Yurt

Yurt

Son dakika yurt haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yurt gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yurt haber sayfamızda...

Yurt

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 17.099 yurt haberi bulunmuştur.
Sosyal medyanın şampiyonlar liginin tüm mal varlıklarına el konuldu
Sosyal medyanın şampiyonlar liginin tüm mal varlıklarına el konulduDilan Polat'ın 2019 yılında paylaştığı ve sosyal medyanın 'şampiyonlar ligi' olarak isimlendirdiği fotoğrafta bulunan Tayyar Taylan Öz ile eşi Özlem Öz'ün de içinde bulunduğu 14 kişinin tüm mal varlıklarına el konuldu. Mal varlıklarına el konulan diğer isimler Eylül Öztürk Özkan, Feyzanur Başar, İleyda Topal, İlke Elagöz, Kadir Yiğit, Merve Nur Korkut, Muhammed Oğuz Başar, Murat Yiğit, Tolunay Topal, Yasemin Yiğit, Tuğba Demir ve Yavuz Selim Korkut.
1.12.2023Gündem
Yaşı küçük 2 çocuğun kaldığı tespit edilen yurtta, şube müdürüne yumruklu saldırı
Yaşı küçük 2 çocuğun kaldığı tespit edilen yurtta, şube müdürüne yumruklu saldırıOrdu'nun Çaybaşı ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü'nde şube müdürü olarak görev yapan Engin Aktaş (42), ziyaret için gittiği özel erkek öğrenci yurdunda yaşları küçük 2 öğrencinin kayıtları olmadan kaldığını tespit etti. Durumu jandarmaya bildiren Aktaş, yurtta görevlilerden E.S.’nin (40) yumruklu saldırısına uğradı.
1.12.2023Gündem
Ressam Reşit İsmet’in, 'Mavilik İçinde Dünya' adlı sergisi Zagreb’de açıldı
Ressam Reşit İsmet’in, 'Mavilik İçinde Dünya' adlı sergisi Zagreb’de açıldıYunus Emre Enstitüsü (YEE) iş birliğinde Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü yılı etkinlikleri kapsamında, ressam Reşit İsmet’in 'Mavilik İçinde Dünya' isimli resim sergisi Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'deki Yunus Emre Enstitüsü'nde açıldı.
AK Parti Muş Belediye Başkan aday adayı Taylan: Muş için gece gündüz demeden çalışmayı talibiz
AK Parti Muş Belediye Başkan aday adayı Taylan: Muş için gece gündüz demeden çalışmayı talibizMuş Belediye Başkanlığı için AK Parti’den aday adaylığı başvurusu yapan İnşaat Mühendisi Adnan Taylan, "Muş, tarihimiz açısından çok önemli bir şehir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan, Osmanlı’yı günümüze taşıyan kadim ilimizi hak ettiği noktaya taşımak için gece gündüz demeden çalışmaya hazırız. Projelerimiz tamam, bu göreve Partimiz tarafından layık görülürsek ve seçimi kazanırsak mazbatamızı aldıktan sonra projelerimizi hayata geçireceğiz” dedi.
1.12.2023Politika
"HIV enfeksiyonuna yakalananların sayısı artıyor"
"HIV enfeksiyonuna yakalananların sayısı artıyor"HIV virüsü nedeniyle 2022 yılında dünya genelinde 630 bin kişi hayatını kaybettiğini söyleyen Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Kıvanç Şerefhanoğlu, “Ülkemizde HIV pozitif birey sayısı giderek artıyor. Şimdiye kadar tespit edilen toplam vaka sayısı 39 bin 437. Sadece son 10 ayda bin 728 yeni vaka tespit edildi" dedi.
TÜİK: Kültür harcamaları yüzde 88,1 arttı
TÜİK: Kültür harcamaları yüzde 88,1 arttıTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2022 yılında kültür harcamalarının önceki yıla oranla yüzde 88,1 artarak 149 milyar 620 milyon 769 bin TL olduğunu duyurdu.
1.12.2023Ekonomi
Gençlerbirliği Spor Lisesi, resmi törenle açıldı
Gençlerbirliği Spor Lisesi, resmi törenle açıldıAkademik eğitimini tamamlamış sporcular yetiştirmek için kurulan Gençlerbirliği Spor Lisesi'nin resmi açılışı yapıldı. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Türkiye'de sporla ilgili en büyük eleştirilerden birisi; 'Ya sportif başarı ya da akademik eğitim.' Çocukları ikisinden birini tercih etme ikilemiyle karşı karşıya bırakıyoruz. Bu aslında çocuklarımızı bu ikilemden de kurtaracak çok yararlı bir proje" dedi.
30.11.2023Video
Gençlerbirliği Spor Lisesi, resmi törenle açıldı
Gençlerbirliği Spor Lisesi, resmi törenle açıldıAkademik eğitimini tamamlamış sporcular yetiştirmek için kurulan Gençlerbirliği Spor Lisesi'nin resmi açılışı yapıldı. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Türkiye'de sporla ilgili en büyük eleştirilerden birisi; 'Ya sportif başarı ya da akademik eğitim.' Çocukları ikisinden birini tercih etme ikilemiyle karşı karşıya bırakıyoruz. Bu aslında çocuklarımızı bu ikilemden de kurtaracak çok yararlı bir proje" dedi.
30.11.2023Eğitim
Cevdet Yılmaz: En iyi büyüme performansı gösteren birinci ülke konumundayız
Cevdet Yılmaz: En iyi büyüme performansı gösteren birinci ülke konumundayızCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Açıklanan küresel büyüme verilerine göre; 3'üncü çeyrekte OECD ve G-20 ülkeleri arasında en iyi büyüme performansı gösteren birinci ülke konumundayız" dedi.
30.11.2023Ekonomi
İletişim ve yaşam platformu BiP, 10’uncu yaşını kutluyor
İletişim ve yaşam platformu BiP, 10’uncu yaşını kutluyorTürk mühendisler tarafından 2013’te geliştirilen iletişim ve yaşam platformu BiP, 10’uncu yaşını kutluyor. Operatör bağımsız tüm kullanıcılarına internet üzerinden anlık mesajlaşma imkanı sunan BiP, kuruluşundan bu yana 192 ülkede, 114 milyondan fazla kullanıcı tarafından indirildi. BiP’in Genel Müdürü Gökhan Yüksektepe, “Haberleşme alışkanlıklarımızdaki dijital dönüşümün bir eseri olan BiP’in 10’uncu yılı kutlu olsun” dedi.
30.11.2023Teknoloji
Tarihi taşlarla havalimanında yakalanan Belçikalı turiste 10 ay hapis
Tarihi taşlarla havalimanında yakalanan Belçikalı turiste 10 ay hapisAntalya Havalimanı'nda Roma dönemine ait 3 taş ile yakalanan Belçikalı Kim Mike W Mergits, 10 ay hapis ve adli para cezasına mahkum edildi. Sanık Mergits'e etkin pişmanlık hükümleri uygulanarak, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi.
30.11.2023Gündem
Bakan Uraloğlu: Kış hazırlıklarımız tamam
Bakan Uraloğlu: Kış hazırlıklarımız tamamUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Kış hazırlıklarımız tamam. Karayolları ekiplerimiz, vatandaşlarımızın konforlu ve trafik güvenliği sağlanmış bir ortamda yolculuk yapması için kar ve buzla mücadele çalışmalarına devam edecek" dedi.
30.11.2023Video
Bakan Uraloğlu: Kış hazırlıklarımız tamam
Bakan Uraloğlu: Kış hazırlıklarımız tamamUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Kış hazırlıklarımız tamam. Karayolları ekiplerimiz, vatandaşlarımızın konforlu ve trafik güvenliği sağlanmış bir ortamda yolculuk yapması için kar ve buzla mücadele çalışmalarına devam edecek" dedi.
30.11.2023Gündem
Bakan Bolat: Türkiye, en hızlı büyüyen ekonomi oldu
Bakan Bolat: Türkiye, en hızlı büyüyen ekonomi olduTicaret Bakanı Ömer Bolat, "Türkiye, üçüncü çeyrekte verisi açıklanan G-20 ve OECD ülkeleri arasında en hızlı büyüyen ekonomi olmuştur" dedi.
30.11.2023Ekonomi
MSB: Son bir haftada 49 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: Son bir haftada 49 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savuma Bakanlığı (MSB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, son bir haftada 49 teröristin etkisiz hale getirildiğini söyledi. Aktürk, "Böylece etkisiz hale getirilen terörist sayısı 1 Ocak’tan itibaren 1976’ya, 24 Temmuz 2015’ten itibaren ise 39 bin 319’a ulaştı" dedi.
30.11.2023Gündem
Bakan Şimşek: Sürdürülebilir yüksek büyümenin temelini güçlendireceğiz
Bakan Şimşek: Sürdürülebilir yüksek büyümenin temelini güçlendireceğizHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Uyguladığımız öngörülebilir ve kurala dayalı politikalarımıza; enflasyon ve cari açıkta kalıcı düşüş ve makro-finansal istikrar sağlanıncaya kadar devam edeceğiz. Böylece sürdürülebilir yüksek büyümenin temelini güçlendireceğiz" dedi.
30.11.2023Ekonomi
Türkiye ekonomisi 3'üncü çeyrekte 5,9 büyüdü
Türkiye ekonomisi 3'üncü çeyrekte 5,9 büyüdüTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), gayrisafi yurt içi hasılanın (GSYH) 2023 yılı 3'üncü çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 5,9 arttığını açıkladı. Türkiye ekonomisi, 3'üncü çeyrekte yüzde 5,9 büyümüş oldu.
30.11.2023Ekonomi
MEDAŞ'ta inovatif projeleri olan 79 firma yarıştı
MEDAŞ'ta inovatif projeleri olan 79 firma yarıştıMeram Elektrik Dağıtım A.Ş. (MEDAŞ), bu yıl ilki düzenlenen 'ETAP-1 Enerji Teknolojileri Hızlandırma Programı' ismiyle yarışma düzenledi. 79 kişinin proje ürettiği yarışmada 3 firma toplamda 1 milyon TL ödül aldı.
30.11.2023Teknoloji
MGK: İsrail'in Gazze'de işlediği insanlık dışı suçlar tarihe kara leke olarak geçti
MGK: İsrail'in Gazze'de işlediği insanlık dışı suçlar tarihe kara leke olarak geçtiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Toplantısının ardından yayımlanan bildiride, ''İsrail'in Gazze’de işlediği ve tarihe kara bir leke olarak geçen insanlık dışı suçların neticeleri ile er ya da geç yüzleşmek zorunda kalacağı ifade edilmiş; masum sivilleri topyekûn yok etmeye yönelik saldırıların ve Gazze topraklarının işgalinin gecikmeksizin durdurulmasının, uluslararası toplumun müşterek mesuliyeti olduğunun ve Türkiye’nin bu hususta her türlü girişimde bulunmaya devam edeceğinin altı çizilmiştir'' denildi.
29.11.2023Gündem
İzmir merkezli 'Sibergöz-7' operasyonunda tutuklu sayısı 40'a yükseldi
İzmir merkezli 'Sibergöz-7' operasyonunda tutuklu sayısı 40'a yükseldiİzmir merkezli 10 ilde 'yasa dışı bahis' ve 'suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama' suçlarına yönelik düzenlenen ve dün adliyeye sevk edilen 57 şüpheliden 38'inin tutuklandığı, 19 şüphelinin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı 'Sibergöz-7' operasyonunda gözaltına alınan 2 şüpheli daha bugün sevk edildikleri adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Böylelikle tutuklu sayısı 40'a yükseldi.
29.11.2023Gündem
"Şampiyonlar ligi"ne yurt dışı yasağı
"Şampiyonlar ligi"ne yurt dışı yasağı2019'da Dilan Polat'ın paylaştığı ve 'şampiyonlar ligi' olarak isimlendirdiği fotoğrafta bulunan 15 kişi hakkında yurt dışı çıkış yasağı uygulandı. Dün haklarında soruşturma başlatılan Özlem Altınok Öz ve Tayyar Taylan Öz çiftine de kendi soruşturmalarından yurt dışı çıkış yasağı uygulandı. Özlem Altınok Öz'ün annesi Hayriye Altınok hakkında da yurt dışı çıkış yasağı kararı verildi. Böylelikle sosyal medya fenomenleri, aileleri ve arkadaşlarının bulunduğu 18 kişi hakkında yurt dışı çıkış yasağı uygulanmış oldu.
29.11.2023Gündem
DİAYDER davasında savcı 16 sanık hakkında 15'er yıla kadar hapis istedi
DİAYDER davasında savcı 16 sanık hakkında 15'er yıla kadar hapis istediTERÖR Örgütü PKK/KCK'nın hedefleri doğrultusunda faaliyet yürüttüğü iddiasıyla yargılanan Din Alimleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DİAYDER) yöneticilerinin aralarında bulunduğu 23 sanığın yargılandığı davada savcı mütalaasını açıkladı. Savcı,16 sanık hakkında, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7'şer yıl 6'şar aydan 15'er yıla kadar hapis cezası istedi. 5 sanık hakkında ise, "silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte yardım etme" suçundan 5'er yıla kadar hapis cezası talep edildi. Mahkeme heyeti mütalaaya karşı savunmaların hazırlanması için duruşmayı erteledi.
29.11.2023Gündem
Medipol Sağlık Grubu, 11’inci temsilciliğini Kazakistan’da açtı
Medipol Sağlık Grubu, 11’inci temsilciliğini Kazakistan’da açtıMedipol Sağlık Grubu, 11’inci temsilciliğini Kazakistan’ın en kalabalık şehri Almatı’da açtı.
29.11.2023Ekonomi
"Kabus doktor" hakkında dava açıldı
 "Kabus doktor" hakkında dava açıldıÇocuk hastalara ketamin enjekte ederek "Çoklu Kişilik Bozukluğu" teşhisi koyan, babaları tarafından cinsel istismara maruz kaldıklarına inandırdığı öne sürülen Prof. Dr. Süleyman Salih Zoroğlu hakkında soruşturma tamamlandı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Aile İçi ve Kadına Yönelik Suçları Soruşturma bürosu tarafından hazırlanan iddianamede Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama, eziyet, iftira, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, şantaj, uyuşturucu madde kullanımına özendirme, kişisel verileri hukuka aykırı ele geçirme ve özel hayatın gizliliğini ihlal suçlarından dava açıldı.
29.11.2023Video
"Kabus doktor" hakkında 943 yıl 9 ay hapis istemi
"Kabus doktor" hakkında 943 yıl 9 ay hapis istemiÇocuk hastalara ketamin enjekte ederek "Çoklu Kişilik Bozukluğu" teşhisi koyan, babaları tarafından cinsel istismara maruz kaldıklarına inandırdığı öne sürülen Prof. Dr. Süleyman Salih Zoroğlu hakkında soruşturma tamamlandı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Aile İçi ve Kadına Yönelik Suçları Soruşturma bürosu tarafından hazırlanan iddianamede uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama, eziyet, iftira, kişiyi hüviyetinden yoksun kılma, şantaj, uyuşturucu madde kullanımına özendirme, kişisel verileri hukuka aykırı ele geçirme ve özel hayatın gizliliğini ihlal suçlarından 943 yıl 9 ay hapis cezası ile cezalandırılması istendi.
29.11.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

ekonomiTayyar ÖzsağlıkTüikGençlerbirliği Spor Lisesi

Yurt ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.