Fatura

Fatura

Son dakika fatura haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan fatura gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan fatura haber sayfamızda...

Fatura

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 984 fatura haberi bulunmuştur.
Silivri’de tefecilik operasyonu: 5 gözaltı
Silivri’de tefecilik operasyonu: 5 gözaltı Silivri’de borç para verdiği mağdurların taşınmazlarına el koyan şüphelilere yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda 5 kişi gözaltına alındı.
20.05.2024 Video
Silivri'de tefecilik operasyonu: 5 gözaltı
Silivri'de tefecilik operasyonu: 5 gözaltı İstanbul'da maddi sıkıntı içerisindeki kişilere borç para verip, karşılığında mağdurların taşınmazlarına el koydukları gerekçesiyle gözaltına alınan aralarında CHP Silivri Belediye Meclis Üyesi Rıza A.'nın da bulunduğu 5 şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Çetenin mağdurları arasında 2022 yılında hayatını kaybeden Psikiyatr Dr. Haydar Dümen'in eşi Gülten Dümen'in de olduğu öğrenildi. Yapılan incelemelerde çete üyelerinin toplam 300 milyon liralık vurgun yaptıkları belirlendi.
20.05.2024 Gündem
Bakan Işıkhan: Aile hekimlerinin reçete edebildiği ilaçların sayısını artırıyoruz
Bakan Işıkhan: Aile hekimlerinin reçete edebildiği ilaçların sayısını artırıyoruz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Hastanelerdeki yoğunluğu azaltmak, raporlu hastalarımızın işini kolaylaştırmak için aile hekimlerinin reçete edebildiği ilaçların sayısını artıran yeni bir düzenleme yapıyoruz" dedi.
17.05.2024 Gündem
“Müşterilerimizin beklenti ve talepleri doğrultusunda süreçlerimizi dijitalleştiriyoruz”
“Müşterilerimizin beklenti ve talepleri doğrultusunda süreçlerimizi dijitalleştiriyoruz” Türkiye'nin üç bölgesinde 8,4 milyondan fazla müşterileri olduğunu söyleyen CK Enerji Regülasyon Stratejileri ve Müşteri İletişimi Grup Direktörü Fidan Öztürk, müşterilerin hayatını kolaylaştırmak ve en iyi deneyimi sunmak için dijital dönüşüm projeleri geliştirdiklerini söyledi. Öztürk, " Müşterilerimizin beklenti ve talepleri doğrultusunda süreçlerimizi dijitalleştiriyoruz. Akıllı SMS Bilgilendirme Sistemi, Müşteri Deneyimi Sistemi, Dijital Fatura, QR Müşteri Memnuniyeti Anketi, CK Look Performans Sistemi ve Talep & Başvuru SMS Sistemi gibi uygulamaları ile müşterilerimize yenilikçi çözümler sunuyoruz" dedi.
13.05.2024 Ekonomi
Büyükçekmece'de naylon fatura operasyonu: 90 milyonluk vurgun yapan 3 kişi tutuklandı
Büyükçekmece'de naylon fatura operasyonu: 90 milyonluk vurgun yapan 3 kişi tutuklandı Büyükçekmece'de, benzin istasyonunda çalışan bazı kişilerin servis, nakliye ve şirket araçlarına yüzdelik komisyon karşılığında sahte akaryakıt fişi kestiği, bu fişlerin de firmalar tarafından gider gösterilerek vergiden düşürüldüğü tespit edildi. 90 milyonluk vurgun yaptığı tespit edilen şüphelilere yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 3 kişi, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
11.05.2024 Gündem
Bakan Şimşek: Cari açık 32 milyar dolara düştü
Bakan Şimşek: Cari açık 32 milyar dolara düştü Türkiye Sürdürülebilir Finans Forumunda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Ekim’e göre enflasyon beklentilerinde 10 puanlık bir iyileşme var. Cari açık daralıyor. Geçen sene mayıs ayında 12 aylık cari açık 60 milyar dolardı. Şimdi şubat ayı itibariyle 32 milyar dolar civarına düştü. İnanıyorum ki bu sene milli gelire oranla yüzde 2 buçuk civarına düşmüş olacak” dedi.
10.05.2024 Ekonomi
Antalya'daki küçük otelcilerden 'bütün pazarlarda tek fiyat' etiketi
Antalya'daki küçük otelcilerden 'bütün pazarlarda tek fiyat' etiketi Antalya'da beş yıldızlı bir otelde Türk misafire yönelik fiyatta uygulanan ve faturaya da yansıtılan 'milliyet farkı' ibaresine yönelik tepkiler sonrasında kentteki küçük otelciler, İngilizce ve Türkçe 'bütün pazarlarda tek fiyat' yazılı etiketleri kapılarına asarak, önceden rezervasyon yaptıran müşterilerin endişe etmemesi gerektiği çağrısında bulundu.
10.05.2024 Video
Antalya'daki küçük otelcilerden 'bütün pazarlarda tek fiyat' etiketi
Antalya'daki küçük otelcilerden 'bütün pazarlarda tek fiyat' etiketi Antalya'da beş yıldızlı bir otelde Türk misafire yönelik fiyatta uygulanan ve faturaya da yansıtılan 'milliyet farkı' ibaresine yönelik tepkiler sonrasında kentteki küçük otelciler, İngilizce ve Türkçe 'bütün pazarlarda tek fiyat' yazılı etiketleri kapılarına asarak, önceden rezervasyon yaptıran müşterilerin endişe etmemesi gerektiği çağrısında bulundu.
10.05.2024 Gündem
Kamyonda 50 milyon lira değerinde tarihi eser ele geçirildi
Kamyonda 50 milyon lira değerinde tarihi eser ele geçirildi Ankara'da asayiş uygulamasında durdurulan bir kamyonda yaklaşık 50 milyon lira değerinde tarihi eser niteliğinde antika eşya ele geçirilirken, 3 şüpheli gözaltına alındı.
9.05.2024 Gündem
Yerli ve Milli Parti lideri Mutlu: CHP’yi ‘tuzağa düştünüz’ diyerek uyarıyoruz
Yerli ve Milli Parti lideri Mutlu: CHP’yi ‘tuzağa düştünüz’ diyerek uyarıyoruz Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu, “CHP’nin yaptığı hatalar memlekete zarar veriyor. Yerli ve Milli Parti gerginlikten yana değildir. Göz göre göre halkın mesajını almayıp sallanan bir iktidarın değirmenine su taşıyorlar. CHP’yi ‘tuzağa düştünüz’ diyerek uyarmayı görev sayıyoruz” dedi.
6.05.2024 Politika
Netekstre yılın ilk çeyreğinde hesap hareketi sayısı 7 milyonu aştı
Netekstre yılın ilk çeyreğinde hesap hareketi sayısı 7 milyonu aştı Açık Bankacılık platformu Netekstre’nin 2024 yılı ilk çeyrek verileri açıklandı. Netekstre kullanıcıları finansal takip ve muhasebe operasyonlarında 380 bin saatlik kaynak tasarrufu sağlarken, işlenerek raporlanan hesap hareketi sayısı 7 milyonu geçti.
2.05.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye için kentsel dönüşüm çalışmaları, tercihten öte zorunluluktur
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye için kentsel dönüşüm çalışmaları, tercihten öte zorunluluktur Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Başta deprem olmak üzere ülkemizin doğal afetlere hazırlık noktasındaki eksikleri süratle giderilmelidir. Nüfusunun yüzde 71'i deprem riski yüksek yerlerde ikamet eden Türkiye için kentsel dönüşüm çalışmaları, tercihten öte zorunluluktur" dedi.
29.04.2024 Politika
Kalyon Holding'in Romanya'daki projesi için boru indirme töreni
Kalyon Holding'in Romanya'daki projesi için boru indirme töreni Kalyon Holding'in yapımını üstlendiği Romanya'nın Karadeniz kıyısı - Podişor Doğal Gaz Boru Hattı projesinde, boru indirme töreni düzenlendi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Türkiye müteahhitlik hizmetlerinde kendisini ispatlamış bir ülke. Dünyada, Çin'den sonra ikinci konumdayız. İlk 250 firmadan 40'ı Türk şirketi. Romanya'da da son dönemlerde özellikle bunun bir ivme kazandığını görüyoruz. Şu anda 11 bir milyar dolar civarında bir müteahhitlik hacmine ulaşmış durumdayız. Bunun artarak devam etmesini diliyoruz. Bugün temel atma törenini gerçekleştirdiğimiz Podişor doğal gaz projesi bunlardan bir tanesi" ifadelerini kullandı. Kalyon İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Murathan Kalyoncu ise, "Bugün ilk boruların kanala indirilmesine birlikte şahit olacağımız, Karadeniz Kıyısı-Podişor Doğalgaz Boru Hattı'nın; Romanya ile olan ekonomik ilişkimize yeni bir ivme ve dinamizm kazandıracak önemde bir proje olduğunu düşünüyorum. Kalyon İnşaat olarak bu projede gösterdiğimiz başarı sadece şirketimizin değil, ülkemizin de mühendislik kapasitesi ve gücünü tüm dünyaya göstermektedir" dedi.
26.04.2024 Gündem
Bakan Şimşek, Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde konuştu: En büyük önceliğimiz fiyat istikrarı
Bakan Şimşek, Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde konuştu: En büyük önceliğimiz fiyat istikrarı Sakarya’nın Sapanca ilçesinde Uludağ Ekonomi Zirvesi, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in açılış konuşmasıyla başladı. Şimşek, geçen eylül ayında Türkiye’nin orta vadeli programının açıklandığını ve güçlü bir şekilde uygulandığı ifade ederek, “Programımız çalışıyor. Arzulanan sonuçları veriyor. Programı güçlendireceğiz. Uygulamakta ve Türkiye’nin makro ekonomik sorunlarını çözmekte son derece kararlıyız. Orta vadeli programda en büyük önceliğimiz fiyat istikrarı” dedi.
26.04.2024 Ekonomi
Cemevlerinin aydınlatma giderleri Kültür ve Turizm Bakanlığı bütçesinden karşılanacak
Cemevlerinin aydınlatma giderleri Kültür ve Turizm Bakanlığı bütçesinden karşılanacak Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik ile birlikte cemevlerinin aydınlatma giderleri Kültür ve Turizm Bakanlığı bütçesinden karşılanacak.
20.04.2024 Gündem
Paycell’den yerli ödeme yöntemi TROY kart
Paycell’den yerli ödeme yöntemi TROY kart Türkiye’nin dijital ödeme ve finansal hizmetler platformu Paycell, kartlı ödeme sistemlerinin yerli çözümü TROY’u Paycell Kart’la birleştirdi. Kullanıcılar Paycell uygulaması üzerinden TROY sanal kart oluşturarak, yurt içi alışverişlerinde kolay, hızlı ve güvenli bir deneyim yaşayabilecek.
19.04.2024 Ekonomi
Hepsiburada, ‘Link Gelir’ programı ile 1 milyar TL kazandırmayı hedefliyor
Hepsiburada, ‘Link Gelir’ programı ile 1 milyar TL kazandırmayı hedefliyor Hepsiburada müşterilerine kendi çevrelerine ürün tavsiyesinde bulunarak gelir elde etme imkanı sunduğu “Link Gelir” programı ile Türkiye’de tavsiye ekonomisini büyütecek. Bu kapsamda 2024 içinde programa katılanlara toplamda 1 milyar TL kazandırmayı hedefliyor.
18.04.2024 Ekonomi
DMM, yiyecek ve içecek KDV oranlarında artış olmadığını açıkladı
DMM, yiyecek ve içecek KDV oranlarında artış olmadığını açıkladı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM), 'Yiyecek ve içecek satılan yerlerde yüzde 8 olan KDV oranı yüzde 10’a, yüzde 18 olan KDV oranı da yüzde 20’ye çıkartılacak.' iddiasının doğru olmadığını açıkladı.
17.04.2024 Ekonomi
Aydem Perakende ve Gediz Perakende'nin mobil uygulaması hizmete girdi
Aydem Perakende ve Gediz Perakende'nin mobil uygulaması hizmete girdi AYDEM Perakende ve Gediz Perakende, mobil uygulamasını tüketicilerin hizmetine sundu. Kullanıcılar, mobil uygulama ile abonelik işlemlerinden fatura ödemelerine her türlü işlemlerini anında ve hızlı bir biçimde yapabilecek.
16.04.2024 Ekonomi
"Düzenli klima bakımı yaptırmak sağlık, bütçe ve çevresel faktörler açısından büyük önem taşıyor"
"Düzenli klima bakımı yaptırmak sağlık, bütçe ve çevresel faktörler açısından büyük önem taşıyor" ERT Mekanik Mühendislik CEO'su Ali Eralp Ertürk, "Yazın sıcak havalardan bunaldığımızda kışın da ısınmak için ev ve iş yerlerimizde kullandığımız ve hayatımızın vazgeçilmezi olan klimaların bakımı sağlık, bütçe ve çevresel faktörler açısından oldukça önemli. Zamanı geldiği halde bakımı yaptırılmayan klimalar, yüksek fatura, düşük enerji verimliliği ve kullanım ömrünün kısalması gibi durumlara yol açmakla kalmıyor, alerji gibi sağlık sorunlarına da sebebiyet verebiliyor" dedi.  
8.04.2024 Ekonomi
Esenyurt'ta ruhsatsız fatura ödeme merkezi yüzlerce kişiyi mağdur etti
Esenyurt'ta ruhsatsız fatura ödeme merkezi yüzlerce kişiyi mağdur etti Esenyurt'ta, ruhsatsız fatura ödeme merkezi yüzlerce kişiyi mağdur etti. İş yeri mühürlenirken mağdur vatandaşlar ise dükkan önünde toplanıp isyan etti.
6.04.2024 Foto Galeri
Esenyurt'ta ruhsatsız fatura ödeme merkezi yüzlerce kişiyi mağdur etti
Esenyurt'ta ruhsatsız fatura ödeme merkezi yüzlerce kişiyi mağdur etti Esenyurt'ta, ruhsatsız fatura ödeme merkezi yüzlerce kişiyi mağdur etti. İş yeri mühürlenirken mağdur vatandaşlar ise dükkan önünde toplanıp isyan etti.
6.04.2024 Video
Mansur Yavaş: Bu son dönemimde el ele vereceğiz
Mansur Yavaş: Bu son dönemimde el ele vereceğiz Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Ankara halkı mutlu ki, şu anda yüzde 60'lara varan oy oranıyla beni seçiyor. Bu son dönemimde el ele vereceğiz" dedi.
29.03.2024 Politika
EPDK'nın deprem bölgesindeki elektrik dağıtım şirketleri için verdiği borç erteleme kararı Resmi Gazete'de
EPDK'nın deprem bölgesindeki elektrik dağıtım şirketleri için verdiği borç erteleme kararı Resmi Gazete'de Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'nun (EPDK), 6 Şubat 2023'te meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilerinin devam etmesi nedeniyle bölgede faaliyet gösteren 4 elektrik dağıtım şirketinin avans ödemelerinin fatura son ödeme tarihine kadar ertelenmesi kararı; Resmi Gazete'de yayımlandı.
29.03.2024 Ekonomi
Pet shopta yasaklanan hayvan satışı sosyal medyada arttı
Pet shopta yasaklanan hayvan satışı sosyal medyada arttı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında yapılan düzenlemeyle pet shoplarda kedi ve köpek satışı vitrinde yasaklanmıştı. Pet shoplarda kataloglardan gösterilerek satış yapılırken, internet üzerinden yapılan satışlar ise arttı. Binlerce kişinin üye olduğu Telegram gruplarında, satışlar fotoğraflı ve videolu reklamlarla yapılıyor. Hayvan fiyatları belirtilmiyor ancak "görüşülür" diye not düşülüyor. Telefonla yapılan görüşmelerde ise satışa sunulan hayvanların fiyatları ve cinsleri hakkında bilgi veriliyor. Bazı hayvanseverler, bu satışlarda hayvanların sağlık durumu ve bakımı hakkında yeterli bilgi bulunmamasına tepki gösteriyor. Telegram grubundan ulaştığımız ve kedi satın almak istediğimizi söylediğimiz A.A "Şecereli fiyatı 17 bin lira. Bir beyaz var safkan British ama ona şeceresiz 12 bin diyorum. Bakımını ise evde yapıyoruz. Anne ve baba kendi kedilerimiz" dedi. HAYTAP Başkanı Avukat Ahmet Kemal Şenpolat ise " İnsanlar istedikleri gibi internet üzerinden bir şekilde satmaya devam ediyorlar. Sen kim oluyorsun da bu hayvanları çiftleştirir satıyorsun? Fatura vermiyorsun? İzin almıyorsun, ruhsat almıyorsun, kendi vermiş olduğu şecere belgesinin doğru olup olmadığı ne malum?" dedi
26.03.2024 Foto Galeri

Benzer Haber Etiketleri

operasyon silivri enerji Bakan Şimşek antalya

Fatura ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.