Marmara

Marmara

Son dakika Marmara haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Marmara gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Marmara haber sayfamızda...

Marmara

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.369 marmara haberi bulunmuştur.
Kuzey Marmara Otoyolu'nda kaza: 2 ölü, 4 yaralı
Kuzey Marmara Otoyolu'nda kaza: 2 ölü, 4 yaralı Kuzey Marmara Otoyolu Kocaeli geçişinde Ramazan Bayramı sebebiyle gittikleri Hatay'dan dönen ailenin bulunduğu otomobile kamyonet çarptı. Kazada otomobil sürücüsü baba ile kızı hayatını kaybetti, iki araçtaki 4 kişi yaralandı. Otoyolda oluşan trafik, araçların yoldan kaldırılmasının ardından normale döndü.
14.04.2024 Gündem
İstanbul Boğazı'nda nesli tükenen yelkovan kuşlarına uydu vericili takip
İstanbul Boğazı'nda nesli tükenen yelkovan kuşlarına uydu vericili takip İstanbul Boğazı'nda nesli tükenmekte olan yelkovan kuşlarının üreme kolonilerinin ve göç yollarının belirlenerek koruma altına alınmasını hedefleyen proje kapsamında, 30 yelkovan kuşuna uydu vericisi takıldı. Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri Enstitüsü öğretim üyesi Prof. Dr. Raşit Bilgin, "Yelkovan kuşları tehdit altında olan bir tür, genel olarak Akdeniz Havzası'nda ve Ege Denizi'nde korunuyor. Türkiye özelinde devamlı göç ettiğini görüyoruz. Türkiye'de üreme ihtimalleri çok yüksek ama kesinlikle bilmiyoruz nerede ürediklerini. Özellikle bu GPS vericileri takıp onların hareketlerini izleyerek Karadeniz'de ya da Ege Denizi'nin Türkiye kıyılarında nerelerde üreme kolonileri olabilir? Nerelerde besleniyorlar? Onlarla ilgili bilgiler edinmeye çalışacağız" dedi. TÜDAV Başkan Yardımcısı ve İstanbul Üniversitesi (İÜ) Su Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Arda Tonay ise göç yollarının korunmasına vurgu yaparak, "İstanbul Boğazı, Çanakkale Boğazı, Marmara Denizi, Türk Boğazlar Sistemi bu hayvanların ve birçok başka hayvanın önemli göç yollarından biri. Dolayısıyla Türk Boğazlar Sisteminin korunması çok önemli. Bu göç yolları açık kalsın, bu hayvanlar gidip gelebilsinler" ifadelerini kullandı.
12.04.2024 Gündem
İstanbul Boğazı'nda 30 Yelkovan kuşuna uydu vericisi takıldı
İstanbul Boğazı'nda 30 Yelkovan kuşuna uydu vericisi takıldı İstanbul Boğazı'nda nesli tükenmekte olan Yelkovan kuşlarının üreme kolonilerinin ve göç yollarının belirlenerek koruma altına alınmasını hedefleyen proje kapsamında, 30 Yelkovan kuşuna uydu vericisi takıldı. Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri Enstitüsü öğretim üyesi Prof. Dr. Raşit Bilgin, "Yelkovan kuşları tehdit altında olan bir tür, genel olarak Akdeniz Havzası'nda ve Ege Denizi'nde korunuyor. Türkiye özelinde devamlı göç ettiğini görüyoruz. Türkiye'de üreme ihtimalleri çok yüksek ama kesinlikle bilmiyoruz nerede ürediklerini. Özellikle bu GPS vericileri takıp onların hareketlerini izleyerek Karadeniz'de ya da Ege Denizi'nin Türkiye kıyılarında nerelerde üreme kolonileri olabilir? Nerelerde besleniyorlar? Onlarla ilgili bilgiler edinmeye çalışacağız" dedi. TÜDAV Başkan Yardımcısı ve İstanbul Üniversitesi (İÜ) Su Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Arda Tonay ise göç yollarının korunmasına vurgu yaparak, "İstanbul Boğazı, Çanakkale Boğazı, Marmara Denizi, Türk Boğazlar Sistemi bu hayvanların ve birçok başka hayvanın önemli göç yollarından biri. Dolayısıyla Türk Boğazlar Sisteminin korunması çok önemli. Bu göç yolları açık kalsın, bu hayvanlar gidip gelebilsinler" ifadelerini kullandı.
12.04.2024 Video
Kocaeli Valiliği'nden Ramazan Bayramı tatili dönüşünde kentte 'uzun araç' yasağı
Kocaeli Valiliği'nden Ramazan Bayramı tatili dönüşünde kentte 'uzun araç' yasağı Kocaeli Valiliği, Ramazan Bayramı tatili dönüşünde oluşabilecek trafik yoğunluğunu önlemek amacıyla kamyon, çekici ve tanker cinsi uzun araçların 14 Nisan günü saat 05.00'ten 15 Nisan saat 05.00'e kadar kente girişini yasakladı. Güzergah üzerinde bulunan araçlar valilik tarafından belirlenen park alanlarında bekletilecek.
9.04.2024 Gündem
Dr. Bayraktutan, İstanbulluların yüreğine su serpti: Zemin ve eviniz sağlamsa rahat uyuyabilirsiniz
Dr. Bayraktutan, İstanbulluların yüreğine su serpti: Zemin ve eviniz sağlamsa rahat uyuyabilirsiniz Jeoloji Mühendisi Dr. Mehmet Salih Bayraktutan, "Türkiye'nin dört bir tarafında olduğu gibi söz konusu İstanbul segmenti üzerinde, 4- 5 büyüklüğünde depremler meydana gelmesi doğaldır. İstanbul'da iddia edilen yıkıcı deprem olmayacak. İstanbul'un en büyük şansı, zeminin geoteknik dayanımı yüksek kayalardan oluşmasıdır. Zemin ve eviniz sağlamsa; rahat uyuyabilirsiniz" dedi.
9.04.2024 Gündem
Sultangazi’de belediye meclisi yeni dönemin ilk toplantısını gerçekleştirdi
Sultangazi’de belediye meclisi yeni dönemin ilk toplantısını gerçekleştirdi Sultangazi Belediye Meclisi yeni dönemde ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, yapılacak tüm çalışmalarda eşitlik, adalet ve hakkaniyete önem vereceklerini söyledi. Dursun, "Sultangazi'de yaşayan 550 bin insanımıza hep birlikte güzel hizmetler yapacağız" dedi.
8.04.2024 İstanbul
‘İklim değişikliği nedeniyle denizlerde av yasağı geriye çekilmeli’
‘İklim değişikliği nedeniyle denizlerde av yasağı geriye çekilmeli’ Deniz Ürünleri Avcıları Üreticileri Merkez Birliği (DEM-BİR) Çanakkale-Tekirdağ Bölge Birliği Başkanı Naci Karabiber, iklim değişikliği nedeniyle sürdürebilir balıkçılık için av yasağının geriye çekilmesi gerektiğini belirtip, "İklimlerin değişmesine bağlı olarak balıkların göç aralıkları hızlı bir şekilde değişim gösteriyor. Bu nedenle 15 Nisan'da başlayan av yasağının mutlaka 1 Nisan'a alınması gerektiğini düşünüyorum. Şu an hangi balığın karnını açarsanız açın hepsinin içinde bir parmak havyar çıkıyor" dedi.
8.04.2024 Gündem
Beykoz Kuzey Marmara Otoyolu'nda TIR kargo kamyonuna çarptı: 2 yaralı
Beykoz Kuzey Marmara Otoyolu'nda TIR kargo kamyonuna çarptı: 2 yaralı Beykoz, Kuzey Marmara Otoyolu'nda seyir halinde olan TIR, aynı istikamette ilerleyen kargo kamyonuna çarptı. Kazada sıkışarak yaralanan TIR ve kamyon şoförü itfaiye ekiplerinin çalışması ile kurtarıldı. Yaralılar ambulansla hastaneye sevk edildi.
8.04.2024 Gündem
Bayram boyunca Marmara'da parçalı bulutlu hava hakim olacak
Bayram boyunca Marmara'da parçalı bulutlu hava hakim olacak Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın Marmara Bölgesi'nde sağanak beklendiğini, hafta başından itibaren de bölge genelinde parçalı bulutlu bir haftanın hakim olacağını bildirdi.
6.04.2024 Gündem
Prof. Dr. Yaşar: Kuraklığa hiçbir yönden hazır değiliz
Prof. Dr. Yaşar: Kuraklığa hiçbir yönden hazır değiliz İzmir'in önemli su kaynaklarından olan Tahtalı Barajı'nda su miktarı azaldı. Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Çevre, Biyoçeşitlilik ve İklim Değişikliği Çalışma Grubu Üyesi Prof. Dr. Doğan Yaşar, "Kuraklığa hiçbir yönden hazır değiliz. Örneğin İzmir'de Tahtalı Barajı 2021'de yüzde 75 doluyken bile hala ısrarla suyun yüzde 60'ını yer altından çektik. Bu büyük bir yanlış. Sular Baraj doluyken barajdan çekilir" dedi.
6.04.2024 Video
Bayram tatilinde 'yağış' uyarısı
Bayram tatilinde 'yağış' uyarısı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, 9 günlük tatil boyunca ülke genelinde yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış olacağının tahmin edildiğini belirterek, yola çıkacak sürücüleri uyardı.
6.04.2024 Gündem
İstanbul trafiğinde son durum
İstanbul trafiğinde son durum 9 günlük bayram tatili başladı. İstanbul dışında tatillerini geçirecekler yollara çıktı. İstanbul'da saat 18.00 sıralarında trafik yoğunluğu İBB trafik verilerine göre yüzde 76 oldu.
5.04.2024 Gündem
TIR alev alev ilerledi, trafik durdu
TIR alev alev ilerledi, trafik durdu Kuzey Marmara Otoyolu'nda seyir halindeki TIR'ın dorsesi alev aldı. Alev alev yanan dorseyi fark etmeyen sürücü bir süre bu şekilde ilerledi. Yangını fark eden sürücü TIR'ın dorsesini ayırdı. Yangın nedeniyle Kuzey Marmara Otoyolu Sarıyer mevkiinde, Ankara yönüne trafik durdu.
5.04.2024 Gündem
Karadeniz’de hamsi göçtü; ağlar erken toplandı
Karadeniz’de hamsi göçtü; ağlar erken toplandı Karadeniz'de sıcak hava, balık boylarını istenilen seviyede olmaması ve hamsinin erken göçü sonrası balıkçılar, erkenden ağlarını toplayıp, tekne bakım ve onarımına başladı. Balıkçılar gelecek sezona hazırlanırken, Karadeniz Teknik Üniversitesi'nden (KTÜ) Prof. Dr. Coşkun Erüz, "Özellikle kıyı balıkları başta olmak üzere birçok balığın neslinin tehlike altında olduğunu söylemek mümkün. Hamsinin de eskiden olduğu gibi 1 milyon ton, 600 bin ton avlanmayacağını kabul edip, balıkçılığımızı ona göre planlamamız gerekiyor. 'Allah ne verdiyse' diyerek yapılan av alışkanlığından kurtulmak gerekiyor" dedi.
5.04.2024 Video
Ülker, Ramazan Bayramını 67 ürünle karşılayacak
Ülker, Ramazan Bayramını 67 ürünle karşılayacak Ülker, yaklaşan Ramazan Bayramı’nı 67 çeşit hediyelik ve ikramlık ürünle karşılamaya hazırlanıyor. Ülker Pazarlama Üst Yöneticisi (CMO) Mustafa Kabakçı, “Portföyümüze kattığımız yeni ürünlerle birlikte; Ramazan Bayramı için çikolatada 35, şekerlemede 32 olmak üzere toplamda 67 hediyelik ve ikramlık ürün hazırladık. Portföyümüze bu sene 16 yeni ürün ekledik” dedi.
4.04.2024 Ekonomi
Pendik Kuzey Marmara Otoyolu'nda tanker ile kamyonun çarpıştığı anlar kamerada
Pendik Kuzey Marmara Otoyolu'nda tanker ile kamyonun çarpıştığı anlar kamerada Pendik, Kuzey Marmara Otoyolu'nda bir tanker ile kamyon çarpıştı. Kazada yaralanan 3 kişi hastaneye kaldırıldı. Kaza anı araç kamerasına yansıdı.
4.04.2024 Gündem
Marmara Denizi’nde batan geminin kaptanı son yolculuğuna uğurlandı
Marmara Denizi’nde batan geminin kaptanı son yolculuğuna uğurlandı Balıkesir’in Bandırma ilçesinde geçen hafta sahile vuran cesedin, yapılan DNA testi sonucunda, 15 Şubat'ta batan 'BATUHAN A' isimli geminin kaptanı Hasan Mehmet Uyanık’a (69) ait olduğu belirlendi. Uyanık’ın cenazesi bugün kılınan cenaze namazının ardından Beykoz’da toprağa verildi.
3.04.2024 Gündem
Marmara Denizi’nde batan geminin kaptanı son yolculuğuna uğurlandı
Marmara Denizi’nde batan geminin kaptanı son yolculuğuna uğurlandı Balıkesir’in Bandırma ilçesinde geçen hafta sahile vuran cesedin, yapılan DNA testi sonucunda, 15 Şubat'ta batan 'BATUHAN A' isimli geminin kaptanı Hasan Mehmet Uyanık’a (69) ait olduğu belirlendi. Uyanık’ın cenazesi bugün kılınan cenaze namazının ardından Beykoz’da toprağa verildi.
3.04.2024 Video
Bandırma’da sahile vuran ceset, batan geminin kaptanına ait çıktı
Bandırma’da sahile vuran ceset, batan geminin kaptanına ait çıktı Balıkesir'in Bandırma ilçesinde geçen hafta sahile vuran cesedin, yapılan DNA testi sonucu, 15 Şubat'ta batan 'BATUHAN A' isimli geminin kaptanı Hasan Mehmet Uyanık’a (69) ait olduğu belirlendi.
3.04.2024 Gündem
Kar örtülü gün sayısı, son 10 yılda 6,2 gün azaldı
Kar örtülü gün sayısı, son 10 yılda 6,2 gün azaldı Türkiye'nin ortalama kar örtülü gün sayısı, 1970- 2001 yılları arasındaki dönemle karşılaştırıldığında, son 10 yılda 6,2 gün azaldı. Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) Bilim Danışmanı Dr. Erol Kesici, 6 günlük azalmanın çok ciddi tehlike olduğuna dikkati çekti.
2.04.2024 Gündem
Kocaeli'de fabrikada yangın; 1 saatte kontrol altına alındı
Kocaeli'de fabrikada yangın; 1 saatte kontrol altına alındı Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde, plastik su tankları üreten fabrikada çıkan yangın bitişiğindeki galvaniz fabrikasının ofis bölümüne sıçradı. Yangın, itfaiyenin yaklaşık 1 saatlik müdahalesi sonucu söndürüldü.
1.04.2024 Video
Kocaeli'de fabrikada yangın; 1 saatte kontrol altına alındı
Kocaeli'de fabrikada yangın; 1 saatte kontrol altına alındı Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde, plastik su tankları üreten fabrikada çıkan yangın bitişiğindeki galvaniz fabrikasının ofis bölümüne sıçradı. Yangın, itfaiyenin yaklaşık 1 saatlik müdahalesi sonucu söndürüldü.
1.04.2024 Gündem
Çorum'da AK Parti’li Aşgın başkan seçildi; AK Parti 6, CHP 4, MHP 3 ilçede kazandı
Çorum'da AK Parti’li Aşgın başkan seçildi; AK Parti 6, CHP 4, MHP 3 ilçede kazandı Çorum’da Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti’li Halil İbrahim Aşgın yeniden belediye başkanı oldu. 6 ilçeyi AK Parti, 4 ilçeyi CHP ve 3 ilçeyi ise MHP kazandı.
1.04.2024 Gündem
Edirne'de CHP'li Akın ilk başkan oldu; 8 ilçeden 5'ini CHP, 2'sini AK Parti, 1'ini de İYİ Parti kazandı
Edirne'de CHP'li Akın ilk başkan oldu; 8 ilçeden 5'ini CHP, 2'sini AK Parti, 1'ini de İYİ Parti kazandı Edirne'de  31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde resmi olmayan sonuçlara göre, CHP'li Filiz Gencan Akın, Belediye Başkanı seçilerek, Edirne'nin ilk kadın belediye başkanı oldu. İlçelerin 5'inde CHP, 2'sinde AK Parti, 1'inde ise İYİ parti kazandı.
1.04.2024 Gündem
Balıkesir’de CHP’li Akın başkan seçildi; CHP 15, AK Parti 4, İYİ Parti 1 ilçede kazandı
Balıkesir’de CHP’li Akın başkan seçildi; CHP 15, AK Parti 4, İYİ Parti 1 ilçede kazandı Balıkesir'de 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde, resmi olmayan sonuçlara göre, CHP’nin adayı Ahmet Akın Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. CHP 15, AK Parti 4, İYİ Parti 1 ilçede seçimi önde tamamladı.
1.04.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

kaza kocaeli marmara yaralı bayram

Marmara ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.