Lütfü Savaş

Lütfü Savaş

Son dakika Lütfü Savaş haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Lütfü Savaş gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Lütfü Savaş haber sayfamızda...

Lütfü Savaş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 173 lutfu savas haberi bulunmuştur.
YSK, Ordu ve Hatay itirazlarını reddetti
YSK, Ordu ve Hatay itirazlarını reddetti Yüksek Seçim Kurulu (YSK), İYİ Parti’nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı, CHP’nin ise Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine ilişkin 'tam kanunsuzluk' gerekçesiyle yaptığı başvuruları reddetti.
17.04.2024 Gündem
Özgür Özel'den YSK'ya 'tam kanunsuzluk' başvurusu
Özgür Özel'den YSK'ya 'tam kanunsuzluk' başvurusu CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine ilişkin olarak Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) 'tam kanunsuzluk hali' nedeniyle başvuruda bulundu.
15.04.2024 Politika
YSK, CHP'nin Hatay itirazını reddetti
YSK, CHP'nin Hatay itirazını reddetti Yüksek Seçim Kurulu (YSK), CHP'nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ilişkin 'oyların yeniden sayılması', 'geçersiz oyların sayılması' ve 'seçimin yenilenmesi' yönündeki taleplerini reddetti.
8.04.2024 Gündem
Lütfü Savaş'tan YSK önünde açıklama: Seçim oldubittiye getiriliyor
Lütfü Savaş'tan YSK önünde açıklama: Seçim oldubittiye getiriliyor CHP'nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Lütfü Savaş, partililerle birlikte Yüksek Seçim Kurulu (YSK) önünde yaptığı açıklamada, Hatay’da seçimin oldubittiye getirilmeye çalışıldığını söyledi.
8.04.2024 Politika
Hatay seçimlerinde mazbata AK Parti'li Öntürk'e verilecek; CHP, YSK'ya itiraza gidiyor
Hatay seçimlerinde mazbata AK Parti'li Öntürk'e verilecek; CHP, YSK'ya itiraza gidiyor Hatay'da 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri'nde Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen AK Parti'li Mehmet Öntürk'ün yarın mazbatasını alacağı öğrenilirken, Hatay'da bulunan CHP genel başkan yardımcıları Gökçe Gökçen ile Murat Bakan'ın Ankara'ya giderek Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) itirazda bulunacağı öğrenildi.
5.04.2024 Politika
CHP'li Gökçen: Hatay'da 1455 oyumuzun yazılmadığını tespit ettik
CHP'li Gökçen: Hatay'da 1455 oyumuzun yazılmadığını tespit ettik CHP Genel Başkanı Yardımcısı Gökçe Gökçen, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ilişkin, "İlk gün gittiğimiz zaman Lütfü Savaş ile AKP'li aday arasında oy farkı resmi verilerde 3 bin 890 olarak görünüyordu. Bugün itibarıyla 2 bin 569'a kadar gerilemiş durumda. İlk günden bugüne 1455 oyumuzun hukuka aykırı şekilde, vaktinde yazılmamış olduğunu tespit ettik" dedi.
5.04.2024 Politika
CHP'li Gökçen: Hatay'da fark 2 bin 735'e kadar düştü
CHP'li Gökçen: Hatay'da fark 2 bin 735'e kadar düştü CHP Genel Başkan Yardımcıları Gökçe Gökçen ve Murat Bakan, Hatay'da seçim sonuçlarına ilişkin İl Seçim Kurulu'na yaptıkları itirazlara ilişkin hukuki sürecin sürdüğünü kaydetti. Gökçen, bugün itibarıyla oy farkının 3 bin 900’lerden 2 bin 735'e kadar düştüğünü söyledi.
4.04.2024 Politika
CHP'li Gökçen: İtiraz sonucu Hatay'da fark 3 bin 287'ye kadar düştü
CHP'li Gökçen: İtiraz sonucu Hatay'da fark 3 bin 287'ye kadar düştü Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcıları Gökçe Gökçen ve Murat Bakan, Hatay'da seçim sonuçlarına ilişkin İl Seçim Kurulu'na yaptıkları itirazlar sonucu seçimi kazanan AK Parti adayı Mehmet Öntürk ile CHP adayı Lütfü Savaş arasındaki farkın 3 bin 900’lerden 3 bin 287'ye kadar düştüğünü açıkladı. Gökçen, "İtiraz süreci devam ediyor. O yüzden bu verilerin değişmesi gün boyunca mümkün olacak" dedi.
2.04.2024 Politika
AK Parti'nin kazandığı Hatay'da CHP'nin adayı Lütfü Savaş: İtirazımızı yapacak, hakkımızı alacağız
AK Parti'nin kazandığı Hatay'da CHP'nin adayı Lütfü Savaş: İtirazımızı yapacak, hakkımızı alacağız Hatay’da 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin kesin olmayan sonuçlarına göre Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı AK Parti Adayı Mehmet Öntürk kazandı. CHP'nin adayı, Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş, “İtirazımızı yapacağız. Bu konuda hakkımızı tabii ki alacağız” dedi.
1.04.2024 Politika
CHP'li Lütfü Savaş mahalle toplantısında saldırıya uğrayıp, platformdan düştü
CHP'li Lütfü Savaş mahalle toplantısında saldırıya uğrayıp, platformdan düştü Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP adayı Lütfü Savaş, Samandağ ilçesindeki mahalle toplantısında bir kişinin saldırısına uğradı. Saldırı sırasında platformdan düşen Savaş'ın durumunun iyi olduğu belirtilirken, Savaş'ı iten kişinin, psikiyatrik tedavi gören A.G. olduğu öğrenildi.
23.03.2024 Politika
Gökhan Zan, tehdit edildiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu; TİP, adaylıktan geri çekti
Gökhan Zan, tehdit edildiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu; TİP, adaylıktan geri çekti Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Büyükşehir Belediye başkan adayı Gökhan Zan, tehdit ve şantaja maruz kaldığı iddiasıyla adliyede suç duyurusunda bulundu. Yaşanan bu gelişmenin ardından TİP, Zan'ın adaylıktan geri çekildiğini duyurdu.
17.03.2024 Video
Gökhan Zan, tehdit edildiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu; TİP, adaylıktan geri çekti
Gökhan Zan, tehdit edildiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu; TİP, adaylıktan geri çekti Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Büyükşehir Belediye başkan adayı Gökhan Zan, tehdit ve şantaja maruz kaldığı iddiasıyla adliyede suç duyurusunda bulundu. Yaşanan bu gelişmenin ardından TİP, Zan'ın adaylıktan geri çekildiğini duyurdu.
17.03.2024 Politika
Lütfü Savaş: Bizi yalnız bırakanlara Hatay'ımızı teslim etmeyeceğiz
Lütfü Savaş: Bizi yalnız bırakanlara Hatay'ımızı teslim etmeyeceğiz Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP adayı Lütfü Savaş, "Ben Hatay garip ve mahzun olmasın diye adayım. Hatay halkı mücadeleci bir toplum. Yürekli insanlarımız ile şehrimizi modern bir şehir yapacağız. Hatay’ı ranta teslim etmemek için aday oldum. Bu seçim Atatürk’ün sevdası emaneti olan şehrimize sahip çıkılması gereken bir seçim. Bizi yalnız bırakanlara şehrimizi teslim etmeyeceğiz" dedi.
20.02.2024 Politika
Özgür Özel: Hatay'ı Hatay olmaktan çıkaracaklara karşı Lütfü Savaş ile devam kararı aldık
Özgür Özel: Hatay'ı Hatay olmaktan çıkaracaklara karşı Lütfü Savaş ile devam kararı aldık CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "AK Parti'nin sultasına alıp, Hatay'ı Hatay olmaktan çıkaracaklara karşı bütün veriler, örgütümüzün talebi ve anketlerdeki seyre baktığımızda yola Sayın Lütfü Savaş ile devam etme kararı verdik. Hatay'ı ayağa kaldırmak için Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin yalnız olmayacağına; bugün elimizdeki 11 büyükşehir ve yeni alacağımız şehirler, dünyadaki siyasi akrabalarımızın yönettiği güçlü, modern şehirlerin dayanışması içinde Hatay'a bir belediye ne yapacaksa daha fazlasını yapacağımıza söz veriyoruz, ant içiyoruz" dedi.
20.02.2024 Politika
CHP'den 'Lütfü Savaş' açıklaması
CHP'den 'Lütfü Savaş' açıklaması CHP tarafından Hatay Büyükşehir Belediye başkan adayı Lütfü Savaş ile ilgili açıklamada bulunuldu. Açıklamada, Savaş'ın adaylığının devam edeceği bildirildi.
20.02.2024 Politika
Özgür Özel, Lütfü Savaş ile görüştü
Özgür Özel, Lütfü Savaş ile görüştü CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile görüştü.
19.02.2024 Politika
Özgür Özel: Adaylarımızı belirlerken seçmenimizi dinledik
Özgür Özel: Adaylarımızı belirlerken seçmenimizi dinledik CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Adaylarımızı belirlerken seçmenimizi dinledik, örgütümüzü dinledik, aday adaylarımızı dinledik. Sokağın sesine kulak verdik, kanaat önderleriyle görüştük, 3 bin anket ve 3 bin araştırma yaptırdık" dedi.
18.02.2024 Politika
CHP'li Yücel: Haluk Levent'e kurumsal düzeyde adaylık teklif edilmedi
CHP'li Yücel: Haluk Levent'e kurumsal düzeyde adaylık teklif edilmedi CHP Sözcüsü Deniz Yücel, Hatay Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş yerine Haluk Levent'e adaylık teklifi gittiği iddialarına ilişkin, "Hatay meselesi gündeme gelmedi. Dolayısıyla kurumsal düzeyde Haluk Levent ya da başkasına adaylık teklif edilmesi söz konusu değil. Hatay adayı konusunda toplantımızın ikinci bölümünde böyle bir görüş öneri gelirse toplantımızın ikinci bölümünde değerlendiririz" dedi.
12.02.2024 Politika
TİP'in Hatay adayı Gökhan Zan oldu
TİP'in Hatay adayı Gökhan Zan oldu Türkiye İşçi Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Gökhan Zan oldu. İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlenen basın toplantısıyla ismi açıklanan Zan, "Hatay'ı depremde yalnız bırakan, bu felakette sorumluluğu bulunan iktidara ve muhalefete karşı adayım" dedi.
12.02.2024 Politika
Deniz Baykal, 1'inci ölüm yıl dönümünde mezarı başında anıldı
Deniz Baykal, 1'inci ölüm yıl dönümünde mezarı başında anıldı Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ölümünün 1'inci yılında Devlet Mezarlığı'ndaki kabri başında düzenlenen törenle anıldı.
11.02.2024 Gündem
CHP'nin Hatay adayı Savaş'tan 'adaylık' açıklaması
CHP'nin Hatay adayı Savaş'tan 'adaylık' açıklaması Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş adaylıktan çekilme iddialarıyla ilgili olarak; "Korkmayacağım sinmeyeceğim yılmayacağım. Ben Sayın Genel Başkanla dün akşam konuştum. Sayın Genel Başkanımızın duruşu net. Adayımız Lütfü Savaş ve biz seçimi kazanacağız diyor" dedi.
7.02.2024 Video
Lütfü Savaş: Genel başkanımızla telefonda konuştum, ‘Adayımız Lütfü Savaş' diyor
Lütfü Savaş: Genel başkanımızla telefonda konuştum, ‘Adayımız Lütfü Savaş' diyor CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile telefonda konuştuğunu belirten Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, “Duruşu net. ‘Adayımız Lütfü Savaş ve biz seçimi kazanacağız, diyor. 3 dönemdir kazanma geleneğimizi sürdüreceğiz. Kimsenin şüphesi olmasın" dedi.
7.02.2024 Politika
CHP'li Başarır: Hatay'da 2-3 gün içinde anket yapılıp karar verilecektir
CHP'li Başarır: Hatay'da 2-3 gün içinde anket yapılıp karar verilecektir CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın yeniden adaylığı ile ilgili, "Partinin yetkili kurulları, bu konuyu enine boyuna değerlendirip Hatay'ın tüm ilçeleriyle, belki de 2-3 gün içerisinde kapsamlı bir anket yapıp bir karar verecektir" dedi.
7.02.2024 Politika
CHP'nin Hatay aday adaylarından Lütfü Savaş tepkisi
CHP'nin Hatay aday adaylarından Lütfü Savaş tepkisi Hatay'da CHP'den Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı 5 isim, Lütfü Savaş'ın aday gösterilmesine basın bildirisi ile tepki gösterdi.
17.01.2024 Politika
Özgür Özel: Emeklilerin hepsi ne CHP'lidir ne İYİ Partilidir ne de bir siyasi görüştendir
Özgür Özel: Emeklilerin hepsi ne CHP'lidir ne İYİ Partilidir ne de bir siyasi görüştendir CHP Genel Başkanı Özgür Özel, binlerce emekli 7 bin 500 lira emekli maaşı aldığını hatırlatıp, "Emeklilerin hepsi ne CHP'lidir ne İYİ Partilidir ne de bir siyasi görüştendir. Emekliler her siyasi partiden olabilir ama hepimizin minnet borçlu olduğu, bu ülke bu noktalara gelene kadar çalışmış, alın teri akıtmış, göz nuru dökmüş, evlatlar yetiştirmiş, hepimize emanet büyüklerimizdir. Bu 7 bin 500 lirayı önümüzdeki hafta derhal, bizim önerimiz kanun teklifimiz var; en az asgari ücret seviyesine çıkarmak durumundayız, bu çağrıyı Turgutlu'dan Türkiye'ye yapıyoruz" dedi.
12.01.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

chp aday hatay seçim lütfü savaş

Lütfü Savaş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.