Seçme

Seçme

Son dakika seçme haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan seçme gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan seçme haber sayfamızda...

Seçme

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.874 secme haberi bulunmuştur.
Eski ÖSYM Başkanı Demir'in FETÖ'den beraatına itiraz
Eski ÖSYM Başkanı Demir'in FETÖ'den beraatına itiraz Eski ÖSYM Başkanı Ali Demir hakkında, 'FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı davada verilen beraat kararına Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı itiraz etti. Savcılığın yaptığı istinaf başvurusunda Demir’in FETÖ’nün tepe yöneticileri ile yaptığı 121 görüşme kaydına dikkat çekilerek, beraat kararının kanuna aykırı olduğu belirtildi.
14.06.2024 Gündem
Bakan Tekin: Öğrenciler, listede yazdığının iki katı misafirle gelmek isteyince tartışma başlıyor
Bakan Tekin: Öğrenciler, listede yazdığının iki katı misafirle gelmek isteyince tartışma başlıyor Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Gebze'de bir lisenin kız öğrencilerinin kıyafetleri uygun olmadığı için mezuniyet törenine alınmadığı iddiasına ilişkin, "Olayın başlangıç noktasında okul müdürü, öğrencilere mezuniyet töreninin yapılacağı alanın büyüklüğü kadar kontenjan veriyor. Burada formu da var, her öğrenciye 4 kontenjan veriyor ve 'Kiminle beraber geleceksin?' diye soruyor. Arkadaşlarımız, listede yazdığının iki katı kadar misafirle gelmek isteyince okul müdürü doğal olarak 'Biz bu listedeki isme göre bir organizasyon yaptık. Önce listedeki isimleri alalım. Yer kalırsa sizi de alırız' dedi, diye tartışma başlıyor ve arzu etmediğimiz bir boyuta ulaşıyor" dedi.
14.06.2024 Gündem
Yapay zeka kullanarak sınavda kopya çekerken yakalanmıştı, güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı
Yapay zeka kullanarak sınavda kopya çekerken yakalanmıştı, güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı Isparta'da YKS Temel Yeterlilik Testi'nde kurduğu elektronik düzenek sayesinde yapay zeka kullanarak kopya çektiği belirlenen ve tutuklanan M.E.E.'nin güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. M.E.E.'nin okula girişi, düzeneği üzerine yerleştirdiği belirlenen tuvalete gidiş anı ve kopya çektiği fark edilerek sınav salonundan çıkarıldığı anlar görüntülere yansıdı.
13.06.2024 Video
Türk yazılımcılar KOBİ'lerin 'üstadını' geliştirdi
Türk yazılımcılar KOBİ'lerin 'üstadını' geliştirdi Yapay zeka çağında bulut tabanlı kurumsal kaynak planlama sistemlerinin (ERP) başını çektiği dijital dönüşüm, küçük ve orta ölçekli işletmeler için de zorunluluğa dönüştü. Yerli şirket, KOBİ’lerin dijital dönüşüm sürecinden önce, güçlü, zayıf ve riskli yönlerini öğrenebilecekleri yapay zeka destekli risk analizi yazılımı geliştirdi.
13.06.2024 Kurumsal
İş Bankası'nın ‘Karneni Göster, Kitabını Al’ kampanyası 17 yaşında
İş Bankası'nın ‘Karneni Göster, Kitabını Al’ kampanyası 17 yaşında Türkiye İş Bankası'nın 17 yıldır sürdürdüğü ‘Karneni Göster, Kitabını Al’ kampanyası kapsamında çocuklar kitaplarına kavuştu. Bu yıl bankanın 100’üncü yılı vesilesiyle ‘Çocuklar Soruyor Tarih Dede ve Bilgi Öğretmen Anlatıyor’ ve ‘Aklıma Bir Soru Geldi’ kitapları dağıtıldı. Kampanyanın 17'nci yılında bugüne kadar öğrencilere ulaştırılan kitap sayısı 17 milyonu aştığı öğrenildi.
12.06.2024 Eğitim
Yapay zeka kullanarak sınavda kopya çekerken yakalandı
Yapay zeka kullanarak sınavda kopya çekerken yakalandı Isparta'da YKS Temel Yeterlilik Testi'nde kurduğu elektronik düzenek sayesinde yapay zeka kullanarak kopya çektiği belirlenen M.E.E., polisin dikkati sayesinde yakalandı.
10.06.2024 Video
Yapay zeka kullanarak sınavda kopya çekerken yakalandı
Yapay zeka kullanarak sınavda kopya çekerken yakalandı Isparta'da YKS Temel Yeterlilik Testi'nde kurduğu elektronik düzenek sayesinde yapay zeka kullanarak kopya çektiği belirlenen M.E.E., polisin dikkati sayesinde yakalandı.
10.06.2024 Gündem
Bakan Tunç ve ÖSYM Başkanı’ndan açıklama
Bakan Tunç ve ÖSYM Başkanı’ndan açıklama 8 Haziran Cumartesi günü başlayan YKS sınav maratonu sona erdi. ÖSYM Başkanı'ndan sınav sonrası paylaşım geldi. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, YKS ile ilgili gerçeğe aykırı iddia ve paylaşımlar için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından resen soruşturma başlatıldığını açıkladı.
9.06.2024 Eğitim
Ankara'da sınava geç kalan öğrencileri polis yetiştirdi
Ankara'da sınava geç kalan öğrencileri polis yetiştirdi Ankara'da, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ikinci oturumu Alan Yeterlilik Testi'ne (AYT) geç kalan öğrenciler, polis ekipleri tarafından okullarına yetiştirildi.
9.06.2024 Video
YKS'nin ikinci oturumu sona erdi
YKS'nin ikinci oturumu sona erdi Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) saat 10.15'te başladı. Sınava son anda gelenler alkışlarla içeri girdi. Öğrenciler sınavda ter dökerken, anne ve babalar ise çocukları sınavdan çıkana kadar okul önündeki bekleyişlerini sürdürdü. Saat 13.15'te sona eren AYT'de öğrencilerin kimi matematik sorularını zor bulurken, kimi öğrenciler ise sınavı "Ne çok zor ne de çok kolaydı" cümleleriyle değerlendirdi.
9.06.2024 Gündem
İstanbul'da YKS'nin ikinci oturumu başladı
İstanbul'da YKS'nin ikinci oturumu başladı Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) saat 10.15 itibarıyla başladı. Sınava son anda gelenler alkışlarla içeri girdi.
9.06.2024 Video
ÖSYM Başkanı Ersoy'dan YKS adaylarına destek
ÖSYM Başkanı Ersoy'dan YKS adaylarına destek Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) başladı. ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, Ankara'da Hacı Bayram Veli Üniversitesi'nde TYT'ye giren adaylarla sınav öncesi bir araya gelerek, başarı dileğinde bulundu. Ersoy, sınav sonucunun 17 Temmuz'da açıklanacağını belirtti.
8.06.2024 Eğitim
YKS kitapçıklarının 245 sınav merkezine nakli başladı
YKS kitapçıklarının 245 sınav merkezine nakli başladı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2024-YKS) soru kitapçıkları ve sınav evrakının, 536 nakliye aracı ile yoğun güvenlik önlemleri altında ülke genelindeki 245 sınav merkezine sevkiyatı başladı.
7.06.2024 Eğitim
ÖSYM Başkanı Ersoy: Soru kitapçıklarının kilitleri Ankara'da açılıyor
ÖSYM Başkanı Ersoy: Soru kitapçıklarının kilitleri Ankara'da açılıyor Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Bayram Ali Ersoy, hafta sonu yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) soru kitapçıkları ve sınav evrakının naklinin elektromekanik kilitli şekilde araçlarla sağlandığını belirterek, "Bu kilitler, sınav sabahı Ankara'da açılıyor. Dijital baskı teknolojileri itibarıyla dünyada ilk 3'te olan bir kurumuz. ÖSYM, Türkiye'nin birikimini ve yarınlarını inşa eden kurum. Toplum nezdinde de güvenilirliği en yüksek olan kurumlardandır" dedi.
7.06.2024 Eğitim
TBMM Genel Kurulu'nda 'Gazze' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'Gazze' tartışması TBMM Genel Kurulu'nda DEM Parti Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan'ın, 'Burada, 'Gazze' diye ağlıyor ama Hakkâri’ye Gazze politikası uyguluyor, burada İsrail’in zulmünden bahsediyor ama Hakkâri’nin iradesini kabul etmiyor' şeklindeki sözleri üzerine tartışma çıktı.
7.06.2024 Gündem
YKS hazırlıkları tamamlandı
YKS hazırlıkları tamamlandı Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, 8-9 Haziran tarihlerinde yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2024-YKS) hazırlıklarının tamamlandığını bildirdi. Ersoy, 3 milyondan fazla adayın başvurduğu sınavda, 63 bin 463'ü emniyet personeli olmak üzere bir milyona yakın kişinin görev alacağını kaydetti.
6.06.2024 Eğitim
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kayyım' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kayyım' tartışması TBMM Genel Kurulu'nda AK Parti Grup Başkanvekili Abdülhamit Gül'ün, 'AK Parti Milli iradeye saygı duyan bir anlayışa sahiptir' sözleri üzerine DEM Parti, CHP ve Saadet Partisi Grup Başkanvekillerinin karşılık vermesiyle tartışma çıktı.
5.06.2024 Politika
U18 Milli Takımı sporcuları, YKS'ye Hırvatistan'da girecek
U18 Milli Takımı sporcuları, YKS'ye Hırvatistan'da girecek Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Bayram Ali Ersoy, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tarihinde Hırvatistan'da kampta bulunacak U18 Milli Takımı sporcuları için sınavın Hırvatistan'da da uygulanacağını açıkladı.
5.06.2024 Eğitim
TBMM Genel Kurulu'nda DEM Partili milletvekilleri kürsüyü işgal etti
TBMM Genel Kurulu'nda DEM Partili milletvekilleri kürsüyü işgal etti TBMM Genel Kurulu'nda, DEM Parti'nin Hakkari Belediye Başkanlığı'ndaki görevlendirmeyle ilgili verdiği önergenin görüşülmesi sırasında, DEM Partili milletvekilleri kürsüyü işgal etti. Protestoların sürmesi üzerine birleşime ara verildi.
4.06.2024 Politika
Siirt’te, Hakkari protestosuna polis müdahalesi: 3 gözaltı
Siirt’te, Hakkari protestosuna polis müdahalesi: 3 gözaltı Hakkari Belediye Başkanı Mehmet Sıddık Akış'ın gözaltına alınıp görevden uzaklaştırılarak yerine Vali Ali Çelik'in başkan vekili olarak atanmasını protesto etmek amacıyla Siirt’te izinsiz açıklama yapmak isteyen gruba polis müdahale etti, 3 kişi gözaltına alındı.
3.06.2024 Gündem
ÖSYM Başkanı Ersoy: YKS tedbirleri alındı
ÖSYM Başkanı Ersoy: YKS tedbirleri alındı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı (ÖSYM) Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, 8-9 Haziran'da ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2024-YKS) ile ilgili tüm tedbirlerin alındığını belirtti.
3.06.2024 Eğitim
Muhtarlık seçimi tekrarlandı; eşinin yerine aday oldu, seçimi kazandı
Muhtarlık seçimi tekrarlandı; eşinin yerine aday oldu, seçimi kazandı Karabük'te 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde muhtar seçilen Fahri Bostancı’nın (57), karıştığı bir olaydan aldığı ceza nedeniyle memnu haklarının elinde olmadığının ortaya çıkması sonrası, seçimler tekrarlandı. Fahri Bostancı'nın yerine eşi Aysun Bostancı (50) muhtar adayı olurken, Aydınlıkevler Mahallesi sakinleri, 4 adayın yarıştığı muhtarlık seçimleri için tekrar sandığa gitti.
2.06.2024 Video
Muhtarlık seçimi tekrarlandı; eşinin yerine aday oldu, seçimi kazandı
Muhtarlık seçimi tekrarlandı; eşinin yerine aday oldu, seçimi kazandı Karabük'te 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde muhtar seçilen Fahri Bostancı’nın (57), karıştığı bir olaydan aldığı ceza nedeniyle memnu haklarının elinde olmadığının ortaya çıkması sonrası, seçimler tekrarlandı. Fahri Bostancı'nın yerine eşi Aysun Bostancı (50) muhtar adayı olurken, Aydınlıkevler Mahallesi sakinleri, 4 adayın yarıştığı muhtarlık seçimleri için tekrar sandığa gitti.
2.06.2024 Gündem
Uluslararası Gençlik Ödül Programı, Türkiye’deki 20’nci yaşını kutluyor
Uluslararası Gençlik Ödül Programı, Türkiye’deki 20’nci yaşını kutluyor Dünyada The Duke of Edinburgh’s International Award adıyla yürütülen Uluslararası Ödül Programı, Türkiye’deki 20’nci yılında Akfen Holding’in desteğiyle Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) temsilinde faaliyetlerine devam ediyor.
30.05.2024 Eğitim
6'ncı Çocuk Sanat Bienali 'barış ve çocuk' teması ile başladı
6'ncı Çocuk Sanat Bienali 'barış ve çocuk' teması ile başladı Bahçeşehir Koleji’nin düzenlediği 6'ncı Çocuk Sanat Bienali, bu yıl 'barış ve çocuk' temasıyla başladı. Bienalde Türkiye’nin 25 ilindeki 58 kampüsten gelen 348 öğrenci ‘Barış’ı sanatseverlere 58 eserle anlattı. Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, “Öğrencilerimiz Ulu Önder Atatürk'ün 'Yurttaş barış cihanda barış' sözünün verdiği ilhamla yola çıktı ve eserlerini gerçekleştirdiler” dedi.  
24.05.2024 Video

Benzer Haber Etiketleri

sınav YKS yapay zeka kopya İstanbul

Seçme ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.