Nato

Nato

Son dakika NATO haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan NATO gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan NATO haber sayfamızda...

Nato

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 991 nato haberi bulunmuştur.
Çavuşoğlu: Türkiye, İsveç ve Finlandiya ortak komite toplantısının ilki 26 Ağustos'ta
Çavuşoğlu: Türkiye, İsveç ve Finlandiya ortak komite toplantısının ilki 26 Ağustos'taDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsveç ve Finlandiya'nın teröristlerin iadesi konusunda adım atıp atmadığına ilişkin "İsveç ve Finlandiya'dan bu yönde atılan bir adım görmedik. Açıklamalar var ama biz sürekli somut adımlar görmek istediğimizin altını çiziyoruz. Türkiye, İsveç ve Finlandiya 26 Ağustos'ta ortak komite toplantısının ilk toplantısını gerçekleştireceğiz" dedi.
11.08.2022Gündem
Altun: İsveç ve Finlandiya'nın NATO sürecinde agresif iletişim kampanyası sürdürdük
Altun: İsveç ve Finlandiya'nın NATO sürecinde agresif iletişim kampanyası sürdürdükİletişim Başkanı Fahrettin Altun, "İsveç ve Finlandiya’nın NATO'ya katılım sürecinde ülkemizin tezlerini uluslararası kamuoyuna daha iyi anlatmak için çok agresif bir iletişim kampanyası sürdürdük. İsveç ve Finlandiya medyasında çok yoğun şekilde içerikler ürettik, medyasını bilgilendirdik" dedi.
11.08.2022Gündem
Erdoğan: Slovenya ile ikili ticaret hacmimiz geçen sene 2,3 milyar dolar seviyesine ulaştı
Erdoğan: Slovenya ile ikili ticaret hacmimiz geçen sene 2,3 milyar dolar seviyesine ulaştıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor ile yaptığı ortak basın toplantısında, "11 yıl önce imzaladığımız stratejik ortaklık anlaşması ülkelerimiz arasındaki ilişkilerde çarpan etkisi yaptı. İkili ticaret hacmimiz geçen sene yaklaşık 2,3 milyar dolar seviyesine ulaştı. Gerçek potansiyelimizi hala tam yansıtmayan bu rakamı daha da yukarı taşımayı hedefliyoruz" dedi.
10.08.2022Politika
Savunma Sanayii Başkanı Demir: Artık NATO ülkeleri de bizim kapımızı çalmaya başladı
Savunma Sanayii Başkanı Demir: Artık NATO ülkeleri de bizim kapımızı çalmaya başladıSavunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Bugün savunma sanayii ürünü ihraç ettiğimiz ülke sayısı 170'i geçti. Savunma sanayiinde ihraç edilen ürün çeşidi 230'u aşmış durumda. Artık NATO ülkeleri de bizim kapımızı çalmaya başladılar" dedi.
9.08.2022Gündem
Bakan Karaismailoğlu: 20 yılda tam 100 yıllık iş yaptık
Bakan Karaismailoğlu: 20 yılda tam 100 yıllık iş yaptıkUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, son 20 yıldır yapmış oldukları icraatların bütün dünya tarafından izlendiğini belirterek, "20 yılda tam 100 yıllık iş yaptık. Sırf Ulaştırma Bakanlığı olarak 183 milyar dolarlık iş yaptık. 183 milyar dolarlık bir yatırım sonucunda milli gelire tam 500 milyar dolarlık katkı sağladık" dedi.
9.08.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünya arz güvenliğine katkıda bulunduk
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünya arz güvenliğine katkıda bulundukCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Tüm olumsuzluklara rağmen çabalarımızı sürdürerek, tahıl koridoru mutabakatının hayata geçirilmesini temin ettik. Şu anda gemiler geliyor. Böylece gıda krizinin kapıda olduğu bir dönemde dünya arz güvenliğine katkıda bulunduk. Şimdiye kadar ciddi bir sıkıntıyla karşılaşmadan bu mutabakatı işletmeyi başardık" dedi.
8.08.2022Politika
AK Parti'li Çelik'ten CHP'ye 'YAŞ' tepkisi: Açıklamalar nifak siyasetinin neticesi
AK Parti'li Çelik'ten CHP'ye 'YAŞ' tepkisi: Açıklamalar nifak siyasetinin neticesiAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Ömer Çelik, CHP'nin Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararlarına yönelik eleştirilerine tepki göstererek, "Yüksek Askeri Şura kararlarıyla ilgili yaptıkları açıklamalar tamamen nifak siyasetinin neticesidir" dedi.
6.08.2022Politika
NATO Müttefik Kara Komutanlığı'nda devir-teslim töreni yapıldı
NATO Müttefik Kara Komutanlığı'nda devir-teslim töreni yapıldıİzmir'in Buca ilçesindeki NATO Müttefik Kara Komutanlığı Karargahı Orgeneral Vecihi Akın Kışlası'nda düzenlenen törenle, Orgeneral Darryl A. Williams, NATO Müttefik Kara Komutanlığı görevini Korgeneral Roger L. Cloutier'den devraldı.
4.08.2022Gündem
ABD Senatosu’nda Finlandiya-İsveç oylaması: Bir senatör hayır oyu verdi
ABD Senatosu’nda Finlandiya-İsveç oylaması: Bir senatör hayır oyu verdiABD Senatosu, İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği kapsamında oylama yaptı. Oylama sonucunda 95’e 1 oyla iki ülkenin NATO üyeliği senatoda onaylandı. Missouri Senatörü Josh Hawley, oylamada hayır oyu veren tek senatör oldu.
4.08.2022Dünya
Sözcü Kalın, ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Crow ile görüştü
Sözcü Kalın, ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Crow ile görüştüCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Jason Crow ve beraberindeki heyeti kabul etti.
2.08.2022Politika
Stoltenberg, Zelenski ile telefonda görüştü
Stoltenberg, Zelenski ile telefonda görüştüNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiklerini ve görüşmede tahıl sevkiyatı anlaşmasının tam olarak uygulanması ihtiyacının tartışıldığını belirtti.
2.08.2022Dünya
ABD’den Ukrayna’ya 550 milyon dolarlık ek askeri yardım
ABD’den Ukrayna’ya 550 milyon dolarlık ek askeri yardımABD Dışişleri Bakanlığı, Ukrayna’ya HIMARS ve 155 mm topçu sistemi için mühimmatın da dahil olduğu 550 milyon dolarlık ek askeri yardım paketini duyurdu.
2.08.2022Dünya
NATO’dan Kosova paylaşımı
NATO’dan Kosova paylaşımıNATO’nun Kosova Gücü (KFOR), Kosova-Sırbistan sınırında yaşananların yakından takip edildiğini belirtti.
1.08.2022Dünya
NATO Kosova Gücü: İstikrar tehlikeye girerse müdahale etmeye hazırız
NATO Kosova Gücü: İstikrar tehlikeye girerse müdahale etmeye hazırızSırbistan ve Kosova arasında yaşanan gerginliğin ardından açıklama yapan NATO’nun Kosova Gücü (KFOR), Kosova’nın kuzeyindeki genel güvenlik durumunun gergin olduğunu belirterek, istikrarın tehlikeye girmesi durumunda müdahale etmeye hazır olduğunu duyurdu.
1.08.2022Dünya
Erbakan: ABD-İsrail terör devletini engellemek için Suriyelilerin gönderilmesi şart
Erbakan: ABD-İsrail terör devletini engellemek için Suriyelilerin gönderilmesi şartYeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, ABD ve İsrail’in Suriye’nin kuzeyinde bir terör devleti oluşturmak istediklerini ve alandaki boşluğun bu amaca hizmet ettiğini belirterek, ‘Ülkemizdeki Suriyeli sığınmacıların gerekli şartlar hazırlanarak ülkelerine dönmelerinin sağlanması, bu terör devletinin kurulmasının engellenmesi bakımından son derece önemlidir” dedi.
31.07.2022Politika
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Alman mevkidaşı Baerbock ile görüştü
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Alman mevkidaşı Baerbock ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock ile görüştü.  Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, "Almanya'nın Yunanistan ve Kıbrıs Rum Kesimi propagandasına alet olmaması gerekir. Son zamanlarda dengenin kaybolduğunu görüyoruz" dedi. Bakan Çavuşoğlu, Baerbock'un Osman Kavala ile ilgili açıklamalarına tepki göstererek, Yunanistan'ın Türk azınlıkla ilgili kararları uygulamadığını hatırlattı. Çavuşoğlu, "Bu kadar karar uygulanmazken, niye Osman Kavala konusunu gündeme getiriyorsunuz? Çünkü Osman Kavala'yı fonluyorsunuz, destekliyorsunuz" diye konuştu.
29.07.2022Gündem
20 ülkeden İsveç ve Finlandiya’nın NATO katılımına onay
20 ülkeden İsveç ve Finlandiya’nın NATO katılımına onayİsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde, 30 üyeli NATO’nun 20 üyesinin, İsveç ve Finlandiya’nın ittifaka Katılım Protokollerini onayladığını duyurdu.
29.07.2022Dünya
ABD Büyükelçiliği'nden hayatını kaybeden Türk askerleri için taziye mesajı
ABD Büyükelçiliği'nden hayatını kaybeden Türk askerleri için taziye mesajıABD Ankara Büyükelçiliği'nden "Terörle mücadelede şehit olan Türk askerlerinin ailelerine taziyelerimizi iletiyoruz" açıklaması yapıldı.
27.07.2022Politika
Tahıl Koridoru Anlaşması; Müşterek Koordinasyon Merkezi açıldı
Tahıl Koridoru Anlaşması; Müşterek Koordinasyon Merkezi açıldıTahıl Koridoru Anlaşması kapsamında oluşturulan Müşterek Koordinasyon Merkezi'nin açılışı yapıldı. Açılışta konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Bu merkez, girişime dahil olacak ticari gemilerin kaydını ve takibini yapacak, uydu internet ve diğer muhabere vasıtaları ile ticari gemilerin intikalini teknik olarak takip edecek, tüm faaliyetlerini taraf ülkeler ve BM ile koordineli olarak yürütecektir. Bu merkez ayrıca gıda krizinin önlenmesi ve Afrika'dan Avrupa ve Türkiye'ye olabilecek düzensiz göçün engellenmesine de katkı sağlayacaktır." dedi.
27.07.2022Gündem
Ömer Çelik: CHP'nin 'Bunları biz dedikte yaptınız' demesi trajikomik
Ömer Çelik: CHP'nin 'Bunları biz dedikte yaptınız' demesi trajikomikAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Cumhurbaşkanımız üst üste birçok icraati açıklıyor, hizmet siyaseti ile ilgili yeni aşamaları açıklıyor, ondan sonra CHP çıkıyor 'Bunları biz dedikte yaptınız' diyor. Bu trajikomik bir şey" dedi.
25.07.2022Video
Bakan Çavuşoğlu: ABD'nin dengeli politikasında sapma yaşanmıştır
Bakan Çavuşoğlu: ABD'nin dengeli politikasında sapma yaşanmıştırDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "F-16'yı ABD’den almak için bir girişimde bulunduk; ama bizim elimizi kolumuzu bağlayacak bir yönteme de 'evet' dememiz mümkün değil. ABD'nin daha düne kadar sürdürdüğü dengeli politikadan sapma yaşanmıştır. ABD'nin bu dengeli politikaya geri dönmesi gerekiyor" dedi.
21.07.2022Politika
İran dini lideri Hamaney: Rusya harekete geçmeseydi karşı taraf savaş başlatacaktı
İran dini lideri Hamaney: Rusya harekete geçmeseydi karşı taraf savaş başlatacaktıİran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, İran ve Rusya’nın uzun vadeli iş birliğinin her iki ülke için de faydalı olduğuna vurgu yaparak, Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin “Ukrayna konusunda Rusya harekete geçmeseydi karşı taraf savaş başlatacaktı” dedi.
20.07.2022Gündem
Bakan Akar'dan F-16 açıklaması: Şartlı bir şeyin olmaması gerekir
Bakan Akar'dan F-16 açıklaması: Şartlı bir şeyin olmaması gerekirMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD Temsilciler Meclisi’nin Türkiye’ye F-16 satışını şarta bağlayan tasarısına ilişkin, "Türkiye güçlü bir devlet. 'Ben sana bunu veririm ama şunu yapmayacaksın' gibi şartlı bir şeyin olmaması gerekir. Askeri heyetler arası görüşmelerde mantıklı parametrelerle görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Süreç devam ediyor" dedi.
19.07.2022Gündem
Erdoğan: Kredi geri ödemelerinin alınan rakam üzerinden yapılmasını kararlaştırdık
Erdoğan: Kredi geri ödemelerinin alınan rakam üzerinden yapılmasını kararlaştırdıkCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) kredisi ve burslarının geri ödenmesine ilişkin, "Kredi geri ödemelerinin herhangi bir enflasyon farkı veya faiz uygulaması olmaksızın sadece alınan kredi rakamı üzerinden yapılmasını kararlaştırdık. Yani ana para. Bu uygulamadan halen kredi geri ödemesi yapan tüm gençlerimiz yararlanacak. Aldığımız bu kararla kredi geri ödemelerinde toplamda 26 milyar liranın üzerinde bir yükü gençlerimizin üzerinden kaldırmış oluyoruz" dedi.
18.07.2022Politika
AK Parti'li Çelik: Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz'u itibarsızlaştırmak için yeni yollar arıyor
AK Parti'li Çelik: Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz'u itibarsızlaştırmak için yeni yollar arıyorAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz mesajında darbe girişimini gerçekleştiren terör örgütünün ismine yer vermediğini belirterek, "Öyle anlaşılıyor ki tankların yol vermesiyle darbe girişimini televizyon başında seyreden Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz direnişini itibarsızlaştırmak için yeni yollar arıyor" dedi.
16.07.2022Politika

Benzer Haber Etiketleri

NATOCumhurbaşkanı ErdoğanİsveçFinlandiyaAnkara

Nato ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.