Unrwa

Unrwa

Son dakika UNRWA haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan UNRWA gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan UNRWA haber sayfamızda...

Unrwa

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 107 unrwa haberi bulunmuştur.
UNRWA: Gazze Şeridi’nin yüzde 83’ünde tahliye emri verildi
UNRWA: Gazze Şeridi’nin yüzde 83’ünde tahliye emri verildiBirleşmiş Milletler’in Filistin Ajansı (UNRWA), 22 Temmuz itibarıyla Gazze Şeridi’nin yüzde 83’ünde İsrail yönetimi tarafından tahliye emri verildiğini, İsrail ordusunun tahliye emri verdiği bölgeleri ‘yasak bölge’ ilan ettiğini belirtti.
25.07.2024Dünya
Dışişleri Bakanlığı: İsrail'in UNRWA'yı terör örgütü olarak nitelendirmesi kabul edilemez
Dışişleri Bakanlığı: İsrail'in UNRWA'yı terör örgütü olarak nitelendirmesi kabul edilemezDışişleri Bakanlığı, İsrail'in Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki Filistin Mültecilerine Yardım ve Bayındırlık Ajansı'nı (UNRWA) terör örgütü olarak nitelendirmesinin kabul edilemez olduğunu açıkladı.
23.07.2024Politika
İsrail, Han Yunus’ta tahliye emri verdi: Gazze halkı yine yola koyuldu
İsrail, Han Yunus’ta tahliye emri verdi: Gazze halkı yine yola koyulduİsrail yönetimi, Gazze’nin güneyindeki Han Yunus bölgesinde verdiği tahliye emri sonrası Birleşmiş Milletler’in Filistin Ajansı (UNRWA), yola koyulan Gazzeli ailelerin görüntülerini paylaştı.
23.07.2024Dünya
İsrail’den Gazze’deki insani yardım bölgesinin bir kısmına tahliye emri
İsrail’den Gazze’deki insani yardım bölgesinin bir kısmına tahliye emriİsrail Savunma Kuvvetleri (IDF), bugün Gazze’deki insani yardım bölgesi olarak adlandırılan yerlerden saldırı yapıldığını ileri sürerek tahliye edileceğini açıkladı. Öte yandan Birleşmiş Milletler’in yardım ofisi Genel Komiseri Philippe Lazzarini, dün İsrail ordusu tarafından BM yardım konvoyuna yoğun ateş açıldığını belirtti.
22.07.2024Dünya
Gazze’de emekli öğretmen, çocuklara eğitim için mesleğe döndü
Gazze’de emekli öğretmen, çocuklara eğitim için mesleğe döndüGazze Şeridi’nde yaşayan emekli ilkokul öğretmeni Majed, yerinden edilmiş çocuklar için mesleğine gerdi döndü. Birleşmiş Milletler’in Filistin Ajansı (UNRWA) tesislerinde çocuklara ders vermeye başlayan Majed, “Gazze'deki çocuklarımızı eğitmek için çalışmaya devam edeceğim” dedi.
18.07.2024Dünya
Fransa’dan UNRWA’ya 5 milyon euroluk destek
Fransa’dan UNRWA’ya 5 milyon euroluk destekFransa Dışişleri Bakanlığı, UNRWA’YA 5 milyon euro yardım yapacağını duyurdu.
13.07.2024Dünya
BM Genel Sekreteri Guterres: Gazze’de hiçbir yer güvenli değil, her yer potansiyel ölüm bölgesi
BM Genel Sekreteri Guterres: Gazze’de hiçbir yer güvenli değil, her yer potansiyel ölüm bölgesiBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Gazze’deki durumun kötüye gittiğini vurgulayarak, “Hiçbir yer güvenli değil. Her yer potansiyel bir ölüm bölgesi” dedi.
13.07.2024Dünya
BM: Gazze’de çocuk neslini kaybetmenin eşiğindeyiz
BM: Gazze’de çocuk neslini kaybetmenin eşiğindeyizUNRWA İletişim Direktörü Juliette Touma İsrail’in tahliye emirleri sonrasında Gazze’deki mevcut durumu değerlendirerek, “Bu savaş devam ederse, bütün bir çocuk neslini kaybetmenin eşiğindeyiz” dedi.
12.07.2024Dünya
BM Genel Komiseri Lazzarini: Gazze’de son 4 günde 4 okul vuruldu
BM Genel Komiseri Lazzarini: Gazze’de son 4 günde 4 okul vurulduİsrail, dün Gazze'nin güneyindeki Han Yunus kentinde sivillerin sığındığı bir okula saldırı düzenledi. Yetkililerin verdiği bilgiye göre, en az 29 kişi hayatını kaybetti. UNRWA Genel Komiseri Philippe Lazzarini saldırıyla ilgili, “Son 4 günde 4 okul vuruldu. Savaş başladığından bu yana Gazze'deki UNRWA okullarının üçte ikisi vuruldu, bazıları bombalandı, birçoğu ağır hasar gördü” dedi.
10.07.2024Dünya
OCHA: Gazze’de sadece 13 hastane kısmen işlevsel durumda
OCHA: Gazze’de sadece 13 hastane kısmen işlevsel durumdaBirleşmiş Milletler İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi (OCHA), Gazze’deki son gelişmelere ilişkin durum raporu yayımladı. Raporda, yakıt sıkıntısı ve devam eden çatışmalar nedeniyle 36’dan hastaneden 13’ünün kısmen işlevsel durumda olduğu, 18 fırından ise sadece 7’sinin faaliyette olduğu ifade edildi.
9.07.2024Dünya
İsrail, UNRWA okulunu vurdu: 16 ölü, 50 yaralı
İsrail, UNRWA okulunu vurdu: 16 ölü, 50 yaralıFilistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Nusayrat’ta bir okulu vurduğunu, saldırıda 16 kişinin hayatını kaybettiğini, 50 kişinin de yaralandığını duyurdu. İsrail Savunma Kuvvetleri ise “Burası hem bir gizlenme yeri hem de Gazze'de faaliyet gösteren IDF birliklerine yönelik saldırıların yönlendirildiği ve gerçekleştirildiği operasyonel bir altyapı olarak hizmet vermiştir” ifadelerini kullandı.
7.07.2024Dünya
UNRWA: İsrail’in tahliye emri sonrası Han Yunus’ta 250 bin kişi yerinden edildi
UNRWA: İsrail’in tahliye emri sonrası Han Yunus’ta 250 bin kişi yerinden edildiBirleşmiş Milletler’in Filistin Ajansı (UNRWA) İsrail’in Han Yunus’ta verdiği tahliye emirinin ardından 250 bin kişinin yerinden edildiğini duyurdu.
6.07.2024Dünya
UNRWA: Han Yunus’tan 250 bin kişinin ayrılacağını tahmin ediyoruz
UNRWA: Han Yunus’tan 250 bin kişinin ayrılacağını tahmin ediyoruzİsrail’in Han Yunus’ta verdiği tahliye emirinin ardından Gazzeli ailelerin bölgeyi terk etmeye başladığını duyuruldu. Birleşmiş Milletler’in Filistin Ajansı (UNRWA), 250 bin kişinin Han Yunus’u terk edeceğini tahmin ettiklerini belirtti.
3.07.2024Dünya
UNRWA: Haziran ayında 86 planlı yardımdan sadece 42’si Gazze’ye giriş yaptı
UNRWA: Haziran ayında 86 planlı yardımdan sadece 42’si Gazze’ye giriş yaptıBirleşmiş Milletler’in Filistin Ajansı (UNRWA), Gazze’deki son gelişmelere ilişkin durum raporu yayımladı. Raporda, 1-23 Haziran arasında planlanan 86 insani yardım girişinin sadece 42’sine izin verildiği, Gazze’deki sivillerin akut gıda güvensizliği riskiyle karşı karşıya olduğu ifade edildi.
27.06.2024Dünya
Lazzarini: Savaş boyunca 190 tesisimiz vuruldu ya da hasar aldı
Lazzarini: Savaş boyunca 190 tesisimiz vuruldu ya da hasar aldıBirleşmiş Milletler’in Filistin Ajansı (UNRWA) Genel Komiseri Philippe Lazzarini dün düzenlediği basın toplantısında İsrail’in Gazze’nin kuzeyinde bir okulu hedef aldığını, 12 kişinin öldüğünü 22 kişinin de yaralandığını belirtti. Lazzarini, savaşın başından bu yana 190 tesisin vurulduğunu ya da hasar aldığını açıkladı.
26.06.2024Dünya
Gazze’de 7 Ekim’den bu yana 21 bin çocuk kayboldu
Gazze’de 7 Ekim’den bu yana 21 bin çocuk kaybolduUluslararası Çocukları Koruyun adlı sivil toplum kuruluşu Gazze'de 7 Ekim'den bu yana 21 bin çocuğun kayıp olduğunu tahmin ettiklerini açıkladı. Birleşmiş Milletler'in Filistin Ajansı (UNRWA) Genel Komiseri Philippe Lazzarini, "Bir ebeveyn olarak, tüm bu kayıp çocukları bilmek çok üzücü. Kaderleri sonsuza dek bilinmeyebilir" dedi.
25.06.2024Dünya
UNRWA: Refah’ta sadece 65 bin sivil kaldı
UNRWA: Refah’ta sadece 65 bin sivil kaldıBirleşmiş Milletler’in Filistin Ajansı (UNRWA), İsrail’in tahliye emrinin ardından Refah’ta sadece 65 bin sivilin kaldığını açıkladı.
17.06.2024Dünya
Gazzeli çocuklar bayramın ilk gününde oyunlar oynadı
Gazzeli çocuklar bayramın ilk gününde oyunlar oynadıBirleşmiş Milletler'in Filistin Ajansı (UNRWA) ve Filistin Kızılayı (PRCS) Kurban Bayramı’nın ilk gününde Gazzeli aileleri ziyaret etti, çocuklarla oyunlar oynadı.
17.06.2024Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, UNRWA Genel Komiseri Lazzarini ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, UNRWA Genel Komiseri Lazzarini ile görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Yakın Doğudaki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) Genel Komiseri Philippe Lazzarini ile bir araya geldi.
12.06.2024Politika
UNRWA okulunda saldırı sırasında 6 bin sivil vardı
UNRWA okulunda saldırı sırasında 6 bin sivil vardıBirleşmiş Milletler’in Filistin Ajansı (UNRWA), Genel Komiseri Philippe Lazzarini, Al Nuseirat’taki UNRWA okuluna düzenlenen saldırı sırasında 6 bin yerinden edilmiş sivilin binada olduğunu duyurdu. Saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 35 olarak açıklandı.
6.06.2024Dünya
İsrail, UNRWA okulunu vurdu: Ölü ve yaralılar var
İsrail, UNRWA okulunu vurdu: Ölü ve yaralılar varİsrail, Gazze Şeridi’nde bulunan Al Nuseirat bölgesinde Birleşmiş Milletler’in Filistin Ajansı’na (UNRWA) ait okulu vurdu. İsrail ordusu okulda ‘Hamas mensuplarının’ bulunduğunu öne sürerken, Filistin medyası, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 32 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.
6.06.2024Dünya
UNRWA: Gazze’de su arıtma tesisleri kapandı, insanlar suya erişim sağlayamıyor
UNRWA: Gazze’de su arıtma tesisleri kapandı, insanlar suya erişim sağlayamıyorBM’nin Filistin Ajansı (UNRWA), Gazze’de yeterli yakıt olmaması nedeniyle su arıtma tesislerinin çalışmayı durdurduğunu, insanların ciddi su sorunu çektiğini duyurdu.
5.06.2024Dünya
UNRWA: Refah’taki tüm tesislerimiz boşaldı
UNRWA: Refah’taki tüm tesislerimiz boşaldıBirleşmiş Milletler’in Filistin Ajansı (UNRWA), Gazzeli ailelerin tahliyesi sonucu Refah’ta bulunan 36 tesisin tamamen boşaldığını duyurdu. UNRWA, 18 bin 500 hamile kadının Refah’ı terk etmek zorunda kaldığını açıkladı.
3.06.2024Dünya
OCHA: Refah saldırıları sonrası yardımlar yüzde 67 oranında azaldı
OCHA: Refah saldırıları sonrası yardımlar yüzde 67 oranında azaldıBirleşmiş Milletler İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi (OCHA), İsrail’in Refah’ta saldırıları sonrası insani yardımların yüzde 67 oranında azaldığını duyurdu.
30.05.2024Dünya
Katar, Belçika ve UNRWA, İsrail’in Refah saldırısını kınadı
Katar, Belçika ve UNRWA, İsrail’in Refah saldırısını kınadıKatar Dışişleri Bakanlığı, Belçika Başbakanı Alexander De Croo ve Birleşmiş Milletler Filistin Ajansı (UNRWA), İsrail’in Refah’a yönelik düzenlediği, 35 sivilin hayatını kaybettiği saldırıyı kınadı.
27.05.2024Dünya

Benzer Haber Etiketleri

UNRWAGazzeisrailtahliyerefah

Unrwa ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.