Şef

Şef

Son dakika şef haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan şef gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan şef haber sayfamızda...

Şef

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 684 sef haberi bulunmuştur.
Fransız menşeli okul Vatel, İstanbul’da yaratıcı mutfak şefleri yetiştirecek
Fransız menşeli okul Vatel, İstanbul’da yaratıcı mutfak şefleri yetiştirecek İstanbul Kent Üniversitesi ve Fransız menşeli otel ve turizm işletmeciliği okulu Vatel iş birliğiyle hayata geçirilen İstanbul merkezli yeni Mutfak ve Servis Sanatları Akademisi'nin lansmanı yapıldı. Akademide uluslararası alanda faaliyet gösterecek yaratıcı mutfak şefleri ve servis elemanlarının yetiştirilmesi hedefleniyor. Mezun olan öğrencilerin diplomaları Vatel’in aktif olduğu 53 ülkede geçerli olacak ve öğrenciler bu ülkelerde istihdam imkanı bulacak. Başvurular Ekim ayında başlıyor.
22.05.2024 Eğitim
Ek ders yolsuzluğu iddiasında 'Tüm öğretmenler bordrolarını kontrol etsin' uyarısı
Ek ders yolsuzluğu iddiasında 'Tüm öğretmenler bordrolarını kontrol etsin' uyarısı Kocaeli'deki bir ortaokulda görev yapan öğretmenlerin hesaplarına yatan ek ders ücret ile bordrodakinin farklı olduğu iddiaları sonrası Hürriyetçi Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Adem Ellialtıoğlu, "Bu sadece Kocaeli'nin Gölcük ilçesinin falanca okulunun sorunu değil. Bu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin sorunudur. Bugün tasarruf tedbirlerini uyguladığımız bu ülkede, bu kadar büyük bir yolsuzluğun olması çok manidar. Bütün Türkiye'deki öğretmen arkadaşlarımız, e-bordrolarını lütfen kontrol etsinler. Bakın bu belki de 2011 KPSS skandalından sonra Türkiye'deki en büyük skandaldır" dedi.
22.05.2024 Gündem
SAP Müşteri Deneyimi Zirvesi'nde, yapay zeka çağında akıllı çözümler paylaşıldı
SAP Müşteri Deneyimi Zirvesi'nde, yapay zeka çağında akıllı çözümler paylaşıldı SAP Müşteri Deneyimi Zirvesi'nde sektör profesyonelleri ve iş ortaklarıyla bir araya geldi. Şirketlerin önde gelen temsilcileri, son kullanıcılarına kusursuz bir deneyim sunmanın sürdürülebilir başarıdaki etkisini farklı bakış açılarıyla paylaştı.
10.05.2024 Kurumsal
Lazer tedavisi sonrası 'yanık izi belirginleşti' suçlaması
Lazer tedavisi sonrası 'yanık izi belirginleşti' suçlaması İzmir'de boynundaki yanık izinden kurtulmak isteyen Suat Barman (39), özel bir hastanede uygulanan lazer tedavisi sonrası yanık izinin daha da belirginleştiğini iddia etti. Avukatı aracılığıyla konuyu yargıya taşıyan Barman, "Güzel bir görünüme kavuşacağım söylendi. Yöntemleri denedikçe boynumdaki yara izi daha kötü oldu. Psikolojik sorunlar yaşıyorum" dedi. Hastaneden yapılan açıklamada ise "Tıp merkezimiz ve hekimlerimizin herhangi bir kusuru, ihmali ya da özen eksikliği bulunmamaktadır. Dava sürecinde yapılacak Adli Tıp Kurumu incelemesi neticesinde haklılığımız ortaya konacak olup, konu yargıdadır" denildi.
9.05.2024 Video
Denizli'de Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'ndan 1600 öğrenciyle konser
Denizli'de Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'ndan 1600 öğrenciyle konser Denizli'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, 1600 öğrenciyle birlikte spor salonunda konser verdi. Veliler konserin sonunda orkestra ve öğrencileri ayakta alkışladı.
24.04.2024 Video
Devlet Çoksesli Korosu sanatçısına uluslararası davet
Devlet Çoksesli Korosu sanatçısına uluslararası davet Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Çoksesli Korosu sanatçısı ve Devlet Çoksesli Çocuk Korosu Şef Yardımcısı Oğulcan Gökalp, 45 ülkeden 93 genç sanatçının yer aldığı Uluslararası Dünya Gençlik Korosu'na davet edildi.
22.04.2024 Video
Devlet Çoksesli Korosu sanatçısına uluslararası davet
Devlet Çoksesli Korosu sanatçısına uluslararası davet Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Çoksesli Korosu sanatçısı ve Devlet Çoksesli Çocuk Korosu Şef Yardımcısı Oğulcan Gökalp, 45 ülkeden 93 genç sanatçının yer aldığı Uluslararası Dünya Gençlik Korosu'na davet edildi.
22.04.2024 Kültür&Sanat
Hepsiburada Market’ten yapay zekaya dayalı ‘Akıllı Alışveriş Şefi’
Hepsiburada Market’ten yapay zekaya dayalı ‘Akıllı Alışveriş Şefi’ Hepsiburada Market, kullanıcılarının mutfakta işini kolaylaştıracak ve zamandan tasarruf etmelerini sağlayacak ‘Akıllı Alışveriş Şefi’ni tanıttı. Yapay zekaya dayalı olan bu uygulama ile kullanıcılar, yapmak istedikleri yemeğin ismini yazarak veya Akıllı Şef’in önerdiği seçeneklerden birini seçerek, hem tarifi görüntüleyebiliyor hem de gerekli tüm malzemeleri hızlıca sepetlerine ekleyebiliyor.
11.04.2024 Ekonomi
WCK kurucusu Andres: İnsanlığa karşı savaş gibi görünüyor
WCK kurucusu Andres: İnsanlığa karşı savaş gibi görünüyor İsrail’in düzenlediği saldırı sonucu 7 çalışanı hayatını kaybeden World Central Kitchen’ın (WCK) kurucusu İspanyol şef Jose Andres, ABD televizyonuna yaptığı açıklamada, “Bu artık İsrail'i savunmakla ilgili bir savaş gibi görünmüyor. İnsanlığın kendisine karşı bir savaş gibi görünüyor” dedi.
8.04.2024 Dünya
Türk Kızılay Genel Başkanı Yılmaz: Gazze'ye 9'uncu yardım gemisini 15 Nisan'da göndereceğiz
Türk Kızılay Genel Başkanı Yılmaz: Gazze'ye 9'uncu yardım gemisini 15 Nisan'da göndereceğiz Türk Kızılay Genel Başkanı Fatma Meriç Yılmaz, Türkiye'nin 7 Ekim'de bu yana Gazze'ye 42 bin ton insani yardım gönderdiğini belirterek, "Şimdiye kadar 12 uçak ve 8 tane gemi gitmiş durumda. 9'uncu gemimizi de 15 Nisan'da 'Kızılay İyilik Gemisi' olarak gönderiyor olacağız. Bunların içinde ihtiyaca göre, Filistin Kızılay'ıyla görüşüyoruz ne ihtiyaç varsa onu gönderiyoruz" dedi.
6.04.2024 Video
Biden: İsrail yardım çalışanlarını koruyamıyor
Biden: İsrail yardım çalışanlarını koruyamıyor ABD Başkanı Joe Biden, Gazze’de World Central Kitchen’ın (WCK) 7 çalışanının hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan İsrail saldırısına ilişkin yaptığı açıklamada, “İsrail, sivillere umutsuzca ihtiyaç duyulan yardımı ulaştırmaya çalışan yardım görevlilerini korumak için yeterince çaba göstermedi” dedi.
3.04.2024 Dünya
Borrell’den WCK saldırısına yönelik soruşturma talebi
Borrell’den WCK saldırısına yönelik soruşturma talebi Avrupa Birliği Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, World Central Kitchen (WCK) çalışanlarına yönelik saldırıyı kınadığını ifade ederek soruşturma talebinde bulundu.
2.04.2024 Dünya
Ceyda Bölünmez Çankırı: İzmir'in gönül sofrasını kurduk
Ceyda Bölünmez Çankırı: İzmir'in gönül sofrasını kurduk AK Parti Konak Belediye Başkan adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, Şef Ebru Baybara Demir ve ekibiyle birlikte Konak'taki mahallelere dağıtılmak üzere iftar menüsü hazırladı.
29.03.2024 Video
Ceyda Bölünmez Çankırı: İzmir'in gönül sofrasını kurduk
Ceyda Bölünmez Çankırı: İzmir'in gönül sofrasını kurduk AK Parti Konak Belediye Başkan adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, Şef Ebru Baybara Demir ve ekibiyle birlikte Konak'taki mahallelere dağıtılmak üzere iftar menüsü hazırladı.
29.03.2024 Politika
Şef Ebru Baybara Demir, Şili'deki festivalde Türk bayrağını dalgalandırdı
Şef Ebru Baybara Demir, Şili'deki festivalde Türk bayrağını dalgalandırdı Gastronomi Nobelini kazanan tek Türk Şef Ebru Baybara Demir, dünyanın en önemli Latin Amerika aşçılık festivallerinden biri olan Ñam Santiago Festivali'nin açılışını yaptı. Demir, 24 Mart'ta biten festivalin kapanış yemeğini de hazırladı. Etkinliğe katılan şeflerle Mardin’in geleneksel tarifiyle teşt pilavı hazırlayan Demir, Türk bayrağıyla yemek dağıtımını uluslararası tüm şeflerin katılımıyla Cercis Murat Konağı’nın geleneksel sunum şovu ile gerçekleştirdi. Ulusal ve uluslararası arenadan 20 bin gastronomi profesyonelini ağırlayan etkinliğe Türkiye Cumhuriyeti Santiago Büyükelçisi Gülcan Akoğuz da katıldı.
29.03.2024 Kültür&Sanat
Eğitim-Bir-Sen'den üniversite idari personeline ilişkin rapor: Ücret ve mobbing başat sorunlar arasında
Eğitim-Bir-Sen'den üniversite idari personeline ilişkin rapor: Ücret ve mobbing başat sorunlar arasında Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) üniversite idari personelinin genel sorunlarını ve bunlara yönelik çözüm önerilerini ele alan 'Üniversite İdari Personelinin Özlük Hakları Sorunlar ve Çözüm Önerileri Raporu' yayımladı. Rapora göre üniversite idari personelinin özlük haklarına dair başat sorunlar; ücret sorunu, görevde yükselme sorunu, yer değişikliği sorunu ve mobbing olarak sıralandı.
18.03.2024 Eğitim
Gazze’ye açılan deniz koridorunu kullanan ilk gemi, yardımı ulaştırdı
Gazze’ye açılan deniz koridorunu kullanan ilk gemi, yardımı ulaştırdı Dünya Merkez Mutfağı ve Open Arms sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarıyla Güney Kıbrıs’tan Gazze’ye açılan deniz koridorunu kullanan ilk gemi dün 200 tonluk gıdayı Gazze’ye ulaştırdı. İki STK, ilk gemiyi Gazze’ye ulaştırma, sahile geçici iskele yapma, yükü boşaltma ve ikinci gemiyi yükleme dahil çalışmalarını sürdürüyor.
16.03.2024 Dünya
Esenyurt'ta 36 saat süren elektrik kesintisi mahalleliyi isyan ettirdi
Esenyurt'ta 36 saat süren elektrik kesintisi mahalleliyi isyan ettirdi Esenyurt'ta arıza nedeniyle başlatılan çalışmalar kapsamında 36 saat süren elektrik kesintisi mahalleliyi isyan ettirdi. Bazı esnaf iş yerini açamazken, bazı mahalle sakinleri de evlerinin soğuduğundan şikayet etti. Esnaf Fethi Gökmen "Kepengi kırdım. Ben burayı açmasam yarın ne yapacağım, nasıl kira ödeyeceğim" dedi.
15.03.2024 Gündem
TMO silolarındaki patlamayla ilgili iddianame hazırlandı
TMO silolarındaki patlamayla ilgili iddianame hazırlandı Kocaeli'de Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) silolarında 2 kişinin hayatını kaybettiği, 10 kişinin de yaralandığı patlamaya ilişkin iddianame hazırlandı. Cumhuriyet Savcısı, 6 kişinin ‘Taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olma’ suçundan 2 yıldan 15 yıla kadar hapis ile cezalandırılmasını talep etti.
12.03.2024 Gündem
Tamer Mandalinci: Bodrum'un değerlerini öne çıkaracağız
Tamer Mandalinci: Bodrum'un değerlerini öne çıkaracağız Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bodrum Belediye Başkan Adayı Tamer Mandalinci, seçim çalışmaları kapsamında turizmcilerle bir araya geldi. Bodrum'un turizmde önemli rakiplerinin bulunduğunu ifade eden Mandalinci, kentin değerlerini öne çıkarmak, korumak ve tanıtmak zorunda olduklarını, seçimin hemen ardından bunlara yönelik hızlı aksiyonlar alacaklarını ifade etti.
11.03.2024 Politika
Gazze arasında insani yardımlar için ‘deniz koridoru’ açılıyor
Gazze arasında insani yardımlar için ‘deniz koridoru’ açılıyor Avrupa Birliği ve ABD öncülüğünde Gazze’ye gidecek insani yardımlar için Amalthea Girişimi çerçevesinde Güney Kıbrıs’tan Gazze’ye açılacak ‘deniz koridoru’ duyuruldu. AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, deniz yoluyla gidecek ilk pilot yardımın bu Pazar günü ulaşmasının beklendiğini ifade etti. İlk geminin Dünya Merkez Mutfağı dahil sivil toplum kuruluşları organizasyonunda bugün limandan ayrılması bekleniyor.
9.03.2024 Dünya
Kanal D’nin Ramazan ayına özel programları izleyiciyle buluşuyor
Kanal D’nin Ramazan ayına özel programları izleyiciyle buluşuyor Kanal D’nin Ramazan ayına özel olarak hazırladığı programları “M. Fatih Çıtlak ile Sahur Vakti” ve “Arda’nın Ramazan Mutfağı” ekrana gelmek için gün sayıyor.
9.03.2024 Kültür&Sanat
Dünya Mirası Listesi’ndeki dünyanın en büyük mercan resifi beyazlıyor
Dünya Mirası Listesi’ndeki dünyanın en büyük mercan resifi beyazlıyor Avustralya açıklarında bulunan dünyanın en büyük mercan sistemi olan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Büyük Set Resifi’nde yeni bir büyük beyazlama tespit edildi. Deniz yüzeyi sıcaklığının yükselmesiyle bağlantılı olduğu ifade edilen beyazlama olayının, son 8 yıldaki 5. olay olduğunun altı çizildi.
8.03.2024 Dünya
'Aşk İksiri' veda ediyor
'Aşk İksiri' veda ediyor Antalya Devlet Opera ve Balesi, Gaetano Donizetti'nin 'Aşk İksiri' operasını 12 Mart Salı saat 20.30'da Antalyalı sanatseverler ile son kez buluşturacak.
7.03.2024 Kültür&Sanat
Mehmet Tosun: Nitelikli insan kaynağımızı Bodrum'da tutamıyoruz
Mehmet Tosun: Nitelikli insan kaynağımızı Bodrum'da tutamıyoruz Muğla Bodrum Aşçılar ve Pastacılar Derneği ile Tekne Aşçıları Derneği'nin başkan ve üyeleriyle bir araya geldiği toplantıda konuşan AK Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, "Sizler Bodrum mutfağının patronları, şeflerisiniz. Fakat biz hala nitelikli insan kaynağımızı Bodrum'da tutamıyoruz. Bugün bir turizm personelinin Bodrum'da ailesiyle birlikte yaşayabilmesi bu ekonomik şartlarda ne yazık ki çok zor. Biz işte bu sorunlara çözümle geliyoruz" dedi.
6.03.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

gazze eğitim izmir Devlet Çoksesli Korosu WCK

Şef ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.