Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
31.03.2024 Politika
Hava Kuvvetleri’nin tanker uçağı, NATO uçağına yakıt ikmali yaptı
Hava Kuvvetleri’nin tanker uçağı, NATO uçağına yakıt ikmali yaptı Türk Hava Kuvvetleri’nin KC-135R tanker uçağı, Romanya hava sahasında NATO’ya ait E-3A AWACS uçağına yakıt ikmali yaptı.
28.03.2024 Dünya
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Spekülasyonların hiçbir temeli yok
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Spekülasyonların hiçbir temeli yok Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, '1 Nisan spekülasyonlarına' ilişkin, "Vatandaşımız çok rahat olsun. Geçen Mayıs'ta genel seçim yaptık. Bugün bir yerel seçim yapıyoruz. Biz Meclis'imizi seçtik Cumhurbaşkanımızı da seçtik. Yerel seçimde milli politikaların değişmesini beklemek hiçbir temele sahip değil" diye konuştu.
23.03.2024 Politika
Stoltenberg: Güney Kafkasya'da istikrar NATO için önemli
Stoltenberg: Güney Kafkasya'da istikrar NATO için önemli NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Güney Kafkasya resmi ziyareti kapsamında Ermenistan’a giderek Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile görüştü. Stoltenberg burada yaptığı açıklamada Güney Kafkasya’nın istikrarının NATO için önemli olduğunu belirtti.
19.03.2024 Dünya
Genç akademisyenler ‘Türkiye- İsveç bağlarını’ araştırıyor
Genç akademisyenler ‘Türkiye- İsveç bağlarını’ araştırıyor İsveç, mart ayının başında, Türkiye’nin de onay verdiği katılım sürecini tamamlayarak NATO’nun 32. üyesi oldu. Genç akademisyenler, bu süreçte İsveç ve Türk toplumlarının birbirini daha iyi anlaması amacıyla yeni bir proje başlattı. Projeye, akademisyenler ve bağımsız araştırmacılar katkıda bulunabiliyor.
15.03.2024 Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail yönetimi 'yalancı' ve 'faşist' olduğu gerçeğini gizleyemez
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail yönetimi 'yalancı' ve 'faşist' olduğu gerçeğini gizleyemez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail yönetimi ne yaparsa yapsın katil, zalim, hırsız, yalancı ve faşist olduğu gerçeğini artık gizleyemediklerini belirterek, "Meselenin çok daha vahim tarafı Uluslararası Adalet Divanı’nın ihtiyati tedbir kararına rağmen İsrail’in hiçbir şey olmamış gibi katliamlarına devam etmesidir asıl olan. Kimseyi dinlemeyen İsrail savaş suçlarını pervasızca sürdürüyor, hatta ‘acil ateşkes’ çağrısı yapan ülkeleri dahi tehdit edecek kadar küstahlaşıyor” dedi.
12.03.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

nato stoltenberg rusya Cumhurbaşkanı Erdoğan bakan fidan

Nato ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.