Miçotakis

Miçotakis

Son dakika miçotakis haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan miçotakis gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan miçotakis haber sayfamızda...

Miçotakis

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 145 micotakis haberi bulunmuştur.
AK Parti'li Çelik'ten Miçotakis'e tepki
AK Parti'li Çelik'ten Miçotakis'e tepkiAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözlerini kınayarak, "Yayılmacı ve saldırgan politikayı Miçotakis takip etmektedir. Miçotakis, maksimalist Doğu Akdeniz politikası ile bölge barış ve istikrarını tehdit etmektedir" dedi.
29.07.2022Gündem
Araştırma: Türk halkı Yunanistan'daki ABD üslerinin Türkiye'ye karşı kurulduğunu düşünüyor
Araştırma: Türk halkı Yunanistan'daki ABD üslerinin Türkiye'ye karşı kurulduğunu düşünüyorAreda Survey tarafından yapılan araştırmada, vatandaşlar 'Yunanistan’daki Amerikan üslerinin kime karşı kurulduğunu düşünüyorsunuz' sorusuna yanıt verdi. Katılımcıların yüzde 61,8'i üslerin Türkiye'ye karşı kullanılacağı yönünde görüş bildirdi.
7.07.2022Kurumsal
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yunanistan'la savaş yapalım gibi bir derdimiz yok
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yunanistan'la savaş yapalım gibi bir derdimiz yokCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bizim Yunanistan'la bir savaşa girelim, bir savaş yapalım gibi bir derdimiz yok. Ancak Yunanistan verdiği sözlerde durmuyor, sıkıntı burada" dedi.
1.07.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kuru laf değil netice istiyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kuru laf değil netice istiyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Madrid'de İsveç Başbakanı Magdalena Andersson, Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg' ile dörtlü zirve gerçekleştireceklerini belirterek, "Dörtlü görüşmeyi yapıp hangi noktaya geldiklerini göreceğiz. Biz tabi kuru laf istemiyoruz, biz netice istiyoruz. Artık biz orta sahada top çevirmekten bıktık" dedi.
28.06.2022Politika
İletişim Başkanı Altun: Ege'de gerginlik yaratmanın kimseye faydası yok
İletişim Başkanı Altun: Ege'de gerginlik yaratmanın kimseye faydası yokİletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Ege Denizi'nde sürekli gerginlik yaratmanın kimseye faydası yoktur. Bu gerginliğin bedeli, kışkırtan taraf için her seferinde daha da artmaktadır'' dedi.
25.06.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yunanistan'ı 1 asır önceki gibi ikaz ediyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yunanistan'ı 1 asır önceki gibi ikaz ediyoruzTürk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) en büyük planlı tatbikatlarından 'Efes-2022 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Arazi Tatbikatı'nın seçkin gözlemci gününün gündüz safhasına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıklamalarda bulundu.
9.06.2022Gündem
Erdoğan: Şahsiyet yoksunu siyasete, Türkiye olarak 'evet' demiyoruz
Erdoğan: Şahsiyet yoksunu siyasete, Türkiye olarak 'evet' demiyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis'in Türkiye karşıtı açıklamalarına ilişkin, "Kusura bakmasın, biz şahsiyetli siyasetten yanayız. Şahsiyet yoksunu siyasete, Türkiye olarak 'evet' demiyoruz" dedi.
8.06.2022Politika
Bakan Çavuşoğlu: İhlaller sonlandırılmazsa adaların egemenliği tartışılır
Bakan Çavuşoğlu: İhlaller sonlandırılmazsa adaların egemenliği tartışılırDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Yunanistan bizim yazdığımız mektuplara adam gibi cevap versin. Silahsızlandırılmış bu adaların statüsünü ihlal etmediğini söylesin. Elimde belgeler var. İhlal gerekçelerinin hiçbiri geçerli değil. Bu ihlalleri sonlandırmazsa adaların egemenlik tartışmasını başlattık zaten, egemenliği tartışılır" dedi.
7.06.2022Gündem
Bahçeli: Bizi hafife alanlar günü geldiğinde ağırlığımız altında ezilecekler
Bahçeli: Bizi hafife alanlar günü geldiğinde ağırlığımız altında ezileceklerMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ""Milliyetçi Hareket Partisi’nin oy oranlarını düşük gösterenlere, siyasetimizi küçümseme hayasızlığına düşenlere, sipariş kamuoyu araştırmalarıyla devamlı itibar cellatlığı yapanlara diyoruz ki; sizler bizi yok sayacaksınız, Allah’ın izniyle biz daha çok var olacağız. Sizler bizi hafife alacaksınız, günü geldiğinde ağırlığımız altında ezilmekten de kurtulamayacaksınız" dedi.
7.06.2022Politika
Bahçeli: Türkiye'nin en ciddi sorunlarından birisi muhalefetin şahsiyet yoksunluğudur
Bahçeli: Türkiye'nin en ciddi sorunlarından birisi muhalefetin şahsiyet yoksunluğudurMHP Genel Başkan Devlet Bahçeli, "Türkiye’nin siyaset ve demokrasi hayatının en ciddi sorunlarından birisi muhalefetin şahsiyet ve basiret yoksunluğudur, mahut sorun günden güne yoğunluk kazanmaktadır. Şahsiyet yoksa şuur da yoktur. Şuursuz bir siyaset çamurluktur, çirkinliktir ve çürümüşlüktür, kendi kendini yiyip bitiren organizma neyse tek kelimeyle odur ve aynısıdır" dedi.
4.06.2022Politika
Bahçeli: MHP, muhtemel askeri harekatı bütün varlığıyla desteklemektedir
Bahçeli: MHP, muhtemel askeri harekatı bütün varlığıyla desteklemektedirMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye'nin, Suriye veya Irak'ın toprağında gözü yoktur. Bilakis bu ülkelerin huzur ve güvenliğini sağlamak için müdahil olması herkesin çıkarınadır. Milliyetçi Hareket Partisi, muhtemel askeri harekatı bütün varlığıyla desteklemektedir" dedi.
31.05.2022Politika
TBMM Genel Kurulu kapandı
TBMM Genel Kurulu kapandıTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu, toplantı yeter sayısını bulamadığı için yarın toplanmak üzere kapandı.
24.05.2022Politika
Bahçeli: NATO'dan ayrılmak alternatif bir tercih olarak gündeme alınmalıdır
Bahçeli: NATO'dan ayrılmak alternatif bir tercih olarak gündeme alınmalıdırMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye'nin baskı ve dayatma altına alınıp sürecin oldu bittiye getirilmesiyle İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya dahil edilmesi karşısında Ankara kriterleri anında işleme koyulmalıdır. Türkiye seçeneksiz değildir. Türkiye çaresiz değildir. Eğer şartlar içinden çıkılmaz hale bürünürse NATO’dan ayrılmak bile alternatif bir tercih olarak gündeme alınmalıdır. NATO’yla var olmadık, NATO’suz da yok olmayız" dedi.
24.05.2022Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Artık benim için Miçotakis diye birisi yok, bundan sonrasını kendisi düşünsün
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Artık benim için Miçotakis diye birisi yok, bundan sonrasını kendisi düşünsünCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis'in ABD Senatosunda Türkiye'nin aleyhine konuşmalarını anımsatarak "Artık benim için Miçotakis diye birisi yok. Kendisiyle böyle bir görüşme yapmayı asla kabul etmiyorum. Çünkü biz sözünde duracak şahsiyetli, onurlu siyasetçilerle yola gideriz. Bundan sonrasını Miçotakis kendisi düşünsün" dedi.
23.05.2022Gündem
Ömer Çelik: Düşmanımıza verilen bu destek hiçbir şekilde kabul edilemez
Ömer Çelik: Düşmanımıza verilen bu destek hiçbir şekilde kabul edilemezAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Finlandiya ve İsveç’in NATO üyeliğine ilişkin, "Sizin bu terör örgütlerine verdiğiniz destekler bize, askerimize, polisimize, sivil vatandaşımıza dönük bir saldırı olarak ortaya çıkıyor. Düşmanımıza verilen bu destek hiçbir şekilde kabul edilemez ve bunun müttefiklik bağlamında herhangi bir şekilde izah edilmesi de asla mümkün değildir" dedi.
19.05.2022Politika
Fuat Oktay: Rum- Yunan ikilisinin şovlarıyla harcanacak vakit yok
Fuat Oktay: Rum- Yunan ikilisinin şovlarıyla harcanacak vakit yokCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'in, ABD Kongresi'ne hitabında yaşananlara ilişkin, "Kıbrıs'ta 2 devletli çözüme karşı çıkan Yunanistan Başbakanı'nı ayakta alkışlıyorlar. Ada'da sanki Kıbrıs Türkleri yokmuş gibi davranılması ibret verici bir durumdur. Rum- Yunan ikilisinin çözüme hiçbir katkı sunmayan şovlarıyla harcanacak vakit yok" dedi.
18.05.2022Video
Fuat Oktay: Rum- Yunan ikilisinin şovlarıyla harcanacak vakit yok
Fuat Oktay: Rum- Yunan ikilisinin şovlarıyla harcanacak vakit yokCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'in, ABD Kongresi'ne hitabında yaşananlara ilişkin, "Kıbrıs'ta 2 devletli çözüme karşı çıkan Yunanistan Başbakanı'nı ayakta alkışlıyorlar. Ada'da sanki Kıbrıs Türkleri yokmuş gibi davranılması ibret verici bir durumdur. Rum- Yunan ikilisinin çözüme hiçbir katkı sunmayan şovlarıyla harcanacak vakit yok" dedi.
18.05.2022Politika
Yunanistan, Mariupol’deki doğum hastanesinin inşasını üstlenmek istiyor
Yunanistan, Mariupol’deki doğum hastanesinin inşasını üstlenmek istiyorYunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, dün açıklama yaparak Yunanistanlı azınlığın da yaşadığı Mariupol’deki Rus bombardımanında yıkılan doğum hastanesini yeniden inşa etmeye hazır olduklarını duyurdu.
19.03.2022Dünya
Çorum Belediye Başkanı'ndan Zelenskiy, Putin ve Miçotakis’e ‘leblebi helvası’ daveti
Çorum Belediye Başkanı'ndan Zelenskiy, Putin ve Miçotakis’e ‘leblebi helvası’ davetiÇorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Vahdettin Köşkü'nde ağırladığı Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’e leblebi helvası ikramından esinlenerek Miçotakis ile Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i de en kısa zamanda barışa imza atarak meşhur Çorum leblebisiyle hazırlanan 'leblebi helvası' yemek üzere kentte davet etti.
16.03.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
14.03.2022Politika
Miçotakis, Fener Rum Patriği Bartholomeos'u kabul etti
Miçotakis, Fener Rum Patriği Bartholomeos'u kabul ettiYunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Fener Rum Patriği Bartholomeos'u Yunanistan Başkonsolosluğu'nda kabul etti.  Miçotakis, ardından İstanbul'dan ayrılmak üzere havalimanına geçti.
13.03.2022Gündem
Binali Yıldırım: Bu savaştan bir kazanan mı çıkacağını zannediyorsunuz
Binali Yıldırım: Bu savaştan bir kazanan mı çıkacağını zannediyorsunuzAK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Rusya'nın Ukrayna'ya düzenlediği askeri harekatla ilgili,  "Savaşmak kolay, savaşı kazanan kimse var mı? Bu savaştan bir kazanan mı çıkacağını zannediyorsunuz? Kan var, gözyaşı var, hüsrana bak, buradan bir şey çıkmaz. Düşünün Rusya'nın bütün ekonomisi altüst oldu, bütün düzeni altüst oldu. Ukrayna'nın keza aynı. Bizim bütün bölge bedelini ödüyor" dedi.
13.03.2022Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki komşu ülke olarak sadece kriz zamanlarında değil, her zaman konuşmaları gerektiğini dile getirdi.
13.03.2022Politika
Yunanistan Başbakanı Miçotakis Fener Rum Patrikhanesi'ndeki ayine katıldı
Yunanistan Başbakanı Miçotakis Fener Rum Patrikhanesi'ndeki ayine katıldı Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Fener Rum Patrikhanesi'nde Ortodoksluk Bayramı vesilesiyle düzenlenen ayine katıldı.
13.03.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile görüşecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile görüşecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'i kabul edecek.
13.03.2022Politika

Benzer Haber Etiketleri

Cumhurbaşkanı ErdoğanMiçotakisyunanistanGrup toplantısıRecep Tayyip Erdoğan

Miçotakis ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.