Sempozyum

Sempozyum

Son dakika sempozyum haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sempozyum gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sempozyum haber sayfamızda...

Sempozyum

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 341 sempozyum haberi bulunmuştur.
Türk hekimin geliştirdiği tekniği yerinde izlemeye Amerika’dan profesörler geldi
Türk hekimin geliştirdiği tekniği yerinde izlemeye Amerika’dan profesörler geldi1’inci Yeditepe Aritmi Sempozyumu’ geçtiğimiz günlerde Yeditepe Üniversitesi Kozyatağı Hastanesi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya, Kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Tolga Aksu tarafından geliştirilen ‘Cardioneuroablasyon’ isimli dünya literatürüne giren tekniği yerinde izlemek için yurt içi ve yurt dışından uzmanlar katıldı.
27.07.2022Sağlık-Yaşam
İçişleri'nden 'boğulmaların önlenmesi tedbirleri' genelgesi
İçişleri'nden 'boğulmaların önlenmesi tedbirleri' genelgesiİçişleri Bakanlığı, son dönemde yaşanan boğulma vakalarına karşı valilikleri uyardı. Bakanlık gönderdiği genelge ile valiliklerden sosyal donatı alanları yeterli görülen ve can güvenliği riski taşımayan deniz, göl, gölet ve benzeri yüzülebilir yerlerin her yıl mart ayının sonuna kadar yüzme alanı olarak belirlenmesini ve kamuoyuna duyurulmasını istedi.
26.07.2022Gündem
Uluslararası Heykel Sempozyumu Büyükçekmece’de başladı
Uluslararası Heykel Sempozyumu Büyükçekmece’de başladı23. Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nin en önemli ayaklarından biri olan Uluslararası Heykel Sempozyumu başladı.
21.07.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Verilen sözleri yakından takip edeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Verilen sözleri yakından takip edeceğizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İspanya’da NATO Zirvesi sonrasında basın mensuplarıyla söyleşi yaptı, gelen soruları yanıtladı. Erdoğan söyleşide “Türkiye özellikle terörle mücadele alanında pek çok ilke imza atmıştır. Kuzey Atlantik Konseyinde ilk kez talebimizle ‘Terörizm ve Güney’ konulu özel oturum düzenlendi” ifadelerini kullandı.
1.07.2022Dünya
İstanbul Havalimanı'nda global havacılık eğitimleri verilecek
İstanbul Havalimanı'nda global havacılık eğitimleri verilecekİSTANBUL Havalimanı İşletmecisi İGA, Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI) ile 'Küresel Eğitim Anlaşması kapsamında eğitim merkezi akreditasyonu anlaşması imzalandı.
29.06.2022Ekonomi
Ankara’da onkoloji sempozyumu düzenlendi
Ankara’da onkoloji sempozyumu düzenlendiLiv Hospital Ankara ve İstinye Üniversitesi iş birliğinde ‘Olgular Eşliğinde Lokal İleri Evre Kanser Tedavisinde Multidisipliner Yaklaşım’ başlıklı ‘Ankara 1’inci Onkoloji Sempozyumu’ düzenlendi.
21.06.2022Sağlık-Yaşam
MEB ve RTÜK arasında 'Medya Okuryazarlığı Protokolü'
MEB ve RTÜK arasında 'Medya Okuryazarlığı Protokolü'Milli Eğitim Bakanlığı ile Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) arasında, tüm eğitim kademelerinde öğrenim gören öğrencilere yönelik medya okuryazarlığı bilincini geliştirmek amacıyla 'Medya Okuryazarlığı İş Birliği Protokolü' imzalandı.
30.05.2022Eğitim
Bakan Yanık: Dijital mecralarda tehdidi gözlemleme şansınız zayıf
Bakan Yanık: Dijital mecralarda tehdidi gözlemleme şansınız zayıfAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 'Çocuk ve Yeni Medya' sempozyumuna katıldı. Burada konuşan Bakan Yanık, "Somut nesneleri kontrol etmemiz ve gözlemlememiz, tehdit tanımını yapmanız kolay ancak dijital mecralarda tehdidi gözleme şansınız çok zayıf" dedi.
28.05.2022Gündem
Yenilikçi Eğitim Sempozyumu yapıldı
Yenilikçi Eğitim Sempozyumu yapıldıMBA Okulları, eğitime bir perspektif kazandırmak adına eğitimcileri, yöneticileri ve ebeveynleri Yenilikçi Eğitim Sempozyumu’nda buluşturdu. Eğitimde dönüşümün yeni değeri olmayı hedefleyen kurum eğitimin okuldan büyük olduğunu özümseyen bir anlayışla hareket ediyor.
26.05.2022Eğitim
Kurtulmuş: Büyüyeceğiz, büyüteceğiz
Kurtulmuş: Büyüyeceğiz, büyüteceğizUluslararası Sezai Karakoç Sempozyumu için Diyarbakır'a gelen AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, "Sezai Karakoç'un ve bu büyük düşünce fikrinin önünü açan öncülerin istikametinin kaybolmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Bu alanı çoğaltacağız. Büyüyeceğiz, büyüteceğiz. Diriliş neslinin öncülüğünde, Türkiye ve Türklerin öncülüğünde hem İslam dünyası hem yakın coğrafyamız çok daha huzurlu, güçlü ve büyük bir medeniyet havzası haline gelecektir" dedi.
26.05.2022Politika
Sultangazi’de Genç Diplomasi Sempozyumu yapıldı
Sultangazi’de Genç Diplomasi Sempozyumu yapıldıDivan Derneği, Sultangazi Belediyesi’nin ev sahipliğinde Genç Diplomasi Sempozyumu’nu gerçekleştirdi. Türkiye’nin farklı illerinden diplomasiye ilgi duyan gençlerin bir araya geldiği sempozyumun ana konusu ‘göç ve insani diploması’ olarak belirlendi. Etkinlikte öğrenciler, uzmanlık alanlarına Kıbrıs, Doğu Akdeniz, Suriye gibi seçtikleri konulara 1 yıl boyunca hazırlanıp katılımcılara sunum yaptı.
23.05.2022Eğitim
Altay'da geçici yönetim görevde
Altay'da geçici yönetim görevdeSpor Toto Süper Lig'de küme düşen Altay'ın olağanüstü genel kurulunda kulübün sahipsiz kalmaması için geçici bir yönetim göreve getirildi.
20.05.2022Spor
YÖK Başkanı Özvar: ‘YÖK’ü bitireceğiz’ söylemleri siyasi söylemlerden ibaret
YÖK Başkanı Özvar: ‘YÖK’ü bitireceğiz’ söylemleri siyasi söylemlerden ibaretSahn-ı Seman’dan Dârülfünûn’a Osmanlı’da İlim ve Fikir Dünyası Sempozyumu’nda konuşan Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, “Türkiye’de yükseköğretim kurulu tartışmasının politik söylemin ötesinde bir anlam ifade etmediğini düşünüyorum. 1980 darbesine referansta bulunmak, tenkit etmek amacıyla yükseköğretim kurulu, tabirimi mazur görün deyim yerindeyse meze olarak kullanılmaya çalışılmaktadır. ‘Yükseköğretim kurulunu kaldıracağız, YÖK’ü bitireceğiz’ söylemleri işin esasına taalluk etmeyen siyasi söylemlerden ibaret” dedi.
12.05.2022Gündem
Prof. Dr. Mesut Önen ve Prof. Dr. Bülent Tahiroğlu düzenlenen sempozyumla anıldı
Prof. Dr. Mesut Önen ve Prof. Dr. Bülent Tahiroğlu düzenlenen sempozyumla anıldıİstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Hukuk Fakültesi’nde uzun yıllar öğretim görevlisi olarak çalışan Prof. Dr. Mesut Önen ve Prof. Dr. Bülent Tahiroğlu ölümlerinin ikinci yılında düzenlenen sempozyumla anıldı. Roma hukuku alanında çalışmaları bulunan Prof. Dr. Önen ve Prof. Dr. Tahiroğlu’nun anısına düzenlenen sempozyumda İtalyan hukukunun hukuk sistemlerine etkileri masaya yatırıldı. Etkinlikte konuşan İKÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. h.c.mult. Bahri Öztürk, Prof. Dr. Önen ve Prof. Dr. Tahiroğlu’nun Türkiye ile İtalya arasında köprü olduğunu söyledi.
11.05.2022Eğitim
Altay’da kongre tarihi netleşti
Altay’da kongre tarihi netleştiSpor Toto Süper Lig’de küme düşen Altay’ın 28 Nisan’da iftar saatinin yaklaşması gerekçe gösterilerek yarıda kalan olağanüstü genel kurulunun 16 Mayıs Pazartesi günü kaldığı yerden devam edeceği açıklandı. İzmir Faal Futbol Hakemleri Derneği Sempozyum Salonu’nda organize edilecek kongre saat 17.30’da başlayacak.
10.05.2022Spor
Osmanlı’da ‘Yükseköğretimin Yeniden Şekillenmesi’ sempozyumla ele alınacak
Osmanlı’da ‘Yükseköğretimin Yeniden Şekillenmesi’ sempozyumla ele alınacakZeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde 12-13 Mayıs tarihlerinde ‘Dârülfünûn ve Yükseköğretimin Yeniden Şekillenmesi’ konusunun ele alınacağı bir sempozyum düzenlenecek.
10.05.2022Eğitim
‘İnşaat Hukuku Sempozyumu’nda alanında uzman isimler Yeditepe’de buluştu
‘İnşaat Hukuku Sempozyumu’nda alanında uzman isimler Yeditepe’de buluştuYeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen ‘İnşaat Hukuku Sempozyumu’, 9-10 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirildi. Üniversitenin Ataşehir’deki 26 Ağustos Yerleşimi’nde yapılan sempozyumda öğrenciler, alanında uzman kişilerle bir araya gelerek inşaat hukukunun sektördeki önemini konuşma fırsatı yakaladı.
10.05.2022Eğitim
Nişantaşı Üniversitesi ve 15 Temmuz Derneği’nden iş birliği
Nişantaşı Üniversitesi ve 15 Temmuz Derneği’nden iş birliğiNişantaşı Üniversitesi ve 15 Temmuz Derneği, iş birliği protokolüne imza attı. Buna göre 15 Temmuz şehitlerinin yakınlarına özel belirlenen programlarda ek burslar verilecek. ‘Darbeler ve İnsan Hakları’ adıyla 15 Temmuz Derneği bünyesinde kurulacak araştırma merkezine akademik destek sağlanacak.
14.04.2022Video
Nişantaşı Üniversitesi ve 15 Temmuz Derneği’nden iş birliği
Nişantaşı Üniversitesi ve 15 Temmuz Derneği’nden iş birliğiNişantaşı Üniversitesi ve 15 Temmuz Derneği, iş birliği protokolüne imza attı. Buna göre 15 Temmuz şehitlerinin yakınlarına özel belirlenen programlarda ek burslar verilecek. ‘Darbeler ve İnsan Hakları’ adıyla 15 Temmuz Derneği bünyesinde kurulacak araştırma merkezine akademik destek sağlanacak.
14.04.2022Eğitim
Adli bilim öğrencileri, uzmanlarla sempozyumda buluştu
Adli bilim öğrencileri, uzmanlarla sempozyumda buluştuKütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) tarafından düzenlenen ve 2 gün sürecek olan Adli Bilimler Sempozyumu'nda geleceğin adli bilimcileri olacak öğrencilere Emniyet ve Jandarma Kriminal Daire Başkanlığı’nca uygulamalı eğitimler veriliyor.
31.03.2022Gündem
Bakan Koca'dan 14 Mart Tıp Bayramı mesajı: Altın yere düşse de değerini kaybetmez, bu değerde olanlar olmayanlarla değişilmez
Bakan Koca'dan 14 Mart Tıp Bayramı mesajı: Altın yere düşse de değerini kaybetmez, bu değerde olanlar olmayanlarla değişilmezSağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından İstanbul Haydarpaşa'daki Mekteb-i Tıbbiyye-i Şahane Külliyesi'nde düzenlenen 14 Mart Tıp Bayramı'na Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hamza Cebeci, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Cevdet Erdöl, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın, Adli Tıp Kurumu Başkanı Dr. Hızır Aslıyüksek, Kadıköy Kaymakamı Mustafa Özarslan, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Sadir Yazıcı ile tıp fakültesi öğretim üyeleri, öğrencileri ve askeri tıp öğrencileri katıldı.
11.03.2022Gündem
Sultanbeyli'de 'Vesiletü’n Necat Mevlid Şiir Akşamı' düzenlendi
Sultanbeyli'de 'Vesiletü’n Necat Mevlid Şiir Akşamı' düzenlendi2022 yılı UNESCO tarafından Süleyman Çelebi senesi ilan edildi. Sultanbeyli Belediyesi de Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Derneğiyle bu kapsamda 'Vesiletü’n Necat Mevlid Şiir Akşamı' düzenledi.
18.02.2022Gündem
Ahmet Hamdi Tanpınar vefatının 60’ıncı yılında Zeytinburnu’nda anıldı
Ahmet Hamdi Tanpınar vefatının 60’ıncı yılında Zeytinburnu’nda anıldıTürk edebiyatının önemli isimlerinden Ahmet Hamdi Tanpınar, vefatının 60’ıncı yılında Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen sempozyumla anıldı.
21.01.2022Gündem
Ahmet Hamdi Tanpınar, vefatının 60'ıncı yılında Zeytinburnu'nda anılacak
Ahmet Hamdi Tanpınar, vefatının 60'ıncı yılında Zeytinburnu'nda anılacakTürk edebiyatının en önemli isimlerinden Ahmet Hamdi Tanpınar, vefatının 60. yılında Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenecek bir sempozyumla anılacak. 21-22 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek sempozyuma, Kültür ve Turizm Eski Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı’nın yanı sıra aralarında çok sayıda akademisyenin de bulunduğu 28 konuşmacı katılacak.
19.01.2022Kültür&Sanat
Amerika'daki Türk uzman uyardı: Omicron'un etkisi hafif ama global yükü ağır
Amerika'daki Türk uzman uyardı: Omicron'un etkisi hafif ama global yükü ağırTeksas Üniversitesi MD Anderson Kanser Merkezi araştırmacılarından İmmünoloji Uzmanı Prof. Dr. Bülent Özpolat, Demirören Haber Ajansı'na önemli açıklamalarda bulundu. Delta varyantında yüzde 15 olan hastaneye başvuru oranının Omicron'da yüzde 5'e düşse de nasılsa hafif geçiyor diye rehavete kapılmanın çok riskli olduğunu belirten Prof. Dr. Özpolat, "20 ila 50 kat daha hızlı bulaşması nedeniyle yüzde 5'lik oran aslında çok daha büyük bir hasta grubuna tekabül ediyor. Bu nedenle sağlık sistemleri üzerindeki global etkisi çok daha büyük. Salgınla mücadelede en önemli şey hasta olanın izole edilebilmesi. Omicron PCR test yükünü artırdı evet. Ama ABD'de hızlı testlere ağırlık veriliyor, evlere ücretsiz test gönderilmeye başlandı. Şüpheli durumlarda insanların teste ulaşabilmesi, test yaptırması lazım" dedi.
18.01.2022Sağlık-Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

sempozyumeğitimYeditepeAltayspor

Sempozyum ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.