Gabar

Gabar

Son dakika gabar haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan gabar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan gabar haber sayfamızda...

Gabar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 513 gabar haberi bulunmuştur.
Şırnak'ta 3 bölge 'geçici özel güvenlik bölgesi' ilan edildi
Şırnak'ta 3 bölge 'geçici özel güvenlik bölgesi' ilan edildi Şırnak Valiliği, Gabar Dağı, Cudi Dağı ve Altındağları bölgelerinin 7 gün süreyle 'geçici özel güvenlik bölgesi' ilan edildiğini duyurdu.
21.06.2024 Gündem
Şırnak'ta 4 bölge 'geçici özel güvenlik bölgesi' ilan edildi
Şırnak'ta 4 bölge 'geçici özel güvenlik bölgesi' ilan edildi Şırnak Valiliği, Gabar Dağı, Cudi Dağı, Altındağları ve Oymakaya bölgelerinin 15 gün süreyle 'geçici özel güvenlik bölgesi' ilan edildiğini duyurdu.
10.06.2024 Gündem
Şırnak ve Hakkari’yi ziyaret eden İSO Başkanı Bahçıvan: Doğal kaynakların değerinin çok daha artacağını düşünüyorum
Şırnak ve Hakkari’yi ziyaret eden İSO Başkanı Bahçıvan: Doğal kaynakların değerinin çok daha artacağını düşünüyorum İstanbul Sanayi Odası (İSO) heyeti resmi temaslarda bulunmak üzere Şırnak ve Hakkari’ye ziyarette bulundu. Bölgede ticaret ve sanayi odalarıyla ortak toplantılar gerçekleştiren heyet, Gabar petrol kuyularında da incelemeler yaptı. Ziyaretleri sonrası bölge hakkında genel bir değerlendirme yapan İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, “Eskiden bu bölgeler akla geldiği zaman bir tehdit algısı vardı, artık bu bir fırsat algısına doğru dönüşme noktasında ama tabii fırsatları ayakta tutmak için de çalışmak lazım. Bölgedeki doğal kaynakların değerinin çok daha artacağını düşünüyorum. Eskiden ne işe yaradığı noktasında fazla düşünmediğimiz rüzgar ve güneş görüyoruz ki artık insanlığın önümüzdeki yıllarda en önemli hammaddeleri olacak. Suyun giderek azaldığı bir dünyada coğrafyanın en bol suyu olan yerdeyiz. Bunu tarıma ve farklı alanlara dönüştürmek büyük bir imkan” dedi.
10.06.2024 Ekonomi
Şırnak Valisi Atay: Gabar Dağı'nda devam eden çalışmalarda günlük 43 bin varil üretim var
Şırnak Valisi Atay: Gabar Dağı'nda devam eden çalışmalarda günlük 43 bin varil üretim var Çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Şırnak’a gelen İstanbul Sanayi Odası (İSO) heyeti, Gabar Dağı'nda günlük 43 bin varil üretilen Şehit Esma Çevik Petrol Üretim Sahası'nı ziyaret etti. Şırnak Valisi Cevdet Atay, "Şırnak, enerjinin başkenti. Gabar’da devam eden çalışmalarda günlük 43 bin varil üretim var. Çok yakın zamanda sayın cumhurbaşkanımızın talimatıyla yıl sonu 100 bin varil hedefleniyor" dedi.
7.06.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kamu çalışanlarımız için Kurban Bayramı tatili 9 gün
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kamu çalışanlarımız için Kurban Bayramı tatili 9 gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kamu çalışanlarımız için 16 Haziran Pazar günü başlayacak Kurban Bayramı sonrasındaki iki günlük süreyi de idari izin kapsamına aldık. Böylelikle perşembe ve cuma günlerini de bayram tatiline ekleyerek 9 günlük bir tatil imkanı sağlamış oluyoruz" dedi.
4.06.2024 Politika
Erdoğan: Netanyahu denen gözünü kan bürümüş muhterise artık 'Dur' denilmeli
Erdoğan: Netanyahu denen gözünü kan bürümüş muhterise artık 'Dur' denilmeli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kendi ülkesi ile birlikte bölgemizi ve tüm dünyayı büyük bir felakete sürükleyen Netanyahu denen bu barbara, bu hayduda, gözünü kan bürümüş bu muhterise artık bir 'Dur' denilmelidir" ifadelerini kullandı.
2.06.2024 Politika
Bakan Şimşek: Eylül’de 40’lı rakamları görebiliriz
Bakan Şimşek: Eylül’de 40’lı rakamları görebiliriz Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Beşiktaş'ta Maliye Hesap Uzmanları Vakfı (HUV) tarafından düzenlenen Enflasyonla Mücadele ve Merkez Bankacılığı programında konuştu. Şimşek, "Şu anda biz dezenflasyon sürecinin eşiğindeyiz. Evet, başlangıçta baz etkisi nedeniyle hızlı bir şekilde enflasyon inecek. Eylül'de inanıyorum ki Merkez Bankamızın sunduğu perspektife göre 40’lı rakamları görebiliriz." dedi. Şimşek konuşmasının devamında, "Merkez Bankamız ihtiyaç duyarsa biz Hazine Maliye olarak gerektiğinde ihtiyacımızın da ötesinde likiditeyi çekmek için borçlanacağız ve Merkez Bankası'nın rezervleri bugün açıklanacak. Çok büyük ihtimalle yakında swap hariç, pozitif bütün swaplar hariç pozitif rezerv noktasında olacağız. Yakınız, çok yakınız. Ben açıklanmayan rakamları genelde paylaşmıyorum. Zaten bilenler günübirlik bilançodan çıkartabilirler ama şunu açık bir şekilde söyleyeyim; rezervle ilgili kaygılar önemli ölçüde Türkiye'nin gündem maddesi olmaktan çıkacak ama biz, yolculuğumuzun daha başındayız." ifadelerini kullandı.
29.05.2024 Video
Bakan Şimşek: Eylülde 40’lı rakamları görebiliriz
Bakan Şimşek: Eylülde 40’lı rakamları görebiliriz Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Beşiktaş'ta Maliye Hesap Uzmanları Vakfı (HUV) tarafından düzenlenen Enflasyonla Mücadele ve Merkez Bankacılığı programında konuştu. Şimşek, "Şu anda biz dezenflasyon sürecinin eşiğindeyiz. Evet, başlangıçta baz etkisi nedeniyle hızlı bir şekilde enflasyon inecek. Eylül'de inanıyorum ki Merkez Bankamızın sunduğu perspektife göre 40’lı rakamları görebiliriz." dedi. Şimşek konuşmasının devamında, "Merkez Bankamız ihtiyaç duyarsa biz Hazine Maliye olarak gerektiğinde ihtiyacımızın da ötesinde likiditeyi çekmek için borçlanacağız ve Merkez Bankası'nın rezervleri bugün açıklanacak. Çok büyük ihtimalle yakında swap hariç, pozitif bütün swaplar hariç pozitif rezerv noktasında olacağız. Yakınız, çok yakınız. Ben açıklanmayan rakamları genelde paylaşmıyorum. Zaten bilenler günübirlik bilançodan çıkartabilirler ama şunu açık bir şekilde söyleyeyim; rezervle ilgili kaygılar önemli ölçüde Türkiye'nin gündem maddesi olmaktan çıkacak ama biz, yolculuğumuzun daha başındayız." ifadelerini kullandı.
29.05.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonda kalıcı düşüş hedefliyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonda kalıcı düşüş hedefliyoruz DEİK Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,"Türk ekonomisi rayında ilerlemeye devam etti. Ekonomi programımızın asli önceliğin enflasyonun tek haneye indirmek suretiyle milletimizin refahını artırmaktır. Geçici rahatlama değil, enflasyonda kalıcı düşüş hedefliyoruz. Kararlıyız, sabırlıyız ve asla kolaycı çözümler peşinde değiliz" dedi.
25.05.2024 Politika
Şırnak’ta Cudi Cup Tenis Turnuvası sona erdi
Şırnak’ta Cudi Cup Tenis Turnuvası sona erdi Şırnak'ta 9 ülkeden 63 sporcunun katıldığı 3’üncü Uluslararası Cudi Cup Tenis Turnuvası, oynanan final maçları ile sona erdi. Turnuvanın 4 kategorisindeki şampiyonlar, Türk sporcular oldu.
24.05.2024 Spor
Şırnak’ta 4 bölge için 15 gün ‘geçici özel güvenlik bölgesi’ kararı
Şırnak’ta 4 bölge için 15 gün ‘geçici özel güvenlik bölgesi’ kararı Şırnak Valiliği, Gabar Dağı, Cudi Dağı ve Altındağları ile Oymakaya bölgelerinin 25 Mayıs-8 Haziran tarihleri arasında 15 gün süreyle 'geçici özel güvenlik bölgesi' ilan edildiğini duyurdu.
24.05.2024 Gündem
Bakan Bayraktar: Gabar'da 2024 sonuna kadar 100 bin varile ulaşmayı hedefliyoruz
Bakan Bayraktar: Gabar'da 2024 sonuna kadar 100 bin varile ulaşmayı hedefliyoruz Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Gabar'daki petrol üretimine ilişkin, "Bir taraftan yolları yapıyoruz bir taraftan buraya makinelerimizi, kuyularımızı, kulelerimizi getiriyoruz ve bu çalışmalarla inşallah 2024 sonuna kadar da 100 bin varile ulaşmayı hedefliyoruz" dedi.
19.05.2024 Politika
11 ilde terör operasyonu; 92 mağara ve sığınak imha edildi
11 ilde terör operasyonu; 92 mağara ve sığınak imha edildi İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 11 ilde bölücü terör örgütüne yönelik 'Bozdoğan-37' operasyonlarında 92 mağara, sığınak ve barınma alanının imha edildiğini açıkladı.
10.05.2024 Gündem
Gabar ve Cudi dağları bölgesi, 15 gün süreyle ‘geçici özel güvenlik bölgesi’ ilan edildi
Gabar ve Cudi dağları bölgesi, 15 gün süreyle ‘geçici özel güvenlik bölgesi’ ilan edildi Şırnak Valiliği, Gabar Dağı ve Cudi Dağı bölgelerinin 10 Mayıs’tan itibaren geçerli olmak üzere 15 gün süreyle 'geçici özel güvenlik bölgesi' ilan edildiğini duyurdu.
9.05.2024 Gündem
Silivri’de çıkarılmaya başlanan doğalgazın ilk ateşi yandı
Silivri’de çıkarılmaya başlanan doğalgazın ilk ateşi yandı Türkiye’nin en büyük özel sektör doğalgaz arama ve üretim şirketi TBNG’nin (Trakya Havzası Doğalgaz Şirketi), Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin desteğiyle hazırladığı yeni sondaj programı kapsamında, Silivri’de açtığı yeni kuyulardan gaz çıkarılmaya başlandı. İlk ateşin yakılmasıyla birlikte çıkarılan doğalgaz dağıtıma hazır hale geldi.
5.05.2024 Video
Şehit Astsubay Şen'in, 'Neredesin Sen' türküsünü söylerken görüntüsü ortaya çıktı
Şehit Astsubay Şen'in, 'Neredesin Sen' türküsünü söylerken görüntüsü ortaya çıktı Şırnak'ta devriye görevi sırasında meydana gelen trafik kazasında şehit olan Antalyalı Jandarma Astsubay Çavuş Mustafa Şen'in (23) türkü söylerken çekilen görüntüsü ortaya çıktı. Şehit Mustafa Şen'in 'Neredesin Sen' türküsünü söylediği anları bir silah arkadaşı kayda almış.
2.05.2024 Gündem
Şehit Astsubay Şen'in, 'Neredesin Sen' türküsünü söylerken görüntüsü ortaya çıktı
Şehit Astsubay Şen'in, 'Neredesin Sen' türküsünü söylerken görüntüsü ortaya çıktı Şırnak'ta devriye görevi sırasında meydana gelen trafik kazasında şehit olan Antalyalı Jandarma Astsubay Çavuş Mustafa Şen'in (23) türkü söylerken çekilen görüntüsü ortaya çıktı. Şehit Mustafa Şen'in 'Neredesin Sen' türküsünü söylediği anları bir silah arkadaşı kayda almış.
2.05.2024 Video
Şehit Uzman Çavuş Ertaş, Hatay'da son yolculuğuna uğurlandı
Şehit Uzman Çavuş Ertaş, Hatay'da son yolculuğuna uğurlandı Şırnak'ta Gabar Dağı Güleşli köyü bölgesinde zırhlı aracın devrilmesi sonucu şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Ensar Enes Ertaş (27), memleketi Hatay'ın Payas ilçesinde toprağa verildi.
1.05.2024 Gündem
Antalya'ya şehit ateşi düştü
Antalya'ya şehit ateşi düştü Şırnak’ta devriye görevi sırasında meydana gelen trafik kazasında şehit olan Jandarma Asb. Çvş. Mustafa Şen’in (23) acı haberi Antalya’nın Manavgat ilçesindeki ailesine verildi. Şehit Şen’in 3 çocuklu ailenin tek erkek çocuk olduğu öğrenildi.
30.04.2024 Gündem
Bakan Yerlikaya: Zırhlı aracın şarampole devrilmesi sonucunda 2 asker şehit oldu
Bakan Yerlikaya: Zırhlı aracın şarampole devrilmesi sonucunda 2 asker şehit oldu İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Şırnak'ta düzenlenen operasyon sırasında askeri zırhlı aracın devrilmesi sonucu Jandarma Astsubay Çavuş Mustafa Şen ve Jandarma Uzman Çavuş Ensar Enes Ertaş’ın ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede şehit olduğunu açıkladı.
30.04.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk demokrasisi bu seçim sürecinin en büyük galibidir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk demokrasisi bu seçim sürecinin en büyük galibidir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "31 Mart seçimleri son 22 yıldaki '18'inci demokrasi bayramı' olarak siyasi tarihimize geçmiştir. 31 Mart seçimlerinin ilk kazananı sandıktır, sandığın namusu ve iftiharıdır. Rüştünü, gücünü ve yetkinliğini tartışmasız bir şekilde tekrar ispat eden Türk demokrasisi bu seçim sürecinin en büyük galibidir. Bunu ülkemiz, milletimiz ve gelecek kuşaklar adına kıymetli bir kazanım olarak görüyorum" dedi.
16.04.2024 Politika
Bakan Bayraktar: Gabar’da bugün itibarıyla 40 bin varil üretimi geçtik
Bakan Bayraktar: Gabar’da bugün itibarıyla 40 bin varil üretimi geçtik Şırnak'ta konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, “Bugün bizim için müstesna bir gün. Hem Ramazan Bayramı’nı idrak ediyoruz ama aynı zamanda bugün Cumhuriyet tarihinin bir rekoruyla buradayız. Allah’a hamdolsun, bugün itibarıyla 40 bin varil günlük üretimi burada geçmiş bulunuyoruz. Bu, Türkiye’de en kaliteli petrolü ürettiğimiz ve en çok petrolü ürettiğimiz gün olarak tarihe geçen bir gün” dedi. Bakan Bayraktar, telefonla görüştüğü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, bölgedeki çalışmalar hakkında bilgi verdi.
11.04.2024 Video
Bakan Bayraktar: Gabar’da bugün itibariyle 40 bin varil üretimi geçtik
Bakan Bayraktar: Gabar’da bugün itibariyle 40 bin varil üretimi geçtik Şırnak'ta konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, "Bugün bizim için müstesna bir gün. Hem Ramazan Bayramı'nı idrak ediyoruz ama aynı zamanda bugün Cumhuriyet tarihinin bir rekoruyla buradayız. Allah'a hamdolsun, bugün itibarıyla 40 bin varil günlük üretimi burada geçmiş bulunuyoruz. Bu, Türkiye'de en kaliteli petrolü ürettiğimiz ve en çok petrolü ürettiğimiz gün olarak tarihe geçen bir gün" dedi. Bakan Bayraktar, telefonla görüştüğü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, bölgedeki çalışmalar hakkında bilgi verdi.
11.04.2024 Politika
Bakan Bayraktar: Gabar’da rekor kıracağız
Bakan Bayraktar: Gabar’da rekor kıracağız Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, "Bir dönem adı terörle anılan ve girilmez denilen Gabar çok şükür bugün artık petrolle anılıyor. Artık orası çok daha güvenli ve biz oradan Türkiye'nin en kaliteli petrolünü üretiyoruz. İnşallah üretimde bir rekor kıracağız" dedi.
10.04.2024 Politika
Şırnak'ta Gabar ve Cudi dağları bölgeleri 15 gün süreyle 'geçici özel güvenlik bölgesi' ilan edildi
Şırnak'ta Gabar ve Cudi dağları bölgeleri 15 gün süreyle 'geçici özel güvenlik bölgesi' ilan edildi Şırnak Valiliği, Cudi ve Gabar dağları bölgelerinin 10 Nisan'dan itibaren 15 gün süreyle 'geçici özel güvenlik bölgesi' ilan edildiğini duyurdu.
9.04.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

şırnak gabar şehit valilik cumhurbaşkanı erdoğan

Gabar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.