Stoltenberg

Stoltenberg

Son dakika Stoltenberg haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Stoltenberg gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Stoltenberg haber sayfamızda...

Stoltenberg

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 371 stoltenberg haberi bulunmuştur.
Stoltenberg: Ukrayna, bağımsız ve demokratik bir ulus olarak ayakta kalmayı başardı
Stoltenberg: Ukrayna, bağımsız ve demokratik bir ulus olarak ayakta kalmayı başardıNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'nın sona ermesinin ardından basın toplantısı düzenledi. Stoltenberg, Rusya- Ukrayna gündemine ilişkin yaptığı açıklamada, “Ukrayna egemen, bağımsız ve demokratik bir ulus olarak ayakta kalmayı başardı” ifadelerini kullandı.
29.11.2023Dünya
Stoltenberg: Türkiye’nin terörle mücadele konusunda meşru güvenlik kaygıları var
Stoltenberg: Türkiye’nin terörle mücadele konusunda meşru güvenlik kaygıları varNATO Dışişleri Bakanları Toplantısı öncesinde NATO Karargahı önünde basın mensuplarına açıklama yapan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İsveç'in NATO üyeliğinin onaylanması için TBMM'deki sürecin tamamlanmasını umduklarını ifade etti. Üçlü mekanizma kapsamında İsveç’in talepleri yerine getirmesi konusunda açıklama yapan Stoltenberg, “İsveç'in yaptığı şey önemli çünkü konu terörle mücadele olduğunda Türkiye'nin gerçek kaygıları var ve meşru kaygıları da var” dedi.
28.11.2023Dünya
Bakan Fidan, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüştü
Bakan Fidan, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüştüDışişleri Bakanı Hakan Fidan, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı için geldiği Brüksel’de NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bir araya geldi.
28.11.2023Dünya
Destici: İsveç'in NATO'ya üyeliği meclis tarafından onaylanmamalıdır
Destici: İsveç'in NATO'ya üyeliği meclis tarafından onaylanmamalıdırBÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in, 'İsrail-Filistin çatışmasında aktif bir rol üstlenmemeliyiz' açıklaması, bir uluslararası güvenlik kuruluşunun iflasını itiraf etmesidir. Türkiye, İsveç'in NATO üyeliği ile ilgili NATO'nun İsrail konusundaki tavrını dikkate alarak adım atmalıdır. İsveç'in, İslam'ın ve Müslümanların kutsallarını yapılan saldırılar durmadan ve bunları önleyici yasal tedbirler alınmadan, özellikle terör örgütleri ile ilgili Türkiye'ye verdiği sözler ve iadeler eksiksiz yerine getirilmeden, NATO'ya üyeliği asla Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından onaylanmamalıdır" dedi.
1.11.2023Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile telefonda görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile telefonda görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
21.10.2023Politika
Stoltenberg: Kosova’da ek KFOR kuvvetleri yetkilendirildi
Stoltenberg: Kosova’da ek KFOR kuvvetleri yetkilendirildiNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, bugün Kosova’daki durum hakkında bilgilendirme yaparak “Mayıs ayından bu yana KFOR'un varlığını ve vaziyetini güçlendirdik. Daha dün Kuzey Atlantik Konseyi mevcut durumu ele almak üzere ilave kuvvetlere yetki verdi” dedi.
29.09.2023Dünya
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Kiev’e sürpriz ziyaret
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Kiev’e sürpriz ziyaretNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Ukrayna’nın başkenti Kiev’e sürpriz ziyaret gerçekleştirdi.
28.09.2023Dünya
Bakan Fidan, Stoltenberg ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi
Bakan Fidan, Stoltenberg ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiDışişleri Bakanı Hakan Fidan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
23.09.2023Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Dünya Beşten Büyüktür' çağrımızı bu sene güçlü bir şekilde tekrar vurguladık
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Dünya Beşten Büyüktür' çağrımızı bu sene güçlü bir şekilde tekrar vurguladıkCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ziyareti sonunda New York'taki Türkevi'nde gazetecilerle gerçekleştirdiği söyleşide, "'Dünya Beşten Büyüktür' çağrımızı bu sene güçlü bir şekilde tekrar vurguladık. Bu çağrımıza verilen desteğin arttığını görüyor, bundan da insanlık adına memnuniyet duyuyoruz" dedi.
21.09.2023Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan New York'ta önemli görüşmeler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan New York'ta önemli görüşmelerBirleşmiş Milletler Genel Kurulu'na katılmak üzere New York'ta bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önemli görüşmeler gerçekleştirdi.
19.09.2023Politika
Stoltenberg: Ukraynalılar giderek zemin kazanıyor
Stoltenberg: Ukraynalılar giderek zemin kazanıyorNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Avrupa Parlamentosu’nda yaptığı konuşmada, NATO ülkelerinin destekleri sayesinde, Ukrayna’nın giderek savaş alanında zemin kazandığını ifade etti.
7.09.2023Dünya
Stoltenberg, Vucic ile Kosova konusunda görüştü
Stoltenberg, Vucic ile Kosova konusunda görüştüNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic ile Kosova’nın kuzeyindeki gerginlikler hakkında görüşme gerçekleştirdi. Stoltenberg, “Gerginliğin azaltılması önemlidir, bu nedenle tüm tarafları gerginliği azaltmaya ve gerilimi artıracak eylem ve söylemlerden kaçınmaya çağırıyoruz” dedi.
20.07.2023Dünya
Stoltenberg yarın Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic ile görüşecek
Stoltenberg yarın Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic ile görüşecekNATO, Genel Sekreter Jens Stoltenberg ile Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic’in yarın bir araya geleceğini duyurdu.
18.07.2023Dünya
Bakan Fidan'dan peş peşe önemli görüşmeler
Bakan Fidan'dan peş peşe önemli görüşmelerDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Dışişleri Bakanları Toplantısı' için bulunduğu Cakarta’da mevkidaşlarıyla, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile telefonda ve ABD'li mevkidaşı Blinken ile görüştü.
14.07.2023Politika
Zelenski’den Vilnius değerlendirmesi: Ülkemiz için iyi bir sonuçla eve dönüyoruz
Zelenski’den Vilnius değerlendirmesi: Ülkemiz için iyi bir sonuçla eve dönüyoruzLitvanya’nın başkenti Vilnius’ta düzenlenen NATO Liderler Zirvesi’nin sona ermesinin ardından Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, ulusa sesleniş konuşmasında, “Ülkemiz ve çok daha önemlisi savaşçılarımız için iyi bir sonuçla, silahlarla iyi bir takviye ile eve dönüyoruz. Buna hava savunma, füzeler, zırhlı araçlar ve toplar da dahil” dedi.
13.07.2023Dünya
Fatih Erbakan: İsveç’in NATO’ya girişine onay verilmesi kararı yeniden gözden geçirilmeli
Fatih Erbakan: İsveç’in NATO’ya girişine onay verilmesi kararı yeniden gözden geçirilmeliYeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, İsveç’in NATO üyeliği sürecine ilişkin, “Türkiye, bugüne kadar ABD patronajındaki NATO ve Batı İttifakı ile girdiği bütün ilişkilerde hayâl kırıklığına uğramış, hep eli boş kalmış ve zararlı çıkmıştır. Hükümetimizden beklentimiz batı ile ilişkilerde yeni ‘hüsran’ sayfalarının açılmasına sebebiyet vermemek adına İsveç’in NATO’ya girişine onay verilmesi kararının yeniden gözden geçirilmesidir” dedi.
12.07.2023Politika
Stoltenberg: Vilnius, NATO-Ukrayna ilişkilerinde yeni bir döneme işaret ediyor
Stoltenberg: Vilnius, NATO-Ukrayna ilişkilerinde yeni bir döneme işaret ediyorLitvanya’da NATO-Ukrayna Konseyi'nin açılış toplantısı öncesinde NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ortak basın toplantısı düzenledi. Stoltenberg, “Vilnius'ta alınan kararlar NATO ile Ukrayna arasındaki ilişkilerde yeni bir dönemin başlangıcına işaret etmektedir” dedi.
12.07.2023Dünya
Zelenski’nin ‘F-16 sorusuna’ verdiği tepki gülüşmelere neden oldu
Zelenski’nin ‘F-16 sorusuna’ verdiği tepki gülüşmelere neden olduUkrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Ukrayna-NATO Konseyi Toplantısı öncesi basın toplantısı düzenledi. Basın mensuplarının, F-16’ların ne zaman Ukrayna’ya gönderileceğine ilişkin sorusunun ardından Zelenski, Stoltenberg’e dönerek, “Cevap ver lütfen” dedi. Zelenski’nin ifadeleri, salonda gülüşmelere neden oldu.
12.07.2023Dünya
Stoltenberg: Asya'da olanların Avrupa için, Avrupa'da olanların Asya için önemli
Stoltenberg: Asya'da olanların Avrupa için, Avrupa'da olanların Asya için önemliNATO Vilnius Liderler Zirvesi’nin ikinci günü, Hint-Pasifik ortaklarının katıldığı toplantıyla başladı. Toplantıya Hint-Pasifik ülkeleri Avustralya, Yeni Zelenda, Japonya ve Güney Kore liderlerinin yanı sıra İsveç ve Avrupa Birliği liderleri de katıldı.
12.07.2023Dünya
Stoltenberg: Koşullar yerine getirilince Ukrayna’yı davet edeceğiz
Stoltenberg: Koşullar yerine getirilince Ukrayna’yı davet edeceğizNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO Liderler Zirvesi oturumunun ardından basın toplantısı düzenledi. Stoltenberg, müttefiklerin, ‘koşulların yerine getirilmesi sonrası’ Ukrayna’yı NATO’ya davet edeceğini belirtti.
11.07.2023Dünya
Emine Erdoğan, Litvanya'da lider eşleriyle bir araya geldi
Emine Erdoğan, Litvanya'da lider eşleriyle bir araya geldiNATO Liderler Zirvesi kapsamında Litvanya'nın başkenti Vilnius'ta bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a refakat eden eşi Emine Erdoğan, lider eşleriyle birlikte Litvanya Ulusal Sanat Müzesi’ni ziyaret etti.
11.07.2023Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi’ne ilk oturumuna katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi’ne ilk oturumuna katıldıLitvanya’nın başkenti Vilnius’ta düzenlenen ve 2 gün sürecek NATO Liderler Zirvesi’nin ilk oturumu İsveç’in de katılımıyla başladı.
11.07.2023Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi'nde aile fotoğrafı çekimine katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi'nde aile fotoğrafı çekimine katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Litvanya’nın başkenti Vilnius’ta düzenlenen NATO Liderler Zirvesi kapsamında etkinlik alanında NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve Litvanya Cumhurbaşkanı Gitanas Nauseda tarafından karşılanmasının ardından aile fotoğrafı çekiminde yer aldı.
11.07.2023Dünya
Stoltenberg: Bu tarihi bir zirve
Stoltenberg: Bu tarihi bir zirveNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Litvanya’da bugün başlayan NATO Zirvesi kapsamında geldiği zirve etkinlik alanında basına yaptığı kısa açıklamada, “Bu zirve tarihi bir zirve çünkü halihazırda İsveç'in ittifakın tam teşekküllü bir üyesi olmasını sağlayacak bir anlaşma yaptık. Bu İsveç için iyi bir şey. Türkiye için de iyi” dedi.
11.07.2023Dünya
Stoltenberg: Hint Pasifik'te olanlar Avrupa ve NATO için önemli
Stoltenberg: Hint Pasifik'te olanlar Avrupa ve NATO için önemliNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO Vilnius Liderler Zirvesi oturumları öncesinde Yeni Zelanda Başbakanı Chris Hipkins ve Güney Kore Cumhurbaşkanı Yoon Suk Yeol ile basına açıklamalarda bulundu. Stoltenberg “Hint Pasifik'te olanlar Avrupa ve NATO için önemlidir ve Avrupa'da olanlar Hint Pasifik için önemlidir” dedi.
11.07.2023Dünya

Benzer Haber Etiketleri

StoltenbergNATOgörüşmeUkraynaBakan Fidan

Stoltenberg ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.