Tcmb

Tcmb

Son dakika TCMB haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TCMB gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TCMB haber sayfamızda...

Tcmb

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 203 tcmb haberi bulunmuştur.
Merkez Bankası, faiz oranını sabit tuttu
Merkez Bankası, faiz oranını sabit tuttuTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu, politika faizinin yüzde 50 düzeyinde sabit tutulmasına karar verdi.
27.06.2024Ekonomi
Bakan Şimşek: Sadeleştirme adımlarımız sürecek
Bakan Şimşek: Sadeleştirme adımlarımız sürecekHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Piyasaların daha etkin çalışmasına yönelik sadeleştirme adımlarımız sürecek" dedi.
8.06.2024Ekonomi
AYM, TCMB Başkanı ve rektörlerin Cumhurbaşkanı tarafından atanmasına ilişkin düzenlemeyi iptal etti
AYM, TCMB Başkanı ve rektörlerin Cumhurbaşkanı tarafından atanmasına ilişkin düzenlemeyi iptal ettiAnayasa Mahkemesi (AYM), Cumhurbaşkanı'na Merkez Bankası (TCMB) başkanını süresinden önce değiştirme yetkisi de dahil çeşitli yetkiler veren Kanun Hükmünde Kararname'nin (KHK) birçok maddesini iptal etti. Ayrıca, rektörlerin Cumhurbaşkanı tarafından atanmasının KHK ile düzenlenmesi iptal edildi.
4.06.2024Gündem
Merkez Bankası, faiz oranını sabit tuttu
Merkez Bankası, faiz oranını sabit tuttuTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu, politika faizinin yüzde 50 düzeyinde sabit tutulmasına karar verdi.
23.05.2024Ekonomi
Bakan Şimşek: Programımız çalışıyor, güven artıyor
Bakan Şimşek: Programımız çalışıyor, güven artıyorHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Programımız çalışıyor, yeniden dengelenmeyle cari açık düşüyor, makro finansal istikrar güçleniyor ve güven artıyor" dedi.
9.05.2024Ekonomi
TCMB: Menkul kıymet tesisine ilişkin düzenleme yürürlükten kaldırılmıştır
TCMB: Menkul kıymet tesisine ilişkin düzenleme yürürlükten kaldırılmıştırTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’ndan (TCMB) yapılan açıklamada, finansal istikrarı güçlendirecek şekilde makroihtiyati politikaların sadeleştirilmeye devam edildiği ve bu doğrultuda menkul kıymet tesisine ilişkin düzenlemenin yürürlükten kaldırıldığı belirtildi.
9.05.2024Ekonomi
Ekonomist Emrah Lafçı: Ekonomide öngörülebilir dönem başladı
Ekonomist Emrah Lafçı: Ekonomide öngörülebilir dönem başladıEkonomist Emrah Lafçı ve Stand-Up Komedi Sanatçısı Kaan Sekban, Uludağ Ekonomi Zirvesi (UEZ) Sapanca 2024’te düzenlenen “Finansal Gülergeçerlik” panelinde bir araya geldi. Lafçı, “Ben açıkçası uzun süredir ilk defa Türkiye’de bu kadar öngörülebilir bir dönem görüyorum. Seçimden önce dolar 40-50 lira olacak diyenler net bir şekilde yaya kaldı” dedi.
27.04.2024Ekonomi
Merkez Bankası, faiz oranını sabit tuttu
Merkez Bankası, faiz oranını sabit tuttuTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu, politika faizinin yüzde 50 düzeyinde sabit tutulmasına karar verdi.
25.04.2024Ekonomi
Merkez Bankası'ndan Kazakistan ve Brezilya ile iş birliği anlaşmaları
Merkez Bankası'ndan Kazakistan ve Brezilya ile iş birliği anlaşmalarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Fatih Karahan, Kazakistan ve Brezilya Merkez Bankaları Başkanları ile iş birliği mutabakatları imzaladı.
20.04.2024Ekonomi
TCMB: FAST işlem tutar limitleri artırıldı
TCMB: FAST işlem tutar limitleri artırıldıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) işlem tutar limitlerinin 4 Nisan itibarıyla para transferlerinde 100 bin TL'ye, FAST-TR Karekod kullanılarak gerçekleştirilecek iş yeri ödemelerinde ise 250 bin TL'ye yükseltileceğini açıkladı.
2.04.2024Ekonomi
Merkez Bankası, faiz oranını yüzde 50'ye çıkardı
Merkez Bankası, faiz oranını yüzde 50'ye çıkardıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu, politika faizinin yüzde 45'ten 50'ye çıkarılmasına karar verdi.
21.03.2024Ekonomi
Bakan Şimşek: Maliye politikasını sıkılaştırmaya devam edeceğiz
Bakan Şimşek: Maliye politikasını sıkılaştırmaya devam edeceğizHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Merkez Bankası'nın enflasyonu düşürmesine yardımcı olmak amacıyla maliye politikasını sıkılaştırmaya devam edeceğiz" dedi.
11.03.2024Ekonomi
Bakan Şimşek: Dezenflasyon, zaman ve kararlılık gerektiriyor
Bakan Şimşek: Dezenflasyon, zaman ve kararlılık gerektiriyorHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Aylık enflasyon şubat ayında beklentilerin üzerinde gerçekleşti. Dezenflasyon, zaman ve kararlılık gerektiriyor. Sabırla ve azimle fiyat istikrarı sağlanıncaya kadar çalışmaya devam edeceğiz" dedi.
6.03.2024Ekonomi
Merkez Bankası, politika faiz oranını yüzde 45'te sabit tuttu
Merkez Bankası, politika faiz oranını yüzde 45'te sabit tuttuTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu, politika faizinin yüzde 45 düzeyinde sabit tutulmasına karar verdi.
22.02.2024Ekonomi
TCMB Başkanı Karahan: Parasal sıkılığı korumakta kararlıyız
TCMB Başkanı Karahan: Parasal sıkılığı korumakta kararlıyızTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Fatih Karahan, "Enflasyon, hedefimizle uyumlu seviyeye gerileyene kadar parasal sıkılığı korumakta kararlıyız. Enflasyon görünümünde herhangi bir bozulmaya izin vermeyeceğiz" dedi.
8.02.2024Ekonomi
Türk ve İspanyol merkez bankaları arasında mutabakat imzalandı
Türk ve İspanyol merkez bankaları arasında mutabakat imzalandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ile İspanya Merkez Bankası arasında mutabakat zaptı imzalandı.
1.02.2024Ekonomi
Zorunlu karşılık oranlarında değişiklik Resmi Gazete'de
Zorunlu karşılık oranlarında değişiklik Resmi Gazete'deTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nca (TCMB) kur korumalı hesaplar için zorunlu karşılık oranının, 6 aya kadar vadede yüzde 30'dan yüzde 25'e indirilmesine ilişkin tebliğ Resmi Gazete'de yayımlandı.
30.01.2024Ekonomi
Merkez Bankası, faiz oranını yüzde 45'e çıkardı
Merkez Bankası, faiz oranını yüzde 45'e çıkardıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu, politika faizinin yüzde 42,5'ten 45'a çıkarılmasına karar verdi.
25.01.2024Ekonomi
TCMB, ocak ayı Piyasa Katılımcıları Anketi'ni yayımladı
TCMB, ocak ayı Piyasa Katılımcıları Anketi'ni yayımladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Piyasa Katılımcıları Anketi'ne göre, yıl sonu Tüketici Fiyat Endeksi'ndeki (TÜFE) artış beklentisi yüzde 42,04 oldu.
19.01.2024Ekonomi
Merkez Bankası, TL depo alım ihaleleri düzenleyecek
Merkez Bankası, TL depo alım ihaleleri düzenleyecekTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), kullanılan sterilizasyon araçlarının çeşitliliğini artırmak amacıyla Türk Lirası (TL) depo alım ihaleleri düzenleneceğini duyurdu.
21.12.2023Ekonomi
Yabancı para yükümlülükler için menkul kıymet tesis oranı yüzde 4'e indirilecek
Yabancı para yükümlülükler için menkul kıymet tesis oranı yüzde 4'e indirilecekTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), yabancı para yükümlülükler için yüzde 5 olarak uygulanan menkul kıymet tesis oranının yüzde 4'e indirileceğini duyurdu.
21.12.2023Ekonomi
Merkez Bankası: Kredi kartı faizinde değişim olmayacak
Merkez Bankası: Kredi kartı faizinde değişim olmayacakTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), kredi kartı azami faiz oranları ve üye iş yeri azami komisyon oranlarında değişiklik olmayacağını duyurdu.
21.12.2023Ekonomi
Merkez Bankası, faiz oranını yüzde 42,5'e çıkardı
Merkez Bankası, faiz oranını yüzde 42,5'e çıkardıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu, politika faizinin yüzde 40'tan 42,5'e çıkarılmasına karar verdi.
21.12.2023Ekonomi
TCMB, aralık ayı Piyasa Katılımcıları Anketi'ni yayımladı
TCMB, aralık ayı Piyasa Katılımcıları Anketi'ni yayımladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Piyasa Katılımcıları Anketi'ne göre, yıl sonu Tüketici Fiyat Endeksi'ndeki (TÜFE) artış beklentisi yüzde 65,39 oldu.
15.12.2023Ekonomi
Merkez Bankası: 2023'te kredi kartı faiz oranlarında değişim olmayacak
Merkez Bankası: 2023'te kredi kartı faiz oranlarında değişim olmayacakTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) aralık ayında kredi kartı azami faiz oranları ve üye iş yeri azami komisyon oranlarında değişiklik olmayacağını duyurdu.
23.11.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

merkez bankasıfaizTCMBbakan şimşekekonomi

Tcmb ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.