Adaylık

Adaylık

Son dakika adaylık haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan adaylık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan adaylık haber sayfamızda...

Adaylık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 686 adaylik haberi bulunmuştur.
Raif Özel: Halter Federasyonu başkanlığına adaylığımı koyuyorum
Raif Özel: Halter Federasyonu başkanlığına adaylığımı koyuyorumAnkara ASKİ Spor Kulübü halter teknik direktörlük görevine devam eden eski milli takım teknik direktörü Raif Özel, "Halterde doping cezaları nedeniyle 2012 yılından bu yana yaşanan olayların sancılarını hala çekiyoruz. Halterin içine düştüğü bu pozisyondan kurtulabilmesi, daha verimli bir çalışma daha yüksek bir motivasyon oluşabilmesi düşüncesiyle Kasım ayında yapılacak seçimler için Halter Federasyonu başkanlığına adaylığımı koyuyorum” dedi.
24.07.2024Spor
TBMM Çevre Komisyonu Başkanlığına, Galip Ensarioğlu seçildi
TBMM Çevre Komisyonu Başkanlığına, Galip Ensarioğlu seçildiÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına atanan Murat Kurum'dan boşalan TBMM Çevre Komisyonu başkanlığına AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu seçildi.
19.07.2024Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Suriye' açıklaması: Görevi Bakan Fidan'a verdim
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Suriye' açıklaması: Görevi Bakan Fidan'a verdimCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD dönüşü gazetecilere yaptığı açıklamada, Suriye ile ilgili yaptığı konuşmada, "Görevi Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'a verdim. Dışişleri Bakanım da şu anda muhataplarıyla görüşmek suretiyle işin bütün yol haritasını belirleyecekler. Ona göre de inşallah adımı atacağız. Biz Suriye'de adil bir barışın mümkün olduğunu düşünüyoruz. Suriye'nin toprak bütünlüğünün bizim de çıkarımıza olduğunu her fırsatta dile getiriyoruz" dedi.
13.07.2024Politika
Büyükekşi ve Hacıosmanoğlu TFF Başkanlığı için yarışacak
Büyükekşi ve Hacıosmanoğlu TFF Başkanlığı için yarışacakTürkiye Futbol Federasyonu'nun 18 Temmuz 2024 tarihinde Ankara'da yapılacak Olağan Mali ve Seçimli Genel Kurulu'nda 2 isim yarışacak.
12.07.2024Spor
Servet Yardımcı'nın TFF başkan adaylığı başvurusu kabul edildi
Servet Yardımcı'nın TFF başkan adaylığı başvurusu kabul edildiServet Yardımcı'nın Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığı için yaptığı adaylık başvurusu kabul edildi.
10.07.2024Spor
Kurtulmuş, Washington’da ABD düşünce kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi
Kurtulmuş, Washington’da ABD düşünce kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldiTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, NATO Parlamento Başkanları Zirvesi dolayısıyla bulunduğu ABD’nin başkenti Washington’da, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) Washington Merkezi'nin ev sahipliğinde düzenlenen programda, ABD’deki düşünce kuruluşlarının temsilcileriyle görüştü.
8.07.2024Dünya
İstanbul, 2025 Avrupa Para Gençlik Oyunları’na ev sahipliği yapacak
İstanbul, 2025 Avrupa Para Gençlik Oyunları’na ev sahipliği yapacakAvrupa Paralimpik Komitesi, 2025 Avrupa Para Gençlik Oyunları (EPYG)’nın İstanbul’da düzenleneceğini açıkladı. Birçok ülkenin ev sahibi olmak için mücadele ettiği 2025 Avrupa Para Gençlik Oyunları’nda kısa listeye Türkiye ve Portekiz kaldı ve Avrupa Paralimpik Komitesi Yönetim Kurulu üyelerinin oy birliği ile bu prestijli organizasyonun ev sahibi olarak İstanbul seçildi.
4.07.2024Spor
Türk Eğitim-Sen: ÖMK, mesleğin statüsünü sağlam bir zemine kavuşturacak şekilde düzenlenmeli
Türk Eğitim-Sen: ÖMK, mesleğin statüsünü sağlam bir zemine kavuşturacak şekilde düzenlenmeliTürk Eğitim-Sen Genel Sekreteri Haydar Urfalı, “Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun (ÖMK), gerek kamuda gerekse özel sektörde öğretmenlik mesleğinin saygınlığını artıran ve mesleğin statüsünü sağlam bir zemine kavuşturacak şekilde düzenlenmesi mesleki açıdan bir gerekliliktir. Ümit ediyoruz ki, Öğretmenlik Meslek Kanunu’yla birlikte öğretmenlik mesleğinin muhatap olduğu mevzuat parçalı olmaktan kurtarılacaktır” dedi.
4.07.2024Eğitim
Teoman Mutlu’dan cumhurbaşkanlığı için adaylık açıklaması: Yaşlı abilere inat ben adayım
Teoman Mutlu’dan cumhurbaşkanlığı için adaylık açıklaması: Yaşlı abilere inat ben adayımYerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu, cumhurbaşkanlığı için adaylık açıklaması ile ilgili, “Türkiyem, sadece AK Parti ile CHP'nin adaylarına bırakılacak kadar kısır bir ülke değildir. Bu millet aynı isimlerden bıktı. Yaşlı abilere inat ben adayım” dedi.
10.06.2024Politika
2026 UEFA Avrupa Ligi ve 2027 UEFA Konferans Ligi finalleri İstanbul'da oynanacak
2026 UEFA Avrupa Ligi ve 2027 UEFA Konferans Ligi finalleri İstanbul'da oynanacak2026 UEFA Avrupa Ligi Finali ve 2027 UEFA Avrupa Konferans Ligi Finali, Türkiye'de düzenlenecek.
22.05.2024Spor
Gürcistan istikrarsızlığa sürükleniyor endişesi
Gürcistan istikrarsızlığa sürükleniyor endişesiGüney Kafkasya ülkesi ve Türkiye’nin kuzeydoğu komşusu Gürcistan haftalardır kitlesel protesto gösterilerine sahne oluyor. Yaygın olarak “Yabancı ajanlar yasası” diye anılan “Yabancı Etkinin Şeffaflığı” adlı yasa tasarısını parlamentonun onaylamasının ardından uluslararası kamuoyunun ilgisi buraya yöneldi. Hükümet karşıtı, AB yanlısı protesto gösterilerini Tiflis’te izleyen Demirören Haber Ajansı (DHA), Gürcistan'daki yaşanan gelişmeleri derledi.
21.05.2024Dünya
TFF Başkan Adayı Erdal Alkış: Takımları borçtan kurtaracak finansman projemiz var
TFF Başkan Adayı Erdal Alkış: Takımları borçtan kurtaracak finansman projemiz varTürkiye Futbol Federasyonu Başkan Adayı Erdal Alkış, "Ülkemizdeki futbol takımlarını borçtan kurtaracak finansman projemiz var. Bu kapsamda 2 milyar dolarlık finansman için gerekli ön anlaşmaları sağlamış bulunuyoruz, fon hazır bekliyor. Ayrıca yayın gelirlerini de artıracak projelerimiz var. Bu doğrultuda mevcuttaki yayın gelirini de artıracağız ve bu gelirler futbol kulüplerimize akacak. Tüm bunlara ek olarak seçildiğimiz ilk sene iddaa gelirini de 500 milyon dolar bandına çıkaracağız" dedi.
20.05.2024Spor
İstanbul’un Olimpiyat yolculuğundaki en büyük sınavı için imzalar atıldı
İstanbul’un Olimpiyat yolculuğundaki en büyük sınavı için imzalar atıldıİBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘2027 Avrupa Oyunları İmza Töreni’ için, İtalya’nın başkenti Roma’ya gitti.
16.05.2024Spor
Fenerbahçe'de Olağan Seçimli Genel Kurul tarihi açıklandı
Fenerbahçe'de Olağan Seçimli Genel Kurul tarihi açıklandıFenerbahçe Kulübü, Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nın 30-31 Mayıs'ta, yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde ise 8-9 Haziran'da yapılacağını açıkladı.
14.05.2024Spor
Yargıtay Başkanlığı'na Ömer Kerkez seçildi
Yargıtay Başkanlığı'na Ömer Kerkez seçildiYargıtay Başkanlığı seçimi 37'nci turda sonuçlandı. Oyların 193'ünü alan 3'üncü Hukuk Dairesi Başkanı Ömer Kerkez, yeni Yargıtay Başkanı seçildi.
14.05.2024Gündem
Yargıtay Başkanlığı seçiminde 36'ncı turda da salt çoğunluk sağlanamadı
Yargıtay Başkanlığı seçiminde 36'ncı turda da salt çoğunluk sağlanamadıYargıtay Başkanı Mehmet Akarca'nın 4 yıllık görev süresinin dolması nedeniyle yeni Yargıtay başkanını seçmek için gerçekleştirilen seçimlerin 36'ncı tur oylamasında da adaylar yine salt çoğunluk sayısı olan 175 oyu alamadı. Seçimler 37'nci tur oylaması ile yarın devam edecek.
13.05.2024Gündem
Sadettin Saran, Fenerbahçe başkan adaylığından çekildiğini açıkladı
Sadettin Saran, Fenerbahçe başkan adaylığından çekildiğini açıkladıİş insanı Sadettin Saran, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile bugün yaptığı görüşmenin ardından sarı-lacivertli kulübün başkan adaylığından çekildiğini açıkladı. Saran, yaptığı açıklamada Ali Koç'un başkanlığa devam etmek istediğini de ifade etti.
11.05.2024Spor
Yargıtay 3'üncü Ceza Dairesi Başkanı Şentürk, başkan adaylığından çekildi
Yargıtay 3'üncü Ceza Dairesi Başkanı Şentürk, başkan adaylığından çekildiYargıtay 3'üncü Ceza Dairesi Başkanı Muhsin Şentürk, 36'ncı tur oylaması geçekleştirilecek Yargıtay başkanı seçimlerinden çekildi.
10.05.2024Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Avrupa Günü' mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Avrupa Günü' mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Günü (AB) mesajında, "Genişleme politikasının ivme kazandığı bu kritik dönemeçte, ülkemiz ve AB’nin, ilişkilerinin temeli olan katılım müzakereleri dahil, her alanda işbirliğini geliştirmesi ve daha sağlam bir zemine oturtmasının vakti çoktan gelmiştir. AB'nin ülkemizle ilişkilerini ahde vefa ilkesi çerçevesinde adil ve sonuç odaklı bir yaklaşımla yürütmesi, ilişkilerimizi çıkmaza sokan politika ve söylemlerden kaçınması hayati öneme sahiptir" dedi.
9.05.2024Politika
Özgür Özel: Kendi adaylığımı dayatmak gibi bir hata yapmayacağımdan herkes emin olsun
Özgür Özel: Kendi adaylığımı dayatmak gibi bir hata yapmayacağımdan herkes emin olsunCHP Genel Başkanı Özgür Özel, "CHP'nin Genel Başkanı olarak, kendi adaylığımı dayatmak, CHP’nin tarihi bir fırsatı kaçırmasını sağlamak, birilerinin tükenmekte olan iktidarına tekrar fırsat vermek gibi bir hata yapmayacağımdan herkes emin olsun" dedi.
7.05.2024Politika
Yargıtay Başkanlığı seçiminde 33'üncü turda da sonuç çıkmadı
Yargıtay Başkanlığı seçiminde 33'üncü turda da sonuç çıkmadıYargıtay Başkanlığı seçimlerinin 33'üncü turunda da salt çoğunluk sağlanamadı. 317 Yargıtay üyesinin oy kullandığı 33'üncü turda, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca 90, 3'üncü Hukuk Dairesi Başkanı Ömer Kerkez 119, 3'üncü Ceza Dairesi Başkanı Muhsin Şentürk 105 oy aldı. Ayrıca 3 oy geçersiz sayıldı. Seçimlerin 34'üncü tur oylamasına yarın devam edilecek.
7.05.2024Gündem
Yargıtay Başkanlığı seçiminde 31'inci turda da sonuç çıkmadı
Yargıtay Başkanlığı seçiminde 31'inci turda da sonuç çıkmadıYargıtay Başkanı Mehmet Akarca'nın 4 yıllık görev süresinin dolması nedeniyle yeni Yargıtay başkanını seçmek için gerçekleştirilen seçimlerin 31'inci tur oylamasında, adaylar yine salt çoğunluk sayısı olan 175 oyu alamadı.
6.05.2024Gündem
Abdurrahim Albayrak: Benim tek isteğim Dursun Özbek’in tekrardan aday olmasıydı; başka beklentim olamaz
Abdurrahim Albayrak: Benim tek isteğim Dursun Özbek’in tekrardan aday olmasıydı; başka beklentim olamazGalatasaraylı eski yönetici Abdurrahim Albayrak, "Benim tek isteğim Galatasaray'da Dursun Özbek’in tekrardan aday olmasıydı; başka beklentim olamaz" dedi.
2.05.2024Spor
Yargıtay Başkanlığı seçiminde 29'uncu tur oylamada sonuç çıkmadı
Yargıtay Başkanlığı seçiminde 29'uncu tur oylamada sonuç çıkmadıYargıtay Başkanı Mehmet Akarca'nın 4 yıllık görev süresinin dolması nedeniyle 25 Mart'ta başlayan başkanlık seçimlerinin 29'uncu tur oylamasında da adaylardan hiçbiri salt çoğunluk sayısı olan 175 oyu alamadı.
30.04.2024Gündem
Yargıtay Başkanlığı seçimi 29'uncu tura kaldı
Yargıtay Başkanlığı seçimi 29'uncu tura kaldıYargıtay Başkanı Mehmet Akarca'nın 4 yıllık görev süresinin dolması nedeniyle 25 Mart'ta başlayan başkanlık seçimlerinin 26'ncı tur oylamasında da adaylardan hiçbiri salt çoğunluk sayısı olan 175 oyu alamadı.
29.04.2024Gündem

Benzer Haber Etiketleri

seçimyargıtayadaylıksuriyefenerbahçe

Adaylık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.