Kdv

Kdv

Son dakika KDV haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan KDV gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan KDV haber sayfamızda...

Kdv

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 159 kdv haberi bulunmuştur.
Kılıçdaroğlu: Ayçiçeği taban fiyatı ton başına 16 bin lira olmalı
Kılıçdaroğlu: Ayçiçeği taban fiyatı ton başına 16 bin lira olmalıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Edirne'de ayçiçeği tarlasında çiftçilerle bir araya geldi. Ayçiçeğinde fiyatın ton başına 16 bin lira olması gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Eğer bu alım fiyatı deklare edilir ve çiftçiden ton başına 16 bin liradan alınırsa çiftçi en azından bırakın kar etmeyi, önümüzdeki yıl bunu 'ekebilirim' diyecektir. 'Sosyal devlet bana sahip çıkacaktır' diyecektir" dedi.
9.08.2022Politika
Prof. Dr. Kozanoğlu: 345 milyon kişi gıda güvensizliği ile karşı karşıya
Prof. Dr. Kozanoğlu: 345 milyon kişi gıda güvensizliği ile karşı karşıyaDünyada gıda fiyatlarındaki önlenemeyen artış, insanların bütçelerini zorlarken, yoksul ülkelerde yetersiz beslenme, hatta açlığa yol açıyor. Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu, Dünya Gıda Programı’nın en son verilerine göre 82 ülkede 345 milyon kişinin gıda güvensizliği ile karşı karşıya kaldığını belirtti.
8.08.2022Gündem
Kılıçdaroğlu, 120 milletvekili ile Erzurum'a geldi
Kılıçdaroğlu, 120 milletvekili ile Erzurum'a geldiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin haftalık toplantısını yapmak üzere 120 milletvekili ile Erzurum'a geldi.
2.08.2022Politika
Bakan Nebati: Sağlık çalışanlarının performans ek ödeme tavanları yükseltildi
Bakan Nebati: Sağlık çalışanlarının performans ek ödeme tavanları yükseltildiHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, TBMM Genel Kurulu'nda devam eden Ek Bütçe görüşmelerinde "Sağlık çalışanlarının sabit ek ödemeleri genel bütçeye alınarak, dağıtılabilir ek ödeme miktarı arttırıldı, performans ek ödeme tavanları yükseltildi. Hekimlerin ve diş hekimlerinin emekli aylıklarına ilişkin iyileştirme yapıldı, hastanelerin tamamında performans ek ödemesi dağıtılabilir hale getirildi" dedi.
30.06.2022Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, Adana'da
Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, Adana'daHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Adana'da valiliği ziyaret etti.
17.06.2022Ekonomi
TFF Başkan adayı Büyükekşi: Türk futbolunun ihtiyacı olan en önemli şey güven
TFF Başkan adayı Büyükekşi: Türk futbolunun ihtiyacı olan en önemli şey güvenTürkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkan adayı Mehmet Büyükekşi, ‘’Gördüm ki bir konuda hepimiz mutabıkız. Türk futbolunun ihtiyacı olan en önemli şey güven’’ dedi.
16.06.2022Spor
Pet Market ve Üreticiler Derneği’nden kedi-köpek mamalarında 'KDV düşürülsün' çağrısı
Pet Market ve Üreticiler Derneği’nden kedi-köpek mamalarında 'KDV düşürülsün' çağrısıAdana Pet Market ve Üreticiler Derneği Başkan Yardımcısı Hasan Kırel, kedi-köpek mamalarıyla, balık-kuş yemlerinde uygulanan KDV farkına dikkat çekerek, "Kedi, köpek besleyenler mama alırken biz de satarken zorlanıyoruz. Bu mamalarının zorunlu ihtiyaç olduğunu hatırlatarak tıpkı balık ve kuş yemlerinde olduğu gibi KDV oranının yüzde 18’den yüzde 1’e düşürülmesini talep ediyoruz" dedi.
29.05.2022Gündem
‘KDV tevkifatı uygulaması demir çelik sektörüne finansman yükü oluşturacak’
‘KDV tevkifatı uygulaması demir çelik sektörüne finansman yükü oluşturacak’Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından KDV Genel Uygulama Tebliğine yapılan değişiklikle, 1 Mayıs 2022 tarihinden itibaren ‘Demir-Çelik ürünlerin teslimlerinde (4/10) oranında KDV tevkifatı uygulanması öngörüldü. KDV tevkifatı uygulaması hakkında konuşan Ekol Demir Çelik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Elif Tulay, “KDV tevkifatı uygulaması hali hazırda zorluk yaşayan sektör için ekstra finansman yükü oluşturacaktır” dedi.
21.05.2022Ekonomi
TOF Başkanı Yıldırım: Uçak bilet fiyatları otobüsten daha ucuz
TOF Başkanı Yıldırım: Uçak bilet fiyatları otobüsten daha ucuz TÜM Otobüsçüler Federasyonu (TOF) Başkanı Mustafa Yıldırım, önceki bayramlara kıyasla şehirlerarası yolcu sayılarının 3'te 2 oranında azaldığını söyledi. Yıldırım, "Bazı hatlarda uçak otobüsten daha ucuz. Otobüsle uçak fiyatı birbirine çok yaklaştı. Vatandaş birinci tercihini uçaktan yana kullanıyor" dedi.
19.04.2022Gündem
TOKİ’den Ankara’da yatırım fırsatı
TOKİ’den Ankara’da yatırım fırsatı  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) 18 ilde 188 arsa için başlattığı satışta, Ankara’daki 67 arsa için 20-21 Nisan’da açık artırma yapılacak.
9.04.2022Ekonomi
TBMM'de hazine taşınmazları ve KDV ile ilgili kanun teklifi kabul edildi
TBMM'de hazine taşınmazları ve KDV ile ilgili kanun teklifi kabul edildiHazine taşınmazları ve Katma Değer Vergisi'yle (KDV) ilgili düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulu'nda AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti'nin oylarıyla kabul edilerek yasalaştı.
8.04.2022Politika
Destici: Asgari ücret 6 ayda bir belirlenmeli
Destici: Asgari ücret 6 ayda bir belirlenmeliBÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Asgari ücret bize göre 6 ayda bir belirlenmeli ve asgari ücretlimiz de memurlarımız, emeklilerimiz gibi enflasyona ezdirilmemeli" dedi.
6.04.2022Politika
Fuat Oktay: Ankara'da 11 bin 904 kişiye istihdam oluşturulması öngörülmektedir
Fuat Oktay: Ankara'da 11 bin 904 kişiye istihdam oluşturulması öngörülmektedirCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2021 yılında Ankara'da yatırım yapılmak üzere 671 teşvik belgesi düzenlenmiştir. Böylece yaklaşık 15,2 milyar lira sabit yatırım yapılması, 11 bin 904 kişiye istihdam oluşturulması öngörülmektedir" dedi.
6.04.2022Ekonomi
Hazine taşınmazları ve KDV ile ilgili kanun teklifi, Genel Kurul'da
Hazine taşınmazları ve KDV ile ilgili kanun teklifi, Genel Kurul'daTBMM Genel Kurulu'nda, MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in vefatının 25'inci yılı nedeniyle anma konuşmaları yapıldı. Daha sonra hazine taşınmazlarının değerlendirilmesi ve Katma Değer Vergisi (KDV) ile ilgili kanun teklifinin görüşmelerine başlandı.
5.04.2022Politika
Bakan Muş: İhracatımız, yüzde 19,8 artışla 22,7 milyar dolar oldu
Bakan Muş: İhracatımız, yüzde 19,8 artışla 22,7 milyar dolar oldu Ticaret Bakanı Mehmet Muş, "Mart ayında ihracatımız, geçtiğimiz yılın mart ayına göre yüzde 19,8 artışla 22,7 milyar dolar olmuştur. Bu rakam, tüm zamanların en yüksek mart ayı ihracat rakamıdır" dedi.
4.04.2022Ekonomi
Bakan Muş: KDV indirimini fiyatlara yansıtmayanlara en ağır yaptırımları uygulayacağız
Bakan Muş: KDV indirimini fiyatlara yansıtmayanlara en ağır yaptırımları uygulayacağızTicaret Bakanı Mehmet Muş, deterjan, sabun, tuvalet kağıdı, peçete, bebek bezi gibi ürünlerde KDV indirimini fiyatlara yansıtmayan ve haksız fiyat artışlarıyla vatandaşı mağdur eden firmalara en ağır yaptırımları uygulayacaklarını açıkladı.
30.03.2022Ekonomi
Erdoğan: Deterjan ve bebek bezi gibi ürünlerin KDV'sini yüzde 8'e indiriyoruz
Erdoğan: Deterjan ve bebek bezi gibi ürünlerin KDV'sini yüzde 8'e indiriyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Temel ihtiyaç maddelerinden olan; deterjan, sabun, tuvalet kağıdı, peçete, bebek bezi gibi ürünlerin KDV'sini yüzde 18'den yüzde 8'e indirme kararı aldık. Ayrıca yeme içme hizmetlerinin tamamında KDV oranını yüzde 8 olarak belirliyoruz" dedi.
28.03.2022Gündem
Palandöken: Temizlik ürünlerinde ÖTV sıfırlanmalı, KDV düşürülmeli
Palandöken: Temizlik ürünlerinde ÖTV sıfırlanmalı, KDV düşürülmeliTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, temizlik ürünlerinin lüks tüketim olmadığını ve ÖTV'nin sıfırlanıp, KDV oranının düşürülmesi gerektiğini söyledi.
26.03.2022Ekonomi
İstanbul'da toplu ulaşıma yüzde 50'lik zam talebi reddedildi
İstanbul'da toplu ulaşıma yüzde 50'lik zam talebi reddedildiİstanbul'da  tüm toplu ulaşım araçlarına yüzde 50, servis araçlarına ise yüzde 40 zam teklifi oy çokluğu ile reddedildi. Ayrıca, indirimli öğrenci kartı kullanımının da 25 yaş ile sınırlandırılması teklifi de kabul edilmedi.
23.03.2022Gündem
CHP'den belediyelerin mali yapılarının güçlendirilmesine yönelik yasa teklifi
CHP'den belediyelerin mali yapılarının güçlendirilmesine yönelik yasa teklifiCHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, belediyelerin mali yapılarının güçlendirilmesi amacıyla hazırladıkları 8 maddelik yasa teklifini TBMM Başkanlığı'na sunduklarını açıkladı.
21.03.2022Politika
Zelenski: Buluşma zamanı, konuşma zamanı
Zelenski: Buluşma zamanı, konuşma zamanıUkrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, sabaha karşı yaptığı açıklamada barış ve Ukrayna’nın güvenliği için gerekli müzakerelerin gecikmeden yapılmasının ‘anlamlı ve adil’ olacağını belirterek “Ve şimdi herkesin beni duymasını istiyorum, özellikle Moskova'dakilerin. Buluşma zamanı. Konuşma zamanı” dedi.
19.03.2022Dünya
İETT Genel Müdürü'nden zam açıklaması
İETT Genel Müdürü'nden zam açıklamasıİETT Genel Müdürü Alper Bilgili İETT Kağıthane garajında basın toplantısı düzenledi.  Bilgili, "Maliyet artışlarımızla ilgili öncelikle akaryakıt fiyatlarında sizin de bildiğiniz üzere çok yüksek bir artış yaşandı. İkinci olarak döviz kurlarında da aynı şekilde akaryakıt fiyatlarıyla paralel yılın son ayından başlayarak bugüne kadar ciddi artış oldu. Enflasyonda da ciddi artış yaşandı. Bu ana sebepler nedeniyle İETT hizmet üretim maliyetlerinde olağandışı bir artış yaşandığı bir dönem içerisindeyiz. Geçen yıl 7,3 lira olan motorin maliyetimiz bugün itibariyle 18,7 liraya yükseldi. Personel maliyetlerimiz de yüzde 40 artış gösterdi. İstanbul'a 6 bin araçla hizmet veriyoruz. Bu 6 bin araç günlük 600 bin litre motorin tüketiyor. Motorindeki artışın bizim bir yıllık bütçemize maaliyeti 2.5 milyar lira seviyesini buldu. Mazot giderinin içinde de ÖTV ve KDV gideri söz konusu. Bu da yıllık yaklaşık 1 milyar lira seviyesinde. Toplu taşımada kullanılan akaryakıtın ÖTV'den ve KDV'den muaf tutulması yönünde de devletimizden bir talebimiz var" dedi.
17.03.2022Gündem
Otobüs, minibüs ve servisçilerden zam talebi
Otobüs, minibüs ve servisçilerden zam talebiİstanbul özel halk otobüsü, minibüs ve servis işletmecileri, kullandıkları akaryakıtın ÖTV ve KDV'den muaf tutulmasını isterken, taşıma ücretlerinde de yüzde 35-60 arasında artış talep etti. İstanbul Özel Halk Otobüsçüleri Odası Başkanı Göksel Ovacık, İstanbul Minibüsçüler Odası Başkanı Emin Alagöz ve İstanbul Servisçiler Birliği Başkanı Turgay Gül, zam talebinin onaylanmaması durumunda ulaşımı durduracaklarını açıkladı.
17.03.2022Gündem
Ankara'da özel halk otobüsü esnafı kontak kapattı
Ankara'da özel halk otobüsü esnafı kontak kapattıAnkara'da özel halk otobüsü ve minibüsçüler esnafı, toplu ulaşım ücretlerine zam yapılmadığı gerekçesiyle kontak kapattı. Yaklaşık 3 bin otobüs ve dolmuşun çalışmaması nedeniyle duraklarda yoğunluk oluştu.
10.03.2022Gündem
Kılıçdaroğlu: Yasalaştıracak organ ile sorunu çözülecek organ bir arada olacak
Kılıçdaroğlu: Yasalaştıracak organ ile sorunu çözülecek organ bir arada olacakCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, güçlendirilmiş parlamenter sistem modelinde yasalaştıracak organ ile sorunu çözülecek organın bir arada olmasını sağlayacaklarını söyledi.
5.03.2022Politika

Benzer Haber Etiketleri

KDVankaraCHP Genel Başkanı Kemal KılıçdaroğluadanaTBMM

Kdv ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.