Metaverse

Metaverse

Son dakika metaverse haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan metaverse gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan metaverse haber sayfamızda...

Metaverse

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 131 metaverse haberi bulunmuştur.
DeFacto’dan mühendislik öğrencilerine yeni mentorluk programı
DeFacto’dan mühendislik öğrencilerine yeni mentorluk programı  Türkiye’de teknoloji profesyonellerinin yetişmesi için hackathon’lar ve Management Trainee programları sunan DeFacto Teknoloji, son olarak My Tech Mentor adında yeni bir program başlattı. Mühendislik bölümü öğrencilerine yönelik geliştirilen programla gençlerin kariyer yolculuklarına güçlü bir başlangıç yapmaları için gerekli donanımı sağlamak hedefleniyor. Bu doğrultuda gönüllü çalışanları, programa seçilen öğrencilerle uzmanlıklarını ve deneyimlerini paylaşıyor.
11.08.2022Eğitim
Türkiye, Avrupa’nın en büyük kripto para etkinliğine ev sahipliği yapacak
Türkiye, Avrupa’nın en büyük kripto para etkinliğine ev sahipliği yapacakİstanbul, 20-21 Ağustos tarihlerinde kripto para topluluğu için önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Blokzincir ve ekonomi alanlarında konuşmacıların yer alacağı etkinlik ücretsiz olacak.
11.08.2022Ekonomi
Blokzinciri tabanlı oyun sayısı bin 800’ü aştı
Blokzinciri tabanlı oyun sayısı bin 800’ü aştı  Blokzinciri teknolojisiyle oluşturulan kripto para birimlerinin, NFT’lerin ve metaverse’ün de dahil olduğu sektör, oyna-kazan (play to earn | P2E) gibi ekonomi modelleriyle etki alanını her geçen gün artırıyor. DappRadar verilerine göre oyuncular, oyun üreticileri ve yayıncılar için ortak bir ekonominin kapısını aralayan GameFi sektöründe bugün itibarıyla bin 800’ü aşkın proje olduğu görülüyor. Bu projelerin en yenisi, video oyun sektörünün en çok sevilen türünün blokzincirine uyarlanmış bir versiyonunu sunan Forfeit olarak öne çıkıyor.
10.08.2022Teknoloji
NFT'ler 2022'nin ilk çeyreğinde 8 milyar dolarlık işlem gördü
NFT'ler 2022'nin ilk çeyreğinde 8 milyar dolarlık işlem gördü Türkçede “nitelikli fikri tapu” olarak adlandırılan ve 2021’e damgasını vuran NFT trendi, bu yılın ilk aylarında da yükselişini korudu. NonFungible tarafından yayımlanan verilere göre, 2022’nin ilk 3 ayında 8 milyar dolarlık işlem gördüğü bilinen NFT’ler, oluşturduğu büyük ekonomiyle bağımsız sanatçıların eserlerini topluluklara ulaştırmasının önünü açtı.
8.08.2022Ekonomi
5 kripto paradan dördü yüzde 90'dan fazla değer kaybetti
5 kripto paradan dördü yüzde 90'dan fazla değer kaybettiBitcoin’in en yüksek fiyatına göre yüzde 70 değer kaybetmesiyle başlayan “kripto kışı”, piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimlerinde yüzde 90’lara varan kayıplar görülmesiyle devam etti. Uzmanlar, hâlihazırda 20 bini aşan kripto para birimlerinin yalnızca yüzde 10’unun hayatta kalacağını düşünürken, doğru yatırım aracını seçmek için nitelikli içeriğe erişimin önemi arttı.
21.07.2022Ekonomi
Kripto varlık platformundan yeni ürün; ‘Sepet Token’lar listelenecek
Kripto varlık platformundan yeni ürün; ‘Sepet Token’lar listelenecekİSTANBUL, (DHA) Kripto varlık platformu Bitlo, geliştirdikleri yeni ürünü ‘Sepet Token’ları listeleyeceğini açıkladı. Bu kapsamda ‘sepet’ adı verilen endeks benzeri tahsisler aracılığıyla kripto para birimlerine yatırım yapmayı herkes için daha erişilebilir hale getireceklerini söyleyen Bitlo Ceo’su Mustafa Alpay, “Sepet tokenlar aracılığıyla yatırımcılar portföylerini çeşitlendirebiliyor ve sırayla her bir kripto varlığın taşıdığı riski azaltabiliyor” dedi.
20.07.2022Ekonomi
Turkcell’den girişimcilerin teknoloji yatırımlarına finansman desteği
Turkcell’den girişimcilerin teknoloji yatırımlarına finansman desteğiTürkiye’nin Turkcell’i, küçük ve orta ölçekli işletmelere destek olmak amacıyla başlattığı Dijital Dönüşüm Finansmanı ile birçok sektöre fayda sağlamayı hedefliyor. Turkcell’in grup şirketi Financell çatısı altında sunduğu Dijital Dönüşüm Finansmanı, KOBİ’lerin yanı sıra girişimcilerin de ihtiyaç duyduğu altyapı yatırımlarını rahatlıkla karşılayabilmelerine imkan sunmayı amaçlıyor.
18.07.2022Teknoloji
Antalya’da 500 milyon TL’lik yatırımla dijital gösteri merkezi açıldı
Antalya’da 500 milyon TL’lik yatırımla dijital gösteri merkezi açıldıAntalyalı iş insanı İrfan Demirok, 3 yıl önce Los Angeles'ta ziyaret ettiği dijital sergiden esinlenerek, Belek turizm bölgesindeki The Land of Legends içinde 5 bin metrekarede Digiverse ismini verdiği 500 milyon TL'lik yatırımla bir dijital evren kurdu. Digiverse içinde ziyaretçiler gözlük kullanmadan, çıplak gözle 3 boyutlu metaverse'ü yaşayabiliyor.
9.07.2022Video
Antalya’da 500 milyon TL’lik yatırımla dijital gösteri merkezi açıldı
Antalya’da 500 milyon TL’lik yatırımla dijital gösteri merkezi açıldıANTALYALI iş insanı İrfan Demirok, 3 yıl önce Los Angeles'ta ziyaret ettiği dijital sergiden esinlenerek, Belek turizm bölgesindeki The Land of Legends içinde 5 bin metrekarede Digiverse ismini verdiği 500 milyon TL'lik yatırımla bir dijital evren kurdu. Digiverse içinde ziyaretçiler gözlük kullanmadan, çıplak gözle 3 boyutlu metaverse'ü yaşayabiliyor.
9.07.2022Kurumsal
"Dijital teknolojilerin eğitim sistemine entegrasyonu fırsat eşitliği yaratacak"
"Dijital teknolojilerin eğitim sistemine entegrasyonu fırsat eşitliği yaratacak"Nişantaşı Üniversitesi kurucu genel sekreterlik ve mütevelli heyet başkan yardımcılığı yapmış ve aynı zamanda Biltes Koleji’nin de kurucusu olan Can Uysal, dijital teknolojileri eğitim sistemine dahil ederek imkanı kısıtlı binlerce öğrenciye liderlik etmenin eğitim kalitesindeki önemini vurguladı. 
7.07.2022Eğitim
Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini bekliyor
Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini bekliyor  Zengin müfredatla dünya standartlarında çağdaş medya eğitimi verecek olan Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ilk öğrencileriyle buluşmaya hazır. 2022-2023 eğitim öğretim döneminde ders başı yapacak öğrenciler, geleceğin medyasını şekillendirecek yetkin elemanlar olarak yetiştirilecek.
30.06.2022Video
MBA Okulları ve Bilişim Garajı akademik iş birliğine gitti
MBA Okulları ve Bilişim Garajı akademik iş birliğine gitti Medicana Eğitim Grubu MBA Okulları, modern müfredat vizyonu kapsamında dünyanın sayılı online eğitim platformlarından biri olan Bilişim Garajı ile akademik iş birliğine imza attı.
20.06.2022Eğitim
Fahrettin Altun Uluslararası Metaverse ve Yayıncılık Forumu'nda konuştu
Fahrettin Altun Uluslararası Metaverse ve Yayıncılık Forumu'nda konuştuTRT Uluslararası Metaverse ve Yayıncılık Forumu'nda konuşan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Allah'ın izniyle, Türkiyemiz elektrikli aracını da asfalta indirecek, kendi ürettiği aşılarla vatandaşlarını koruyacak, yerli-milli savunma sanayii ürünleriyle çıkarlarını sonuna kadar muhafaza edecektir" dedi.
10.06.2022Gündem
Monster Notebook Avrupa Yakası Deneyim Mağazası ve Teknik Servis Merkezi açıldı
Monster Notebook Avrupa Yakası Deneyim Mağazası ve Teknik Servis Merkezi açıldıKullanıcılarına yüksek performanslı oyun deneyimi sunan Monster Notebook’un İstanbul Avrupa Yakası’ndaki yeni Deneyim Mağazası ve Teknik Servis Merkezi, dün yapılan açılış töreni ile kapılarını teknoloji ve oyun tutkunlarına açtı. Sektör paydaşlarının ve basın mensuplarının katılımıyla gerçekleştirilen açılış etkinliğinde Monster Notebook ekosistemindeki yenilikler paylaşıldı.
10.06.2022Teknoloji
‘Dedik Olabilir’ koleksiyonu genç kadınların eğitimine katkı sağlayacak
‘Dedik Olabilir’ koleksiyonu genç kadınların eğitimine katkı sağlayacakElidor, Boyner ile hazırladığı Dedik Olabilir Koleksiyonu’nu satışa çıkararak Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Gençlik Bursları Fonu’na genç kadınların eğitimi için katkı sağlıyor. Dedik Olabilir isimli koleksiyona ait parçalar Boyner mağazaları, markanın internet sitesi ve uygulamasından satın alınabiliyor.
Tıpta son gelişmeler ICORAM 2022 tıp kongresinde ele alındı
Tıpta son gelişmeler ICORAM 2022 tıp kongresinde ele alındıNişantaşı Üniversitesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen ICORAM 2022; tıp alanındaki en son gelişmelerin, yöntemlerin ve yaklaşımların tüm yönleriyle ele alınması amacıyla önde gelen bilim insanlarını, araştırmacıları ve uzmanları bir araya getirdi.
3.06.2022Gündem
Pegasus Hava Yolları metaverse evrenine katıldı
Pegasus Hava Yolları metaverse evrenine katıldıMetaverse evrenine giriş yapan Pegasus Hava Yolları, Decentraland platformunda “PegasusPort” isimli bir alan açtı. CEO Güliz Öztürk, “Ülkemizde havacılık sektöründe bir ilke imza attık ve metaverse evreninde yerimizi aldık. PegasusPort Decentraland ile ziyaretçilerimize bu yeni evrende sürprizlerimiz olacak” dedi.
27.05.2022Kurumsal
Global pil markası, çevre dostu ürününü metaverse'te tanıttı
Global pil markası, çevre dostu ürününü metaverse'te tanıttı İş dünyasının gündeminde önemli bir yere sahip olan sürdürülebilirlik, enerji sektörünün üretim modellerini de değiştiriyor. Yeni ürününü metaverse’te tanıtan global pil markası Duracell, sürdürülebilirlik odağında geliştirdiği uzun ömürlü pillerle atık üretimini azaltmayı hedefliyor.
26.05.2022Teknoloji
NFT projesiyle eğitime destek sağlanacak
NFT projesiyle eğitime destek sağlanacakTürkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), gelecek kuşaklara bir imza niteliği taşıyacak NFT projesine imza atıyor. Proje ile çocuklar gelecek ile kurdukları hayallerini resimlere döküyor. Çizim yaptıkları resimler, yüksek çözünürlükte dijital görsellere çevrilerek NFT objesi haline getirilecek. Projenin satışlardan elde edilecek kârın tamamı, çocukların eğitimi için TEGV’e bağışlanacak.
25.05.2022Gündem
Öğretmenlere ‘Dil öğretiminde Yeni Ufuklar’ konferansı düzenlendi
Öğretmenlere ‘Dil öğretiminde Yeni Ufuklar’ konferansı düzenlendiHer yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen ‘Dil Öğretiminde Yeni Ufuklar’ konferansı, bu yıl da düzenlendi. Bahçeşehir Koleji tarafından düzenlenen programla yabancı dil öğretimindeki yeni modeller, yeni teknolojiler ve öğrenimi ileri taşıyabilecek yeni öğretim pedagojileri öğretmenlerle paylaşıldı.
23.05.2022Eğitim
ICRYPEX, USDC’yi listeledi
ICRYPEX, USDC’yi listelediBirikimlerini korumak isteyen kripto para yatırımcılarının alternatif stabil para birimlerine yönelmesini takiben ICRYPEX, piyasada Tether’den sonra en çok kullanılan stabil para birimi USD Coin’i (USDC) platformunda listeledi.
20.05.2022 Ekonomi
Vodafone, Metaverse’de mağaza açtı
Vodafone, Metaverse’de mağaza açtıVodafone, metaverse’te mağaza açtığını duyurdu. Vodafone’un yeni nesil perakende anlayışına uygun olarak tasarlanan mağazada müşterilere Vodafone ürün ve hizmetlerine sanal evrende erişme kolaylığı sunuluyor. Decentraland’de açılan Vodafone Metaverse Mağaza Vodafone Grubu ülkeleri arasında da bir ilk olma özelliği taşıyor.
19.05.2022Teknoloji
Gençler metaverse evrende çarpıştı
Gençler metaverse evrende çarpıştıİstanbul Kültür Üniversitesi ve blockchain teknolojileri alanında faaliyet gösteren COINOXS iş birliği çerçevesinde hackathon formatında bir yarışma düzenledi. METABANG adlı hackathon serisinin ilki olan Metabang Local yarışmasında gençler metaverse evrende çarpıştı. 5’er kişi 4 grup halinde yarışan gençler, 2 gün 1 gece boyunca yoğun bir şekilde çalıştı. Yarışmada, jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucunda ekiplerden IEEE Universe birinci oldu.
26.05.2022Gündem
19 Mayıs’a özel NFT koleksiyonu tanıtıldı; gelir KAÇUV'a bağışlanacak
19 Mayıs’a özel NFT koleksiyonu tanıtıldı; gelir KAÇUV'a bağışlanacak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın yaklaşmasıyla, markalardan dikkat çeken kutlama fikirleri de gelmeye başladı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millî Mücadele’yi başlatmak için Samsun’a çıktığı gün olan 19 Mayıs 1919’un 103. yıldönümünü kutlamak için hazırlanan NFT koleksiyonundan elde edilen gelirin, KAÇUV’a (Kanserli Çocuklara Umut Vakfı) bağışlanacağı duyuruldu.
18.05.2022Gündem
DİMES çalışanları metaverse partisinde bir araya geldi
DİMES çalışanları metaverse partisinde bir araya geldiDİMES, dijital sosyalleşmedeki başarısını çalışanlarına yönelik düzenlediği metaverse partisinde kutladı. Meta dünyasında çalışanlarına meta partisi düzenleyen sektöründeki ilk şirket olduklarını söyleyen DİMES İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Yelda Tavlan, dijital kanalları en aktif kullanan markalardan biri olduklarını ifade etti.
18.05.2022Kurumsal

Benzer Haber Etiketleri

metaverseteknolojiNFTkripto paraeğitim

Metaverse ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.