Sandık

Sandık

Son dakika sandık haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sandık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sandık haber sayfamızda...

Sandık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.068 sandik haberi bulunmuştur.
5’i jandarma, 7 kişinin yaralandığı patlamada, tutuklanan 2 şüphelinin ifadeleri ortaya çıktı
5’i jandarma, 7 kişinin yaralandığı patlamada, tutuklanan 2 şüphelinin ifadeleri ortaya çıktı Tokat’ın Erbaa ilçesinde bağ evine bırakılan sandığın açılması sırasında içine tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettiği, 5’i jandarma, 7 kişinin yaralandığı olaya ilişkin tutuklanan 2 şüphelinin ifadeleri ortaya çıktı. Yaralanan Sefa Can Karaçoban ile eski eşinin ilişkisi olduğu öne sürülen İsmail Güreldi (50) “Ahmet’in bağ evine kesinlikle gitmedim, bomba işlerinden anlamam. Sefa’yı da tehdit etmedim” dedi. Diğer şüpheli Tuncay Öztürk (38) de suçlamaları reddetti.
21.05.2024 Gündem
Tokat'ta jandarmanın ihbar üzerine gittiği evde patlama; 5'i asker 7 yaralı
Tokat'ta jandarmanın ihbar üzerine gittiği evde patlama; 5'i asker 7 yaralı Tokat'ın Erbaa ilçesinde, jandarmanın ihbar üzerine gittiği evde meydana gelen patlamada 5'i asker 7 kişi yaralandı.
19.05.2024 Video
Tokat'ta jandarmanın ihbar üzerine gittiği evde patlama; 5'i asker 7 yaralı
Tokat'ta jandarmanın ihbar üzerine gittiği evde patlama; 5'i asker 7 yaralı Tokat'ın Erbaa ilçesinde, jandarmanın ihbar üzerine gittiği evde meydana gelen patlamada 5'i asker 7 kişi yaralandı.
19.05.2024 Gündem
Bitget 5 milyon dolarlık turnuva düzenliyor
Bitget 5 milyon dolarlık turnuva düzenliyor Kripto varlık platformu ve Web3 şirketi Bitget, heyecanla beklenen King's Cup Global Invitational (KCGI) turnuvasının 2024 turunu başlattı. Turnuvanın beşinci turu olan KCGI 2024, dünyanın dört bir yanından trader'ların 5 milyon dolara varan ödül havuzu için yarışmasına olanak sağlayan alım-satım turnuvası olmaya hazırlanıyor.
17.05.2024 Ekonomi
Tasarruf genelgesinde makam aracı kısıtlaması
Tasarruf genelgesinde makam aracı kısıtlaması Tasarruf tedbirleriyle ilgili Cumhurbaşkanlığı Genelgesi'ne göre; Taşıt Kanunu kapsamındaki hizmetlere ve koruma altına alınanlara tahsis edilenler dışında hiçbir makama taşıt tahsis edilmeyecek. Cumhurbaşkanlığı'na 10, bakanlar, genelkurmay başkanı, kuvvet komutanları, valiler, rektörler ve diyanet işleri başkanına 1'er makam aracı tahsis edilecek. Bakanlıklarda hizmet taşıtlarından en fazla 3 adedi bakanlar tarafından belirlenecek esaslar çerçevesinde makam hizmetlerinde kullanılabilecek.
17.05.2024 Gündem
Erdoğan: AK Parti'ye güç ve heyecan katacak şahsiyetlere ihtiyacımız var
Erdoğan: AK Parti'ye güç ve heyecan katacak şahsiyetlere ihtiyacımız var Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "AK Parti'ye güç katacak ufuk, vizyon, dinamizm, heyecan katacak şahsiyetlere ihtiyacımız var. Bu anlayışla partimizin çatısı altında AK Parti rozetiyle ülkeye ve millete gerçekten hizmet etmek isteyenlere kapımızı kapatmıyoruz. Ama siyaseti kariyer basamağı olarak görenlerle yol yürünemeyeceğini de geçmiş tecrübelerimizin ışığında çok çok iyi biliyoruz" dedi.
14.05.2024 Politika
Yargıtay Başkanlığı'na Ömer Kerkez seçildi
Yargıtay Başkanlığı'na Ömer Kerkez seçildi Yargıtay Başkanlığı seçimi 37'nci turda sonuçlandı. Oyların 193'ünü alan 3'üncü Hukuk Dairesi Başkanı Ömer Kerkez, yeni Yargıtay Başkanı seçildi.
14.05.2024 Gündem
Yargıtay Başkanlığı seçiminde 36'ncı turda da salt çoğunluk sağlanamadı
Yargıtay Başkanlığı seçiminde 36'ncı turda da salt çoğunluk sağlanamadı Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca'nın 4 yıllık görev süresinin dolması nedeniyle yeni Yargıtay başkanını seçmek için gerçekleştirilen seçimlerin 36'ncı tur oylamasında da adaylar yine salt çoğunluk sayısı olan 175 oyu alamadı. Seçimler 37'nci tur oylaması ile yarın devam edecek.
13.05.2024 Gündem
Yargıtay 3'üncü Ceza Dairesi Başkanı Şentürk, başkan adaylığından çekildi
Yargıtay 3'üncü Ceza Dairesi Başkanı Şentürk, başkan adaylığından çekildi Yargıtay 3'üncü Ceza Dairesi Başkanı Muhsin Şentürk, 36'ncı tur oylaması geçekleştirilecek Yargıtay başkanı seçimlerinden çekildi.
10.05.2024 Gündem
Kamyonda 50 milyon lira değerinde tarihi eser ele geçirildi
Kamyonda 50 milyon lira değerinde tarihi eser ele geçirildi Ankara'da asayiş uygulamasında durdurulan bir kamyonda yaklaşık 50 milyon lira değerinde tarihi eser niteliğinde antika eşya ele geçirilirken, 3 şüpheli gözaltına alındı.
9.05.2024 Gündem
68 yıllık derneğin seçiminde bir ilk yaşandı; 2 aday eşit oy aldı
68 yıllık derneğin seçiminde bir ilk yaşandı; 2 aday eşit oy aldı Antalya Hali'nde 68 yıllık geçmişe sahip Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği seçiminde bir ilk yaşandı. Mevcut başkanla önceki dönem başkanının aday olduğu seçimde, iki aday da 67'şer oy aldı, 1 oy ise geçersiz sayıldı. Geçersiz oyu kullanan üye, iki adayın da samimi arkadaşı olduğunu, bu nedenle ikisini de kırmamak için isimlerine mühür bastığını söyledi.
9.05.2024 Video
68 yıllık derneğin seçiminde bir ilk yaşandı; 2 aday eşit oy aldı
68 yıllık derneğin seçiminde bir ilk yaşandı; 2 aday eşit oy aldı Antalya Hali'nde 68 yıllık geçmişe sahip Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği seçiminde bir ilk yaşandı. Mevcut başkanla önceki dönem başkanının aday olduğu seçimde, iki aday da 67'şer oy aldı, 1 oy ise geçersiz sayıldı. Geçersiz oyu kullanan üye, iki adayın da samimi arkadaşı olduğunu, bu nedenle ikisini de kırmamak için isimlerine mühür bastığını söyledi.
9.05.2024 Gündem
Yargıtay Başkanlığı seçiminde 33'üncü turda da sonuç çıkmadı
Yargıtay Başkanlığı seçiminde 33'üncü turda da sonuç çıkmadı Yargıtay Başkanlığı seçimlerinin 33'üncü turunda da salt çoğunluk sağlanamadı. 317 Yargıtay üyesinin oy kullandığı 33'üncü turda, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca 90, 3'üncü Hukuk Dairesi Başkanı Ömer Kerkez 119, 3'üncü Ceza Dairesi Başkanı Muhsin Şentürk 105 oy aldı. Ayrıca 3 oy geçersiz sayıldı. Seçimlerin 34'üncü tur oylamasına yarın devam edilecek.
7.05.2024 Gündem
YSK Başkanı Yener, kesin seçim sonuçlarını açıkladı
YSK Başkanı Yener, kesin seçim sonuçlarını açıkladı Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri kesin sonuçlarını açıkladı. Yener, "30 büyükşehirde Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) 12, Yeniden Refah Partisi (YRP) 1, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) 3, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 14 büyükşehir belediye başkanlığı kazanmıştır. Belediye Başkanlığı seçimlerinde ise 57 milyon 708 bin 541 kayıtlı seçmen bulunmakta olup katılım oranı yüzde 78,11 olarak gerçekleşmiştir" dedi.
6.05.2024 Gündem
Yargıtay Başkanlığı seçiminde 31'inci turda da sonuç çıkmadı
Yargıtay Başkanlığı seçiminde 31'inci turda da sonuç çıkmadı Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca'nın 4 yıllık görev süresinin dolması nedeniyle yeni Yargıtay başkanını seçmek için gerçekleştirilen seçimlerin 31'inci tur oylamasında, adaylar yine salt çoğunluk sayısı olan 175 oyu alamadı.
6.05.2024 Gündem
Hatay’da Uzunkavak Mahallesi referandum ile ilçe değiştirdi; Reyhanlı'dan Kumlu'ya geçti
Hatay’da Uzunkavak Mahallesi referandum ile ilçe değiştirdi; Reyhanlı'dan Kumlu'ya geçti Hatay'ın Reyhanlı ilçesine bağlı Uzunkavak Mahallesi, dün gerçekleşen referandum ile Kumlu ilçesine bağlandı.
6.05.2024 Gündem
AK Parti'li Yılmaz: Biz, milletin kurduğu bir partiyiz, milletin doğrultusundayız
AK Parti'li Yılmaz: Biz, milletin kurduğu bir partiyiz, milletin doğrultusundayız AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, Osmaniye'de yaptığı basın toplantısında "Biz milletin kurduğu bir partiyiz. Milletin doğrultusundayız. Millet hangi hedefleri, hangi doğrultuyu, hangi işleri yapmamızı istiyorsa, hangi kararları almamızı gerektiriyor ve ifade ediyorsa, biz milletimize, milletimizin doğrultusunda hareket eden, milletimizin talep ettiği şeyleri yerine getirmeyi, siyasetimizin temel felsefesi haline getirmiş bir siyasi hareketiz" dedi.
3.05.2024 Politika
Adana'da kontrolden çıkan otomobil, kahvehanede oturanlara çarptı: 5 yaralı
Adana'da kontrolden çıkan otomobil, kahvehanede oturanlara çarptı: 5 yaralı Adana'da sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobilin bir kahvehanenin bahçesinde oturanlar müşterilere çarpması sonucu 5 kişi yaralandı. Kaza anı iş yerinin güvenlik kamerası görüntülerine yansıdı.
2.05.2024 Gündem
Yargıtay Başkanlığı seçiminde 29'uncu tur oylamada sonuç çıkmadı
Yargıtay Başkanlığı seçiminde 29'uncu tur oylamada sonuç çıkmadı Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca'nın 4 yıllık görev süresinin dolması nedeniyle 25 Mart'ta başlayan başkanlık seçimlerinin 29'uncu tur oylamasında da adaylardan hiçbiri salt çoğunluk sayısı olan 175 oyu alamadı.
30.04.2024 Gündem
CHP'li Zeybek: CHP için artık Kayseri, Kahramanmaraş, Sivas, Gaziantep, Trabzon, Ordu ve Samsun bir hedeftir
CHP'li Zeybek: CHP için artık Kayseri, Kahramanmaraş, Sivas, Gaziantep, Trabzon, Ordu ve Samsun bir hedeftir CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, "İzmir'den başlayarak Ege'den Ankara'ya kadar olan tüm belediyeleri, ilçelerine, beldelerine kadar nasıl CHP kazanmışsa, Kayseri'nin de bundan sonraki seçimdeki temel iktidar hedefimizin içinde yer aldığını belirtmek istiyorum. CHP için artık Kayseri, Kahramanmaraş, Sivas, Gaziantep, Trabzon, Ordu ve Samsun bir hedeftir" dedi.
29.04.2024 Politika
Yargıtay Başkanlığı seçimi 29'uncu tura kaldı
Yargıtay Başkanlığı seçimi 29'uncu tura kaldı Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca'nın 4 yıllık görev süresinin dolması nedeniyle 25 Mart'ta başlayan başkanlık seçimlerinin 26'ncı tur oylamasında da adaylardan hiçbiri salt çoğunluk sayısı olan 175 oyu alamadı.
29.04.2024 Gündem
Ekonomist Emrah Lafçı: Ekonomide öngörülebilir dönem başladı
Ekonomist Emrah Lafçı: Ekonomide öngörülebilir dönem başladı Ekonomist Emrah Lafçı ve Stand-Up Komedi Sanatçısı Kaan Sekban, Uludağ Ekonomi Zirvesi (UEZ) Sapanca 2024’te düzenlenen “Finansal Gülergeçerlik” panelinde bir araya geldi. Lafçı, “Ben açıkçası uzun süredir ilk defa Türkiye’de bu kadar öngörülebilir bir dönem görüyorum. Seçimden önce dolar 40-50 lira olacak diyenler net bir şekilde yaya kaldı” dedi.
27.04.2024 Ekonomi
Yargıtay Başkanlığı seçiminde 24 ve 25'inci turdan da sonuç çıkmadı
Yargıtay Başkanlığı seçiminde 24 ve 25'inci turdan da sonuç çıkmadı Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca'nın 4 yıllık görev süresinin dolması nedeniyle 25 Mart'ta başlayan başkanlık seçimlerinin 24'üncü ve 25'inci tur oylaması yapıldı. İki oylamada da adaylardan hiçbiri salt çoğunluk sayısına ulaşamadı.
25.04.2024 Gündem
Yargıtay Başkanlığı seçiminde 23'üncü turdan da sonuç çıkmadı
Yargıtay Başkanlığı seçiminde 23'üncü turdan da sonuç çıkmadı Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca'nın 4 yıllık görev süresinin dolması nedeniyle 25 Mart'ta başlayan başkanlık seçimlerinin 21'inci turunda da hiçbir aday salt çoğunluğu sağlayamadı. Seçime 22'nci tur oylamasıyla devam ediliyor.
24.04.2024 Gündem
Bahçeli: Türk bayrağını kabullenemeyen vatandaşlıktan çıkarılmalı
Bahçeli: Türk bayrağını kabullenemeyen vatandaşlıktan çıkarılmalı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mardin Büyükşehir Belediye Meclisi açılışında 'İstiklal Marşı'nın okutulmadığı' ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Meclisi açılışında 'Türk bayrağının kaldırıldığı' iddialarına ilişkin, "Türk bayrağını kabullenemeyen şerefsizlerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından derhal çıkarılması, mallarına-mülklerine el konulması, bunun yanında DEM Parti hakkında kapatma davasının açılarak bölücü milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması, müfettiş görevlendirilmesiyle oyalanmaktan ve zamana oynamaktan vazgeçilmesi, tarihe, ecdada, vatana ve millete namus borcudur" dedi.
22.04.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

seçim yargıtay Tokat sonuç yaralı

Sandık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.