Vergi

Vergi

Son dakika vergi haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan vergi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan vergi haber sayfamızda...

Vergi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.163 vergi haberi bulunmuştur.
Akfen Yenilenebilir Enerji’nin ilk çeyrek kârı 1 milyar liraya ulaştı
Akfen Yenilenebilir Enerji’nin ilk çeyrek kârı 1 milyar liraya ulaştı Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş., 2024 yılının ilk çeyreğinin kar miktarını açıkladı. Şirket, toplam 699 MW kurulu güce sahip 53 yenilenebilir enerji santrali ile faaliyetlerine devam ederken, net kârını önceki döneme göre yüzde 163,4 artışla 1 milyar lira, toplam varlıklarını 39,9 milyar lira ve özkaynaklarını 24,6 milyar lira olarak açıkladı. İlk çeyrek sonuçlarını değerlendiren Akfen Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Mustafa Kemal Güngör, “Önümüzdeki dönemde de faaliyetlerimizden nakit yaratma kapasitemizi artırarak, finansal sağlığımızı korumak ve sektörümüzdeki liderliğimizi sürdürmeyi hedefliyoruz" dedi.
17.06.2024 Ekonomi
Sahte sağlık raporları düzenleyen çeteye operasyon: 4 tutuklama
Sahte sağlık raporları düzenleyen çeteye operasyon: 4 tutuklama Aydın merkezli 4 ilde sahte engelli raporu hazırladığı tespit edilen suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan ve ardından adliyeye sevk edilen 17 şüpheliden 4'ü tutuklandı.
15.06.2024 Gündem
Hepsiburada 2024'ün ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı
Hepsiburada 2024'ün ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı Nasdaq'ta işlem gören Hepsiburada, 2024 yılının ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. Buna göre, Hepsiburada'nın toplam satış hacmi 2024 yılının ilk çeyreğinde 35,2 milyar liraya ulaştı ve yüzde 120 oranındaki büyüme beklentisini aşarak bir önceki yılın ilk çeyreğine kıyasla yüzde 137,8 oranında büyüdü. Enflasyon muhasebesine göre hesaplanan toplam satış hacmi ise geçen yılın aynı çeyreğine kıyasla yüzde 42,5 artarak 36,3 milyar lira olarak gerçekleşti.
14.06.2024 Ekonomi
İş Bankası ve OSBÜK'ten OSB'leri destekleyen protokol
İş Bankası ve OSBÜK'ten OSB'leri destekleyen protokol Türkiye İş Bankası ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurulu (OSBÜK) Organize Sanayi Bölgeleri'nin (OSB) dönüşümüne katkı sağlamak hedefiyle bir protokol imzaladı.  
14.06.2024 Ekonomi
Polat çifti davasında yeni gelişme
Polat çifti davasında yeni gelişme Dilan ve Engin Polat çiftinin kara para aklama soruşturmasında Sıla Doğu ve Can Doğu'nun da arasında olduğu 11 şüpheli tahliye edildi. Karardaki dikkat çeken detay ise savcının Dilan Polat için tahliye istemesi oldu.
14.06.2024 Gündem
Bakan Şimşek: Borsaya yönelik taslak vergi çalışmasını bir süreliğine erteliyoruz
Bakan Şimşek: Borsaya yönelik taslak vergi çalışmasını bir süreliğine erteliyoruz Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "İlgili tüm taraflardan gelen geri bildirimler doğrultusunda borsaya yönelik taslak vergi çalışmasını yeniden değerlendirmek üzere bir süreliğine erteliyoruz" dedi.
13.06.2024 Ekonomi
Eski HDP Marmaris ilçe başkanı, terör örgütüne finans sağlamaktan tutuklandı
Eski HDP Marmaris ilçe başkanı, terör örgütüne finans sağlamaktan tutuklandı Muğla'nın Marmaris ilçesinde, 'vergi' adı altında para toplayıp terör örgütü PKK'ya finans sağladığı tespit edilen eski Halkların Demokratik Partisi (HDP) Marmaris İlçe Başkanı Abdullah İpekli (51) gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen İpekli, tutuklandı.
13.06.2024 Gündem
Özgür Özel: Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, emekli maaşının asgari ücrete çıkarılması gerektiğini ifade ettim
Özgür Özel: Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, emekli maaşının asgari ücrete çıkarılması gerektiğini ifade ettim CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Dün Sayın Erdoğan'la bir araya geldiğimizde emeklilerin maaşının asgari ücrete çıkarılması gerektiğini ve asgari ücrete de bu ay sonunda enflasyon iyileştirmesi yapılması gerektiğini, ifade ettim" dedi.
12.06.2024 Politika
Cumhuriyet tarihinin en yüksek miktardaki kaçak içki operasyonu
Cumhuriyet tarihinin en yüksek miktardaki kaçak içki operasyonu Antalya'da, 3 milyon 550 bin şişe kaçak içki ele geçirildi. Bu miktarın, Cumhuriyet tarihinin tek seferde ele geçirilen en yüksek miktarda kaçak içki olduğu kaydedildi.
12.06.2024 Gündem
Özbekistan Fergana Valisi Hayrullo Bozarov TÜGİAD’ı ziyaret etti
Özbekistan Fergana Valisi Hayrullo Bozarov TÜGİAD’ı ziyaret etti Türkiye Genç İş İnsanları Derneği’nin (TÜGİAD) Türk devletlerindeki iş insanlarını bir araya getirmek için kuruculuğunu üstlendiği federasyon için bir adım daha atıldı. Özbekistan Fergana Valisi Hayrullo Bozarov, bir heyetle birlikte TÜGİAD Genel Merkezini ziyaret ederken, Türk dünyasının ekonomik iş birliği için her adımı atmaya hazır olduklarını belirterek, Türk iş insanlarını bölgeye davet etti.  
12.06.2024 Ekonomi
e-Fatura'ya zorunlu geçiş için son tarih 1 Temmuz
e-Fatura'ya zorunlu geçiş için son tarih 1 Temmuz Yıllık cirosu 3 milyon lira ve üzeri olan işletmelerin e-Fatura'ya zorunlu geçişine sayılı günler kaldı. 1 Temmuz'a kadar geçiş sürecinin tamamlanması gerektiğini belirten İşNet e-Dönüşüm Hizmetleri Grup Müdürü Ayhan Akgöz, e-Fatura'ya geçmek zorunda olanların 1 Ocak'a kadar e-Defter'e de geçmekle yükümlü olduğunu söyledi.
10.06.2024 Ekonomi
Erdoğan: Tütün ürünlerine karşı en etkili mücadeleyi yürüten bizim hükümetlerimizdir
Erdoğan: Tütün ürünlerine karşı en etkili mücadeleyi yürüten bizim hükümetlerimizdir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, '31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü' kapsamında Vahdettin Köşkü’nde milli sporcular ve birçok farklı ülkeden çocuk ve gençlerle biraraya geldi. Tütün ürünlerinin toplum sağlığına zararları ve yarattığı çevresel kirlilik konusunda gençlerle sohbet eden Erdoğan, düşünce ve dileklerini de dinledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tütün ürünlerine karşı en etkili, en kararlı mücadeleyi yürüten hükümetler, bizim hükümetlerimizdir." şeklinde konuştu, sigara bağımlılığıyla mücadele kapsamında önemli mesajlar verdi. 15 yaşındaki İngiliz genç Edward Smith’in İngiltere’de yürürlüğe giren ve 2009 sonrası doğumluların tütün ürünlerine erişimini engelleyen yasayla ilgili sözleri sonrasında konuşan Erdoğan, "Gerekirse, Birleşik Krallık ile irtibat kurarız" ifadesini kullandı. Erdoğan, "Elektronik sigarayla da bizim ülkemize değişik kanallarla girmenin mücadelesini çok veriyorlar. Bazı hepinizin de duyduğu bildiği markalar var, müsaade etmiyoruz, etmeyeceğiz." dedi.
9.06.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023 yılını toplam 355 milyar dolar ihracatla kapattık
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023 yılını toplam 355 milyar dolar ihracatla kapattık Türkiye İhracatçılar Meclisi, İhracatın Şampiyonları Ödül Töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya - Ukrayna Savaşı'na ve 6 Şubat depremlerine rağmen hamdolsun 2023 senesinde ihracatta güzel bir yıl geçirdik. 2023 yılının 255,4 milyar doları mal ihracatı, 101 virgül 7 milyar doları hizmetler ihracatı olmak üzere toplam 355 milyar dolar ihracatla kapattık" dedi.
8.06.2024 Politika
Telefonda gazeteciyi dolandırma girişimi kamerada
Telefonda gazeteciyi dolandırma girişimi kamerada Ankara'da, Demirören Haber Ajansı (DHA) muhabiri Taha Ayhan'a kendisini avukat olarak tanıtan kimliği belirsiz kişi, yasa dışı bahis oynadığı gerekçesiyle adına açılan davanın kapanması için 15 dakika içinde 15 bin 500 lira ödemesi gerektiğini söyledi. Şüpheli, 15 bin 500 lira yerine 15 lira gönderilmesi üzerine Ayhan'ı tekrar arayarak tepki gösterip, telefonu kapattı. Daha sonraki aramalarda şüphelinin aradığı numaraya ulaşılamadı.
8.06.2024 Gündem
Bakan Şimşek: Türk lirası mevduat daha cazip hale gelecek
Bakan Şimşek: Türk lirası mevduat daha cazip hale gelecek Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İstanbul Finans Merkezi’nde düzenlenen ‘Dünya Gazetesi İklim Ekonomisi Zirvesi’nde konuştu. Bakan Şimşek, "KKM'den çıkış bizim önemli bir önceliğimizdi ama başından söyledik ki piyasayı bozmadan, piyasada sorun yaratmadan çıkacağız dedik ve gerçekten çıkıyoruz. Zaten, Türk lirası cinsinden KKM'lere son verdik. Döviz cinsinden de şimdiden haber vereyim ben; Temmuz'da biz şirketlerin vergi avantajını yenilemeyeceğiz. Artı, şu anda mevduata sınırlı bir mevduat faiz gelirlerine sınırlı bir vergi koyduk, o hususu da çalışıyoruz. Dolayısıyla Türk lirası mevduat, daha cazip hale gelecek diye düşünüyoruz." dedi.
7.06.2024 Ekonomi
Mühürlenen spor salonu işletmecisi şikayet etti, belediye başkanının ifadesi istendi
Mühürlenen spor salonu işletmecisi şikayet etti, belediye başkanının ifadesi istendi Afyonkarahisar'da iş yeri açma ve çalışma ruhsatı bulunmadığı gerekçesiyle mühürlenen spor salonunun Iraklı işletmecisinin şikayetiyle Afyonkarahisar Valiliği tarafından Afyonkarahisar Belediye Başkanı CHP'li Burcu Köksal'dan yazılı ifade istendi. Valiliğe resmi yazıyla ifade veren Başkan Köksal, basın açıklamasında, "Yaptığımız işlem tamamen hukuka uygun, kanuni bir işlem" dedi.
6.06.2024 Gündem
Cevdet Yılmaz: Mali yapısı güçlü bir KKTC milli davamızdır
Cevdet Yılmaz: Mali yapısı güçlü bir KKTC milli davamızdır Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Kıbrıs Türkü'nün hürriyeti ve güvenliği nasıl milli davamız ise üreten, büyüyen, müreffeh, mali yapısı güçlü bir KKTC de milli davamızdır. Bölgede istikrar ortamının sağlanması ne kadar önemliyse; KKTC'de yatırım ortamının iyileşmesi, yapısal reformların süratle yasalaşması da o kadar önemlidir" dedi.
5.06.2024 Politika
İçişleri Bakanlığı: Hakkari Valisi Ali Çelik, belediye başkan vekili olarak görevlendirildi
İçişleri Bakanlığı: Hakkari Valisi Ali Çelik, belediye başkan vekili olarak görevlendirildi İçişleri Bakanlığı, 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Hakkari Belediye Başkanı Mehmet Sıddık Akış'ın görevden uzaklaştırıldığını ve yerine Hakkari Valisi Ali Çelik'in, Hakkari Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirildiğini açıkladı.
3.06.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan atamalar Resmi Gazete'de
Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan atamalar Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan atamalar, Resmi Gazete'de yayımlandı.
1.06.2024 Gündem
Polis 9 dakikada binaya gitmiş, yönetici 'Serap yok' demiş
Polis 9 dakikada binaya gitmiş, yönetici 'Serap yok' demiş Ankara'da Selahattin Özdemir (42) tarafından öldürülen vergi başmüfettişi Serap Doğan'ın (45) Kadın Destek Uygulaması (KADES) butonuna bastıktan 9 dakika sonra polis ekibinin binaya ulaştığı, yöneticinin "Serap diye biri yok" demesi ve telefonla aradığı Serap Doğan'ın, "Yanlışlıkla bastım, sorun yok" sözleri üzerine tutanak tutup, ayrıldığı ortaya çıktı. Özdemir'in eşya taşındığı için açık olan kapıdan binaya girip, çatıyı çıkarak Doğan'ın terasına atladığı belirlendi.
31.05.2024 Gündem
Özel öğretim dernekleri: Öğretmenlerimizin geçen yılki eylül maaşlarına yüzde 100'ün üzerinde artış yapıldı
Özel öğretim dernekleri: Öğretmenlerimizin geçen yılki eylül maaşlarına yüzde 100'ün üzerinde artış yapıldı Özel öğretim kurumlarını temsil eden dernekler tarafından yapılan ortak açıklamada, “2024-2025 eğitim öğretim dönemi öğretmen sözleşmelerinin yenilenmesi sürecinde tüm okullarımızın öğretmenlerine Sayın Bakanımızın ve derneklerimizin de tavsiyesi doğrultusunda geçen yılki eylül maaşlarına yüzde 100'ün üzerinde bir oranda artış yapıldığını memnuniyetle gözlemliyoruz” denildi.
31.05.2024 Eğitim
5 ilde 3 organize suç örgütü çökertildi: 45 gözaltı
5 ilde 3 organize suç örgütü çökertildi: 45 gözaltı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Aydın, Erzurum ve Karaman merkezli 5 ilde düzenlenen 'Kuyu-2' operasyonlarında 3 organize suç örgütünün çökertildiğini, elebaşları dahil 45 şüphelinin yakalandığını açıkladı.
31.05.2024 Video
5 ilde 3 organize suç örgütü çökertildi: 45 gözaltı
5 ilde 3 organize suç örgütü çökertildi: 45 gözaltı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Aydın, Erzurum ve Karaman merkezli 5 ilde düzenlenen 'Kuyu-2' operasyonlarında 3 organize suç örgütünün çökertildiğini, elebaşları dahil 45 şüphelinin yakalandığını açıkladı.
31.05.2024 Gündem
Eski sevgilisi tarafından öldürülen Serap, KADES'ten yardım istemiş
Eski sevgilisi tarafından öldürülen Serap, KADES'ten yardım istemiş Ankara'nın eski sevgilisi Selahattin Özdemir (42) tarafından öldürülen Serap Doğan'ın (45) olaydan önce uzaklaştırma kararı aldırdığı ve Kadın Destek Uygulaması (KADES) butonuna basarak yardım istediği ortaya çıktı. Ancak Serap Doğan'ın, gelen polis ekibini yanlışlıkla butona bastığını söyleyip, gönderdiği iddia edildi.
30.05.2024 Gündem
Bakan Şimşek: Eylül’de 40’lı rakamları görebiliriz
Bakan Şimşek: Eylül’de 40’lı rakamları görebiliriz Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Beşiktaş'ta Maliye Hesap Uzmanları Vakfı (HUV) tarafından düzenlenen Enflasyonla Mücadele ve Merkez Bankacılığı programında konuştu. Şimşek, "Şu anda biz dezenflasyon sürecinin eşiğindeyiz. Evet, başlangıçta baz etkisi nedeniyle hızlı bir şekilde enflasyon inecek. Eylül'de inanıyorum ki Merkez Bankamızın sunduğu perspektife göre 40’lı rakamları görebiliriz." dedi. Şimşek konuşmasının devamında, "Merkez Bankamız ihtiyaç duyarsa biz Hazine Maliye olarak gerektiğinde ihtiyacımızın da ötesinde likiditeyi çekmek için borçlanacağız ve Merkez Bankası'nın rezervleri bugün açıklanacak. Çok büyük ihtimalle yakında swap hariç, pozitif bütün swaplar hariç pozitif rezerv noktasında olacağız. Yakınız, çok yakınız. Ben açıklanmayan rakamları genelde paylaşmıyorum. Zaten bilenler günübirlik bilançodan çıkartabilirler ama şunu açık bir şekilde söyleyeyim; rezervle ilgili kaygılar önemli ölçüde Türkiye'nin gündem maddesi olmaktan çıkacak ama biz, yolculuğumuzun daha başındayız." ifadelerini kullandı.
29.05.2024 Video

Benzer Haber Etiketleri

operasyon Bakan Şimşek Cumhurbaşkanı Erdoğan suç örgütü AKFEN

Vergi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.