Siemens

Siemens

Son dakika siemens haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan siemens gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan siemens haber sayfamızda...

Siemens

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 217 siemens haberi bulunmuştur.
Siemens 2024 yılı ikinci çeyrek rakamlarını açıkladı
Siemens 2024 yılı ikinci çeyrek rakamlarını açıkladı Siemens 2024 yılı ikinci çeyrek rakamlarını açıkladı. Yılın ikinci çeyreğinde şirket geliri 19.2 milyar Euro olarak gerçekleşti. Aynı dönemde siparişler ise 20.5 milyar Euro olarak kayıtlara geçti. Siemens AG Başkanı ve CEO'su Roland Busch, “Yılın ikinci çeyreğinde de özellikle veri merkezi ve yarı iletken sektörlerinde dijitalleşme ve sürdürülebilirliğe yönelik yoğun talebin olumlu etkilerini görmeye devam ettik. Doğru strateji, doğru teknolojiler ve doğru ekiple karlı büyümemizi sürdürüyoruz" dedi.
17.05.2024 Ekonomi
Siemens endüstriyel metaverse alanındaki iş birliğinin kapsamını genişletiyor
Siemens endüstriyel metaverse alanındaki iş birliğinin kapsamını genişletiyor Siemens, endüstriyel metaverse çalışmalarını geliştirmek amacıyla NVIDIA ile sürdürdüğü iş birliğinin kapsamını genişletme kararı aldığını duyurdu. Geliştirilecek yeni ürün, Siemens Xcelerator ile NVIDIA Omniverse Cloud API’larını -uygulama programlama arayüzü- birbirine bağlayarak iş birliğine dayalı, gerçek zamanlı, fiziksel tabana dayanan yapay zeka destekli görselleştirme sunacak. Siemens ve NVIDIA, NVIDIA GTC'de HD Hyundai ile bir araya gelerek entegre görselleştirmenin daha fazla bilgi ve içgörü sağlamaya nasıl yardımcı olduğunu vurguladı.
20.03.2024 Kurumsal
Siemens, enerji verimliliği projesiyle karbon salımını yıllık 1050 ton azalttı
Siemens, enerji verimliliği projesiyle karbon salımını yıllık 1050 ton azalttı Şirketlere hazırladığı ihtiyaca özel enerji verimliliği projeleri ile karbon ayak izinin azaltılmasına katkılar sunan Siemens Türkiye, Şevkat Emprime Boya ile hayata geçirdiği iki yeni enerji verimliliği projesiyle yaklaşık yüzde 12 tasarruf oranına bağlı olarak karbon salımının yıllık 1050 ton azaltılmasını sağladığını duyurdu.
7.03.2024 Kurumsal
BSH Gelişen Pazarlar Bölgesi CEO'su Sığın: 2023 yılını güçlü bir performansla tamamladık
BSH Gelişen Pazarlar Bölgesi CEO'su Sığın: 2023 yılını güçlü bir performansla tamamladık BSH'nin dört ana yönetim bölgesinden biri olan Gelişen Pazarlar Bölgesi (REM), stratejik önemi ve operasyonlardaki başarısı ile öncü konumunu koruyor. Nisan 2020'den bu yana Türkiye'den yönetilen bölge 2023 yılında da yatırımların çekim merkezi oldu. Bölgenin 2023 yılındaki performansını değerlendirmek ve gelecek hedeflerini paylaşmak üzere BSH Ev Aletleri Grubu'nun Gelişen Pazarlar Bölgesi CEO'su ve Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Sığın ile BSH Gelişen Pazarlar Bölgesi CFO'su ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sedef Ataman sözcülüğünde bir basın toplantısı düzenlendi.
29.02.2024 Ekonomi
Siemens Türkiye ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nden Ar-Ge ve yazılım alanlarında iş birliği
Siemens Türkiye ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nden Ar-Ge ve yazılım alanlarında iş birliği Siemens Türkiye ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) iş birliğinde dijital endüstri, Ar-Ge ve yazılım alanlarında çalışmalara ve deneylere olanak sağlayacak laboratuvar, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Gülbahçe Kampüsü’nde hizmete açıldı.
15.02.2024 Teknoloji
Siemens'in net karı yüzde 56 artı
Siemens'in net karı yüzde 56 artı Siemens, 2024 mali yılına ilişkin veriler paylaştı. Buna göre net karı yüzde 56 arttı. Endüstriyel iş kolu karı, 2,7 milyar Euro ile neredeyse tüm endüstriyel iş birimlerinde artış göstererek mali yılın ilk çeyreği rekoru kırdı. Şirket, elde ettiği bu sonuçlar temelinde 2024 mali yılı için beklentilerini netleştirdiğini Kasım 2023'te açıklandığı üzere, yakın vadede 5 yıla yayılacak şekilde ve 6 milyar Euro'ya kadar hacimle yeni bir hisse geri alım programı başlatacağını duyurdu.
8.02.2024 Ekonomi
Siemens, Heliox’u satın aldı
Siemens, Heliox’u satın aldı   Siemens AG, elektrikli otobüslere, elektrikli kamyon filolarına ve binek araçlara hizmet veren DC hızlı şarj çözümlerinde teknoloji lideri konumundaki Heliox’u satın aldı. Siemens, bu satın alma ile birlikte hızla büyüyen e-mobilite iş kolunda değer üretimini daha da artırdı.
1.02.2024 Ekonomi
“Binaların ve endüstriyel tesislerin sürdürülebilirlik hedeflerini odağımıza alıyoruz”
“Binaların ve endüstriyel tesislerin sürdürülebilirlik hedeflerini odağımıza alıyoruz” Siemens Türkiye’nin ticari binaları sağlıklı, konforlu ve güvenli yaşam alanlarına dönüştürürken sürdürülebilir hale getirdiğini belirten Siemens Türkiye Bölgesel Çözümler ve Servisler Bölümü Ülke Yöneticisi Tolga Afşin, “Binaların ve endüstriyel tesislerin sürdürülebilirlik hedeflerini odağımıza alarak sunduğumuz yenilikçi çözümlerle; enerji performans servisleri, enerji üretimi, tüketimi ve yönetimi alanlarında sahip olduğumuz derin teknolojik bilgi birikimimizi, varlık performansı ve bina yönetimi ile bir araya getiriyoruz” dedi.
19.01.2024 Ekonomi
Siemens’in akıllı kontrol vanaları AVM'lerde yüzde 25’e varan enerji tasarrufu sağlıyor
Siemens’in akıllı kontrol vanaları AVM'lerde yüzde 25’e varan enerji tasarrufu sağlıyor Siemens, ‘Akıllı Altyapılar’ bölümü tarafından geliştirilen, ısıtma-soğutma ve klima santralleri için buluta bağlanabilen aynı zamanda kendi kendini optimize eden dinamik bir çözüm olan Intelligent Vana’nın, yüzde 25’e varan enerji tasarrufuyla AVM ve ticari binaların sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarına katkı sağladığını duyurdu.
11.01.2024 Kurumsal
Siemens ve AWS'den yazılım geliştirme alanında iş birliği
Siemens ve AWS'den yazılım geliştirme alanında iş birliği   Siemens, müşterilerin üretken yapay zekanın gücüyle yeni uygulamalar oluşturmalarına ve mevcut uygulamaları yükseltmelerine olanak sağlamak için Amazon Bedrock'ı Mendix düşük kodlu geliştirme platformuna entegre etmeye hazırlanıyor. Amazon Bedrock'ın gelişmiş üretken yapay zeka teknolojilerine erişimi sayesinde müşterilerin dijitalleşmeyi hızlandırmaları ve vasıflı işgücü eksikliklerini gidermeleri mümkün olacak Mendix, 50 milyon son kullanıcısı ve sanayi, finans ve diğer sektörlerde AWS tabanlı çalışan 200 bini aşkın uygulaması ile düşük kodlu geliştirme alanında endüstri lideri konumunda bulunuyor.
9.01.2024 Teknoloji
Siemens, 2023 Mali Yılı Sürdürülebilirlik Raporunu yayımladı
Siemens, 2023 Mali Yılı Sürdürülebilirlik Raporunu yayımladı Siemens, 2023 Mali Yılı Sürdürülebilirlik Raporunu yayımladı. Siemens’in kendi operasyonlarındaki CO2 emisyonu 2019'dan bu yana, yarı yarıya azaldı. 2023 yılında şirketin sunduğu ürün ve çözümlerle müşteriler, yaklaşık olarak 190 milyon ton oranında CO2 emisyonunu önledi. Bu da önceki yıla göre yüzde 24'lük bir artış sağladı. Üst düzey yönetiminin yaklaşık üçte birinin kadınlardan oluştuğu şirkette grup genelinde eğitim ve sürekli eğitime 416 milyon Euro yatırım yapılarak yüzde 11 oranında artış sağlandı.
8.12.2023 Kurumsal
Siemens Türkiye Senfoni Orkestrası ilk konserini verdi
Siemens Türkiye Senfoni Orkestrası ilk konserini verdi Siemens Türkiye Senfoni Orkestrası ilk konseri olan ‘100. Yıl Cumhuriyet Operası’yla Atatürk Kültür Merkezi’nde sahne aldı.
20.11.2023 Kültür&Sanat
Siemens AG, net gelirini 8,5 milyar Euro seviyesine çıkardı
Siemens AG, net gelirini 8,5 milyar Euro seviyesine çıkardı Siemens AG, finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre 2023 mali yılında endüstriyel iş kolu kârı ve endüstriyel iş kolu kâr marjında rekor seviyeleri görürken, net gelirini neredeyse iki katına çıkararak 8,5 milyar Euro seviyesine ulaştırdı. Serbest nakit akışı 10,0 milyar Euro ile rekor seviyeye ulaşan Siemens Grubu'nun, 2023 mali yılı gelirleri geçen yıl ile karşılaştırıldığında bazda yüzde 11 artarak 77,8 milyar Euro oldu. Siparişler ise geçen yıl ile karşılaştırıldığında bazda yüzde 7 artarak 92,3 milyar Euro seviyesini gördü.
17.11.2023 Ekonomi
Siemens Türkiye'den cumhuriyet tarihine tanıklık eden 'Birlikte Yüzyıl Sergisi'
Siemens Türkiye'den cumhuriyet tarihine tanıklık eden 'Birlikte Yüzyıl Sergisi' Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan günümüze kadar 100 yıllık tarihine tanıklık eden Siemens Türkiye'nin düzenlediği 'Birlikte Yüzyıl' cumhuriyet sergisi kapılarını ziyaretçilere açtı. Sergi, 7-24 Kasım tarihleri arasında Galataport Paket Postanesi'nde ziyaret edilebilecek. Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Hüseyin Gelis, “Bu sergi, Türkiye Cumhuriyeti ve Siemens Türkiye arasındaki yüzyıllık teknolojik ortaklığın güç birliğini yansıtıyor. Her dönemde olduğu gibi yeni teknolojiyi, ürün ve fikirlerimizi ülkemizin hizmetine sunarak, genç Cumhuriyetimizin sanayideki kalkınmasında öncü olduk ve bugün de olmaya devam ediyoruz. Ülkemizde, imzamızı taşıyan ilk fabrikalar ve en önemli değerlerimizden biri olan fırsat eşitliği odağımız ile, kalkınma sürecinin ayrılmaz bir parçası olmaktan, gurur duyuyoruz" dedi.
7.11.2023 Kültür&Sanat
Siemens, Gebze fabrikasının üretim kapasitesini yüzde 60 oranında artırdı
Siemens, Gebze fabrikasının üretim kapasitesini yüzde 60 oranında artırdı  Siemens, Gebze Elektrifikasyon ve Otomasyon Fabrikası’nın üretim kapasitesini yüzde 60 oranında artırdı.
30.10.2023 Ekonomi
Aydem Enerji grup şirketlerinde üst düzey atamalar
Aydem Enerji grup şirketlerinde üst düzey atamalar Aydem Yenilebilir Enerji ve Aydem Perakende/Gediz Perakende’de yeni genel müdür atamaları gerçekleştirildi.
27.10.2023 Kurumsal
Sıemens Türkiye’den iş ortakları için ‘Sürdürülebilirlik Yolculuğu Programı’
Sıemens Türkiye’den iş ortakları için ‘Sürdürülebilirlik Yolculuğu Programı’  Siemens Türkiye, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak hedefi ile ‘Siemens İş Ortağı Sürdürülebilirlik Yolculuğu’ projesini başlattı.  
17.10.2023 Ekonomi
‘Siemens Türkiye Opera Yarışması’nın başvuruları başlıyor
‘Siemens Türkiye Opera Yarışması’nın başvuruları başlıyor Siemens Türkiye’nin 25 yıldır sürdürdüğü ‘Siemens Türkiye Opera Yarışması’ için başvuru dönemi başlıyor. Cumhuriyetin 100’üncü yılında ‘Kulağımız Sizde’ mottosuyla düzenlenen yarışmaya katılmak isteyen genç opera sanatçılarının 16-31 Ekim tarihleri arasında yarışmanın internet adresi üzerinden başvuruda bulunması gerekiyor.
13.10.2023 Kültür&Sanat
Siemens Türkiye ve TOSB’den iş birliği
Siemens Türkiye ve TOSB’den iş birliği Siemens Türkiye, otomotiv tedarik sanayi temsilcilerinin faaliyet gösterdiği global kümelenme organizasyonu Otomotiv Tedarik Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TOSB) ile temiz enerji elde etmek, elektrik kesintileri ve elektrik dalgalanmalarını engellemek için yatırım ve iş birliği anlaşmasına imza attığını duyurdu.
12.10.2023 Ekonomi
Dijital Anadolu Projesi yeni dönemine Antalya'dan başladı
Dijital Anadolu Projesi yeni dönemine Antalya'dan başladı TÜRKONFED'in önderliğinde KOBİ'lerin dijitalleşme süreçlerine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirilen Dijital Anadolu Projesi altıncı yılına, Akbank ve Siemens iş birliği, Lenovo çözüm ortaklığı ile BAKSİFED ev sahipliğinde başladı. İlk beş yılda 43 bin KOBİ'ye ulaşarak, dijital dönüşüme yönelik farkındalığın artmasına katkı sunan projenin yeni döneminde, teknolojinin iş süreçlerine adapte edilmesini sağlayan 'Nitelikli Dijital Dönüşüm'e odaklanılacak. Antalya Valisi Hulusi Şahin, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, proje paydaşları, iş dünyası örgütlerinin temsilcileri ve iş insanlarının katılımıyla düzenlenen lansmanın açılışında konuşan TÜRKONFED Başkanı Süleyman Sönmez, “Cumhuriyetin ikinci yüzyılında KOBİ'leri dijital devrimin bir parçası haline getirmeyi hedefliyoruz" dedi.
11.10.2023 Ekonomi
CHRO Summit 2023 Zirvesi düzenlendi; 50 İK lideri ödüllerine kavuştu
CHRO Summit 2023 Zirvesi düzenlendi; 50 İK lideri ödüllerine kavuştu Türkiye ekonomisinin yüzde 65’ini temsil eden kurumların insan kaynakları başkanları CHRO Summit 2023 Zirvesi’nde bir araya geldi. Bu yıl ‘iş dünyasındaki dayanıklılık’ temasıyla gerçekleşen zirvede teknolojiden yapay zekaya, dijitalleşmeden rekabetin globalleşmesine kadar insan kaynaklarındaki değişim ve dönüşüm gibi konular konuşuldu. DataExpert katkıları ve BMI Business School tarafından yürütülen 2023 yılı ‘En Etkin 50 CHRO’ araştırmasının sonuçlarına göre belirlenen Türkiye’nin ‘en etkin 50 CHRO’su düzenlenen törenle ödüllerine kavuştu.
10.10.2023 Video
CHRO Summit 2023 Zirvesi düzenlendi; 50 İK lideri ödüllerine kavuştu
CHRO Summit 2023 Zirvesi düzenlendi; 50 İK lideri ödüllerine kavuştu Türkiye ekonomisinin yüzde 65’ini temsil eden kurumların insan kaynakları başkanları CHRO Summit 2023 Zirvesi’nde bir araya geldi. Bu yıl ‘iş dünyasındaki dayanıklılık’ temasıyla gerçekleşen zirvede teknolojiden yapay zekaya, dijitalleşmeden rekabetin globalleşmesine kadar insan kaynaklarındaki değişim ve dönüşüm gibi konular konuşuldu. DataExpert katkıları ve BMI Business School tarafından yürütülen 2023 yılı ‘En Etkin 50 CHRO’ araştırmasının sonuçlarına göre belirlenen Türkiye’nin ‘en etkin 50 CHRO’su düzenlenen törenle ödüllerine kavuştu.
10.10.2023 Ekonomi
Türkiye’nin ‘En Etkin 50 CHRO’su açıklandı
Türkiye’nin ‘En Etkin 50 CHRO’su açıklandı  DataExpert katkıları ve BMI Business School tarafından yürütülen 2023 yılı ‘En Etkin 50 CHRO’ araştırmasının sonuçları açıklandı. Liste, Türkiye ekonomisinin yüzde 65’ini temsil eden yöneticileri barındırıyor. Bu yıl binden fazla şirketin insan kaynakları alanındaki etki ve yetkinlikleri değerlendirilerek hazırlanan listede yer alan en etkin İK yöneticilerinin yüzde 60’ını kadınlar oluşturdu. Bu oran geçen yılın listesinde yüzde 58’di. Listedeki liderlerin sorumlu oldukları çalışan sayısı ise bin ile 70 bin arasında değişiyor.
4.10.2023 Ekonomi
Siemens’ten kablosuz elektrikli araç şarj alanında iş birliği
Siemens’ten kablosuz elektrikli araç şarj alanında iş birliği CharIN; Siemens AG, WiTricity ve MAHLE öncülüğünde ‘Kablosuz Güç Aktarımı Geliştirme Ekibi’ni kurduğunu duyurdu. Ekip, elektrikli araçlar için kablosuz şarj çözümlerinin dünya çapında benimsenmesini ve standartlaştırılmasını teşvik ederek sorunsuz bir kablosuz şarj deneyimi sağlamayı amaçlıyor.
19.09.2023 Kurumsal
Türkiye’nin ‘En Etkin 50 CHRO’sunun yüzde 60’ı kadın
Türkiye’nin ‘En Etkin 50 CHRO’sunun yüzde 60’ı kadın DataExpert katkıları ve BMI Business School tarafından yürütülen 2023 yılı ‘En Etkin 50 CHRO’ araştırmasının sonuçları açıklandı. Liste, Türkiye ekonomisinin yüzde 65’ini temsil eden yöneticileri barındırıyor. Bu yıl binden fazla şirketin insan kaynakları alanındaki etki ve yetkinlikleri değerlendirilerek hazırlanan listede yer alan en etkin İK yöneticilerinin yüzde 60’ını kadınlar oluşturdu. Bu oran geçen yılın listesinde yüzde 58’di.
15.09.2023 Kurumsal

Benzer Haber Etiketleri

Siemens siemens türkiye iş birliği enerji ekonomi

Siemens ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.