Nato

Nato

Son dakika NATO haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan NATO gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan NATO haber sayfamızda...

Nato

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.387 nato haberi bulunmuştur.
Stoltenberg: Ukrayna, bağımsız ve demokratik bir ulus olarak ayakta kalmayı başardı
Stoltenberg: Ukrayna, bağımsız ve demokratik bir ulus olarak ayakta kalmayı başardıNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'nın sona ermesinin ardından basın toplantısı düzenledi. Stoltenberg, Rusya- Ukrayna gündemine ilişkin yaptığı açıklamada, “Ukrayna egemen, bağımsız ve demokratik bir ulus olarak ayakta kalmayı başardı” ifadelerini kullandı.
29.11.2023Dünya
Arnavutluk Milli Günü, Ankara'da kutlandı
Arnavutluk Milli Günü, Ankara'da kutlandıArnavutluk Milli Günü, Ankara'da düzenlenen resepsiyonla kutlandı.
28.11.2023Gündem
Bakan Fidan, Norveçli ve İsveçli mevkidaşlarıyla bir araya geldi
Bakan Fidan, Norveçli ve İsveçli mevkidaşlarıyla bir araya geldiDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Brüksel’deki NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı marjında yaptığı ikili temaslar kapsamında, Norveçli mevkidaşı Espen Barth Eide ve İsveçli mevkidaşı Tobias Billström ile bir araya geldi.
28.11.2023Dünya
Stoltenberg: Türkiye’nin terörle mücadele konusunda meşru güvenlik kaygıları var
Stoltenberg: Türkiye’nin terörle mücadele konusunda meşru güvenlik kaygıları varNATO Dışişleri Bakanları Toplantısı öncesinde NATO Karargahı önünde basın mensuplarına açıklama yapan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İsveç'in NATO üyeliğinin onaylanması için TBMM'deki sürecin tamamlanmasını umduklarını ifade etti. Üçlü mekanizma kapsamında İsveç’in talepleri yerine getirmesi konusunda açıklama yapan Stoltenberg, “İsveç'in yaptığı şey önemli çünkü konu terörle mücadele olduğunda Türkiye'nin gerçek kaygıları var ve meşru kaygıları da var” dedi.
28.11.2023Dünya
Bakan Fidan, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüştü
Bakan Fidan, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüştüDışişleri Bakanı Hakan Fidan, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı için geldiği Brüksel’de NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bir araya geldi.
28.11.2023Dünya
Bakan Fidan, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere Brüksel'e gidecek
Bakan Fidan, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere Brüksel'e gidecekDışişleri Bakanı Hakan Fidan, 28-29 Kasım tarihlerinde NATO Karargahı'nda gerçekleştirilecek NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere Brüksel'e gidecek.
27.11.2023Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gazzeli kardeşlerimizin derdiyle dertleneceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gazzeli kardeşlerimizin derdiyle dertleneceğizTürkiye İnovasyon Haftası İnovalig Şampiyonları Ödül Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ekim ayı ihracatımız bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7.4 oranında artarak 22.9 milyar dolara çıktı. Böylece en yüksek Ekim ayı ihracat değerine ulaşmanın sevincini yaşadık. Ekim ayı itibariyle son 12 aylık ihracatımız ise 254.8 milyar doları buldu. Yıllık cari dengede son 2 ayda 7.3 milyar dolar iyileşme sağladık. Bittik, battık, mahvolduk diyenlere aldırmadan çalıştık, ter döktük, gayret ettik, hamdolsun çabalarımızın meyvesini de rekor ihracat rakamlarına ulaşarak topladık." dedi. Erdoğan, " 7 Ekim’de İsrail’in vahşi saldırıları altında can veren Gazzeli kardeşlerimizin derdiyle de aynı şekilde dertleneceğiz. Allah’a hamdolsun tarihimizin hiçbir döneminde zulme rıza göstermedik" şeklinde konuştu. Erdoğan, "İnsansız Hava Araçları’nda kullandığımız optik kameraları Kanada’dan tedarik ediyorduk. ASELFLIR-500 adını verdiğimiz bu kamera sistemimizin Şubat 2024’ten itibaren seri üretimine geçmeyi planlıyoruz" ifadelerini de kullandı.
24.11.2023Politika
Hulusi Akar, İsveç'in Ankara Büyükelçisi Mard'ı kabul etti
Hulusi Akar, İsveç'in Ankara Büyükelçisi Mard'ı kabul ettiMilli Savunma Komisyonu Başkanı ve Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, İsveç'in Ankara Büyükelçisi Malena Mard'ı kabul etti.
23.11.2023Politika
Bakan Güler: Birleşik Krallık ile iş birliğimizi, Eurofighter konusunda da geliştirmek istiyoruz
Bakan Güler: Birleşik Krallık ile iş birliğimizi, Eurofighter konusunda da geliştirmek istiyoruzMilli Savunma Bakanı Yaşar Güler, "Birleşik Krallık ile başta milli muharip uçağımız KAAN olmak üzere birçok alanda var olan iş birliğimizi, Eurofighter Typhoon savaş uçakları gibi yeni konularda da geliştirmek istiyoruz" dedi.
23.11.2023Politika
Ukrayna’nın hava savunması için yeni savunma paketi
Ukrayna’nın hava savunması için yeni savunma paketiUkrayna Savunma Bakanlığı, dün Almanya’nın Ramstein Hava Üssü’nde Almanya ve Fransa’nın öncülüğünde yapılan ve 20 ülkenin katıldığı Kara Tabanlı Hava Savunma Koalisyonu'nun Ukrayna’ya olan 'yeni savunma yardım paketinin önemli noktalarını' açıkladı.
23.11.2023Dünya
CANiK'e MILIPOL 2023'te yoğun ilgi
CANiK'e MILIPOL 2023'te yoğun ilgiCANiK, Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen Uluslararası Güvenlik Fuarı MILIPOL 2023'te yer aldı. Fuara ilk kez katılan şirket, çoğunluğu Avrupa ve Afrika'dan olmak üzere 20'den fazla ülke ile temasa geçtiğini ve 7 askeri ataşeyi de standında ağırladığını duyurdu. Fuar kapsamında, 2024 yılına yönelik de önemli siparişler aldığını bildirdi.
21.11.2023Ekonomi
Erdoğan: Orta Doğu'da adil ve kalıcı barışın temini için herkesin elini taşın altına koyması gerekir
Erdoğan: Orta Doğu'da adil ve kalıcı barışın temini için herkesin elini taşın altına koyması gerekirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye olarak amacımız; İsrailli ve Filistinlilerin yan yana, barış içinde yaşadığı, huzurun ve güvenin hâkim olduğu bir iklimin tesisidir. Bunu başarmamız lazım. Orta Doğu'da adil ve kalıcı bir barışın temini için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini düşünüyorum" dedi.
18.11.2023Politika
İsveç'in NATO'ya katılım görüşmeleri ertelendi
İsveç'in NATO'ya katılım görüşmeleri ertelendiİsveç'in NATO'ya üyeliğinin görüşülmesi, görüşülmekte olan konunun açıklığa kavuşmaması ve müzakerelerin yeterince olgunlaşmaması gerekçesiyle, TBMM Dışişleri Komisyonu’nda yapılan oylamayla ertelendi.
16.11.2023Politika
TBMM Başkanı Kurtulmuş, İsveç Meclis Başkanı Norlen ile görüştü
TBMM Başkanı Kurtulmuş, İsveç Meclis Başkanı Norlen ile görüştüTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, İsveç Meclis Başkanı Andreas Norlen ile video konferans görüşmesi gerçekleştirdi.
14.11.2023Politika
İsveç'in NATO'ya katılım protokolü, TBMM'de görüşülecek
İsveç'in NATO'ya katılım protokolü, TBMM'de görüşülecekİsveç'in NATO'ya katılım protokolüne ilişkin teklif, 16 Kasım'da TBMM Dışişleri Komisyonu'nda görüşülecek.
14.11.2023Gündem
TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi: MHK'da yeni bir yapılanma dönemini başlatıyoruz
TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi: MHK'da yeni bir yapılanma dönemini başlatıyoruzTürkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, "Kulüplerimizin de süreçlerin önemli bir parçası olduğu MHK'da yeni bir yapılanma sürecini başlatıyoruz. Bu yapıda futbolun en önemli paydaşı olan kulüplerimiz ile işbirliği içinde olarak, kulüplerin karar verme mekanizmalarına dahil olmalarını istiyoruz. Bu yeni yapılanma başta hakem atamaları olmak üzere, klasman kararları ve hakem performansları ile ilgili konulardaki tartışmaları da sonlandıracaktır" dedi.
7.11.2023Spor
Bakan Fidan, ABD'li mevkidaşı Blinken ile bir araya geldi
Bakan Fidan, ABD'li mevkidaşı Blinken ile bir araya geldiDışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile bir araya geldi. Blinken, 2,5 saat süren görüşme sonrası Dışişleri Bakanlığı'ndan ayrıldı.
6.11.2023Politika
Ezgi'nin felç kaldığı kazada ABD'li sürücüye 3 yıl hapis cezası
Ezgi'nin felç kaldığı kazada ABD'li sürücüye 3 yıl hapis cezasıMuğla'nın Bodrum ilçesinde otomobili ile Ezgi Aydındağ'a (20) çarpıp, felç kalmasına neden olan ABD'li NATO görevlisi Reginald Thevenin (37), tutuksuz yargılandığı davada indirimsiz 3 yıl hapse çarptırıldı. Hakim, Thevenin’in yurt dışı yasağının devamına karar verip, ehliyetine de 2 yıl süreyle el koydu.
1.11.2023Video
Destici: İsveç'in NATO'ya üyeliği meclis tarafından onaylanmamalıdır
Destici: İsveç'in NATO'ya üyeliği meclis tarafından onaylanmamalıdırBÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in, 'İsrail-Filistin çatışmasında aktif bir rol üstlenmemeliyiz' açıklaması, bir uluslararası güvenlik kuruluşunun iflasını itiraf etmesidir. Türkiye, İsveç'in NATO üyeliği ile ilgili NATO'nun İsrail konusundaki tavrını dikkate alarak adım atmalıdır. İsveç'in, İslam'ın ve Müslümanların kutsallarını yapılan saldırılar durmadan ve bunları önleyici yasal tedbirler alınmadan, özellikle terör örgütleri ile ilgili Türkiye'ye verdiği sözler ve iadeler eksiksiz yerine getirilmeden, NATO'ya üyeliği asla Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından onaylanmamalıdır" dedi.
1.11.2023Politika
CHP'li Öztrak: Garantörlük 'İsrail'in elini sıkmam' diyerek olmaz
CHP'li Öztrak: Garantörlük 'İsrail'in elini sıkmam' diyerek olmazCHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Eğer sarayın Gazze'de ara buluculuk, garantörlük gibi bir niyeti varsa; bu, 'İsrail'in elini sıkmam. Bir kere sıktım; ama iyi niyetimi suiistimal ettiler, bunlar akıl hastası' gibi iç siyasete dönük diplomasinin önünü kapatan laflarla olmaz. Sonra bir bakarsınız, İsrailli esirlerin salıverilmesinde ara buluculuğu yapan Türkiye değil; Katar ve Mısır oluverir" dedi.
30.10.2023Politika
Bakan Güler, NATO heyeti ile görüştü
Bakan Güler, NATO heyeti ile görüştüMilli Savunma Bakanı Yaşar Güler, NATO Parlamenter Asamblesi Alt Komisyonları heyeti ile bir araya geldi.
30.10.2023Politika
Bakan Fidan, ABD'li mevkidaşı Blinken ile görüştü
Bakan Fidan, ABD'li mevkidaşı Blinken ile görüştüDışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
30.10.2023Politika
Bakan Fidan'dan Danimarkalı mevkidaşına: Terörle ilgili yorumlarımızda farklılık var
Bakan Fidan'dan Danimarkalı mevkidaşına: Terörle ilgili yorumlarımızda farklılık varDışişleri Bakanı Hakan Fidan, ortak açıklama yaptığı Danimarka Dışişleri Bakanı Lars Lökke Rasmussen'in "Hamas terör örgütüdür" ifadesine, "Terörle ilgili yorumlarımızda farklılık var. Bizim terör örgütü olarak tanıdığımız YPG ve FETÖ’yü başka ülkeler terör örgütü olarak tanımamakta, aynı şekilde biz de Filistin devletinin bir parçası olan, devlet sisteminde siyasal parça olan Hamas’ı terör örgütü olarak tanımadığımızı kendilerine söyledik. Ama bu sivillerin öldürülmesini kabul ettiğimiz manasına gelmiyor, en başında kınadığımızı söyledik" karşılığını verdi.
27.10.2023Politika
Akşener: Bu miting bir hafta önce yapılamıyor muydu
Akşener: Bu miting bir hafta önce yapılamıyor muyduİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "29 Ekim'de geçtim mitingi, fener alayına bile mesafeli dururken 28 Ekim'de Filistin mitingi yapanlar var. Yani hiç utanmadan Cumhuriyet’in karşısına Filistin'deki mezalimi dikmeye kalkanlar var. Gazze değil, Kudüs mitingi yapıp, fırsat bu fırsat herkesin karşısında birleştiği Netanyahu terörünü, siyasetinize kaldıraç etmeye kalkıyorsunuz. Hadi onu anladık. Peki başka gün mü bulamadınız? Bu miting bir hafta önce yapılamıyor muydu?" dedi.
25.10.2023Politika
İsveç'in NATO'ya katılım protokolü komisyonda
İsveç'in NATO'ya katılım protokolü komisyondaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla TBMM Başkanlığı'na sunulan İsveç'in NATO'ya katılımına ilişkin protokol, Dışişleri Komisyonu'na havale edildi.
25.10.2023Politika

Benzer Haber Etiketleri

NATOBakan FidangörüşmeStoltenbergtbmm

Nato ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.