Savaş Gemisi

Savaş Gemisi

Son dakika savaş gemisi haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan savaş gemisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan savaş gemisi haber sayfamızda...

Savaş Gemisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 627 savas gemisi haberi bulunmuştur.
CENTCOM: Husiler Çin’e ait yakıt tankerine saldırdı
CENTCOM: Husiler Çin’e ait yakıt tankerine saldırdı ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Çin tarafından işletilen M/V Huang Pu adlı yakıt tankerinin Husiler tarafından saldırıya uğradığını duyurdu. CENTCOM, gemide ufak çaplı hasar meydana geldiğini, seyre devam ettiğini duyurdu.
24.03.2024 Dünya
Piri Reis Üniversitesi öğrencileri, Çanakkale şehitlerine saygı dalışı gerçekleştirdi
Piri Reis Üniversitesi öğrencileri, Çanakkale şehitlerine saygı dalışı gerçekleştirdi Piri Reis Üniversitesi öğrencileri Çanakkale Zaferi’nin 109’uncu yıl dönümü dolayısıyla 18-24 metre derinlikteki Alman U-21 denizaltısı tarafından batırılan İngiliz savaş gemisi ‘HMS Majestic’ batığına daldı. Şehitlere saygı dalışı gerçekleştiren öğrenciler, su altında Türk bayrağı açtı.
17.03.2024 Gündem
Piri Reis Üniversitesi öğrencileri, Çanakkale şehitlerine saygı dalışı gerçekleştirdi
Piri Reis Üniversitesi öğrencileri, Çanakkale şehitlerine saygı dalışı gerçekleştirdi Piri Reis Üniversitesi öğrencileri Çanakkale Zaferi’nin 109’uncu yıl dönümü dolayısıyla 18-24 metre derinlikteki Alman U-21 denizaltısı tarafından batırılan İngiliz savaş gemisi ‘HMS Majestic’ batığına daldı. Şehitlere saygı dalışı gerçekleştiren öğrenciler, su altında Türk bayrağı açtı.
17.03.2024 Video
Ukrayna Savunma Bakanlığı: Rusya’nın devriye gemisi batırıldı
Ukrayna Savunma Bakanlığı: Rusya’nın devriye gemisi batırıldı Ukrayna Savunma Bakanlığı, Rusya’nın Karadeniz Filosu’nda görev yapan Sergei Kotov adlı devriye gemisinin batırıldığını duyurdu
5.03.2024 Video
Ukrayna Savunma Bakanlığı: Rusya’nın devriye gemisi batırıldı
Ukrayna Savunma Bakanlığı: Rusya’nın devriye gemisi batırıldı Ukrayna Savunma Bakanlığı, Rusya’nın Karadeniz Filosu’nda görev yapan Sergei Kotov adlı devriye gemisinin batırıldığını duyurdu
5.03.2024 Dünya
İtalyan savaş gemisi, Kızıldeniz’de İHA’yı imha etti
İtalyan savaş gemisi, Kızıldeniz’de İHA’yı imha etti İtalya Savunma Bakanlığı, Kızıldeniz’de görev yapan Nave Duilio’nun kendisine doğru yaklaşan bir İHA’yı havada imha ettiğini duyurdu.
3.03.2024 Dünya
CENTCOM: Husilere ait 5 İHA, ABD uçakları ve koalisyon gemisi tarafından düşürüldü
CENTCOM: Husilere ait 5 İHA, ABD uçakları ve koalisyon gemisi tarafından düşürüldü ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), 27 Şubat Kızıldeniz Faaliyet Raporu’nda Husilere ait 5 saldırı İHA’sının, ABD uçakları ve koalisyon savaş gemisi tarafından düşürüldüğünü duyurdu.
28.02.2024 Dünya
Fransız savaş gemileri, Husi İHA’larını imha etti
Fransız savaş gemileri, Husi İHA’larını imha etti Fransa Savunma Bakanlığı, Fransız donanmasına ait savaş gemilerinin Aden Körfezi ve Kızıldeniz’in güneyinde çok sayıda Husi İHA’sı tespit ettiklerini, bu İHA’lardan ikisinin imha edildiğini duyurdu.
21.02.2024 Dünya
CENTCOM: Saldırıda ticari gemi hasar aldı, mürettebat tahliye edildi
CENTCOM: Saldırıda ticari gemi hasar aldı, mürettebat tahliye edildi ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), 18 Şubat Kızıldeniz Faaliyet Raporu’nda Husilerin saldırısı sonucu bir ticari geminin hasar aldığını, mürettebatın yakınlardaki bir limana taşındığını açıkladı.
20.02.2024 Dünya
Çanakkale'de 2'nci Dünya Savaşı'ndan kalma tarihi tabya kaderine terk edildi
Çanakkale'de 2'nci Dünya Savaşı'ndan kalma tarihi tabya kaderine terk edildi Çanakkale’de, 2'nci Dünya Savaşı sırasında boğaz savunması için yapılan Turgut Reis Tabyası'nda toplar paslanmaya başladı. Üzerine isim kazınıp, sprey boyayla yazılar yazılan tarihi bataryanın içler acısı hali görenlerin yüreklerini burkuyor. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ), İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Tarih Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Mithat Atabay, "2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu var. Ancak bu kanun 100 yıllık geçmişe sahip olan eserlerin korunması konusunda bir içeriğe sahip. O nedenle de tabya 2'nci Dünya Savaşı yıllarında yapıldığı için bu kanun kapsamının dışında kalıyor" dedi.
12.02.2024 Video
CENTCOM: Husiler, ticari gemilere balistik füze attı
CENTCOM: Husiler, ticari gemilere balistik füze attı ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Husilerin Kızıldeniz ve Aden Körfezi’nde ticari gemileri hedef alan 6 gemisavar balistik füze attığını duyurdu. Saldırıya uğrayan gemilerden biri küçük çaplı hasar aldı.
7.02.2024 Dünya
CENTCOM: Husilerin attığı seyir füzesi imha edildi
CENTCOM: Husilerin attığı seyir füzesi imha edildi ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Husiler tarafından Kızıldeniz’e atılan gemisavar seyir füzesinin USS Gravely savaş gemisi tarafından imha edildiğini duyurdu.
31.01.2024 Dünya
CENTCOM: Husiler, savaş gemisi USS Laboon’a seyir füzesi attı
CENTCOM: Husiler, savaş gemisi USS Laboon’a seyir füzesi attı ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Yemenli Husilerin Kızıldeniz’de görev yapan ABD savaş gemisi USS Laboon’a seyir füzesi attığını, füzenin havada imha edildiğini açıkladı.
15.01.2024 Dünya
CENTCOM: Husiler, ticari gemilere 18 İHA ve füzelerle saldırı düzenledi
CENTCOM: Husiler, ticari gemilere 18 İHA ve füzelerle saldırı düzenledi ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), 9 Ocak’ta Yemenli Husilerin 18 İHA ve 3 füzeyle ticari gemileri hedef aldığını açıkladı. CENTCOM, tüm tehditlerin ABD ve İngiliz savaş gemilerince etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
10.01.2024 Gündem
İngiltere: Rus savaş gemisi Novocherkassk tamamen yok edildi
İngiltere: Rus savaş gemisi Novocherkassk tamamen yok edildi İngiltere Savunma Bakanı Grant Shapps, Rusya’nın Ukrayna jetlerince vurulan savaş gemisinin 'yalnızca hasar gördüğüne' dair açıklama yaptığını ancak Novocherkassk’in 'tamamen yok edildiğini' belirtti.
28.12.2023 Dünya
Ukrayna Savunma Bakanlığı: Rus gemisi artık bir denizaltı
Ukrayna Savunma Bakanlığı: Rus gemisi artık bir denizaltı Ukrayna Savunma Bakanlığı, 26 Aralık gecesi Feodosya limanında vurulan Rusya’ya ait Novoçerkassk adlı gemiye ilişkin açıklama yaptı. Bakanlık, “Ukraynalı savaşçılar gemiyi modifiye etti. O artık bir denizaltı” dedi.
27.12.2023 Dünya
CENTCOM: Husiler Kızıldeniz’de iki ayrı saldırı düzenledi
CENTCOM: Husiler Kızıldeniz’de iki ayrı saldırı düzenledi ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Yemenli Husilerin Kızıldeniz’in güneyinde SWAN ATLANTIC adlı petrol tankerine İHA ve balistik füzeyle saldırı düzenlediğini duyurdu.
19.12.2023 Dünya
ABD ve İngiliz savaş gemileri, Kızıldeniz’de 15 İHA’yı düşürdü
ABD ve İngiliz savaş gemileri, Kızıldeniz’de 15 İHA’yı düşürdü ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), 16 Aralık sabahında Yemenli Husilerin bölgesinden gönderilen 14 insansız hava aracının (İHA) vurulduğunu duyurdu. İngiltere Savunma Bakanlığı, ticari gemilere olası tehdit oluşturan bir İHA’nın tespit edilerek düşürüldüğünü belirtti.
17.12.2023 Dünya
Aden Körfezi’nde kaçırılan ticari gemiye ABD savaş gemisi müdahale etti
Aden Körfezi’nde kaçırılan ticari gemiye ABD savaş gemisi müdahale etti ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Aden Körfezi’nde, içinde Türk mürettebatın da bulunduğu Liberya bayraklı M/V Central Park adlı ticari geminin imdat çağrısında bulunduğunu, USS Mason savaş gemisinin bölgeye intikal ederek silahlı 5 şüpheliyi yakaladığını duyurdu. Operasyon sırasında Yemenli Husilerin kontrolündeki bölgeden 2 balistik füze atıldığı, füzelerin USS Mason ve Central Park’ın 18 kilometre yakınlarına düştüğü bilgisi paylaşıldı.
27.11.2023 Dünya
ABD: Husilerin bölgesindeki İHA’lar vuruldu
ABD: Husilerin bölgesindeki İHA’lar vuruldu ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Yemenli Husilerin kontrol ettiği bölgelerden kalkış yapan İHA’ların Kızıldeniz’de USS Thomas Hudner savaş gemisi tarafından vurulduğunu duyurdu.
23.11.2023 Dünya
Ömer Çelik: Gazze’nin boşaltılması gibi bir şeyi asla kabul edemeyiz
Ömer Çelik: Gazze’nin boşaltılması gibi bir şeyi asla kabul edemeyiz AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Gazze’nin boşaltılması gibi bir şeyi asla kabul edemeyiz. Bu, kesinlikle söz konusu olamaz. Burada ‘Ya Gazze'yi boşaltın ya da hepinizi öldürürüz’ gibi bir seçeneğin ortaya koyulması, uluslararası sistemin tümden iflas etmesi ve barbarlığın hakim olması demektir. Gazze'nin boşaltılması demek, Netanyahu hükümetinin ve bu zihniyettekilerin; Filistin davasını ortadan kaldırması demektir. Buna hiçbir şekilde olumlu bakılamaz. Hiçbir şekilde buna müsaade edilemez" dedi.
7.11.2023 Politika
Selçuk Bayraktar: 2024'te Kızılelma üretime girecek
Selçuk Bayraktar: 2024'te Kızılelma üretime girecek Baykar Yönetim Kurulu Başkanı, T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, 29 EKİM Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı kutlamaları nedeniyle İstanbul'da bulunan TCG Anadolu Gemisi'ni ziyaret etti. Ziyaret sonrası açıklama yapan Bayraktar, "2024 yılında inşallah biz Bayraktar TB3'ü gemide görev yapabilir hale getirmeyi amaçlıyoruz. 2025 yılında da biraz teknolojiyi iyice emin olduktan sonra Kızılelma'yı inşallah 2025'de gemide denemelerine başlamayı hedefliyoruz. 2024'te Kızılelma üretime girecek. 2025'te de inşallah gemi denemelerine başlamayı hedefliyoruz" dedi.
29.10.2023 Teknoloji
İstanbul Boğazı’nda Türk donanması coşkusu
İstanbul Boğazı’nda Türk donanması coşkusu Türk Silahlı Kuvvetleri’nin en büyük savaş gemisi yerli ve milli üretim TCG Anadolu ve beraberindeki 100 gemi İstanbul Boğazı geçişi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çimariva selamında bulundu.
29.10.2023 Video
Cumhuriyetin 100. yılında 101 pare top atışı
Cumhuriyetin 100. yılında 101 pare top atışı 29 EKİM Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin 100. yılı törenleri kapsamında TCG Anadolu Gemisi rehberliğinde 100 gemi İstanbul Boğazından geçiş yaptı. Resmi geçit töreni sırasında 1. Ordu Komutanlığı tarafından 101 pare top atışı yapıldı.
29.10.2023 Gündem
İstanbul Boğazı’nda Türk donanması coşkusu; Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çimariva selamı
İstanbul Boğazı’nda Türk donanması coşkusu; Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çimariva selamı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin en büyük savaş gemisi yerli ve milli üretim TCG Anadolu ve beraberindeki 100 gemi İstanbul Boğazı geçişi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çimariva selamında bulundu.
29.10.2023 Video

Benzer Haber Etiketleri

CENTCOM savaş gemisi Husi iha abd

Savaş Gemisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.