Tenor

Tenor

Son dakika tenor haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tenor gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tenor haber sayfamızda...

Tenor

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 104 tenor haberi bulunmuştur.
Türkiye İş Bankası’nın 100’üncü yılına özel gala konseri
Türkiye İş Bankası’nın 100’üncü yılına özel gala konseri İş Sanat’ın #SahneHazır sloganıyla sanatseverlerin beğenisine sunduğu 24’üncü sezon programı dünyaca ünlü müzisyenleri ve müzik topluluklarını binlerce sanatsever ile buluşturdu. Türkiye’den ve dünyadan farklı seslerin izleyicilerin beğenisine sunulduğu sezonun kapanışı ise 28 Mayıs akşamı Volkswagen Arena’da, Türkiye İş Bankası’nın 100’üncü yılına özel Gala Konseri ile gerçekleşti.
29.05.2024 Kültür&Sanat
Dünyaca ünlü tenor Jose Carreras, İstanbul'a geliyor
Dünyaca ünlü tenor Jose Carreras, İstanbul'a geliyor Tüm zamanların en büyük tenorlarından Jose Carreras, jübilesi olan "The Farewell Tour"un dünya prömiyeri kapsamında 20 Eylül Cuma akşamı İstanbul'da konser verecek.
16.05.2024 Kültür&Sanat
İş Sanat 24’üncü sezonu özel gala konseriyle kapatıyor
İş Sanat 24’üncü sezonu özel gala konseriyle kapatıyor İş Sanat, klasik müzikten dans gösterisine, edebiyattan dünya müziğine, geniş bir yelpazede sanatseverlerin beğenisine sunduğu 24. sezon programıyla konser salonunun sezon kapanışını Türkiye İş Bankası’nın 100. yılına özel bir gala konseriyle yapacak. Gala konserinde Plácido Domingo, Murat Karahan ve Elena Stikhina aynı sahneyi paylaşacak.
18.04.2024 Kültür&Sanat
Atatürk'ün yapay zekayla oluşturulan sesine orkestrayla eşlik ettiler
Atatürk'ün yapay zekayla oluşturulan sesine orkestrayla eşlik ettiler Hatay'da, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi ve Orkestrası Şefi Dr. Mustafa Dağdeviren ve öğrencileri, Atatürk'ün yapay zekayla oluşturulan sesiyle kaydedilen 'Bir Fırtına Tuttu Bizi' adlı Selanik türküsüne orkestrayla eşlik etti. Projeyle öğrencilerinin büyük heyecan yaşadığını belirten Dr. Dağdeviren, "Bu eser, repertuvarlarımızın değişmeyen parçası olarak kalacaktır" dedi.
30.03.2024 Kültür&Sanat
Limak Vakfı konser gelirlerini deprem bölgesindeki 'mühendis kızların' eğitimine aktaracak
Limak Vakfı konser gelirlerini deprem bölgesindeki 'mühendis kızların' eğitimine aktaracak Limak Filarmoni Orkestrası, geleneksel yeni yıl konserleriyle İstanbul, İzmir ve Ankara’da gerçekleştirdi. Dünyaca ünlü tenorlar Murat Karahan, Rame Lahaj ve Ramon Vargas ile sahneye çıkan Limak Filarmoni’yi yedi bine yakın sanatsever izledi. Sekiz yıldır Türkiye’nin Mühendis Kızları programı ile gençlerin eğitimine destek olan Limak Vakfı, konser gelirlerini deprem bölgesindeki 'mühendis kızların' eğitimine aktaracağını duyurdu.
28.02.2024 Kültür&Sanat
Antalya'da bahara sanat dolu giriş
Antalya'da bahara sanat dolu giriş Mart ayında zengin bir program ile sezona devam eden Antalya Devlet Opera ve Balesi, opera, bale, müzikal, çocuk oyunu, konser ve eğitim etkinlikleri olmak üzere toplam 16 temsil ile izleyici karşısına çıkacak.
27.02.2024 Kültür&Sanat
Limak Filarmoni Orkestrası yılın ilk konserini İstanbul’da verdi
Limak Filarmoni Orkestrası yılın ilk konserini İstanbul’da verdi Limak Vakfı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Limak Filarmoni Orkestrası, bu yılki geleneksel yeni yıl konserlerinin ilkini İstanbul’da gerçekleştirdi. Dünyaca ünlü tenorlar Murat Karahan, Ramon Vargas ve Rame Lahaj ile sahne alan Limak Filarmoni Orkestrası izleyicilere müzik ziyafeti sundu.
24.02.2024 Kültür&Sanat
Limak Filarmoni Orkestrası yeni yıl konserleri başlıyor
Limak Filarmoni Orkestrası yeni yıl konserleri başlıyor Limak Filarmoni Orkestrası, geleneksel hale gelen yeni yıl konserlerini bu yıl Şubat ayında verecek. Limak Filarmoni Orkestrası, dünyaca ünlü tenorlar Murat Karahan, Ramon Vargas ve Rame Lahaj ile İstanbul, İzmir ve Ankara’da sahne alacak.
30.01.2024 Kültür&Sanat
İzmir'de Cumhuriyetin 100'üncü yılına özel 'Atatürk'ü Anlamak' konseri
İzmir'de Cumhuriyetin 100'üncü yılına özel 'Atatürk'ü Anlamak' konseri Milliyet gazetesi ve Türkiye'nin köklü kültür-sanat dergisi Milliyet Sanat iş birliğiyle Cumhuriyetin 100'ncü yılında, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ü klasik müzikle anlatmayı ve anlamayı hedefleyen 'Atatürk'ü Anlamak' başlıklı konser düzenlendi. İzmir Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'ndeki konserde Atatürk'ün sevdiği Türk ve yabancı bestecilerinin yeniden düzenlenmiş klasik müzik eserleri seslendirildi.
14.12.2023 Video
İzmir'de Cumhuriyetin 100'üncü yılına özel 'Atatürk'ü Anlamak' konseri
İzmir'de Cumhuriyetin 100'üncü yılına özel 'Atatürk'ü Anlamak' konseri Milliyet gazetesi ve Türkiye'nin köklü kültür-sanat dergisi Milliyet Sanat iş birliğiyle Cumhuriyetin 100'ncü yılında, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ü klasik müzikle anlatmayı ve anlamayı hedefleyen 'Atatürk'ü Anlamak' başlıklı konser düzenlendi. İzmir Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'ndeki konserde Atatürk'ün sevdiği Türk ve yabancı bestecilerinin yeniden düzenlenmiş klasik müzik eserleri seslendirildi.
14.12.2023 Kültür&Sanat
Antalya’da Ata’ya Saygı Uçuşu yapıldı
Antalya’da Ata’ya Saygı Uçuşu yapıldı Türkiye Kültür Yolu Festivali’nin son durağı olan Antalya, Türk Yıldızları’nın muhteşem gösterisiyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü andı. Konyaaltı sahilinde 'Ata’ya Saygı Uçuşu’ yapan Türk Yıldızları, özellikle çocukların büyük ilgisiyle karşılaştı.  
11.11.2023 Video
İtalyan tenor Andrea Bocelli: Savaş insanlığın hatası
İtalyan tenor Andrea Bocelli: Savaş insanlığın hatası İtalyan tenor Andrea Bocelli, 30.yıl konserleri kapsamında Beşiktaş Tüpraş Stadyumu'nda gerçekleştireceği konserin tanıtım toplantısı dolayısıyla İstanbul'a geldi. Stadyum konseri ve Türkiye hakkındaki düşünceleri sorulan Bocelli, “Stadyum dediğimiz zaman daha farklı bir heyecan verir. Birincisi seyirci sayısı yükselir, yüksek sayıda seyirciye hitap etmek ayrı bir keyiftir. Türkiye çok güzel, keza İstanbul da öyle. Ne söylesem yüzeysel kalır, kendimi şanslı addediyorum" dedi. Bocelli, dünyadaki savaş ortamı hakkındaki soruyu ise, “Ben sesimden feragat edebilirim, yeter ki barış tesis edilsin. Savaş çok aptalca bir şey. Korkunçluğunu bir yana bırakın en aptalca şey; insanlığın hatası" şeklinde yanıtladı.
4.11.2023 Kültür&Sanat
İş Sanat 100'üncü yıl gala konseriyle sezonu açtı
İş Sanat 100'üncü yıl gala konseriyle sezonu açtı İş Sanat, 100'üncü yıl gala konseri ile 2 Kasım Perşembe akşamı konser salonunun kapılarını seyircisine açtı.
3.11.2023 Kültür&Sanat
Türkiye-Polonya Dostluk Antlaşması’nın 100’üncü yılına özel senfonik konser
Türkiye-Polonya Dostluk Antlaşması’nın 100’üncü yılına özel senfonik konser Türkiye-Polonya Dostluk Antlaşması’nın 100’üncü yılı münasebetiyle “Szymanowski’den Rey’e” isimli senfoni konseri gerçekleştirildi. Konserde, Türk ve Polonyalı müzisyenlerin eserleri dinleyicilerle buluştu.
23.10.2023 Video
Türkiye-Polonya Dostluk Antlaşması’nın 100’üncü yılına özel senfonik konser
Türkiye-Polonya Dostluk Antlaşması’nın 100’üncü yılına özel senfonik konser Türkiye-Polonya Dostluk Antlaşması’nın 100’üncü yılı münasebetiyle “Szymanowski’den Rey’e” isimli senfoni konseri gerçekleştirildi. Konserde, Türk ve Polonyalı müzisyenlerin eserleri dinleyicilerle buluştu.
27.10.2023 Kültür&Sanat
İKÜ, Cumhuriyetin 100’üncü yılını bilim ve sanat etkinlikleriyle kutlayacak
İKÜ, Cumhuriyetin 100’üncü yılını bilim ve sanat etkinlikleriyle kutlayacak İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ), Cumhuriyetin 100’üncü yılını bilim, sanat, eğitim ve araştırma kapsamında ele alacağı etkinlik dizisi ve tenor Hakan Aysev’in gerçekleştireceği ‘Benim Cumhuriyetim’ konseri ile kutlayacak.
21.10.2023 Eğitim
‘Siemens Türkiye Opera Yarışması’nın başvuruları başlıyor
‘Siemens Türkiye Opera Yarışması’nın başvuruları başlıyor Siemens Türkiye’nin 25 yıldır sürdürdüğü ‘Siemens Türkiye Opera Yarışması’ için başvuru dönemi başlıyor. Cumhuriyetin 100’üncü yılında ‘Kulağımız Sizde’ mottosuyla düzenlenen yarışmaya katılmak isteyen genç opera sanatçılarının 16-31 Ekim tarihleri arasında yarışmanın internet adresi üzerinden başvuruda bulunması gerekiyor.
13.10.2023 Kültür&Sanat
İş Sanat, konser sezonunu 100'üncü yıl gala konseri ile açıyor
İş Sanat, konser sezonunu 100'üncü yıl gala konseri ile açıyor İş Sanat, yeni konser sezonunu Cumhuriyet’in 100'üncü yılını kutlamak üzere orkestra şefi Tolga Atalay Ün yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası eşliğinde dünyaca ünlü tenor Murat Karahan’ın 100'üncü yıl gala konseriyle 2 Kasım Perşembe günü açıyor. Kasım ayından haziran ayına kadar sürecek bu sezonda, yine pek çok yerli ve yabancı sanatçı İş Sanat sahnesine konuk olacak.
22.09.2023 Kültür&Sanat
Limak Filarmoni Orkestrası şan ustalık eğitimi düzenliyor
Limak Filarmoni Orkestrası şan ustalık eğitimi düzenliyor Eğitim ve sanat alanlarında sosyal fayda odaklı projeler yürüten Limak Vakfı'nın kurucusu olduğu Limak Filarmoni Orkestrası, çok sesli müziği geniş kitlelere yayma hedefiyle 2017 yılında çıktığı yolculukta düzenlediği konserlerin yanı sıra Masterclass programıyla opera solistlerini usta eğitmenlerle buluşturuyor.
21.07.2023 Kültür&Sanat
Limak Filarmoni Orkestrası, Zeki Müren şarkılarını belgesele taşıdı
Limak Filarmoni Orkestrası, Zeki Müren şarkılarını belgesele taşıdı Müzik yolculuğuna Türk sanat müziğinin dev ismi Zeki Müren’in unutulmaz şarkılarıyla çıkan Limak Filarmoni Orkestrası’nın Türkiye turnesi hikayesini konu alan ‘Bir Uzun Yol Hikayesi: Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldız’ belgeselinin gala gösterimi İstanbul’da gerçekleştirildi.
23.06.2023 Kültür&Sanat
Limak Filarmoni Orkestrası, Zeki Müren şarkılarını belgesele taşıdı
Limak Filarmoni Orkestrası, Zeki Müren şarkılarını belgesele taşıdı Müzik yolculuğuna Türk sanat müziğinin dev ismi Zeki Müren’in unutulmaz şarkılarıyla çıkan Limak Filarmoni Orkestrası’nın Türkiye turnesi hikayesini konu alan ‘Bir Uzun Yol Hikayesi: Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldız’ belgeselinin gala gösterimi İstanbul’da gerçekleştirildi.
23.06.2023 Video
14. Uluslararası İstanbul Opera Festivali'nde 'La Travıata' rüzgârı
14. Uluslararası İstanbul Opera Festivali'nde 'La Travıata' rüzgârı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü'nün düzenlediği, 14. Uluslararası İstanbul Opera Festivalinde La Traviata Operası Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) sahnelendi. Eser, sanatseverler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.
16.06.2023 Kültür&Sanat
14. Uluslararası İstanbul Opera Festivali başladı
14. Uluslararası İstanbul Opera Festivali başladı 14. Uluslararası İstanbul Opera Festivali Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) düzenlenen "Gala Konser" ile başladı. Sanatseverler konseri uzun süre ayakta alkışladı.
11.06.2023 Video
14. Uluslararası İstanbul Opera Festivali başladı
14. Uluslararası İstanbul Opera Festivali başladı 14. Uluslararası İstanbul Opera Festivali Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) düzenlenen "Gala Konser" ile başladı. Sanatseverler konseri uzun süre ayakta alkışladı.
11.06.2023 Kültür&Sanat
14. Uluslararası İstanbul Opera Festivali'ne geri sayım başladı
14. Uluslararası İstanbul Opera Festivali'ne geri sayım başladı  14. Uluslararası İstanbul Opera Festivali, 10-22 Haziran'da Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) sanatseverlerle buluşacak.
9.06.2023 Video

Benzer Haber Etiketleri

konser SANAT Limak Filarmoni Orkestrası opera 14. Uluslararası İstanbul Opera Festivali

Tenor ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.