Garanti

Garanti

Son dakika garanti haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan garanti gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan garanti haber sayfamızda...

Garanti

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.729 garanti haberi bulunmuştur.
TBMM Genel Kurulu'nda, 'Sokak Hayvanları' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda, 'Sokak Hayvanları' tartışmasıTBMM Genel Kurulu'nda, grup başkanvekillerinin konuşma yaptığı sırada, 'sokak hayvanları' tartışması çıktı.
18.07.2024Politika
Fatih Erbakan: Emeklilere reva görülen zam haksız ve adaletsiz
Fatih Erbakan: Emeklilere reva görülen zam haksız ve adaletsizYeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, emeklilere yapılan zammın haksız ve adaletsiz olduğunu söyledi.
17.07.2024Ekonomi
Bakan Yumaklı: Kişi başı su tüketimimizi 100 litrenin altına düşürmeyi hedefliyoruz
Bakan Yumaklı: Kişi başı su tüketimimizi 100 litrenin altına düşürmeyi hedefliyoruzTarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "Kişi başı 150 litre olan ortalama günlük su tüketimimizi, 2030 yılına kadar 120 litreye, 2050 yılına kadar ise 100 litrenin altına düşürmeyi hedefliyoruz" dedi.
11.07.2024Politika
Hekim Birliği Sendikası’ndan ‘mobbinge karşı etkili yasal düzenlemeler yapılmalı’ çağrısı
Hekim Birliği Sendikası’ndan ‘mobbinge karşı etkili yasal düzenlemeler yapılmalı’ çağrısıHekim Birliği Sendikası'ndan yazılı yapılan açıklamada "Türkiye'de sağlık sektöründe yaşanan mobbing olaylarının arttığını kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz. Sağlık hizmetleri sunumunda hayati öneme sahip olan hekimler, iş yerlerinde maalesef psikolojik baskı ve zorbalığa maruz kalmaktadır. Bu durum, yalnızca bireysel hayatları değil, aynı zamanda toplum sağlığını da ciddi biçimde tehdit etmektedir. Son dönemde yapılan araştırmalar ve medyada yer alan haberler, mobbingin sağlık sektöründe ne denli yaygınlaştığını gözler önüne sermektedir. Bu vahim tablo, sağlık hizmetlerinin kalitesini ve güvenilirliğini de derinden sarsmaktadır" denildi.
11.07.2024Sağlık-Yaşam
Türkiye Judo Federasyonu milli sporcu Döndü Yeşilyurt için CAS’a gidiyor
Türkiye Judo Federasyonu milli sporcu Döndü Yeşilyurt için CAS’a gidiyorJudo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, 28 Ağustos-8 Eylül tarihlerinde düzenlenecek Paris Paralimpik Oyunları’nda judo görme engellide Türkiye’yi temsil edecek milli sporcu Döndü Yeşilyurt’un yapılan testler sonucunda olimpiyatlara katılma hakkını kaybettiğini belirterek, sporcunun Paralimpik Oyunları’na katılabilmesi için ‘Uluslararası Paralimpik Komitesi’ (IPC) ve Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) başvurduklarını söyledi.
11.07.2024Gündem
‘Sular, Rüzgârlar, Araziler Arasında’ gösterim programının son seçkisi izleyiciyle buluşuyor
‘Sular, Rüzgârlar, Araziler Arasında’ gösterim programının son seçkisi izleyiciyle buluşuyorSalt’ın “Havaya Dair” sergisine eşlik eden “Sular, Rüzgârlar, Araziler Arasında” gösterim programının son seçkisi 9 Temmuz-18 Ağustos tarihlerinde Salt Beyoğlu’nda.
10.07.2024Kültür&Sanat
Araştırma: Beş şirketten üçü yapay zeka destekli siber risklere hazırlıklı değil
Araştırma: Beş şirketten üçü yapay zeka destekli siber risklere hazırlıklı değilİş dünyasında kullanım alanı artan yapay zeka, siber tehdit ortamını da dönüştürdü. 1800 siber güvenlik uzmanının katılımıyla gerçekleştirilen araştırmanın sonuçlarını yansıtan Yapay Zekanın Siber Güvenlikteki Durumu başlıklı rapor, 4 şirketten üçünün yapay zeka tabanlı siber tehditleri bir sorun olarak gördüğünü, 5 şirketten üçünün ise yapay zeka destekli siber risklere hazırlıklı olmadığını ortaya koydu.
10.07.2024Teknoloji
Mavi Nefes Projesi, deniz ekosisteminin korunmasına katkı sağlıyor
Mavi Nefes Projesi, deniz ekosisteminin korunmasına katkı sağlıyorGaranti BBVA’nın, DenizTemiz Derneği/ TURMEPA iş birliğiyle deniz kirliliğini azaltmak ve önlemek amacıyla Marmara Denizi’nde başlattığı ‘Mavi Nefes Projesi’ başta plastikler olmak üzere deniz çöplerinin toplanmasına ve deniz ekosisteminin korunmasına katkı sağlıyor. Proje kapsamında Eylül 2021 - Haziran 2024 döneminde Marmara Denizi, Adrasan ve Van Gölü’nde yaklaşık 200 bin kişinin günlük üretimine eşit 230 ton katı ve sıvı atık toplandı. Marmara Denizi’nde iki adet katı atık, Van’da bir adet katı ve sıvı atık ve Göcek’te bir adet sıvı atık toplama teknesi, uygun olan atıkların geri dönüşüme kazandırılması için çalışmalarını sürdürüyor.
10.07.2024Kurumsal
Garanti BBVA'ya 'Türkiye'nin En İyi Nakit Yönetimi Bankası' ödülü
Garanti BBVA'ya 'Türkiye'nin En İyi Nakit Yönetimi Bankası' ödülüGaranti BBVA, dünyanın önde gelen finans dergilerinden Global Finance'in 2024 yılı 'En İyi Hazine ve Nakit Yönetimi Bankaları' kategorisinde 'Türkiye'nin En İyi Nakit Yönetimi' hizmeti sunan bankası seçildi.
5.07.2024Ekonomi
GÖSAŞ, milli maçlar esnasında yapılan kart harcamalarını inceledi
GÖSAŞ, milli maçlar esnasında yapılan kart harcamalarını incelediGaranti BBVA Ödeme Sistemleri (GÖSAŞ), Euro 2024 karşılaşmalarında Türkiye’nin oynadığı maçlar sırasında Garanti BBVA kartları ile yapılan harcamaların özetiyle ilgili bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırmanın sonuçlarına göre, maçlar sırasında kart aktivitelerinde düşüşler yaşandı.
4.07.2024Ekonomi
Galatasaray, Dries Mertens'in sözleşmesinin 1 yıl daha uzatıldığını açıkladı
Galatasaray, Dries Mertens'in sözleşmesinin 1 yıl daha uzatıldığını açıkladıGalatasaray, 37 yaşındaki tecrübeli futbolcusu Dries Mertens ile 1 yıllık yeni sözleşme imzaladı.
3.07.2024Spor
Garanti BBVA Kripto uygulamasına Chiliz token eklendi
Garanti BBVA Kripto uygulamasına Chiliz token eklendiGaranti BBVA Kripto’da Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), USD Coin (USDC) ve Avalanche (AVAX) için destek sunulurken bu varlıklara Chiliz (CHZ) eklendi. Kullanıcılar Chiliz varlıklarını Ethereum ağı üzerinden transfer edip saklayabilecek.
3.07.2024Ekonomi
Galatasaray, Michy Batshuayi ile 3 yıllık anlaşmaya vardı
Galatasaray, Michy Batshuayi ile 3 yıllık anlaşmaya vardıGalatasaray, son olarak Fenerbahçe forması giyen Michy Batshuayi’yi transfer ettiğini açıkladı.
1.07.2024Spor
Garanti BBVA Yatırım, ‘En İnovatif Aracı Kurum’ seçildi
Garanti BBVA Yatırım, ‘En İnovatif Aracı Kurum’ seçildiGaranti BBVA Yatırım, Londra merkezli ekonomi dergisi Global Economics tarafından düzenlenen, dünyanın prestijli ekonomi ödüllerinden biri olan The Annual Global Economics Awards 2024’te ‘En İnovatif Aracı Kurum’ ödülünü aldı.
1.07.2024Kurumsal
Sinan Ateş davası başladı; avukatların MHP adına katılma talebine ret
Sinan Ateş davası başladı; avukatların MHP adına katılma talebine retAnkara'da eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesine ilişkin davada 22 kişinin yargılanmasına başlandı. İlk duruşmayı CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu da takip etti. Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, duruşma öncesi yaptığı açıklamada, "Bugün eksik bir iddianame ile yarım bir mahkeme kurulacak. Beklentimiz, eksik olan bu iddianamenin ve iddianamedeki boşlukların tamamlanarak yeni ve doğru bir iddianamenin yazılması ve yargılamanın hızlı bir şekilde yapılmasıdır" dedi.
1.07.2024Gündem
Galatasaray, Hakim Ziyech ile 1+1 yıllık sözleşme imzaladı
Galatasaray, Hakim Ziyech ile 1+1 yıllık sözleşme imzaladıGalatasaray, Hakim Ziyech'in bedelsiz satın alma opsiyonunun devreye girdiğini ve 1+1 yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı.
28.06.2024Spor
“Türkiye’de blockchain ve kripto adaptasyonu oldukça yüksek”
“Türkiye’de blockchain ve kripto adaptasyonu oldukça yüksek”Uluslararası EAK Digital’in kurucusu ve CEO’su Erhan Korhaliller, düzenledikleri ‘İstanbul Blockchain Haftası’ ile blockchain teknolojisi konusunda Türk yetenekleri bir araya getirmek istediklerini ifade ederek “Türkiye’nin blockchain’e olan ilgisi, bu alanda lider bir konuma gelmesi için büyük bir fırsat sunuyor. Uluslararası düşünce liderlerini ve en iyi Türk yeteneklerini bir araya getirerek, Türk ekosistemine büyük bir ışık tutmayı amaçlıyoruz. Türkiye’de blockchain ve kripto adaptasyonu oldukça yüksek. Birçok büyük proje de buraya gelip bu fırsatları kullanıyor. Amacımız Türkiye’yi global arenada bir merkez yapmak” dedi.
28.06.2024Video
“Türkiye’de blockchain ve kripto adaptasyonu oldukça yüksek”
“Türkiye’de blockchain ve kripto adaptasyonu oldukça yüksek”Uluslararası EAK Digital’in kurucusu ve CEO’su Erhan Korhaliller, düzenledikleri ‘İstanbul Blockchain Haftası’ ile blockchain teknolojisi konusunda Türk yetenekleri bir araya getirmek istediklerini ifade ederek “Türkiye’nin blockchain’e olan ilgisi, bu alanda lider bir konuma gelmesi için büyük bir fırsat sunuyor. Uluslararası düşünce liderlerini ve en iyi Türk yeteneklerini bir araya getirerek, Türk ekosistemine büyük bir ışık tutmayı amaçlıyoruz. Türkiye’de blockchain ve kripto adaptasyonu oldukça yüksek. Birçok büyük proje de buraya gelip bu fırsatları kullanıyor. Amacımız Türkiye’yi global arenada bir merkez yapmak” dedi.
28.06.2024Teknoloji
Bodrum'da 9 günlük tatilde 1 aylık su tükendi
Bodrum'da 9 günlük tatilde 1 aylık su tükendiMuğla'nın Bodrum ilçesinde, 9 günlük Kurban Bayramı tatili döneminde, ilçeyi besleyen barajlardan biri olan ve yüzde 49,5 doluluğa sahip Geyik Barajı yüzde 45,7'ye geriledi. Mumcular Barajı'nda ise kente ve tarımsal sulamaya su akışı sağlanmadığından doluluk oranı yüzde 16'larda sabit kaldı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nden Doç. Dr. Ceyhun Özçelik, "Kurban Bayramı boyunca Bodrum'un nüfusu 250 binden 1 milyonun üzerine çıktı. Bu ise su tüketiminin 4 katı artması demektir. Yarımada genelinde patlaklar ve su kesintileri devam ettiği için bayram boyunca toplam 1 aylık suyumuz tükendi" diye konuştu.
27.06.2024Video
Beşiktaş, Portekizli futbolcu Rafa Silva ile 3 yıllık sözleşme imzaladı
Beşiktaş, Portekizli futbolcu Rafa Silva ile 3 yıllık sözleşme imzaladıBeşiktaş, Portekizli futbolcu Rafa Silva ile 3 yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı. Siyah-beyazlılar 31 yaşındaki futbolcuya her sezon için yıllık 6 milyon Euro garanti ücret ödeneceğini duyurdu.
27.06.2024Spor
Yenilenen Bonus Parkorman kapılarını açmaya hazırlanıyor
Yenilenen Bonus Parkorman kapılarını açmaya hazırlanıyorDoğuş Grubu, Garanti BBVA iş birliğiyle yenilediği Bonus Parkorman'ın kapılarını açmaya hazırlanıyor. 'Ormanın İzin Verdiği Kadar Park' felsefesiyle yeniden hayat bulan Bonus Parkorman, İstanbul'un merkezinde doğayla iç içe, kültür, sanat, gastronomi ve sporla dolu bir sosyal yaşam alanı sunuyor. Alandaki 21 yapının yenilenmesiyle 12 ay boyunca hizmet verilmesi amaçlanıyor.
25.06.2024Video
Yenilenen Bonus Parkorman kapılarını açmaya hazırlanıyor
Yenilenen Bonus Parkorman kapılarını açmaya hazırlanıyorDoğuş Grubu, Garanti BBVA iş birliğiyle yenilediği Bonus Parkorman'ın kapılarını açmaya hazırlanıyor. 'Ormanın İzin Verdiği Kadar Park' felsefesiyle yeniden hayat bulan Bonus Parkorman, İstanbul'un merkezinde doğayla iç içe, kültür, sanat, gastronomi ve sporla dolu bir sosyal yaşam alanı sunuyor. Alandaki 21 yapının yenilenmesiyle 12 ay boyunca hizmet verilmesi amaçlanıyor.
25.06.2024Kültür&Sanat
Edirne'de yaban mersini yetiştirip hasadını yaptı
Edirne'de yaban mersini yetiştirip hasadını yaptıEdirne'de, halk arasında 'mavi yemiş' olarak bilinen yaban mersini yetiştiren emekli ziraat yüksek mühendisi Enver Kırımlı (60), tarlada hasadını yaptı. Ürüne yoğun ilginin olduğunu belirten Kırımlı, "Yaban mersini satışında hiçbir sıkıntı yaşamıyoruz şu anda hatta ürün yetiştiremiyoruz" dedi.
18.06.2024Video
Beşiktaş, Paulista'yı 3 yıllığına renklerine bağladı
Beşiktaş, Paulista'yı 3 yıllığına renklerine bağladıBeşiktaş Kulübü, Brezilyalı stoper Gabriel Paulista ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.
15.06.2024Spor
Garanti BBVA’ya EMEA Finance’den 10 ödül
Garanti BBVA’ya EMEA Finance’den 10 ödülGaranti BBVA, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’nın finans yayınlarından EMEA Finance tarafından düzenlenen EMEA Finance Başarı Ödülleri ve Proje Finansmanı Ödülleri kapsamında kurum olarak süreçlerinde yer aldığı finansman işlemleriyle beraber ‘En İyi Sanayi İşlemi’ ve ‘En İyi Refinansman İşlemi’ gibi 10 farklı ödüle layık görüldü.
13.06.2024Kurumsal

Benzer Haber Etiketleri

garantiGalatasaray sözleşmeödülyatırım

Garanti ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.