Savaş

Savaş

Son dakika savaş haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan savaş gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan savaş haber sayfamızda...

Savaş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.164 savas haberi bulunmuştur.
Malazgirt'teki kazı çalışmalarında 5'inci yıl; 150 metrekarelik alanda çalışılıyor
Malazgirt'teki kazı çalışmalarında 5'inci yıl; 150 metrekarelik alanda çalışılıyorAnadolu'nun kapılarını açan Malazgirt Savaşı'nın gerçekleştiği alanın tespit edilmesi için başlatılan kazı çalışmalarının 5'inci yılında ikinci etap başladı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adnan Çevik, çalışmaların 150 kilometrekarelik alanda sürdüğünü söyledi.
18.07.2024Gündem
TBMM Başkanı Kurtulmuş: İrlanda ile 2 milyar dolar ticaret hacmi geçildi
TBMM Başkanı Kurtulmuş: İrlanda ile 2 milyar dolar ticaret hacmi geçildiTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Türkiye ile İrlanda arasında son yıllarda artan, gelişen bir ilişki söz konusudur ve bu ilişkiler her alanda çok daha ileriye gitme potansiyeline sahiptir. İki ülke arasında 2 milyar dolar karşılıklı ticaret hacmi geçilmiş vaziyettedir. Şimdi ümit ederim ki, 3 milyar dolar hedefine en kısa zamanda ulaşmak mümkün olur" dedi.
18.07.2024Politika
MSB: Son bir haftada 72 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: Son bir haftada 72 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı (MSB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, "Türk Silahlı Kuvvetlerimiz (TSK), Irak ve Suriye'nin kuzeyi dahil, 72'si son bir haftada olmak üzere, bu yılın başından itibaren 1427 teröristi etkisiz hale getirmiştir" dedi.
18.07.2024Gündem
İstanbul'da MİT ve emniyetten ortak terör operasyonu: Sadık Topaloğlu ve Mehmet Savaş yakalandı
İstanbul'da MİT ve emniyetten ortak terör operasyonu: Sadık Topaloğlu ve Mehmet Savaş yakalandıMilli İstihbarat Teşkilatı ve emniyetin ortak operasyonuyla terör örgütü PKK'nın sözde istihbarat hücresi çökertildi. Operasyonda yakalanan PKK'lı Sadık Topaloğlu ve Mehmet Savaş, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
18.07.2024Gündem
TBMM Genel Kurulu'nda 'Mülakat' ve 'Kürt' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'Mülakat' ve 'Kürt' tartışmasıTBMM Genel Kurulu'nda, grup başkanvekillerinin konuşma yaptığı esnada 'Mülakat' ve 'Kürt' tartışması çıktı.
17.07.2024Politika
Rusya ve Ukrayna arasında savaş esiri takası
Rusya ve Ukrayna arasında savaş esiri takasıRusya ve Ukrayna arasında savaş esiri takası yapıldı. İki ülkeden de 95 asker, ülkesine döndü. Takasın arabuluculuğunun Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) tarafından yapıldığı belirtildi.
17.07.2024Dünya
Erdemir’den 750 milyon dolarlık ilk Eurobond ihracı
Erdemir’den 750 milyon dolarlık ilk Eurobond ihracıÇelik şirketi Erdemir’in şirket tarihinde ilk kez gerçekleşen Eurobond ihracına, 130’un üzerinde uluslararası kurumsal fondan, planlanan ihraç büyüklüğünün dört katından fazla talep geldi. Avrupa ve ABD’de işlem görecek olan 750 milyon dolarlık ihraca gelen talep 2 milyar doları aştı. Bu rakam, Türkiye’de özel sektördeki ilk ihraçlar arasında 2024’ün en büyük talebi oldu.
17.07.2024Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Filistin'in yanında dimdik duruyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Filistin'in yanında dimdik duruyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kandan, gözyaşından ve işgalden beslenen zalimler rahatsız olsalar da biz Filistin’in yanında dimdik duruyoruz ve duracağız. Türkiye olarak bölgemizin sulhu sukuna kavuşması için garantörlük dahil her türlü rolü üstlenmeye hazır olduğumuzu tekrar ifade ediyorum" dedi.
16.07.2024Politika
Ömer Çelik: İsrail'in binlerce sivilin sığındığı bölgeyi bombalamasını lanetliyoruz
Ömer Çelik: İsrail'in binlerce sivilin sığındığı bölgeyi bombalamasını lanetliyoruzAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: İsrail’in Gazze'nin güneyindeki Han Yunus'ta binlerce sivilin sığındığı bölgeyi bombalamasını lanetliyoruz. Uluslararası toplumun ve kurallara dayalı dünya düzeni iddiasında bulunan devletlerin, İsrail söz konusu olunca büründükleri sessizliği şiddetle kınıyoruz. Netenyahu ve katliam şebekesi, soykırım ve savaş suçları nedeniyle er ya da geç yargılanacaktır.
16.07.2024Politika
Ukrayna’nın Donetsk bölgesinden 67 sivil tahliye edildi
Ukrayna’nın Donetsk bölgesinden 67 sivil tahliye edildiUkrayna Acil Durumlar Servisi, Donetsk’te savaş bölgesinden aralarında çocuk ve yaşlıların da bulunduğu 67 sivilin tahliye edildiğini duyurdu. Servis, tahliye anlarına ilişkin görüntüleri de paylaştı.
16.07.2024Dünya
Saraçhane’de '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' programı düzenlendi
Saraçhane’de '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' programı düzenlendiİstanbul Valiliği ve Fatih Belediyesi, Saraçhane Parkı'nda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı düzenlendi. Programda konuşan İstanbul Valisi Davut Gül, “İstikbalimizin hedef alındığı 15 Temmuz gecesi hainlerin yüzünde tokat olduk, patladık. Hep birlikte ellerimizde bayraklar, yüreklerimizde imanımızla tek yürek olduk, meydanlara aktık. İktidarıyla, muhalefetiyle meclisimizde tarihe altın harflerle yazılacak bir duruş sergiledik’’ dedi.
16.07.2024Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: FETÖ'cü alçaklar tarihimize kara bir leke olarak geçtiler
Cumhurbaşkanı Erdoğan: FETÖ'cü alçaklar tarihimize kara bir leke olarak geçtilerCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Şunun bilmesinde fayda görüyorum; yurt dışındaki şarlatandan emir alarak pis ellerini vatanımıza uzatan FETÖ’cü alçaklar döktükleri kanla tarihimize kara bir leke olarak geçtiler’’ dedi.
15.07.2024Politika
Bakan Uraloğlu, 15 Temmuz gecesi şehit olan Türksat çalışanı Özsoy'u andı
Bakan Uraloğlu, 15 Temmuz gecesi şehit olan Türksat çalışanı Özsoy'u andıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Türksat'ta şehit olan Ahmet Özsoy için mezarı başında düzenlenen anma programına katıldı.
15.07.2024Video
Bakan Uraloğlu, 15 Temmuz gecesi şehit olan Türksat çalışanı Özsoy'u andı
Bakan Uraloğlu, 15 Temmuz gecesi şehit olan Türksat çalışanı Özsoy'u andıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Türksat'ta şehit olan Ahmet Özsoy için mezarı başında düzenlenen anma programına katıldı.
15.07.2024Gündem
Biden: Siyasetimizdeki sıcaklığı düşürmemiz gerekiyor
Biden: Siyasetimizdeki sıcaklığı düşürmemiz gerekiyorABD Başkanı Joe Biden, Trump’a yapılan suikast girişiminden sonra dün halka seslendi. Biden, siyasetteki sıcaklığın düşürülmesi gerektiğini belirterek 'aynı fikirde olunmasa da düşman olmadıklarını' vurguladı.
15.07.2024Dünya
16'ncı Şile Plaj Voleybolu turnuvası yapıldı
16'ncı Şile Plaj Voleybolu turnuvası yapıldıŞile Ayazma Plajında16'ncı Şile Plaj Voleybolu turnuvası düzenlendi. Turnuvanın açılış maçı Şile Belediye Başkanı Özgür Kabadayı'nın servis vuruşuyla başladı. Renkli görüntülerin oluştuğu maça 8 kadın 16 erkek takım katıldı. Sporseverlerin de yoğun ilgi gösterdiği turnuva iki gün sürdü.
15.07.2024Spor
Altun: 15 Temmuz'da nasıl karşı durduysak bugün de mazlumlar için karşı duracağız
Altun: 15 Temmuz'da nasıl karşı durduysak bugün de mazlumlar için karşı duracağızCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, küresel sistemin mevcut adaletsizliklerini de İsrail'in soykırım ve savaş suçlarını da her fırsatta dile getirmeye, bu zalim çarkın dönmesine engel olmaya çalışacağız. Nasıl ki 15 Temmuz 2016'da millet olarak küresel sömürü düzeninin maşası FETÖ'ye karşı durduysak, bugün de mazlumlar için küresel sistemin adaletsizliklerine karşı kararlılıkla mücadele edeceğiz" dedi.
14.07.2024Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan MSÜ Komuta ve Kurmay Eğitimi mezuniyet törenine katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan MSÜ Komuta ve Kurmay Eğitimi mezuniyet törenine katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz'da silahlı kuvvetlerde görev yapan 32 bin 189 subayın 10 bin 468'i yani yüzde 33'ü ordumuzdan atıldı. Kurmay subaylarda durum çok daha vahimdir. Çünkü örgütün 80'li yıllardan itibaren özellikle hedefe koyduğu ve zamanla çöreklendiği yerlerin en başında harp akademileri yani kurmaylık sistemi geliyordu. Bin 886 kurmay subayı bin 524'ü yani yüzde 81'i FETÖ'den ihraç edildi. Mesela Deniz Harp Akademisi'nin birinci ve ikinci sınıflarında eğitim gören kursiyerin tamamının ilişiği kesildi" dedi.
13.07.2024Politika
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Filistinli kurbanları Ukraynalı kurbanlara eşit kabul etmelisiniz
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Filistinli kurbanları Ukraynalı kurbanlara eşit kabul etmelisinizTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, NATO Parlamento Başkanları Zirvesi kapsamında yaptığı değerlendirmede Rusya-Ukrayna arasındaki savaş ile İsrail’in Gazze başta olmak üzere Filistin topraklarındaki insanlık dışı saldırıları karşısında takınılan tavrın, bir çifte standart ve ayrımcılık olduğunu ve kabul edilemeyeceğini belirtti.
12.07.2024Dünya
BM: Gazze’de çocuk neslini kaybetmenin eşiğindeyiz
BM: Gazze’de çocuk neslini kaybetmenin eşiğindeyizUNRWA İletişim Direktörü Juliette Touma İsrail’in tahliye emirleri sonrasında Gazze’deki mevcut durumu değerlendirerek, “Bu savaş devam ederse, bütün bir çocuk neslini kaybetmenin eşiğindeyiz” dedi.
12.07.2024Dünya
Erdoğan: Karşımızda hukuk tanımayan, gözü dönmüş bir yapı var
Erdoğan: Karşımızda hukuk tanımayan, gözü dönmüş bir yapı varCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi’nin ardından ABD’nin başkenti Washington’da basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, Netanyahu yönetiminin sadece kendi halkının değil, bölgenin de güvenliğini tehlikeye attığını belirterek, “Karşımızda savaş hukuku dahil, hiçbir hukuk, nizam, değer ve sınır tanımayan gözü dönmüş bir yapı vardır” dedi.
12.07.2024Politika
Stoltenberg: Bazı müttefikler silahların kullanım kısıtlamalarını esnetti
Stoltenberg: Bazı müttefikler silahların kullanım kısıtlamalarını esnettiNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, bazı NATO müttefiklerinin Ukrayna’ya verilen silahların kullanım kısıtlamalarını esnettiğini, bu anlamda Ukrayna’nın Rusya topraklarındaki meşru askeri hedefleri vurmasının bir ‘meşru müdafaa’ olduğunu söyledi.
11.07.2024Dünya
TBMM Genel Kurulu, 'Srebrenitsa Soykırımı Anma Günü' dolayısıyla genel görüşme yaptı
TBMM Genel Kurulu, 'Srebrenitsa Soykırımı Anma Günü' dolayısıyla genel görüşme yaptıTBMM Genel Kurulu, Sırp ordusunun Bosna-Hersek'in doğusundaki Srebrenitsa'yı işgal ederek, 8 binin üzerinde sivili katletmesinin 29'uncu yılı dolayısıyla genel görüşme gerçekleştirdi.
12.07.2024Politika
Erdoğan: Srebrenitsa'da yaşanan vahşetin bir benzeri bugün Filistin'de yaşanıyor
Erdoğan: Srebrenitsa'da yaşanan vahşetin bir benzeri bugün Filistin'de yaşanıyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "29 yıl önce Srebrenitsa'da yaşanan vahşetin bir benzerine bugün Gazze'de ve işgal edilmiş Filistin topraklarında Filistin halkı maruz kalıyor. 16 bini çocuk olmak üzere yaklaşık 40 bin masum insanın katledilmesini, uluslararası kurum ve kuruluşlar tıpkı 29 sene evvel olduğu gibi sadece seyrediyor. Tüm dünya olarak insanlık ve samimiyet imtihanından geçiyoruz" dedi.
11.07.2024Video
Erdoğan: Srebrenitsa'da yaşanan vahşetin bir benzeri bugün Filistin'de yaşanıyor
Erdoğan: Srebrenitsa'da yaşanan vahşetin bir benzeri bugün Filistin'de yaşanıyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "29 yıl önce Srebrenitsa'da yaşanan vahşetin bir benzerine bugün Gazze'de ve işgal edilmiş Filistin topraklarında Filistin halkı maruz kalıyor. 16 bini çocuk olmak üzere yaklaşık 40 bin masum insanın katledilmesini, uluslararası kurum ve kuruluşlar tıpkı 29 sene evvel olduğu gibi sadece seyrediyor. Tüm dünya olarak insanlık ve samimiyet imtihanından geçiyoruz" dedi.
11.07.2024Politika

Benzer Haber Etiketleri

15 temmuzcumhurbaşkanı erdoğanfilistinTBMMUkrayna

Savaş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.