Oylar

Oylar

Son dakika oylar haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan oylar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan oylar haber sayfamızda...

Oylar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 359 oylar haberi bulunmuştur.
Bülent Turan: Biz hala Türkiye'yi yöneten partiyiz
Bülent Turan: Biz hala Türkiye'yi yöneten partiyiz İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, "Halkımız irfanıyla, izanıyla herkese alması gereken cevabı adeta aktardı. Seçimler bitti. Önümüze bakacağız. Biz hala Türkiye'nin en büyük partisiyiz. Biz hala Türkiye'yi yöneten partiyiz" dedi.
28.04.2024 Politika
Özgür Özel: Taksim'de bir işçinin bile burnu kanamadan 1 Mayıs'ın kutlanmasına kefilim
Özgür Özel: Taksim'de bir işçinin bile burnu kanamadan 1 Mayıs'ın kutlanmasına kefilim CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Ben kefilim, orada olacağım. Bir kişinin bile burnu kanamadan işçilerle birlikte 1 Mayıs'ın kutlanmasına ve Taksim Meydanı'nın boşalmasına kefaleti ben koyuyorum. Taksim'i 1 Mayıs'a açın, 31 Mart'ın mesajını aldığınızı anlatın" dedi.
24.04.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kendi bünyemizde gerekli değişimi gerçekleştireceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kendi bünyemizde gerekli değişimi gerçekleştireceğiz Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "AK Parti'nin ayırıcı vasfı, kendi doğru ve yanlışlarını analiz edebilen, kendi yaptıklarını ve yapamadıklarını doğru değerlendirebilen bir parti olmasıdır. Milletin talepleri ve tenkitleri doğrultusunda kendi bünyemizde gerekli değişimi gerçekleştirecek ve daha da güçlenmiş, kuvvet ve enerji toplamış şekilde yolumuza devam edeceğiz" dedi.
17.04.2024 Politika
TBMM Genel Kurulu toplandı; İsrail ile ticaret tartışması
TBMM Genel Kurulu toplandı; İsrail ile ticaret tartışması TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder başkanlığında toplandı. Meclis'te CHP'nin, 'İsrail'in Gazze'de yaptığı katliamlara rağmen Türkiye’nin İsrail ile ticaretini sürdürmesinin neden ve sonuçları' başlıklı grup önerisi tartışmalara neden oldu.
17.04.2024 Politika
Vali Gül 'den yeniden seçilen İmamoğlu’na ziyaret
Vali Gül 'den yeniden seçilen İmamoğlu’na ziyaret İstanbul Valisi Davut Gül 31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığına yeniden seçilen Ekrem İmamoğlu'nu makamında ziyaret etti.İstanbul Valisi Davut Gül ikili görüşmenin ardından "İnşallah önümüzdeki 5 yıl içerisinde İstanbulumuza, Türkiyemize birlikte en iyi hizmeti vermiş olacağız." dedi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise, "Milletimizin takdiriyle 5 yıl daha İstanbul'da halkımıza hizmet noktasında görevi devraldık ve süreç inşallah arzu ettiğimiz gibi 16 milyon insanımızın lehine İstanbulumuzun geleceği için en güzel şekilde hizmetlerle sonuçlansın." diye konuştu.
16.04.2024 Politika
Özgür Özel'den YSK'ya 'tam kanunsuzluk' başvurusu
Özgür Özel'den YSK'ya 'tam kanunsuzluk' başvurusu CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine ilişkin olarak Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) 'tam kanunsuzluk hali' nedeniyle başvuruda bulundu.
15.04.2024 Politika
YMP Genel Başkanı Mutlu: Genel seçimler 2026'da olacak
YMP Genel Başkanı Mutlu: Genel seçimler 2026'da olacak Yerli ve Milli Parti (YMP) Genel Başkanı Teoman Mutlu, "Seçim 2026'dadır, kimse 4 yıl hayali kurmasın. Biz yola çıktık genel seçime hazırız. Kağıttan kaplanlar gidecek, Anadolu aslanları gelecek. Hodri meydan" dedi.
15.04.2024 Politika
Kadir Canpolat: 31 Mart yerel seçimlerinde demokrasi kazandı
Kadir Canpolat: 31 Mart yerel seçimlerinde demokrasi kazandı Ocak Partisi Genel Başkanı Kadir Canpolat, “31 Mart tarihinde yapılan yerel seçimler ülkemize hayırlı, uğurlu olsun. Türkiye’de demokrasi kazanmıştır" dedi.
9.04.2024 Politika
YSK, yerel seçim itirazlarıyla ilgili kararları açıkladı
YSK, yerel seçim itirazlarıyla ilgili kararları açıkladı Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) itirazlar üzerine aldığı kararlar şöyle:
7.04.2024 Gündem
Geçersiz oyların yeniden sayıldığı Kütahya’da sonuç değişmedi
Geçersiz oyların yeniden sayıldığı Kütahya’da sonuç değişmedi Kütahya’da Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nin ardından MHP’nin itirazı üzerine geçersiz oylar yeniden sayıldı. CHP'li Eyüp Kahveci’nin 602 oy farkıyla kazandığı ilçede fark 571’e düştü ancak sonuç değişmedi.
7.04.2024 Gündem
Kırklareli'de CHP'nin 'oylar yeniden sayılsın' başvurusu reddedildi
Kırklareli'de CHP'nin 'oylar yeniden sayılsın' başvurusu reddedildi Kırklareli'de CHP'nin belediye başkan adayı Mehmet Siyam Kesimoğlu'nun oyların tekrar sayılması için yaptığı başvuru, İl Seçim Kurulu tarafından da reddedildi.
6.04.2024 Politika
Kütahya'da geçersiz oylar yeniden sayılacak
Kütahya'da geçersiz oylar yeniden sayılacak Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Kütahya’da geçersiz oyların yeniden sayılmasına karar verdi.
6.04.2024 Gündem
Geçersiz oy pusulaları kayboldu; mahalleli yeniden sandık başına gidecek
Geçersiz oy pusulaları kayboldu; mahalleli yeniden sandık başına gidecek Ordu’nun Fatsa ilçesinde 2 adayın eşit oy alması nedeniyle yapılan itirazın ardından yeniden sayım yapıldı. Sayım sırasında geçersiz oy pusulalarının kaybolduğunun tespit edilmesi üzerine muhtarlık seçimlerinin 1 mahallede yeniden yapılmasına karar verildi.
4.04.2024 Politika
Oyları çalınan aday, tutanağa göre muhtar seçildi; rakibinin itirazı reddedildi
Oyları çalınan aday, tutanağa göre muhtar seçildi; rakibinin itirazı reddedildi Samsun’un Tekkeköy ilçesi Yazılar Mahallesi’nde 2 adayın yarıştığı seçimde sayım yapılırken oyların bir kısmı çalındı. Şüpheli yakalanırken, seçim sonuç tutanağına göre diğer adaya 10 oy fark atan, yeniden yapılan sayımda ise çalınan oyların tamamının kendisine ait olduğu belirlenen Şemsi Yılmaz muhtar seçildi. Sonuca itiraz eden Yılmaz’ın rakibi Sebahattin Aydın, ilçe seçim kurulundan ret cevabı aldı.
4.04.2024 Gündem
Destici: YSK mazbatayı verme gerekçelerini hukuki açıdan kamuoyuyla paylaşmalı
Destici: YSK mazbatayı verme gerekçelerini hukuki açıdan kamuoyuyla paylaşmalı Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK), Van'da seçimi kazanan DEM Parti adayı Abdullah Zeydan'a mazbatanın verilmesi kararına ilişkin, “Yüksek Seçim Kurulu mazbatayı bu terör sevicisine vermişse, o zaman bunu verme gerekçelerini hukuki açısından kamuoyuyla paylaşmalı, bizleri tatmin etmelidir. Vatandaşımıza, milletimize tatmin edici bir açıklama yapmak zorundadır” dedi.
3.04.2024 Politika
YSK, İl Seçim Kurulu'nun Amasra'da oylar yeniden sayılsın kararını reddetti
YSK, İl Seçim Kurulu'nun Amasra'da oylar yeniden sayılsın kararını reddetti Bartın'ın Amasra ilçesinde, resmi olmayan sonuçlara göre CHP'li Recai Çakır'ın 122 oy farkla seçimleri kazanması sonrası, AK Parti'nin itirazı üzerine İl Seçim Kurulu'nun 'oylar yeniden sayılsın' kararı Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından reddedildi.
3.04.2024 Politika
Edirne'de oyların çöpe atıldığı sandıkta, muhtarlık seçimi yinelenecek
Edirne'de oyların çöpe atıldığı sandıkta, muhtarlık seçimi yinelenecek Edirne İlçe Seçim Kurulu, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde, muhtarlık için atılan oyların iddiaya göre temizlik görevlisi tarafından yanlışlıkla çöpe atılması sonucu muhtarın belirlenemediği Umurbey Mahallesi için, 2 Haziran'da muhtarlık seçiminin yinelenmesi kararını aldı.
3.04.2024 Politika
Genel Başkan Yardımcısı Yıldız: MHP, 220 belediye kazanmıştır
Genel Başkan Yardımcısı Yıldız: MHP, 220 belediye kazanmıştır MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, "Batı demokrasilerine örnek olacak şekilde şeffaf, açık ve güvenli bir ortamda yapılan mahalli idareler seçimlerinde MHP 8 il, 25 metropol ilçe, 89 ilçe, 98 belde olmak üzere, toplam 220 belediye başkanlığı kazanmıştır" dedi.
3.04.2024 Politika
İmamoğlu Gaziosmanpaşa ‘da oyların yeniden sayılacağını açıkladı
İmamoğlu Gaziosmanpaşa ‘da oyların yeniden sayılacağını açıkladı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, CHP'nin kazandığı Gaziosmanpaşa'da oyların yeniden sayılacağını açıkladı. AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de sosyal medya hesabından konuyla ilgili paylaşımda bulundu.
2.04.2024 Politika
Samsun Bafra’da seçimin iptali için 5 parti itiraz etti
Samsun Bafra’da seçimin iptali için 5 parti itiraz etti Samsun'un Bafra ilçesinde seçimlere katılmadığı halde oy pusulasında Memleket Partisi’nin logosu ve bu logonun altında da DSP’nin adayı Murat Arabacı’nın ismi yer aldı. AK Parti Adayı Hamit Kılıç’ın belediye başkanlığını kazandığı ilçede, seçimin iptali için CHP, İYİ Parti, Memleket Partisi, Yeniden Refah Partisi ve DSP, itiraz başvurusu yaptı.
2.04.2024 Politika
CHP Pendik’te oyların yeniden sayımı için başvuruda bulundu
CHP Pendik’te oyların yeniden sayımı için başvuruda bulundu Cumhuriyet Halk Partisi Pendik’te oyların yeniden sayımı için Pendik İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na başvuruda bulundu.
2.04.2024 Politika
Edirne'de sayılmayan oyların çöpe atıldığı iddiasıyla soruşturma başlatıldı; muhtar seçilemedi
Edirne'de sayılmayan oyların çöpe atıldığı iddiasıyla soruşturma başlatıldı; muhtar seçilemedi Edirne'de 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde, 1750 seçmenin yaşadığı merkeze bağlı Umurbey Mahallesi'nde, bir sandıkta muhtarlık için atılan oyların iddiaya göre temizlik görevlisi tarafından yanlışlıkla çöpe atılmasıyla muhtar belirlenemedi. Toplam 6 sandığın 5'inden kendisinin önde çıktığını iddia eden mahallenin mevcut muhtarı Turhan Özgünden, "Tam seçim bitti derken birdenbire ortalık karıştı. Yıkıldık, üzüldük. Böyle bir talihsizlik yaşadık" dedi.
1.04.2024 Gündem
Kırklareli'de başkanlığı 403 oy farkla kaybeden CHP adayı Kesimoğlu: İtiraz edeceğiz
Kırklareli'de başkanlığı 403 oy farkla kaybeden CHP adayı Kesimoğlu: İtiraz edeceğiz Kırklareli'de kesin olmayan sonuçlara göre MHP'li Derya Bulut, Belediye Başkanı seçildi. Seçimi 403 oy farkla kaybeden CHP'li Belediye Başkan Adayı Mehmet Siyam Kesimoğlu, 1924 oyun geçersiz sayıldığını belirterek, süresi dolmadan itirazda bulunacaklarını söyledi.
1.04.2024 Politika
Muhittin Böcek, Antalya, büyükşehir olduktan sonra iki dönem üst üste başkan seçilen ilk isim oldu
Muhittin Böcek, Antalya, büyükşehir olduktan sonra iki dönem üst üste başkan seçilen ilk isim oldu Antalya, Büyükşehir Belediye statüsüne geçtikten sonra iki dönem üst üste başkanlığı kazanan ilk isim olan CHP'li Muhittin Böcek, “Herkesin belediye başkanı olarak bütün vatandaşlarımızın emrinde olacağız. Büyükşehir belediyesine 2 dönem başkan olarak rekor kırdıran sizlere teşekkür ederim. Aldığımız oylar bizi hiçbir zaman şımartmadı" dedi.
31.03.2024 Gündem
DEM Parti adayı Beştaş: İmamoğlu 'Bu oylar benimdir' demesin
DEM Parti adayı Beştaş: İmamoğlu 'Bu oylar benimdir' demesin DEM Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Meral Danış Beştaş, "İmamoğlu 'Bu oylar benimdir' demesin sakın. Aldığı oylar onun değil, bizim seçmenlerimiz oraya oy verdi." dedi.
31.03.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

oy seçim oylar özgür özel imamoğlu

Oylar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.