Can Atalay

Can Atalay

Son dakika can atalay haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan can atalay gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan can atalay haber sayfamızda...

Can Atalay

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 279 can atalay haberi bulunmuştur.
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kayyım' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'Kayyım' tartışması TBMM Genel Kurulu'nda AK Parti Grup Başkanvekili Abdülhamit Gül'ün, 'AK Parti Milli iradeye saygı duyan bir anlayışa sahiptir' sözleri üzerine DEM Parti, CHP ve Saadet Partisi Grup Başkanvekillerinin karşılık vermesiyle tartışma çıktı.
5.06.2024 Politika
Özgür Özel: Ekonomiyi bahane ederek canlıları katletmeyin
Özgür Özel: Ekonomiyi bahane ederek canlıları katletmeyin CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Türkiye'de bir başıboş sokak köpekleri sorunu vardır. Bu sorun özellikle sabahın erken saatlerinde okula yaya gitmek zorunda olan çocukların, gençlerin; bu sorun servise gitmek isteyen emekçilerin, camiye giden yaşlıların bir güvenlik sorunu haline dönüşmüştür. Bu sorun elbette ki çözülmelidir. Ancak bu sorunun çözümü noktasına gelince, ekonomiyi bahane ederek canlıları katletmeyin, öyle masumlaştırmayın" dedi.
28.05.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özgür Özel ile bir araya geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özgür Özel ile bir araya geldi Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile AK Parti Genel Merkezi'nde bir araya geldi. 1 saat 35 dakika süren görüşmede yeni anayasa, ekonomi, emekli maaşları, belediyelere ait borçlar, atanamayan öğretmenler, milletvekilliği düşürülen Can Atalay’ın durumu, Gezi Parkı davası gibi konularının ele alındığı öğrenildi. Görüşmeye ilişkin açıklama yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Sayın Cumhurbaşkanımız, diyaloğun devam etmesi gerektiğini belirtmişlerdir. Kendi takvimlerine uygun bir zamanda iade-i ziyaret gerçekleştireceklerdir" dedi.
3.05.2024 Politika
Özgür Özel: Taksim'i kapatmak anayasa tanımamaktır
Özgür Özel: Taksim'i kapatmak anayasa tanımamaktır CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) Taksim kararını hatırlatarak, "AYM yürütmeye 'Taksim'i yasaklayamazsın' diyor. AYM üyelerini ben atamadım, sen atadın. Taksim kararı ortadır. Taksim'i kapatmak anayasa tanımamaktır" dedi.
30.04.2024 Politika
Özgür Özel: Sayın Cumhurbaşkanı ile önümüzdeki hafta görüşmeyi planlıyoruz
Özgür Özel: Sayın Cumhurbaşkanı ile önümüzdeki hafta görüşmeyi planlıyoruz CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Sayın Cumhurbaşkanı ile önümüzdeki hafta görüşmeyi planlıyoruz. Kendilerinden randevu talep edeceğiz" dedi.
23.04.2024 Politika
Özgür Özel, Gezi tutuklularının yakınlarıyla bayramlaştı
Özgür Özel, Gezi tutuklularının yakınlarıyla bayramlaştı CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Gezi davasında tutuklananların yakınlarını telefonla arayıp bayramlarını kutladı.
11.04.2024 Politika
Bakan Tunç'tan 'Can Atalay' yorumu: Yetkisizlik nedeniyle ret kararı verilmesi gerekir
Bakan Tunç'tan 'Can Atalay' yorumu: Yetkisizlik nedeniyle ret kararı verilmesi gerekir Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Anayasa Mahkemesi'nin Can Atalay'ın vekilliğinin düşürülmesinin iptali için yapılan 2 başvuruda karar verilmesine yer olmadığına hükmetmesine ilişkin, "Anayasa Mahkemesi'nin henüz daha gerekçeli kararını görmedik ama 'karar verilmesine yer olmadığı'na şeklinde değil de burada yetkisizlik nedeniyle ret kararı verilmesi gerekir. Çünkü Anayasa'nın açık hükmü söz konusu. 'Karar verilmesinde yer olmadığı'na karar vermenin gerekçesini ancak gerekçeli kararda görebileceğiz" dedi.
23.02.2024 Gündem
AYM, CHP ve Can Atalay'ın avukatlarının yaptığı 2 başvuruda karar verilmesine yer olmadığına hükmetti
AYM, CHP ve Can Atalay'ın avukatlarının yaptığı 2 başvuruda karar verilmesine yer olmadığına hükmetti Anayasa Mahkemesi (AYM), Can Atalay'ın vekilliğinin düşürülmesinin iptali için CHP ve Atalay'ın avukatlarının yaptığı 2 başvuruda, karar verilmesine yer olmadığına hükmetti.
22.02.2024 Politika
Gezi Davasında mahkeme Yargıtay'ın 3 sanık yönünden bozma kararına uydu
Gezi Davasında mahkeme Yargıtay'ın 3 sanık yönünden bozma kararına uydu Gezi davasında 'Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan 18'er yıllık hapis cezaları Yargıtay'da bozulan Mücella Yapıcı, Yiğit Ali Ekmekçi ve Ali Hakan Altınay'ın yeniden yargılandığı davada mahkeme bozma kararına uydu.
21.02.2024 Gündem
Efkan Ala: Uçurumun kenarından alındı Türkiye
Efkan Ala: Uçurumun kenarından alındı Türkiye AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, Erzurum'da düzenlenen belediye başkanları aday tanıtım töreninde yaptığı konuşmada, "O 6'lı masanın etrafına oturmuş olanlardan, oy veren vatandaşlarımızdan bir kısmı şunu dedi; 'Türkiye bir facianın eşiğinden dönmüş. Adamlar şunu dediler, 6'lı masayı kuranlar onların tabiri bu, 'iyi ki biz kazanamamışız.' Böyle bir uçurumun kenarından alındı Türkiye. Bunu siz başardınız" dedi.
3.02.2024 Politika
CHP'li Yücel: Depremde 130 bin canımızı yitirmişiz
CHP'li Yücel: Depremde 130 bin canımızı yitirmişiz CHP Sözcüsü Deniz Yücel, resmi rakamlara göre 6 Şubat depreminde can kaybının 50 bin 96 kişi olarak açıklandığını belirterek, "Sayın Murat Kurum, gerçek rakamı ağzından kaçırıvermese; aklımıza dahi gelmeyecek bir rakam. Depremde 130 bin canımızı yitirmişiz. Ardahan, Tunceli, Bayburt illerinin nüfuslarının çok çok üstünde. Koca bir il nüfusu kadar can kaybediyoruz, verilen sözleri tutmak, yaraları sarmak yerine sadece bu istatistikleri saklamaya enerjinizi harcıyorsunuz. Yazıklar olsun sizin yalan siyasetinize. Murat Kurum'un gafının ardından, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya bugün, can kaybımızı 53 bin 537 olarak açıkladı. Kime inanalım?" dedi.
2.02.2024 Politika
CHP, Can Atalay'ın vekilliğinin düşürülmesinin iptali talebiyle AYM'ye başvurdu
CHP, Can Atalay'ın vekilliğinin düşürülmesinin iptali talebiyle AYM'ye başvurdu CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, TİP'ten Hatay milletvekili seçilen Can Atalay'ın vekilliğinin düşürülmesinin iptali için Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) başvurdu. Günaydın, "Bir milletvekilliğinin düşürülebilmesi için bir kesin hüküm gereklidir. Oysa Atalay hakkında verilmiş bir kesin hüküm yoktur" dedi.
2.02.2024 Gündem
TBMM Başkanı Kurtulmuş: TBMM ne Anayasa Mahkemesi'ni ne de Yargıtay'ı denetleyen bir kurum değildir
TBMM Başkanı Kurtulmuş: TBMM ne Anayasa Mahkemesi'ni ne de Yargıtay'ı denetleyen bir kurum değildir TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesine yönelik Yargıtay kararının TBMM Genel Kurulu'nda okunmasına ilişkin, "Anayasa Mahkemesi'nin muhatabı TBMM olmadığı gibi, bu anlamda herhangi bir şekilde TBMM ne Anayasa Mahkemesi'ni ne de Yargıtay'ı denetleyen bir kurum değildir. Mahkeme kararı, süreç bittiği için Mecliste okutulmuştur" dedi.
1.02.2024 Politika
Can Atalay'ın annesi Şükran Atalay: Çözüm hak ihlali kararının uygulanmasıdır
Can Atalay'ın annesi Şükran Atalay: Çözüm hak ihlali kararının uygulanmasıdır Milletvekili düşürülen Can Atalay’ın annesi Şükran Atalay ve Atalay’ın avukat arkadaşları Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde açıklama yaptı. Anne Şükran Atalay, "Can Atalay sorununun çözümü basittir. Karmaşık ve karışık yol ve yöntemlere hiç gerek yoktur. Çözüm hak ihlali kararının uygulanmasıdır. Diğer yol arayışları durumu daha da çıkmaza sokma potansiyeli içermektedir" diye konuştu.
1.02.2024 Gündem
Çarşı davası: Sanıkların fotoğrafları arşivlerden araştırılacak
Çarşı davası: Sanıkların fotoğrafları arşivlerden araştırılacak Gezi Parkı olaylarına ilişkin aralarında Beşiktaş taraftar grubu Çarşı üyelerinin de bulunduğu 35 sanığın yargılandığı davada, sanıkların 2013-2014 yıllarına ait teşhis  fotoğraflarının emniyet arşivinden araştırılarak istenmesine karar verildi. Duruşmayı Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Hasan Arat da izleyici olarak takip ederken; sanık avukatları görüntü teşhisine yönelik çalışmaların yargılamayı uzattığını vurguladı.
1.02.2024 Gündem
Çarşı davası: Sanıkların fotoğrafları arşivlerden araştırılacak
Çarşı davası: Sanıkların fotoğrafları arşivlerden araştırılacak Gezi Parkı olaylarına ilişkin aralarında Beşiktaş taraftar grubu Çarşı üyelerinin de bulunduğu 35 sanığın yargılandığı davada, sanıkların 2013-2014 yıllarına ait teşhis  fotoğraflarının emniyet arşivinden araştırılarak istenmesine karar verildi. Duruşmayı Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Hasan Arat da izleyici olarak takip ederken; sanık avukatları görüntü teşhisine yönelik çalışmaların yargılamayı uzattığını vurguladı.
1.02.2024 Video
AK Parti'li Güler: Başörtüsü zulmüne alkış tutanlar bizlere hukuk dersi veremez
AK Parti'li Güler: Başörtüsü zulmüne alkış tutanlar bizlere hukuk dersi veremez AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, "Biz biliyoruz ki 1990'lı yıllara başörtüsü zulmüne bırakın kanun, bırakın yönetmelik, bir uydurma gerekçeyle alkış tutanlar, 367 meselesinde alkış tutanlar, bizlere hukuk dersi veremez" dedi.
31.01.2024 Politika
Babacan: Milli irade yok sayıldı
Babacan: Milli irade yok sayıldı DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gezi Parkı davasında 18 yıl hapis cezası alan ve cezaevinde bulunan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin, "Dün milli irade yok sayıldı. 15 Temmuz gecesi Meclis'e bomba atanlar bunu başaramamıştı ama bu iktidar başardı. Dün olanlar anayasal düzene bir darbedir ve bu darbe Meclis çatısı altında yapılmıştır" dedi.
31.01.2024 Politika
Ocak Partisi’nin Ankara adayı Murat Yardımcı oldu
Ocak Partisi’nin Ankara adayı Murat Yardımcı oldu Ocak Partisi’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı, partisinin Ankara il başkanlığı görevini yürüten Murat Yardımcı oldu. Genel Başkan Kadir Canpolat, ‘Türkiye’ye Ocak’tan sonra bahar gelecek’ sloganıyla adayını açıkladı.
31.01.2024 Video
Ocak Partisi’nin Ankara adayı Murat Yardımcı oldu
Ocak Partisi’nin Ankara adayı Murat Yardımcı oldu Ocak Partisi’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı, partisinin Ankara il başkanlığı görevini yürüten Murat Yardımcı oldu. Genel Başkan Kadir Canpolat, ‘Türkiye’ye Ocak’tan sonra bahar gelecek’ sloganıyla adayını açıkladı.
31.01.2024 Politika
Bahçeli: Darbeye tevessül eden AYM'dir
Bahçeli: Darbeye tevessül eden AYM'dir MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Hukukun üstünlüğü herkes için bağlayıcıdır. Hiç kimsenin suç işleme özgürlüğü, suçluyu koruma imtiyazı veya bir yargı kararını darbe iddiasıyla yok sayma hakkı olamaz. Demokrasiye, milli huzur ve güvenliğimize darbeye tevessül eden Anayasa Mahkemesi'dir (AYM)" dedi.
31.01.2024 Politika
CHP'li Günaydın: Siyasi bir öç alma işi gerçekleştirilmekte
CHP'li Günaydın: Siyasi bir öç alma işi gerçekleştirilmekte CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, TİP'ten Hatay Milletvekili seçilen Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin, "Hepimiz biliyoruz ki bu dava, hukuki bir dava değildir. Bu dava siyasi bir davadır. Adeta sanıktan delile gitme yöntemi ile siyasi bir öç alma işi gerçekleştirilmektedir" dedi.
31.01.2024 Politika
Destici: AYM verdiği kararlarla Türkiye’nin karıştırılmasına zemin hazırlamakta
Destici: AYM verdiği kararlarla Türkiye’nin karıştırılmasına zemin hazırlamakta Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Anayasa Mahkemesi (AYM) verdiği kararlarla Türkiye’nin karıştırılmasına zemin hazırlamaktadır. Kararın niteliği ve üslubu, Anayasa Mahkemesi’nin yapısının değiştirilmesi zaruretini bir kez daha ortaya koymuştur. Bu konunun kesin çözümü, bugün yaşadığımız problemlere neden olan boşlukların bulunmayacağı; yeni, demokratik ve sivil bir anayasanın hazırlanıp kabul edilmesinden geçmektedir” dedi.
31.01.2024 Politika
Can Atatay'ın milletvekilliğinin düşürülmesi protesto edildi
Can Atatay'ın milletvekilliğinin düşürülmesi protesto edildi Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesi kararı, Beşiktaş Meydanı'nda yapılan eylemle protesto edildi.
31.01.2024 Gündem
Özgür Özel: Bu darbe girişimine karşı direneceğiz
Özgür Özel: Bu darbe girişimine karşı direneceğiz CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bu darbe girişiminin karşısında Anayasa'yı korumak her vatandaşın vatandaşlık görevi olduğunu belirterek, "Direneceğiz, mücadele edeceğiz. Bu mücadelede herkesi direnmeye, mücadeleye ve bu darbe girişimine karşı pozisyon almaya, tepki göstermeye davet ediyoruz" dedi.
30.01.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

can atalay özgür özel chp SANIK çözüm

Can Atalay ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.