Kıbrıs

Kıbrıs

Son dakika kıbrıs haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kıbrıs gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kıbrıs haber sayfamızda...

Kıbrıs

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.492 kibris haberi bulunmuştur.
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Isparta denilince aklımıza Demirel ismi gelir
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Isparta denilince aklımıza Demirel ismi gelir Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Isparta'yı ziyaret etti. Sabah erken saatte bahçeden gül toplayan Tatar, gül yağı üretim tesisini gezdi. Merhum Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'i yad eden Tatar, "Bizler için çok önemli bir kişilikti. Kıbrıs halkına çok önemli hizmetleri geçmiştir. Isparta denilince aklımıza onun ismi gelir" dedi.
13.06.2024 Gündem
KKTC’de ‘Şehit Teğmen Caner Gönyeli Arama Kurtarma Tatbikatı’ tamamlandı
KKTC’de ‘Şehit Teğmen Caner Gönyeli Arama Kurtarma Tatbikatı’ tamamlandı Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) tarafından KKTC’de gerçekleştirilen Şehit Teğmen Caner Gönyeli-2024 Arama Kurtarma Davet Tatbikatı tamamlandı.
12.06.2024 Foto Galeri
Bayramda 10 milyon kişiden 100 milyar TL'lik turizm ekonomisi
Bayramda 10 milyon kişiden 100 milyar TL'lik turizm ekonomisi Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde, 3 milyona yakını turistik olmak üzere eş, dost, akraba ziyaretleriyle 10 milyonun üzerinde kişinin seyahate çıkacağını, 100 milyar TL'yi aşacak ekonomik hacim oluşacağını tahmin ettiklerini söyledi.
12.06.2024 Video
Özbekistan Fergana Valisi Hayrullo Bozarov TÜGİAD’ı ziyaret etti
Özbekistan Fergana Valisi Hayrullo Bozarov TÜGİAD’ı ziyaret etti Türkiye Genç İş İnsanları Derneği’nin (TÜGİAD) Türk devletlerindeki iş insanlarını bir araya getirmek için kuruculuğunu üstlendiği federasyon için bir adım daha atıldı. Özbekistan Fergana Valisi Hayrullo Bozarov, bir heyetle birlikte TÜGİAD Genel Merkezini ziyaret ederken, Türk dünyasının ekonomik iş birliği için her adımı atmaya hazır olduklarını belirterek, Türk iş insanlarını bölgeye davet etti.  
12.06.2024 Ekonomi
İsias Otel Davası'nda 3'üncü duruşma
İsias Otel Davası'nda 3'üncü duruşma Adıyaman'da, 6 Şubat'taki depremlerde yıkılan, 72 kişinin hayatını kaybettiği İsias Otel'e ilişkin davanın üçüncü duruşması başladı.
12.06.2024 Gündem
Bayramda 10 milyon kişiden 100 milyar TL'lik turizm ekonomisi
Bayramda 10 milyon kişiden 100 milyar TL'lik turizm ekonomisi Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde, 3 milyona yakını turistik olmak üzere eş, dost, akraba ziyaretleriyle 10 milyonun üzerinde kişinin seyahate çıkacağını, 100 milyar TL'yi aşacak ekonomik hacim oluşacağını tahmin ettiklerini söyledi.
12.06.2024 Gündem
Köprü kenarında bulunan ceset soruşturmasında 6 tutuklama
Köprü kenarında bulunan ceset soruşturmasında 6 tutuklama Niğde'de köprü kenarında cesedi bulunan ve cinayete kurban gittiği belirlenen Mahmut Fırat Tabar'ın (22) öldürülmesine ilişkin soruşturmada gözaltına alınan 14 şüpheliden 6'sı tutuklandı, 2 şüpheliye yurt dışı yasağı konularak adli kontrol kararı verilirken, 6 şüpheli serbest kaldı.
12.06.2024 Gündem
Ateşli hastalığa neden olan sivrisinek türü, Avrupa’da yayılıyor
Ateşli hastalığa neden olan sivrisinek türü, Avrupa’da yayılıyor Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC), iklim değişikliği nedeniyle Asya Kaplan Sivrisineği (Aedes albopictus) olarak bilinen ve ateşli hastalıklara neden olan sivrisinek türünün kuzey, doğu ve batı Avrupa’da yayılmaya başladığını duyurdu.
12.06.2024 Dünya
Çelik: Cumhurbaşkanımız bu tablonun kalıcı kazanımlara dönüşmesi gerektiğini ifade etmiştir
Çelik: Cumhurbaşkanımız bu tablonun kalıcı kazanımlara dönüşmesi gerektiğini ifade etmiştir AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, CHP Genel Merkezi'ne gerçekleştirdiği iade-i ziyarette kutuplaşma yerine diyalog zeminini güçlendirme fırsatlarının güçlendirilmesi gerektiğini ifade ettiğini belirterek, "Bugün gerçekleşen iade-i ziyaretle birlikte Türk siyasi hayatında bu tablonun ortaya çıkmasını memnuniyet verici olarak görüyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımız bu tablonun kalıcı kazanımlara dönüşmesi gerektiğini, herhangi bir şekilde siyasetin gündelik mevzi savaşları içinde heba edilmemesi gerektiğini ifade etmişlerdir" dedi.
11.06.2024 Politika
Yatırımcılar gayrimenkul almak için rotayı Kuzey Kıbrıs'a çevirdi
Yatırımcılar gayrimenkul almak için rotayı Kuzey Kıbrıs'a çevirdi Kuzey Kıbrıs'ta faaliyet gösteren inşaat şirketi Adelante Construction Kurucusu Oğuz Alp Tan, mayıs ayında mecliste oy çokluğuyla kabul edilen 'Taşınmaz Mal Edinme ve Uzun Vadeli Kiralama (Yabancılar) (Değişiklik) Yasa Tasarısı'na dikkat çekerek ülkenin Türkiye vatandaşları için de kazançlı bir seçeneğe dönüştüğünü söyledi. Tan, bu değişiklikten sonra yatırımcıların gayrimenkul almak için Kuzey Kıbrıs'a yöneldiğini dile getirdi.  
11.06.2024 Ekonomi
Evlerinde bayram temizliği yapılan yaşlı ve kimsesiz kadınların hayallerini de gerçekleştirdiler
Evlerinde bayram temizliği yapılan yaşlı ve kimsesiz kadınların hayallerini de gerçekleştirdiler Erzurum Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Darülaceze Vakfı iş birliğiyle Kurban Bayramı öncesi yaşlı ve kimsesizlerin evleri temizlendi. Temizlik zamanında görevliler tarafından evlerinden çıkarılan yaşlı ve bakıma muhtaç kişilerin hayalleri de gerçekleştirildi. Kimi müzik eşliğinde otomobille gezdirilirken kimisi de bir çay bahçesinde oturup sohbet ederek çayını, meyve suyunu yudumladı.
11.06.2024 Video
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Ankara Esenboğa Havalimanı'nda bir araya geldi.
10.06.2024 Politika
ÖSYM Başkanı Ersoy'dan YKS adaylarına destek
ÖSYM Başkanı Ersoy'dan YKS adaylarına destek Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) başladı. ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, Ankara'da Hacı Bayram Veli Üniversitesi'nde TYT'ye giren adaylarla sınav öncesi bir araya gelerek, başarı dileğinde bulundu. Ersoy, sınav sonucunun 17 Temmuz'da açıklanacağını belirtti.
8.06.2024 Eğitim
TBMM Başkanı Kurtulmuş, KKTC’lı mevkidaşı Töre ile bir araya geldi
TBMM Başkanı Kurtulmuş, KKTC’lı mevkidaşı Töre ile bir araya geldi TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Bakü’deki temasları kapsamında dün KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre ile bir araya geldi.
7.06.2024 Dünya
Cevdet Yılmaz: Mali yapısı güçlü bir KKTC milli davamızdır
Cevdet Yılmaz: Mali yapısı güçlü bir KKTC milli davamızdır Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Kıbrıs Türkü'nün hürriyeti ve güvenliği nasıl milli davamız ise üreten, büyüyen, müreffeh, mali yapısı güçlü bir KKTC de milli davamızdır. Bölgede istikrar ortamının sağlanması ne kadar önemliyse; KKTC'de yatırım ortamının iyileşmesi, yapısal reformların süratle yasalaşması da o kadar önemlidir" dedi.
5.06.2024 Politika
Turizmde 'dokuz gün' sevinci
Turizmde 'dokuz gün' sevinci Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kurban Bayramı tatilini 9 gün ilan etmesi turizm sektöründe sevinçle karşılandı. Sektör temsilcileri Erdoğan'a teşekkür ederken, bayramda Akdeniz ve Ege sahillerinde bazı bölgelerdeki rezervasyonlarda şimdiden dolulukların yüzde 90'ı aştığı açıklandı.
5.06.2024 Video
Turizmde 'dokuz gün' sevinci
Turizmde 'dokuz gün' sevinci Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kurban Bayramı tatilini 9 gün ilan etmesi turizm sektöründe sevinçle karşılandı. Sektör temsilcileri Erdoğan'a teşekkür ederken, bayramda Akdeniz ve Ege sahillerinde bazı bölgelerdeki rezervasyonlarda şimdiden dolulukların yüzde 90'ı aştığı açıklandı.
5.06.2024 Gündem
Milli Savunma Bakanı Güler: Kıbrıs meselesi bizim için bir sorun değil, milli bir davadır
Milli Savunma Bakanı Güler: Kıbrıs meselesi bizim için bir sorun değil, milli bir davadır Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50’nci yıldönümü dolayısıyla Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Savunma Üniversitesi ortaklığında panel düzenlendi. KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın da katıldığı panelde konuşan Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, "Kıbrıs meselesi bizim için bir sorun değil, milli bir davadır. Rum tarafının kendisine adanın tek sahibi, Kıbrıs Türk halkını ise azınlık olarak gören zihniyeti değişmediği takdirde, başlatılacak yeni bir müzakerenin başarıyla ulaşabilmesi ve adada bir ortaklık kurulabilmesi de mümkün değildir. Kıbrıs meselesinin Kıbrıs Türk halkının meşru çıkarlarını ve güvenliğini teminat altına alacak şekilde bir an önce çözüme kavuşturulması ülkemizin en önemli önceliğidir. " dedi.
4.06.2024 Politika
Antalya'da Türkiye - Kazakistan Dostluk Golf Turnuvası
Antalya'da Türkiye - Kazakistan Dostluk Golf Turnuvası Türkiye Golf Federasyonu ve Kazakistan Golf Federasyonu iş birliğinde düzenlenen Dostluk Golf Turnuvası Antalya'da başladı.
4.06.2024 Spor
Ünlülerin bayramı
Ünlülerin bayramı Bu yıl Avrupa Futbol Şampiyonası ile okulların kapanacağı döneme denk gelen ve 9 gün ilan edilmesi beklenen Kurban Bayramı tatili için beş yıldızlı oteller, iç turizm hareketliliğini artırmak amacıyla sanatçıların yer aldığı programlar hazırladı. Başta Antalya ile Kıbrıs'taki otellerde İbrahim Tatlıses, Ebru Gündeş, Ajda Pekkan, Serdar Ortaç, Melek Mosso ve Hadise gibi birçok ünlü sahnede olacak.
4.06.2024 Gündem
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Kıbrıs, Doğu Akdeniz'e hükmetmemiz bakımından çok önemlidir
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Kıbrıs, Doğu Akdeniz'e hükmetmemiz bakımından çok önemlidir Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "KKTC, son yıllarda çok büyük mesafeler katetti. Sadece Kıbrıs'ın toprağı değil, aynı zamanda deniz yetki alanları, ekonomik münhasır bölge, kara suları, kıta sahanlığı gibi birtakım uluslararası evrensel boyutlarıyla Kıbrıs, Doğu Akdeniz'e hükmetmemizin ve oradaki milli şuurun yaşatılması bakımından çok önemlidir" dedi.
3.06.2024 Politika
ÖSYM Başkanı Ersoy: YKS tedbirleri alındı
ÖSYM Başkanı Ersoy: YKS tedbirleri alındı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı (ÖSYM) Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, 8-9 Haziran'da ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2024-YKS) ile ilgili tüm tedbirlerin alındığını belirtti.
3.06.2024 Eğitim
Saadet Partisi’nden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Gazze teklifi
Saadet Partisi’nden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Gazze teklifi Saadet Partisi İstanbul milletvekili Birol Aydın, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tüm muhalefet partilerinin liderlerini bir araya getirsin. Gazze'ye veya sınır kapısına gideceğini kararlılıkla beyan etsin. Bunu hissettirsin, İsrail feleğini şaşırır, bundan emin olunuz” dedi.  
31.05.2024 Politika
EFES-2024 gündüz safhası başladı
EFES-2024 gündüz safhası başladı Türk Silahlı Kuvvetleri'nin en büyük müşterek tatbikatı olma özelliği taşıyan EFES-2024 Birleşik, Müşterek Fiili Atışlı Arazi Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü'nün gündüz safhası kara bombardımanıyla başladı.
30.05.2024 Gündem
İzmir'de atletizm şöleni başladı
İzmir'de atletizm şöleni başladı İzmir'de düzenlenen 77'nci Balkan Büyükler Atletizm Şampiyonası başladı. İzmir Atatürk Stadı'nda gerçekleşen şampiyonaya 21 ülkeden 430 sporcu katıldı. İzmir'de 35 yıl aradan sonra Balkan Atletizm Şampiyonası düzenlendi. Yarın sona erecek şampiyonada sporcular haziran ayında yapılacak Avrupa Şampiyonası barajını geçmek ve olimpiyat kotası almak için mücadele ediyor. Geçen yıl Sırbistan'da düzenlenen Balkan Şampiyonası'nı 24 madalya alarak birinci tamamlayan Türkiye, yine hedefini şampiyonluk olarak belirledi.
25.05.2024 Spor

Benzer Haber Etiketleri

bayram yks sınav KKTC Kıbrıs

Kıbrıs ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.