İftira

İftira

Son dakika iftira haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan iftira gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan iftira haber sayfamızda...

İftira

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.844 iftira haberi bulunmuştur.
Küçükçekmece’de 28 yaşındaki Bahar'ı eski nişanlısı sokak ortasında silahla öldürdü
Küçükçekmece’de 28 yaşındaki Bahar'ı eski nişanlısı sokak ortasında silahla öldürdü Küçükçekmece'de, işine gitmek için kaldırımda yürüyen Bahar Kaban, kendisini takip eden eski nişanlısının silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybetti. Olay sonrası kaçan saldırgan aranıyor.
16.05.2024 Gündem
Afyonkarahisar Belediyesi'nde 'böcek' iddialarına 'kovuşturmaya yer olmadığı' kararı
Afyonkarahisar Belediyesi'nde 'böcek' iddialarına 'kovuşturmaya yer olmadığı' kararı Afyonkarahisar Belediyesi'nde ortam dinleme ve izleme cihazı olduğu iddialarına ilişkin Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, iddiaya konu olayın gerçek olmadığına ve kamu adına kovuşturma yapılmasına yer olmadığına karar verildi.
14.05.2024 Gündem
Bahçeli: Birkaç emniyet müdürünün açığa alınmasıyla geçiştirilemeyecek komplo devrededir
Bahçeli: Birkaç emniyet müdürünün açığa alınmasıyla geçiştirilemeyecek komplo devrededir MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Birkaç emniyet müdürünün açığa alınmasıyla geçiştirilemeyecek bir komplo devrededir. Nitekim hedef; MHP, AK Parti, Cumhur İttifakı ve son tahlilde Türkiye'dir. 17-25 emniyet ve yargı ortaklı darbe girişiminin tekrarını planlayanlara boyun eğersek boyumuz devrilsin, göz yumarsak gözümüz çıksın, eyvallah edersek de kanımız kurusun" dedi.
14.05.2024 Politika
İBB Meclisi AK Parti Grup Sözcüsü Murat Türkyılmaz: Borç kamunun kamçısıdır
İBB Meclisi AK Parti Grup Sözcüsü Murat Türkyılmaz: Borç kamunun kamçısıdır İBB Meclisi Mayıs Ayı 1’inci oturumu İBB Meclis 1’nci Başkanvekili Nuri Aslan başkanlığında toplandı. AK Parti'den CHP'ye geçen belediyelerde borçların belediye binasına asılmasına tepki gösteren AK Parti Grup Sözcüsü Murat Türkyılmaz, "Borç kamunun kamçısıdır, borç kötü bir şey değildir. Hatta mevzuata göre belediyelerimizin finansal ihtiyaçlarını karşılamak için yerel ihtiyaçların daha kolay sağlanabilmesi için aslında meşru ve makul bir yöntemdir. Borcun varlığı tek başına karalamak için iftira atmak için yeterli değildir" dedi.
13.05.2024 Politika
Hasan Arat: Beşiktaş'ta son 23 yılda yaşananlar bir daha yaşanmayacak
Hasan Arat: Beşiktaş'ta son 23 yılda yaşananlar bir daha yaşanmayacak Beşiktaş Kulübü Başkanı Hasan Arat, "Biz bu tüzükte diyoruz ki yönetim kurulları gayri menkullerimizi 10 yıldan fazla kiralayamaz. Beşiktaş mallarını tek tek geri alacak. Haksızlığa son verecek Beşiktaş. Dün Beşiktaş Belediye Başkanı ile konuştum. Yarın kiradaki 1903 Mehmet Üstünkaya Tesisleri boşaltılıyor. En önemlisi Son 23 yılda yaşananlar bir daha yaşanmayacak. Biz Beşiktaş'ın büyüklerimizden gururla emanet aldık, bizden sonrakilere gururla teslim edeceğiz" dedi.
11.05.2024 Spor
TBMM Genel Kurulu'nda 'Deniz Gezmiş' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'Deniz Gezmiş' tartışması TBMM Genel Kurulu'nda, CHP Ankara Milletvekili Umut Akdoğan'ın, Deniz Gezmiş'in idamını hatırlatarak, "1400 senedir yapıyorsunuz bunu. Durun, düşünün ve vazgeçin bu mezalimden" demesi üzerine CHP'li ve AK Parti'li milletvekilleri arasında tartışma çıktı. Tartışmalar üzerine oturuma ara verildi.
7.05.2024 Politika
Şirine isimli kediyi tekmeleyerek 4. kattan atan sanığın yargılanmasına başlandı
Şirine isimli kediyi tekmeleyerek 4. kattan atan sanığın yargılanmasına başlandı Küçükçekmece'de 'Şirine' isimli kediyi tekmeleyerek camdan aşağı atıp yaralanmasına neden olduğu iddia edilen Elanur Pilici'nin yargılanmasına başlandı.
7.05.2024 Gündem
Bahçeli: İddianame kabul edilip, yargılama derhal başlatılmalıdır
Bahçeli: İddianame kabul edilip, yargılama derhal başlatılmalıdır MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sinan Ateş cinayeti iddianamesine ilişkin, "Bugüne kadar 'Niye iddianame hazırlanmadı' diye sordular. İddianame hazırlandı, 'İçi boş' dediler. Davamızı yargılamak için kuyruğa girdiler. MHP olarak beklentimiz şudur; mezkur iddianame ilgili mahkeme tarafından kabul edilip yargılama süreci derhal başlatılmalıdır. Kimin elinde hangi belge ve bilgi varsa mahkemeye sunmalıdır" dedi.
7.05.2024 Video
Bahçeli: İddianame kabul edilip, yargılama derhal başlatılmalıdır
Bahçeli: İddianame kabul edilip, yargılama derhal başlatılmalıdır MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sinan Ateş cinayeti iddianamesine ilişkin, "Bugüne kadar 'Niye iddianame hazırlanmadı' diye sordular. İddianame hazırlandı, 'İçi boş' dediler. Davamızı yargılamak için kuyruğa girdiler. MHP olarak beklentimiz şudur; mezkur iddianame ilgili mahkeme tarafından kabul edilip yargılama süreci derhal başlatılmalıdır. Kimin elinde hangi belge ve bilgi varsa mahkemeye sunmalıdır" dedi.
7.05.2024 Politika
RTÜK'ten 'özel hayatın gizliliğini ihlal' cezası
RTÜK'ten 'özel hayatın gizliliğini ihlal' cezası Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), özel hayatın gizliliğini ihlal eden ve kişisel verilerin ifşasına yol açan görüntüler ile eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü, aşağılayıcı veya iftira niteliğindeki ifadelere ilişkin 2 televizyon kanalına idari para cezası uyguladı.
3.05.2024 Gündem
Polis lojmanında ölü bulunan Yeşim'in annesi: Kızım iddia edilen nedenle psikolojik tedavi görmedi
Polis lojmanında ölü bulunan Yeşim'in annesi: Kızım iddia edilen nedenle psikolojik tedavi görmedi Manisa'nın Demirci ilçesinde polis lojmanında başından tabanca ile vurulmuş halde bulunan güzellik salonu işletmecisi Yeşim Akbaş'ın (27) ölümüyle ilgili tutuklu olarak yargılaması süren komiser yardımcısı Doğan Can Yıldız'a (28) son duruşmadaki Akbaş hakkındaki "Çocuk yaşlarda dayısı tarafından tacize uğradığından psikolojik sorunları vardı o nedenle intihar etti" iddiasına anne Aysun Akbaş, iftira atıldığını belirtip, "Kızım kesinlikle bu nedenle psikolojik tedavi görmedi" dedi. Olayın ardından Yıldız'ın odayı toplamasına ve üzerini değiştirip, elindeki kanı kolonya ile silmesine yardımcı olduğu iddia edilen 3 polis memuru hakkında şikayetçi olundu.
3.05.2024 Foto Galeri
Akşener: Yetim mağlubiyeti öksüz bırakmadım
Akşener: Yetim mağlubiyeti öksüz bırakmadım İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Olağanüstü Kurultay'da veda konuşması yaptı. Akşener, “Kennedy'nin çok meşhur bir sözü vardır; ‘Zaferin bin babası vardır, mağlubiyet yetimdir.' İşte ben o bin babanın kaçıştığı yerde yetim mağlubiyeti öksüz bırakmadım. Haksız olduğumuz için değil, söz verdiğimiz için bırakmadım. Başarısızlığı ben aldım artık başarıyı sizler yakalayacaksınız. Ben de İYİ Parti'yi sizlere bir ev, bir yuva yaptım. Bu günden sonra bu evi artık siz koruyacaksınız" dedi.
27.04.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Netanyahu adını Gazze kasabı olarak tarihe utançla yazdırmıştır
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Netanyahu adını Gazze kasabı olarak tarihe utançla yazdırmıştır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Günümüzün Hitler'i ve Nazileri Gazze'de 15 binden fazla çocuğu öldüren katil Netanyahu kendisinden önceki caniler gibi adını Gazze kasabı olarak tarihe utançla yazdırmıştır. Alnına yapışan bu kara leke ne yaparsa yapsın çıkmayacaktır" dedi.
26.04.2024 Politika
Ünlü film yıldızlarından Weinsten kararına tepki
Ünlü film yıldızlarından Weinsten kararına tepki New York Temyiz Mahkemesi, Hollywood yıldızlarına cinsel saldırı vakalarından hükümlü film yapımcısı Harvey Weinstein’ın 2020’deki mahkûmiyetini bozdu. MeToo (Ben de) hareketinin başlamasına sebep olan yapımcının kurbanları ve birçok ünlü konuyla ilgili kınama açıklamaları yaptı.
26.04.2024 Dünya
Öğretmen, öğrencisine taciz iddiasıyla tutuklandı
Öğretmen, öğrencisine taciz iddiasıyla tutuklandı Konya'da bir lisede görevli coğrafya öğretmeni M.K. (55), öğrencisi S.D.'ye (14) cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla tutuklandı. S.D.'nin annesi N.D. “Bir defasında, ‘Bende aynı tarafa gidiyorum’ diye eve bırakmış ve kızımı öpmeye çalışmış. Kızım uzak durmaya çalışınca da cinsel mesajlar göndermiş. Okulda da el hareketiyle cinsel istismarda bulununca, kızım durumu bize söyledi. Biz gerekeni yapıp, savcılığa ve okul idaresine şikayette bulunduk'' dedi.
25.04.2024 Video
TBMM Genel Kurulu'nda Maden Kanunu’nda değişikliği içeren maddeler görüşüldü
TBMM Genel Kurulu'nda Maden Kanunu’nda değişikliği içeren maddeler görüşüldü Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Celal Adan başkanlığında, Maden Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifini görüştü. Kanun teklifinin tümü üzerindeki görüşmeler tamamlanırken yasa, 30 Nisan tarihinde yapılacak olan Genel Kurul’da maddelere geçilecek.
24.04.2024 Politika
DSP Lideri Aksakal ile DEM Partili Sakık'ın Meclis'teki tartışması bahçeye taştı
DSP Lideri Aksakal ile DEM Partili Sakık'ın Meclis'teki tartışması bahçeye taştı DEM Parti Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık ile TBMM 23 Nisan özel oturumunda DEM Partili belediyelerde yaşanan 'İstiklal Marşı' ve 'bayrak' tartışmalarına tepki gösteren DSP Genel Başkanı Önder Aksakal'ın tartışması Meclis bahçesine taştı. Sakık, Aksakal'a "Sen terbiyesizsin. Partini bütün her şeyini satmışsın bir milletvekilliğine" derken, Aksakal ise Sakık'a "Dayı mısın sen? Eşkıyalığı dağlarda yaparsın, burada değil" diye cevap verdi. O anlar, cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.
24.04.2024 Politika
Sözde soykırım iddialarına Ermenistan sınırındaki şehitlikten cevap verdiler
Sözde soykırım iddialarına Ermenistan sınırındaki şehitlikten cevap verdiler Sözde soykırım yalanıyla dünyayı kandıran Ermenistan'a sınır kenti Iğdır'ın Hakmehmet köyünde 105 yıl hunharca katledilen 83 şehidin torunları cevap verdi. Ermenilerin 7 yakınını şehit ettiğini büyüklerinden dinlediğini ifade eden Peri Ud (80), "Babam o günleri ağlaya ağlaya anlatırdı. Ermeniler yalan söylüyor. Türkiye'ye iftira atıyor. Asıl katliamı, soykırımı onlar yaptı" dedi.
24.04.2024 Video
Sözde soykırım iddialarına Ermenistan sınırındaki şehitlikten cevap verdiler
Sözde soykırım iddialarına Ermenistan sınırındaki şehitlikten cevap verdiler Sözde soykırım yalanıyla dünyayı kandıran Ermenistan'a sınır kenti Iğdır'ın Hakmehmet köyünde 105 yıl hunharca katledilen 83 şehidin torunları cevap verdi. Ermenilerin 7 yakınını şehit ettiğini büyüklerinden dinlediğini ifade eden Peri Ud (80), "Babam o günleri ağlaya ağlaya anlatırdı. Ermeniler yalan söylüyor. Türkiye'ye iftira atıyor. Asıl katliamı, soykırımı onlar yaptı" dedi.
24.04.2024 Foto Galeri
Engelli komşusunun burnunu kırdı, ardından sıcak su döktü
Engelli komşusunun burnunu kırdı, ardından sıcak su döktü Amasya'da iki komşu iki aile arasında gürültü ve balkona çamaşır asılması nedeniyle çıkan kavgada Mehmet Ü., alt kattı oturan ve yüzde 45 bedensel engelli olan Niyazi Gedik’e yumrukla burnunu kırdı, ardından sıcak su döktü. Niyazi Gedik ile sıcak su ile yanan eşi Çiğdem Gedik hastaneye kaldırılırken, saldırgan Mehmet Ü. ise gözaltına alındı.
21.04.2024 Gündem
Çırak kız çocuğuna istismar sanığı kadın kuaförüne 78 yıla kadar hapis istemi
Çırak kız çocuğuna istismar sanığı kadın kuaförüne 78 yıla kadar hapis istemi Zonguldak’ta kadın kuaförü Hasan E. (46) hakkında yanında çalışan çırak öğrenci Ö.T.’ye (14) yönelik ‘Zincirleme şekilde çocuğun cinsel istismarı’, ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘Çocuğa karşı cinsel taciz’ suçlamalarıyla 78 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede ifadelerine yer verilen kız çocuğu, “Hasan bana ‘seni istiyorum, seninle olmak istiyorum’ şeklinde mesajlar attı. Zamanla bana dokunmaya, beni kısıtlamaya ve kıskanmaya başladı” dedi. Tutuklanan Hasan E. ise “Ö.T.’yi iş yerinde çıkardığı huzursuzluklar nedeniyle uyardığını kendisine iftira atıldığını öne sürdü. İddianamede kız çocuğunun kayda aldığı ve şikayetçi olmadan önce ikili arasındaki geçtiği belirtilen konuşma içeriği de yer aldı.
19.04.2024 Gündem
Şırnak'ta cinsel saldırıdan tutuklanan uzman çavuş: Yardım amacıyla binaya girdim
Şırnak'ta cinsel saldırıdan tutuklanan uzman çavuş: Yardım amacıyla binaya girdim Şırnak'ta yolda gördüğü kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla kalabalık bir grup tarafından darbedilen, olay sırasında alkollü olan ve tedavisinin ardından gözaltına alınıp tutuklanan uzman çavuş Z.Ç., ifadesinde “Yürürken, önümden giden kadınlardan birisi, apartman niteliğindeki bir binaya girdi. Binaya girmesiyle ‘yardım edin’ diye bir ses duydum. Bu ses binanın içerisinden geliyordu. Ben de yardım amacıyla içeriye girdim. Ben girince, içerideki kadın bağırmaya başladı. Benden korktuğunu düşündüm, korkmaması gerektiğini yardım etmeye geldiğimi söyledim” dedi.
18.04.2024 Gündem
TBMM Genel Kurulu’nda 'İsrail ile ticaret' tartışmaları devam etti
TBMM Genel Kurulu’nda 'İsrail ile ticaret' tartışmaları devam etti Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda Saadet Partisi’nin ‘İsrail’e karşı getirilen ihracat kısıtlamasının etkinliğinin ve bugüne kadar yapılan ticaretin Gazze halkına yönelik olumsuz etkilerinin araştırılması’ başlıklı grup önerisi tartışmalara neden oldu.
17.04.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kendi bünyemizde gerekli değişimi gerçekleştireceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kendi bünyemizde gerekli değişimi gerçekleştireceğiz Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "AK Parti'nin ayırıcı vasfı, kendi doğru ve yanlışlarını analiz edebilen, kendi yaptıklarını ve yapamadıklarını doğru değerlendirebilen bir parti olmasıdır. Milletin talepleri ve tenkitleri doğrultusunda kendi bünyemizde gerekli değişimi gerçekleştirecek ve daha da güçlenmiş, kuvvet ve enerji toplamış şekilde yolumuza devam edeceğiz" dedi.
17.04.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk demokrasisi bu seçim sürecinin en büyük galibidir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk demokrasisi bu seçim sürecinin en büyük galibidir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "31 Mart seçimleri son 22 yıldaki '18'inci demokrasi bayramı' olarak siyasi tarihimize geçmiştir. 31 Mart seçimlerinin ilk kazananı sandıktır, sandığın namusu ve iftiharıdır. Rüştünü, gücünü ve yetkinliğini tartışmasız bir şekilde tekrar ispat eden Türk demokrasisi bu seçim sürecinin en büyük galibidir. Bunu ülkemiz, milletimiz ve gelecek kuşaklar adına kıymetli bir kazanım olarak görüyorum" dedi.
16.04.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

toplantı küçükçekmece bahçeli tartışma yargılama

İftira ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.