Stoltenberg

Stoltenberg

Son dakika Stoltenberg haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Stoltenberg gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Stoltenberg haber sayfamızda...

Stoltenberg

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 398 stoltenberg haberi bulunmuştur.
Dünya liderlerinden Trump’a geçmiş olsun mesajları
Dünya liderlerinden Trump’a geçmiş olsun mesajlarıDünya liderleri, ABD Başkan adayı Donald Trump’ın silahlı saldırıya uğraması sonucu geçmiş olsun dileklerini iletti.
14.07.2024Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Suriye' açıklaması: Görevi Bakan Fidan'a verdim
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Suriye' açıklaması: Görevi Bakan Fidan'a verdimCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD dönüşü gazetecilere yaptığı açıklamada, Suriye ile ilgili yaptığı konuşmada, "Görevi Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'a verdim. Dışişleri Bakanım da şu anda muhataplarıyla görüşmek suretiyle işin bütün yol haritasını belirleyecekler. Ona göre de inşallah adımı atacağız. Biz Suriye'de adil bir barışın mümkün olduğunu düşünüyoruz. Suriye'nin toprak bütünlüğünün bizim de çıkarımıza olduğunu her fırsatta dile getiriyoruz" dedi.
13.07.2024Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın NATO Zirvesi’ndeki yoğun diplomasi trafiği
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın NATO Zirvesi’ndeki yoğun diplomasi trafiğiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin başkenti Washington’da düzenlenen NATO Liderler Zirvesi sonrasında değerlendirmelerde bulundu.
12.07.2024Dünya
Erdoğan: Karşımızda hukuk tanımayan, gözü dönmüş bir yapı var
Erdoğan: Karşımızda hukuk tanımayan, gözü dönmüş bir yapı varCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi’nin ardından ABD’nin başkenti Washington’da basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, Netanyahu yönetiminin sadece kendi halkının değil, bölgenin de güvenliğini tehlikeye attığını belirterek, “Karşımızda savaş hukuku dahil, hiçbir hukuk, nizam, değer ve sınır tanımayan gözü dönmüş bir yapı vardır” dedi.
12.07.2024Politika
Stoltenberg: Bazı müttefikler silahların kullanım kısıtlamalarını esnetti
Stoltenberg: Bazı müttefikler silahların kullanım kısıtlamalarını esnettiNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, bazı NATO müttefiklerinin Ukrayna’ya verilen silahların kullanım kısıtlamalarını esnettiğini, bu anlamda Ukrayna’nın Rusya topraklarındaki meşru askeri hedefleri vurmasının bir ‘meşru müdafaa’ olduğunu söyledi.
11.07.2024Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Müttefik ve Ortak Devletler toplantısına katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Müttefik ve Ortak Devletler toplantısına katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin başkenti Washington’da NATO Liderler Zirvesi marjında düzenlenen Müttefik ve Ortak Devlet ve Hükümet Başkanları Toplantısı’na katıldı. Erdoğan, toplantı öncesi mevkidaşları ve diğer liderlerle sohbet etti.
11.07.2024Dünya
Stoltenberg: Savaşı bitirmenin en hızlı yolu kaybetmektir, ancak bu barış getirmeyecek
Stoltenberg: Savaşı bitirmenin en hızlı yolu kaybetmektir, ancak bu barış getirmeyecekNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ABD’nin başkenti Washington’da düzenlenen NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’nin ardından basın toplantısı düzenledi. Stoltenberg, Ukrayna’daki savaşın sona ermesi için kararlar aldıklarını belirterek, “Bir savaşı sona erdirmenin en hızlı yolu savaşı kaybetmektir. Ama bu barış getirmez, sadece işgal getirir” dedi.
11.07.2024Dünya
Stoltenberg: Ukrayna'ya destek hayırseverlik değil, kendi güvenlik çıkarımızdır
Stoltenberg: Ukrayna'ya destek hayırseverlik değil, kendi güvenlik çıkarımızdırNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO Liderler Zirvesi toplantısı öncesi yaptığı açılış konuşmasında, “Ukrayna'ya destek hayırseverlik değil, kendi güvenlik çıkarımızdır” dedi.
10.07.2024Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Aile Fotoğrafı çekimine katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Aile Fotoğrafı çekimine katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin başkenti Washington’da düzenlenecek NATO Liderler Zirvesi marjında aile fotoğrafı çekimine katıldı. Erdoğan’ı fotoğraf çekiminin yapıldığı alanda NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve ABD Başkanı Joe Biden karşıladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, NATO Zirvesi'nde akşam yemeğine katıldı.
11.07.2024Dünya
Stoltenberg: NATO, tarihteki en başarılı ittifaktır
Stoltenberg: NATO, tarihteki en başarılı ittifaktırNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ABD’nin başkenti Washington’daki Andrew W. Mellon Oditoryumu’nda, NATO’nun 75’inci yılı kapsamında düzenlenen törende konuştu. Stoltenberg, “Barış korunmuş, özgürlük güvence altına alınmıştır. Bu da NATO'yu tarihin en başarılı ittifakı yapmaktadır” dedi.
10.07.2024Dünya
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Müttefikler Netanyahu’ya ‘artık yeter’ demeli
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Müttefikler Netanyahu’ya ‘artık yeter’ demeliTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, NATO Parlamento Başkanları Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, İsrail’in Gazze’deki ‘katliamının’ durdurulması gerektiğini belirterek, “Müttefiklere Netanyahu Hükümetinin saldırganlığına ‘artık yeter’ demeleri çağrısında bulunuyoruz” dedi.
9.07.2024Dünya
ABD Savunma Bakanı Austin, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile bir araya geldi
ABD Savunma Bakanı Austin, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile bir araya geldiABD Savunma Bakanı Lloyd Austin ABD’nin başkenti Washington’da düzenlenecek olan NATO Liderler Zirvesi öncesinde NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bir araya geldi.
9.07.2024Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: NATO Zirvesi'nde artan terör tehdidine dikkati çekeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: NATO Zirvesi'nde artan terör tehdidine dikkati çekeceğizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere ABD'ye gitti. Erdoğan, "Yapacağımız görüşmelerde başta yakın çevremiz olmak üzere dünyada artan terör tehdidine dikkati çekeceğiz. Terör örgütleriyle kararlı ve bütüncül bir mücadele yürütülmesi noktasında NATO'nun gayretlerinin artırılması gerektiğinin de altını çizeceğiz" dedi.
9.07.2024Politika
Rutte: NATO Genel Sekreteri olarak atanmak büyük bir onur
Rutte: NATO Genel Sekreteri olarak atanmak büyük bir onurHollanda Başbakanı Mark Rutte, NATO Genel Sekreteri olarak atanmasıyla ilgili bugün açıklama yaparak “NATO Genel Sekreteri olarak atanmak büyük bir onurdur. İttifak kolektif güvenliğimizin temel taşıdır ve öyle kalacaktır” dedi.
26.06.2024Dünya
Stoltenberg: Ukrayna'nın galip gelmesi için çok geç değil, daha fazla destek yolda
Stoltenberg: Ukrayna'nın galip gelmesi için çok geç değil, daha fazla destek yoldaNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, dün Ukrayna’nın başkenti Kiev’de Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile yaptığı görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Stoltenberg, Ukrayna’nın aylardır silahsız olduğunu belirterek, “Ancak Ukrayna'nın galip gelmesi için henüz çok geç değil. Daha fazla destek yolda” dedi.
30.04.2024Dünya
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Kiev’de
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Kiev’deNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Ukrayna’nın başkenti Kiev’e gitti. Stoltenberg, Zelenski ile bir araya geldi.
29.04.2024Dünya
Erdoğan: AB ile Gümrük Birliği'nin güncellenmesine yönelik çalışmaların bir an önce başlatılması önemlidir
Erdoğan: AB ile Gümrük Birliği'nin güncellenmesine yönelik çalışmaların bir an önce başlatılması önemlidirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hollanda Başbakanı ile ortak basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında konuşan Erdoğan, “Ticari ve ekonomik ilişkilerimiz derinleşerek güçlenmeye devam ediyor. Hollanda, Türkiye'deki en büyük yabancı yatırımcı ülke konumundadır. Girişimcilerimiz ise Hollanda'da 6 milyar avro değerindeki yatırımlarıyla yaklaşık 80 bin kişiye istihdam sağlıyor. İkili ticaretimiz geçtiğimiz sene 13 milyar doları buldu. Bu rakamı ilk aşamada 15 milyar dolara, ardından da 20 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz. Avrupa Birliği'yle gümrük birliğinin güncellenmesine yönelik çalışmaların bir an önce başlatılması önemlidir" dedi.
26.04.2024Politika
Bakan Fidan: NATO 2025 gayri resmi Dışişleri Toplantısı Türkiye’de yapılacak
Bakan Fidan: NATO 2025 gayri resmi Dışişleri Toplantısı Türkiye’de yapılacakDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Belçika’nın başkenti Brüksel’de iki gün süren NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Fidan, NATO’nun 2025’de yapılacak gayri resmi Dışişleri Toplantısı’nın Türkiye’de yapılacağını duyurdu.
5.04.2024Politika
NATO’nun 75’inci kuruluş yıldönümü, Brüksel’de kutlandı
NATO’nun 75’inci kuruluş yıldönümü, Brüksel’de kutlandıNATO’nun 75’inci yıldönümü, Belçika’nın başkenti Brüksel’deki NATO Karargahı’nda kutlandı. Kutlamaya, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve Dışişleri Bakanları katılım gösterdi. Ayrıca kutlama kapsamında pasta kesildi.
4.04.2024Dünya
Stoltenberg: Ukrayna'da olanlar Asya'da da önemli
Stoltenberg: Ukrayna'da olanlar Asya'da da önemliNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Güvenliğimiz bölgesel değil küreseldir. Ukrayna'da olanlar Asya'da da önemli” dedi.
3.04.2024Dünya
Polonya Dışişleri’ne çağrılan Rus Büyükelçi, bakanlığa gitmedi
Polonya Dışişleri’ne çağrılan Rus Büyükelçi, bakanlığa gitmediPolonya Dışişleri Bakanlığı, bir Rus füzesinin kısa bir süreliğine Polonya hava sahasını ihlal etmesi üzerine açıklama için Rusya’nın Varşova Büyükelçisi’ni bakanlığa çağırdı. Ancak Rus Büyükelçi Sergey Andreev, bakanlığa gitmedi.
26.03.2024Dünya
Bakan Fidan, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ve Bulgaristanlı mevkidaşı ile telefonla görüştü
Bakan Fidan, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ve Bulgaristanlı mevkidaşı ile telefonla görüştüDışişleri Bakanı Hakan Fidan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve Bulgaristan Dışişleri Bakanı Mariya Gabriel ile telefonla görüştü.
25.03.2024Politika
Stoltenberg: Güney Kafkasya'da istikrar NATO için önemli
Stoltenberg: Güney Kafkasya'da istikrar NATO için önemliNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Güney Kafkasya resmi ziyareti kapsamında Ermenistan’a giderek Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile görüştü. Stoltenberg burada yaptığı açıklamada Güney Kafkasya’nın istikrarının NATO için önemli olduğunu belirtti.
19.03.2024Dünya
Stoltenberg’den NATO için ‘açık kapı’ vurgusu
Stoltenberg’den NATO için ‘açık kapı’ vurgusuBelçika’nın başkenti Brüksel’deki NATO Karargahı’nda İsveç’in NATO’ya katılımı kapsamında dün düzenlenen törende konuşma yapan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, örgütün ‘açık kapı politikasına’ vurgu yaptı.
12.03.2024Dünya
İsveç’e resmi NATO üyeliğinin ardından dünya liderlerinden tebrik mesajları
İsveç’e resmi NATO üyeliğinin ardından dünya liderlerinden tebrik mesajlarıİsveç, ABD’de düzenlenen giriş protokolü kabul töreniyle NATO'nun resmen 32. üyesi oldu. NATO müttefiki ülkelerin liderleri, üyeliği tebrik mesajlarıyla kutladı. ABD Başkanı Joe Biden açıklamasında, “Bugün İsveç'i NATO'nun 32. Müttefiki olarak ağırlamaktan onur duyuyorum” dedi.
8.03.2024Dünya

Benzer Haber Etiketleri

natoStoltenbergerdoğancumhurbaşkanı erdoğanabd

Stoltenberg ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.