Kidzania

Kidzania

Son dakika kidzania haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kidzania gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kidzania haber sayfamızda...

Kidzania

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 74 kidzania haberi bulunmuştur.
KidZania İstanbul’da bayram ve karne coşkusu bir arada
KidZania İstanbul’da bayram ve karne coşkusu bir arada KidZania İstanbul, 15-19 Haziran tarihleri arasında sanat atölyeleri, tasarım etkinlikleri, çekilişler, parti ve dansın olacağı özel programla Kurban Bayramı tatili ve karne coşkusunu yaşatmak için aktiviteler düzenleyeceğini duyurdu. Çocuklara eğlenerek öğrenme, 120’den fazla mesleği deneyimleme ve kendi bütçesini yönetme deneyimi sunan KidZania İstanbul’da, Kurban Bayramı ve karnelerini alan çocuklar için aktiviteler gerçekleşecek.
11.06.2024 Kültür&Sanat
Araştırma: Türkiye’de çocuklar günde 163 dakika ekrana maruz kalıyor
Araştırma: Türkiye’de çocuklar günde 163 dakika ekrana maruz kalıyor KidZania İstanbul ile FutureBright iş birliğiyle yapılan araştırmada, Türkiye genelindeki çocukların hayal güçleri, meslek tercihleri ve dünyaya bakış açıları derinlemesine ele alındı. Çocuklar ile teknoloji arasındaki ilişkiye de yakından bakan araştırmanın sonucuna göre çocuklar, günde ortalama 163 dakika ekran başında geçiriyor.
29.05.2024 Teknoloji
KidZania İstanbul 10’uncu yılını kutluyor
KidZania İstanbul 10’uncu yılını kutluyor KidZania İstanbul açılışının 10’uncu yılını düzenlediği bir etkinlikle kutladı. Kutlamada konuşan KidZania İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Ebru Timur, “10 yıl içinde, her sene güçlenerek, 2 milyonun üzerinde ziyaretçimize ev sahipliği yaptık” dedi.
30.04.2024 Ekonomi
Çocuklar 23 Nisan’da farklı meslek gruplarını deneyimledi
Çocuklar 23 Nisan’da farklı meslek gruplarını deneyimledi Akcoat, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Sakarya Arifiye Çocuk Evi’nde 4-14 yaş aralığındaki çocuklara KidZania İstanbul'da farklı meslek gruplarını deneyimleme imkanı sundu. Birebir uçuş simülasyonundan, itfaiyeciliğe, asistan doktorluktan, müzisyenliğe uzay bilimi ve astronotluk eğitimine kadar geniş bir yelpazede mesleklerle tanışan çocuklar birçok farklı bilgiyi kendi yaş gruplarına uygun olarak eğlenerek deneyimlediler.
23.04.2024 Gündem
KidZania İstanbul'dan 'Züper bir 23 Nisan' etkinliği
KidZania İstanbul'dan 'Züper bir 23 Nisan' etkinliği KidZania İstanbul, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı çeşitli etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor. Renkli geçit törenleri, tiyatro gösterilerinin olacağı 'Züper bir 23 Nisan' etkinliği hem çocukları hem de aileleri bir araya getirecek.
19.04.2024 Kültür&Sanat
‘Sen de Yaz’ öykü yarışması için son başvuru tarihi 19 Mayıs
‘Sen de Yaz’ öykü yarışması için son başvuru tarihi 19 Mayıs KidZania İstanbul ve Erbulak Evi’nin bu yıl üçüncü kez düzenlediği 'Sen de Yaz' öykü yarışması için geri sayım başladı. Öykü yarışması için son başvuru tarihi 19 Mayıs olarak açıklandı. Yarışmaya katılan genç yazar adayları, hayal güçlerini kullanarak barışın önemini vurgulama ve böylece yaratıcılıklarını geliştirmeleri imkânı bulacak.
9.04.2024 Kültür&Sanat
Kidzania İstanbul, tatil için özel program hazırladı
Kidzania İstanbul, tatil için özel program hazırladı KidZania İstanbul, ara tatil ve bayram tatili için özel program hazırladı. Kutlamaların ve renkli atölyelerin olduğu programda çocuklar eğlenerek öğrenecek. Öte yandan her gün saat 14.00’da yapılacak çekilişlere katılacak ziyaretçiler, sürpriz hediyeler kazanma şansı yakalayacak.
5.04.2024 Kültür&Sanat
Çocuklar, ‘SuperFresh Pizza Şefleri Atölyesi’nde kendi pizzalarını hazırladı
Çocuklar, ‘SuperFresh Pizza Şefleri Atölyesi’nde kendi pizzalarını hazırladı Dondurulmuş gıda markası SuperFresh, ‘Pizza Aşkı’ iletişim platformuyla sahiplendiği pizza kategorisini, bu yıl KidZania’da yer alan SuperFresh Pizza Şefleri Atölyesi’ne ‘Çocukların Pizza Aşkı Bambaşka’ mesajıyla taşıdı. Atölyede kendi pizzalarını hazırlayan çocuklar, hayal güçlerinden yola çıkarak 'pizza aşkı'nı resimlerine yansıttı.
6.03.2024 Eğitim
KidZania İstanbul, ‘Ezber Bozan Yetkinlikler’ çalıştayına ev sahipliği yaptı
KidZania İstanbul, ‘Ezber Bozan Yetkinlikler’ çalıştayına ev sahipliği yaptı KidZania İstanbul, ‘Ezber Bozan Yetkinlikler’ adlı insan kaynakları çalıştayına ev sahipliği yaptı. Çalıştayda, katılımcılara geleneksel uygulamaları sorgulayarak iş dünyasına yeni ve yaratıcı bakış açıları getirmeleri hedeflendi.
29.02.2024 Eğitim
KidZania İstanbul,  LEAD Network Türkiye'nin kahvaltı buluşmasına ev sahipliği yaptı
KidZania İstanbul,  LEAD Network Türkiye'nin kahvaltı buluşmasına ev sahipliği yaptı KidZania İstanbul, perakende ve tüketici ürünleri sektöründe kadın işgücünün güçlenmesini destekleyen LEAD Network Türkiye'nin geleneksel kahvaltı buluşmasına ev sahipliği yaptı. Etkinliğe konuk konuşmacı olarak katılan araştırmacı yazar Akan Abdula, 'Yarının Büyükleri: Gelecek, Hayaller ve Gerçekler' başlıklı araştırma sonuçlarını iş dünyası ile paylaştı. Abdula, 'geleceğin liderleri olarak adlandırılan çocukların hayallerinin gerçeklere nasıl yansıdığını ele aldı.
20.02.2024 Ekonomi
Araştırma: Evcil hayvanı olan çocuklar daha çok hayal kuruyor
Araştırma: Evcil hayvanı olan çocuklar daha çok hayal kuruyor KidZania İstanbul ve FutureBright, çocukların dünyasını anlamak ve geleceğe yönelik adımlar atmak için 6-14 yaş arası çocuklara yönelik bir araştırma gerçekleştirdi. Dün yayınlanan araştırmanın sonuçlarına göre; çocuklar en çok doktor ve öğretmen olmak istiyor. Evcil hayvanı olanlar daha çok hayal kuruyor ve yüzde 60'ı hayallerini annesiyle kuruyor. Her 5 çocuktan birinin zihninde bir idol bulunmuyor. Metropolde yaşayanların yüzde 18'i bilim insanı olmak istiyor. Çocukların rol model aldığı en önemli ismin ise Mustafa Kemal Atatürk olduğu görüldü.
10.02.2024 Kültür&Sanat
KidZania İstanbul’da ‘Astronot Eğitim Merkezi’ açıldı
KidZania İstanbul’da ‘Astronot Eğitim Merkezi’ açıldı KidZania İstanbul, uzay ve gökbilimi meraklısı çocuklar için Astronot Eğitim Merkezi açtı. Çocuklar, açılışı gerçekleşen merkez ile stajyer astronot rolü ile uzayı keşfedebilecekler.
19.01.2024 Teknoloji
KidZania İstanbul’dan sömestir tatili etkinlikleri
KidZania İstanbul’dan sömestir tatili etkinlikleri KidZania İstanbul, yarıyıl tatiline giren öğrencileri 20 Ocak Cumartesi günü düzenleyeceği ‘Karne Partisi’ ile karşılayacağını duyurdu. Yarıyıl tatili boyunca kapıları tam gün açık olacak KidZania İstanbul, çocukları eğlenirken öğrenmeye teşvik eden etkinliklerle dolu bir sömestir programı sunuyor.
15.01.2024 Kültür&Sanat
KidZania’dan yeni yıl hazırlıkları
KidZania’dan yeni yıl hazırlıkları    KidZania İstanbul, düzenleyeceği aktivitelerle yeni yılı kutluyor. Aralık ayı boyunca hafta sonu düzenlenecek çekilişlerle ziyaretçiler, sürpriz hediyelerle buluşacak.
6.12.2023 Kurumsal
KidZania, 8 bin çocuğa daha kapılarını açacak
KidZania, 8 bin çocuğa daha kapılarını açacak  KidZania İstanbul, çocuklara ‘Daha İyi Bir Gelecek’ sunma amacıyla İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği protokolünü yenilediğini duyurdu. İş birliği kapsamında, İstanbul'un 39 ilçesinden gelen 4-14 yaş arası 8 bin çocuğun, 2024 eğitim-öğretim dönemi içerisinde KidZania İstanbul'da ücretsiz olarak misafir edilecek.
1.12.2023 Eğitim
KidZania kapılarını öğretmenlere ücretsiz açıyor
KidZania kapılarını öğretmenlere ücretsiz açıyor KidZania İstanbul, 24 Kasım Öğretmenler Günü için bir kampanya düzenlediğini duyursu.  'Şimdi eğlenme sırası öğretmenlerde' diyerek yola çıkan etkinlik kapsamında 20 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında öğretmenleri ücretsiz misafir edecek. 'Züper Cuma' adında özel bir kampanya hazırlayan KidZania, 24 Kasım tarihinde gerçekleştirilecek online satışlarda yüzde 50 indirim fırsatı sunuyor.
17.11.2023 Kültür&Sanat
KidZania İstanbul'dan ara tatil etkinlikleri
KidZania İstanbul'dan ara tatil etkinlikleri KidZania İstanbul, 11-19 Kasım tarihlerini kapsayan ara tatil boyunca ziyaretçilerin 120'den fazla rolü 67 farklı aktivite alanında deneyimleyeceklerini duyurdu. Ayrıca, misafirlerin Bilim Şenliği'ne de katılma fırsatı bulacakları aktarıldı.
7.11.2023 Kültür&Sanat
‘Daha İyi Bir Dünya’ kitabının tanıtımı KidZania’da yapıldı
‘Daha İyi Bir Dünya’ kitabının tanıtımı KidZania’da yapıldı   KidZania İstanbul’da, 29 Ekim’de hem Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümü kutlandı hem de ‘Sen de Yaz’ öykü yarışması finalistlerinin öykülerinden oluşan ‘Daha İyi Bir Dünya’ kitabının tanıtımı ve imza günü gerçekleştirildi.
30.10.2023 Kültür&Sanat
KidZania, Cumhuriyetin 100’üncü yılında “Daha İyi Bir Dünya” kitabını tanıtacak
KidZania, Cumhuriyetin 100’üncü yılında “Daha İyi Bir Dünya” kitabını tanıtacak KidZania İstanbul’da, 29 Ekim’de hem Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümü kutlanacak hem de ‘Sen de Yaz’ öykü yarışmasında finale kalan 20 öyküden oluşan “Daha İyi Bir Dünya” kitabının tanıtımı ve imza günü gerçekleşecek.
23.10.2023 Kültür&Sanat
KidZania İstanbul CEO’su Timur, ‘100. Yıl Liderlik Ödülü’nü kazandı
KidZania İstanbul CEO’su Timur, ‘100. Yıl Liderlik Ödülü’nü kazandı Sales Network tarafından düzenlenen Leadership in Sales Awards (LiSA) kapsamında Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel olarak ‘100. Yıl Liderlik Ödülleri’ verildi. Türkiye’nin önde gelen markalarının yöneticileri; gençler, kadınlar, çocuklar, iklim ve çevre, deprem gibi sosyal sorumluluk projelerine liderlik yapan isimlerin ödüllendirildiği gecede KidZania İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Ebru Timur, ‘100. Yıl Liderlik Ödülü’ne layık görüldü.
6.10.2023 Kurumsal
'Büyüklere KidZania' etkinliğinin 7’ncisi gerçekleştirildi
'Büyüklere KidZania' etkinliğinin 7’ncisi gerçekleştirildi KidZania İstanbul’un 7’nci kez düzenlediği 'Büyüklere KidZania' etkinliğinde yetişkinler bir geceliğine çocukların renkli dünyasına adım attı. Gecede yetişkinler, gizli ajanlıktan itfaiyeciliğe, şeflikten pilotluğa kadar pek çok mesleği eğlenerek deneyimledi.
29.09.2023 Kültür&Sanat
Sustainable Fitch, Akiş GYO için ÇSY raporunu yayınladı
Sustainable Fitch, Akiş GYO için ÇSY raporunu yayınladı Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings'in kardeş şirketi Sustainable Fitch'in ÇSY raporunda Akiş GYO'nun; çevresel, sosyal ve yönetsel (ÇSY) uygulamaları mercek altına alınırken, şirketin sürdürülebilirlik ve sıfır karbon uygulamalarının en güçlü ikinci seviyede olduğu belirtildi.
21.09.2023 Kurumsal
KidZania’dan okula dönüş kampanyası
KidZania’dan okula dönüş kampanyası KidZania İstanbul, okula dönüş dönemine özel olarak 15-30 Eylül tarihleri arasında kampanya başlattığını duyurdu. Bu kampanya kapsamında bir çocuk KidZania girişi satın alanlara, bir ebeveyn girişi hediye edileceği belirtildi.
13.09.2023 Eğitim
‘Büyüklere KidZania’ etkinliğinin 7’ncisi gerçekleştirilecek
‘Büyüklere KidZania’ etkinliğinin 7’ncisi gerçekleştirilecek KidZania, bu yıl 7’ncisini düzenleyeceği ‘Büyüklere KidZania’ etkinliği ile kapılarını büyükler için açacak. Çocukların meslekleri eğlenerek deneyimlediği KidZania’da yetişkinler; pilot, itfaiye, doktor ve polislik gibi pek çok mesleği deneyimleme fırsatı elde edecekler.
7.09.2023 Kültür&Sanat
KidZania, 100 milyonuncu ziyaretçisini ağırladı
KidZania, 100 milyonuncu ziyaretçisini ağırladı KidZania, 1 Eylül’de dünyadaki 100 milyonuncu ziyaretçisini karşıladığını duyurdu. KidZania İstanbul’da organize edilen etkinlikte şanslı 100 milyonuncu ziyaretçi, konfetiler ve sevilen karakterler Urbano, Vita, Bache, Chika ve Beebop’un katılımıyla karşılandı.  
2.09.2023 Kültür&Sanat

Benzer Haber Etiketleri

kidzania ÇOCUK etkinlik oyun araştırma

Kidzania ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.