Cumhurbaşkanı Yardımcısı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı

Son dakika Cumhurbaşkanı Yardımcısı haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Cumhurbaşkanı Yardımcısı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Cumhurbaşkanı Yardımcısı haber sayfamızda...

Cumhurbaşkanı Yardımcısı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.759 cumhurbaskani yardimcisi haberi bulunmuştur.
Cevdet Yılmaz: OECD tanımlı SAGP cinsinden kişi başına gelirimiz 2023 yılında 42 bin dolar 529 dolar
Cevdet Yılmaz: OECD tanımlı SAGP cinsinden kişi başına gelirimiz 2023 yılında 42 bin dolar 529 dolar Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "2002 yılında 9 bin 279 dolar olan OECD tanımlı SAGP cinsinden kişi başına gelirimiz 2023 yılında 42 bin dolar 529 dolar olarak gerçekleşmiştir" dedi.
22.06.2024 Politika
Cevdet Yılmaz: Vergi paketi tamamlanmadan yapılan yorumlar spekülasyondan öteye geçmeyecektir
Cevdet Yılmaz: Vergi paketi tamamlanmadan yapılan yorumlar spekülasyondan öteye geçmeyecektir Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, bayramdan sonra Meclis'e gelmesi beklenen vergi paketi çalışmalarına ilişkin, "Çalışmalar tamamlanıp resmi bir teklif niteliği kazanmadan yapılacak yorumlar, spekülasyondan öteye geçmeyecektir. Bu çerçevede, kaynağı şeffaf olmayan haberlere ve yetkili kişi ve kurumlar dışında yapılan paylaşımlara itibar edilmemelidir" dedi.
21.06.2024 Politika
Siyasilerden, A Milli Futbol Takımı'na tebrik mesajları
Siyasilerden, A Milli Futbol Takımı'na tebrik mesajları Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) F Grubu ilk maçında Gürcistan'ı 3-1 mağlup eden A Milli Futbol Takımı için siyasiler tebrik mesajları paylaştı.
18.06.2024 Spor
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Ülkemiz huzur içinde bayramı karşıladı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Ülkemiz huzur içinde bayramı karşıladı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, ‘’ Ülkemiz huzur içinde, güven içinde bir bayramı karşıladı ama maalesef dünyanın farklı coğrafyalarında sıkıntı içerisinde bayramı karşılayanlar var. Hele Gazze’de, Filistin’de zulüm altında her türlü insanlık dışı saldırı altında bayramı karşılayan kardeşlerimiz var. Buradan Gazzeli, Filistinli kardeşlerimizin bayramını tebrik ediyorum. Bu bayramın onların da barışına, huzuruna vesile olmasını temenni ediyorum’’ dedi.
16.06.2024 Gündem
Siyasi parti liderlerinin bayram programı belli oldu
Siyasi parti liderlerinin bayram programı belli oldu Siyasi parti liderlerinin Kurban Bayramı'nı nerede geçirecekleri belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayramı Ankara dışında geçirecek, CHP Genel Başkanı Özgür Özel memleketi Manisa'da olacak.
15.06.2024 Politika
Cevdet Yılmaz: 2025 yılının sonunda hak sahiplerinin konut ve iş yerleri teslim edilecek
Cevdet Yılmaz: 2025 yılının sonunda hak sahiplerinin konut ve iş yerleri teslim edilecek Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Hatay’da inşası süren TOKİ konutları ve deprem sahasında incelemelerde bulundu. Yılmaz, “Bu yıl sonuna kadar 200 bin konut, 2025 yılının sonlarına doğru ise tüm hak sahiplerinin konut ve iş yerleri teslim edilmiş olacak. Kira yardımı, taşınma yardımı, destek ödemesi, tahliye ödemesi gibi farklı kategorilerde vatandaşlarımıza doğrudan yapılan ödemelerin tutarı 128 milyar lirayı aşmış durumda” dedi.
14.06.2024 Gündem
Meclis'te en çok soru önergesini TBMM Başkanlığı ve İçişleri Bakanlığı cevaplandırdı
Meclis'te en çok soru önergesini TBMM Başkanlığı ve İçişleri Bakanlığı cevaplandırdı TBMM 28'nci Dönem 1'inci Yasama Yılı'nda şu ana kadar milletvekilleri 12 bin 510 adet yazılı soru önergesi verdi. TBMM Başkanlığı tüm soru önergelerini cevaplandırırken, İçişleri Bakanlığı, 1000 önergeye cevap verdi.
14.06.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya'ya gitti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya'ya gitti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-İspanya 8'inci Hükümetler Arası Zirvesi'ne katılmak üzere Madrid'e gitti.
12.06.2024 Politika
Cevdet Yılmaz: Gençlerde işsizlik oranı en düşük seviyede
Cevdet Yılmaz: Gençlerde işsizlik oranı en düşük seviyede Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Nisan ayında gençlerde işsizlik oranı, yüzde 14,5 ile aylık bazda genç işsizlik verisinin açıklanmaya başladığı 2005 yılından bu yana en düşük seviyededir. Kadınlarda ise yıllık bazda işsizlik 2,9 puan azalarak yüzde 11,1 olarak gerçekleşmiştir. Ekonomimizin potansiyelini yükseltme yolunda, genç ve kadın istihdamındaki bu olumlu seyir umut vericidir" dedi.
10.06.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: İklim yasası hazırlıklarında son aşamaya gelmiş durumdayız
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: İklim yasası hazırlıklarında son aşamaya gelmiş durumdayız Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İstanbul Finans Merkezi’nde düzenlenen ‘Dünya Gazetesi İklim Ekonomisi Zirvesi’nde konuştu. Yılmaz, "İklim yasası hazırlıklarında son aşamaya gelmiş durumdayız. Kanunun 2024 yılı içerisinde TBMM’nin takdirine sunulmasını bekliyoruz" dedi. AB Yeşil Mutabakatı ile uyumlu ulusal bir Emisyon Ticaret Sistemi’nin de kurulacağını ifade eden Yılmaz, “Biliyorsunuz Avrupa Birliği'nin sınırda karbon düzenlemesi var ve 2026 yılında yürürlüğe girecek. Bir taraftan işletmelerimizin bu konuda farkındalığının arttırılması, diğer taraftan da kendi sistemimizin buna adapte edilmesi gerekiyor"dedi.
7.06.2024 Politika
Cevdet Yılmaz: Merkez Bankası brüt rezervleri 143,6 milyar dolar seviyesine yükseldi
Cevdet Yılmaz: Merkez Bankası brüt rezervleri 143,6 milyar dolar seviyesine yükseldi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Merkez Bankası brüt rezervleri 143,6 milyar dolar seviyesine yükselmiş, swap hariç net rezervler yaklaşık 4 yıl aradan sonra ilk kez pozitif bölgeye geçmiştir" dedi.
6.06.2024 Politika
Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev, TUSAŞ'ı ziyaret etti
Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev, TUSAŞ'ı ziyaret etti Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ'yi (TUSAŞ) ziyaret etti.
6.06.2024 Gündem
50 milyon liralık dolandırıcılıkla suçlanan eski kaymakam: Bana FETÖ'varı kumpas kurdular
50 milyon liralık dolandırıcılıkla suçlanan eski kaymakam: Bana FETÖ'varı kumpas kurdular Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen depremzedeler için olmayan ihaleleri varmış gibi göstererek çok sayıda firmadan 'teminat' adı altında şahsi hesabına para yatırtarak yaklaşık 50 milyon lira dolandırdığı suçlamasıyla yargılanan Adana'nın merkez Yüreğir ilçesi eski kaymakamı Mustafa Kılıç, suçsuz olduğunu iddia edip, "Bana FETÖ’vari kumpas kurdular. Tahliye ederseniz herkesin parasını öderim" dedi.
5.06.2024 Gündem
Cevdet Yılmaz: 5 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefimize ulaşmak için çalışıyoruz
Cevdet Yılmaz: 5 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefimize ulaşmak için çalışıyoruz 'Türkiye-Özbekistan İş Forumu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Ülkelerimiz arasındaki ticari temaslar son yıllarda hızla gelişmekte ve kardeşliğimiz temelinde yükselen iş birliğimiz daha görünür hale gelmektedir. Sayın Cumhurbaşkanlarımızın belirledikleri 5 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefimize ulaşmak için kararlı bir şekilde çalışıyoruz" dedi.
5.06.2024 Politika
Cevdet Yılmaz: Mali yapısı güçlü bir KKTC milli davamızdır
Cevdet Yılmaz: Mali yapısı güçlü bir KKTC milli davamızdır Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Kıbrıs Türkü'nün hürriyeti ve güvenliği nasıl milli davamız ise üreten, büyüyen, müreffeh, mali yapısı güçlü bir KKTC de milli davamızdır. Bölgede istikrar ortamının sağlanması ne kadar önemliyse; KKTC'de yatırım ortamının iyileşmesi, yapısal reformların süratle yasalaşması da o kadar önemlidir" dedi.
5.06.2024 Politika
Cevdet Yılmaz: Daha şeffaf ve hesap verebilir bir devlet yapısını güçlendirmeye kararlıyız
Cevdet Yılmaz: Daha şeffaf ve hesap verebilir bir devlet yapısını güçlendirmeye kararlıyız Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Vatandaşa tepeden bakan, vatandaş için kuralları uygulanabilir gören ama kendisini kuralların üstünde, ötesinde gören bir anlayış tarihimizin karanlık sayfalarında kalmıştır. Biz hiçbir şekilde öyle bir anlayıştan yana değiliz ve devlet geleneğimiz de medeniyetimiz de bu yaklaşımdan son derece uzaktır. Dolayısıyla Türkiye Yüzyılı vizyonumuzla daha şeffaf ve hesap verebilir bir devlet yapısını güçlendirmeye kararlıyız" dedi.
3.06.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan Özer Uçuran Çiller'in cenaze törenine katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Özer Uçuran Çiller'in cenaze törenine katıldı Eski Başbakan Tansu Çiller’in eşi Özer Uçaran Çiller Beşiktaş'taki Barbaros Hayrettin Paşa Camii'nde kılınan cenaze namazıyla son yolculuğuna uğurlandı. Çiller'in cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Özer Çiller’in cenazesi öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Kilyos Mezarlığındaki aile kabristanında toprağa verildi.
3.06.2024 Video
Cumhurbaşkanı Erdoğan Özer Uçuran Çiller'in cenaze törenine katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Özer Uçuran Çiller'in cenaze törenine katıldı Eski Başbakan Tansu Çiller’in eşi Özer Uçaran Çiller Beşiktaş'taki Barbaros Hayrettin Paşa Camii'nde kılınan cenaze namazıyla son yolculuğuna uğurlandı. Çiller'in cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Özer Çiller’in cenazesi öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Kilyos Mezarlığındaki aile kabristanında toprağa verildi.
3.06.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Cari açığın düştüğü, rezervlerin arttığı bir dönemdeyiz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Cari açığın düştüğü, rezervlerin arttığı bir dönemdeyiz Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Cari açığın düştüğü, rezervlerin arttığı, risk göstergelerinin iyileştiği bir dönemdeyiz. Temel önceliğimiz olan enflasyonla mücadele konusunda aylık bazda aldığımız sonuçlar, yılın ikinci yarısında yıllık bazda da belirgin düşüşler getirecek" dedi.
31.05.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Yaşlanmadan zenginleşmemiz lazım
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Yaşlanmadan zenginleşmemiz lazım Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Nüfusumuz maalesef hızla yaşlanırken, çocuklarımızın yeteneklerinin erken yaşlarda tespit edilmesi ve doğru metotlarla çalışma hayatına hazırlanmaları çok kıymetli. Bizim yaşlanmadan zenginleşmemiz lazım. Demografi çok önemli. Hem yaşlı hem yoksulsanız bu tam bir felaket senaryosu. Yaşlanmadan zenginleşirseniz, bu süreçleri daha kolay yönetebilirsiniz" dedi.
30.05.2024 Politika
Ekonomi Koordinasyon Kurulu: Yıllık enflasyonda belirgin bir gerileme bekliyoruz
Ekonomi Koordinasyon Kurulu: Yıllık enflasyonda belirgin bir gerileme bekliyoruz Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK), Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında toplandı. Toplantının ardından yapılan yazılı açıklamada, "Öncelikli hedefimiz olan fiyat istikrarının kalıcı olarak tesis edilmesine yönelik para politikasındaki sıkı duruşun maliye ve gelirler politikası ile desteklenmesiyle yılın ikinci yarısında yıllık enflasyonda belirgin bir gerileme bekliyoruz" denildi.
27.05.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Üniversite öğrencisi sayımız 8 milyonu aşmış durumda
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Üniversite öğrencisi sayımız 8 milyonu aşmış durumda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Üniversiteye girişte yaşanan katsayı adaletsizliklerini ortadan kaldırarak, her bir öğrencimizin yarışa eşit şartlarda başlamasını sağladık. Yükseköğrenim dahil eğitim-öğretim bütçesini 2002'deki 10 milyar lira seviyesinden 1 trilyon 615 milyara taşımış durumdayız. 22 yılda üniversite sayımız 76'dan, 208'e, öğretim personeli sayımız 70 binden 185 bine yükselmiştir. Öğrenci sayımız ise 2002'de 1,6 milyon iken bugün 8 milyonu aşmış durumdadır" dedi.
26.05.2024 Video
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Üniversite öğrencisi sayımız 8 milyonu aşmış durumda
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Üniversite öğrencisi sayımız 8 milyonu aşmış durumda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Üniversiteye girişte yaşanan katsayı adaletsizliklerini ortadan kaldırarak, her bir öğrencimizin yarışa eşit şartlarda başlamasını sağladık. Yükseköğrenim dahil eğitim-öğretim bütçesini 2002'deki 10 milyar lira seviyesinden 1 trilyon 615 milyara taşımış durumdayız. 22 yılda üniversite sayımız 76'dan, 208'e, öğretim personeli sayımız 70 binden 185 bine yükselmiştir. Öğrenci sayımız ise 2002'de 1,6 milyon iken bugün 8 milyonu aşmış durumdadır" dedi.
26.05.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Bingöl'de
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Bingöl'de Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, bir dizi programa katılmak üzere Bingöl'e geldi.
25.05.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'ye güvenen hiç kimse pişman olmadı
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'ye güvenen hiç kimse pişman olmadı Albaraka İslami finans zirvesinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Son 21 yılda Türk ekonomisine tarihi başarılar yaşatmış bir hükümet olarak katılım finans alanında ülkemizi hak ettiği yere getireceğiz. Özellikle Asya, Avrupa ve Afrika'nın tam kalbinde yer alan İstanbul'u küresel finans ve katılım finans merkezlerinden biri yapacağız. Burada bulunan kardeşlerimiz çok iyi biliyor ki Türkiye'ye güvenen hiç kimse pişman olmadı. Kazandırarak kazanmayı amaçlayan hiçbir müteşebbis, ülkemize yatırım yaptığı için sonradan nedamet duymadı. Bundan sonra da kazan kazan temelinde iş birliklerimizi ilerleteceğiz. Türkiye'nin ekonomisine, üretimine, istihdamına, ihracatına, finans sektörüne katkı sağlamayı amaçlayan her türlü girişime destek vereceğiz" dedi.
24.05.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

Cevdet Yılmaz Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cumhurbaşkanı Erdoğan yılmaz bayram

Cumhurbaşkanı Yardımcısı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.