Seçim 2023

Seçim 2023

Son dakika seçim 2023 haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan seçim 2023 gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan seçim 2023 haber sayfamızda...

Seçim 2023

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.131 secim 2023 haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kazanan Türkiye'dir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kazanan Türkiye'dir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Milletimizin her iradesi gibi bu sonucun da başımızın üstünde yeri vardır. Fakat kazanan sadece biz değiliz. Kazanan Türkiye’dir. Kazanan tüm kesimleriyle milletimizin ta kendisidir. Kazanan demokrasimizdir" dedi.
28.05.2023 Politika
Ümit Özdağ: Yığınakta yapılan hata ancak bu kadar düzeldi
Ümit Özdağ: Yığınakta yapılan hata ancak bu kadar düzeldi  Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Millet İttifakı'yla 24 Mayıs'ta protokol imzalandığını belirterek, "Zafer Partisi'ne kalan 3.5 gündü. Bu 3.5 gün içinde yığınakta yapılan hata ancak bu kadar düzeldi. Zafer Partisi üzerine düşeni yapmıştır. Ancak stratejide yapılan hata taktik başarılar ile düzeltilmiyor" dedi.
28.05.2023 Politika
Kılıçdaroğlu: Yürüyüşümüz sürüyor ve buradayız
Kılıçdaroğlu: Yürüyüşümüz sürüyor ve buradayız CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Ülkemize gerçek anlamda demokrasi gelinceye kadar bu mücadelenin öncüsü olmayı sürdüreceğiz. Bu vatan için ne yapsak azdır. Şu andan itibaren öncelikle bana oy veren 25 milyonu aşan vatandaşımızı moralli bir şekilde dimdik ayakta görmek istiyorum. Yürüyüşümüz sürüyor ve buradayız" dedi.
28.05.2023 Politika
94 yaşındaki felçli hasta sedyede oyunu kullandı
94 yaşındaki felçli hasta sedyede oyunu kullandı Bolu'da sağlık ekiplerince evinden alınıp, sandığa sedye ile götürülen felçli hasta Sehure Yaman (94), Cumhurbaşkanı Seçimi 2'nci oylaması için oyunu kullandı.
28.05.2023 Politika
AK Parti'li Özhaseki: Geleceği hep birlikte inşa edeceğiz
AK Parti'li Özhaseki: Geleceği hep birlikte inşa edeceğiz AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, "Birileri çıkıp Yeşilköy'deki Teknofest'i'i Amerikalılara peşkeş çekmek istiyor. Bu gelişmelerden karnı ağrıyıp rahatsız da olsalar, yerli ve milli olan her şeye düşmanlık da etseler geleceği hep birlikte inşa edeceğiz" dedi.
25.05.2023 Politika
Ocak Partisi Genel Başkanı Canpolat’tan Sinan Oğan açıklaması
Ocak Partisi Genel Başkanı Canpolat’tan Sinan Oğan açıklaması Ocak Partisi Kurucu Genel Başkanı Kadir Canpolat, Sinan Oğan’ın Cumhur İttifakı’nı destekleyeceği açıklamalarına ilişkin, “Bu durum Türkiye demokrasisinin ne kadar güzel bir şekilde işlediğini gösterir. Herkese saygı duyuyoruz. Sayın Özdağ’ın daha önce ‘PKK, FETÖ ile aynı masaya oturmam’, ‘Kılıçdaroğlu gelirse PKK, FETÖ gelir’ gibi açıklamaları vardı. Buna rağmen gidip masaya oturabiliyorsa bu demokrasinin gereğidir. Buna da saygı duyuyoruz” dedi.  
25.05.2023 Politika
CHP'li Çelik: Sandık sonuç takip sistemimizi güncelledik
CHP'li Çelik: Sandık sonuç takip sistemimizi güncelledik CHP Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Devrim Barış Çelik, "Veri güvenliğini ve veri hızını artırmaya yönelik yeni nesil teknolojilerle sistem mimarimizi güncelledik. Ayrıca sandık sonuç tutanaklarının anlık analizleri için yapay zeka teknolojilerini sistemimize entegre ederek sandık sonuç takip sistemimizi güncelledik. Seçim güvenliğiyle ilgili gerekli tedbirleri aldık" dedi.
25.05.2023 Gündem
HÜDA PAR Genel Sekreteri Demir: Bizim yemin ile alakalı hiçbir sorunumuz yok
HÜDA PAR Genel Sekreteri Demir: Bizim yemin ile alakalı hiçbir sorunumuz yok Hüda Par Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Şehzade Demir, “Bizim yemin ile alakalı hiçbir sorunumuz veya farklı düşüncemiz yok. Herkes gibi gider, yeminimizi eder ve siyasetin merkezinde Mecliste yer alırız” dedi.
25.05.2023 Politika
Akşener: Kılıçdaroğlu'nun haram yemeyeceğine eminim
Akşener: Kılıçdaroğlu'nun haram yemeyeceğine eminim  Esener'de vatandaşlarla bir araya gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu için destek istedi. Akşener, "Sayın Kılıçdaroğlu'nun kul hakkına el uzatmayacağına, haram yemeyeceğine eminim ve kefilim. Hem FETÖ, hem PKK, hem Hizbullah gibi örgütlere 'terör örgütü' diyor, diyoruz. Masaya oturmayacağından eminim" dedi.  
24.05.2023 Politika
Van'da DEVA'dan istifa edip AK Parti'ye geçtiler
Van'da DEVA'dan istifa edip AK Parti'ye geçtiler Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Van İl Başkanı Erdinç Peker, il yönetimi, Erciş, İpekyolu, Edremit, Tuşba ve Başkale ilçe yönetimleri ile birlikte partilerinden istifa edip AK Parti'ye geçti. Peker, Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde Cumhur İttifakı'na destek vereceklerini açıkladı.
24.05.2023 Politika
Ümit Özdağ: Suriyelileri ben İçişleri Bakanı olarak yollayacağım
Ümit Özdağ: Suriyelileri ben İçişleri Bakanı olarak yollayacağım Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, CHP Gençlik Kolları üyelerinin duvarlara 'Suriyeliler gidecek' yazdığı anlara ilişkin videoyu Twitter'dan paylaşarak, "Söz, ben İçişleri Bakanı olarak yollayacağım" dedi.
24.05.2023 Gündem
Fuat Oktay: Algı için yaptırdığın anket sonuçlarına güvenirsen bu olur
Fuat Oktay: Algı için yaptırdığın anket sonuçlarına güvenirsen bu olur Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, seçimlerde bazı anketlerin Millet İttifakı'nı yanılttığını söyleyerek, "Sahaya değil de algı için yaptırdığın anket sonuçlarına güvenirsen bu olur. Biz, sahanın böyle olduğunu zaten biliyorduk. Recep Tayyip Erdoğan gerçeklik üzerine gider. Diğerleri hayal satmayla meşguldüler ve sattıkları hayallere bir süre sonra kendileri de inanmaya başladılar" dedi.
23.05.2023 Politika
Kılıçdaroğlu: Vatanını seven sandığa gelsi
Kılıçdaroğlu: Vatanını seven sandığa gelsi CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, "Gelen kaçaklar, kızlarımızın hayatını tamamen karartmadan, vatanını seven sandığa gelsin" dedi.
22.05.2023 Politika
Kurum: 29 Mayıs'ta da inşallah İstanbul'un fethinin 570'nci yıl dönüm kutlayacağız
Kurum: 29 Mayıs'ta da inşallah İstanbul'un fethinin 570'nci yıl dönüm kutlayacağız Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, AK Parti Kartal İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti. Kurum, "Sancaktepe'de orada esnaf ziyaretinde, bir kardeşimiz afette depremzede kardeşlerimize yardım etmiş. Susamış ve oradaki belediye standından, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin standından bir su almış ve afetten sonra böyle söylem duyunca 2 buçuk lira olan su parasını Kılıçdaroğlu'nun hesabına yollamış" diye konuştu.
18.05.2023 Politika
Kirişci: Yolumuza, Türkiye Cumhuriyeti tarihine altın harflerle geçecek bir seçimle devam edeceğiz
Kirişci: Yolumuza, Türkiye Cumhuriyeti tarihine altın harflerle geçecek bir seçimle devam edeceğiz Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "Meclis çoğunluğu Cumhur İttifakında, Allah'ın izniyle Cumhurbaşkanlığı Seçiminde de Sayın Cumhurbaşkanımıza güçlü bir destek alarak yolumuza, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin tarihine altın harflerle geçecek bir seçimle de devam edeceğiz" dedi.
18.05.2023 Politika
2'nci tur için yeniden seçmen bilgi kağıdı gönderilecek
2'nci tur için yeniden seçmen bilgi kağıdı gönderilecek Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 28 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı 2’inci tur seçimi için tekrar seçmen bilgi kağıdı dağıtılmasını kararlaştırdı.
18.05.2023 Politika
Bakan Kurum: Seçimde anket partileri değil, hizmet ve eser partileri birinci olmuştur
Bakan Kurum: Seçimde anket partileri değil, hizmet ve eser partileri birinci olmuştur  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Çekmeköy ve Ümraniye'de partisinin ilçe teşkilatlarıyla bir araya geldi. Recep Tayyip Erdoğan'ın girdiği her seçimin tartışmasız galibi olduğunu söyleyen Bakan Kurum, "Seçimde algılar değil, hakikat kazanmıştır. Anket partileri değil, hizmet ve eser partileri birinci olmuştur. Milletin kalbinde ve gönlünde olanlar her zaman milletiyle hareket edenler bu dava uğruna mücadele edenler kazanmıştır" dedi.
17.05.2023 Politika
Bakan Soylu: Son saniyeye kadar çok çalışacağız
Bakan Soylu: Son saniyeye kadar çok çalışacağız İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti. Soylu, "Ülkemizdeki huzurun ve refahın kapısını açacak ve yine 10 bin dolarlık kişi başına gelir seviyesini 16 bin dolara yani Türkiye'de her bir bireyin ve ülkemizin yüzde 60 zenginleşmesinin kapısını açacak. Bunu önümüzdeki 5 yıl içerisinde hep beraber sağlayacağız. Onun için çok çalışacağız" dedi.
17.05.2023 Politika
Seçim 2023 - Batman
Seçim 2023 - Batman Batman’da Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde Yeşil Sol Parti 3, AK Parti ise listelerinden gösterilen 1’i HÜDA PAR’lı 2 milletvekili çıkardı.
17.05.2023 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Asla rehavete kapılmayacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Asla rehavete kapılmayacağız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Önümüzdeki 12 günü iyi değerlendireceğiz. Asla rehavete kapılmayacağız. Bu arada tümü olmasa da deprem bölgesinin belli bir bölümünü de bu hafta sonunda ziyaret edeceğim. Yani miting pek düşünmüyorum. Ancak deprem bölgesinde, halkla bütünleşme noktasında, oralarda miting benzeri gelenlerle bir toplantılar yapabiliriz'' dedi. 
16.05.2023 Gündem
İmamoğlu ve Yavaş'tan ortak paylaşım: 2'nci tur seçimi için sıkı bir çalışmaya başlıyoruz
İmamoğlu ve Yavaş'tan ortak paylaşım: 2'nci tur seçimi için sıkı bir çalışmaya başlıyoruz İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesaplarından "28 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı 2'nci tur seçimi için sıkı bir çalışmaya başlıyoruz" mesajıyla paylaşımda bulundular.
16.05.2023 Politika
Abdülhamit Gül: Sözde demokrasi dersi verenlere Türkiye sandıkta cevap verdi
Abdülhamit Gül: Sözde demokrasi dersi verenlere Türkiye sandıkta cevap verdi Gaziantep'ten dünkü genel seçimlerde AK Parti milletvekili seçilen eski Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Almanya'sından İngiltere'sine kadar, Türkiye demokrasisine sözde ders vermeye çalışanlara, milletimizin, sandığa katılımla nasıl cevap verdiğini hepimiz gördük" dedi.
16.05.2023 Politika
Seçim 2023 - Siirt
Seçim 2023 - Siirt Siirt’te 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde Yeşil Sol Parti 2, AK Parti 1 milletvekilli çıkardı. AK Parti’den seçilen Mervan Gül, 2002’de Siirt’te iptal edilen seçimlerde adaylıktan çekilerek, yerini siyasi yasağı kalkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bırakmıştı. Erdoğan, 9 Mart 2003’teki ara seçimde milletvekili olarak Meclise girmişti.
16.05.2023 Politika
Seçim 2023 - Bilecik
Seçim 2023 - Bilecik Bilecik'te, 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde resmi olmayan kesin sonuçlarına göre, AK Parti ve CHP, 1'er milletvekilliği kazandı.
16.05.2023 Politika
Seçim 2023- Kütahya
Seçim 2023- Kütahya Kütahya'da 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin resmi olmayan kesin sonuçlarına göre, AK Parti 3, CHP ve MHP ise 1'er milletvekilliği kazandı.
16.05.2023 Politika

Benzer Haber Etiketleri

seçim 2023 CHP milletvekili cumhurbaşkanı erdoğan AK Parti

Seçim 2023 ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.