Sektör

Sektör

Son dakika sektör haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sektör gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sektör haber sayfamızda...

Sektör

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.647 sektor haberi bulunmuştur.
SAP, Sapphire etkinliklerinde yapay zeka alanındaki yeni iş birliklerini duyurdu
SAP, Sapphire etkinliklerinde yapay zeka alanındaki yeni iş birliklerini duyurdu SAP, 4-5 Haziran'da Orlando'da düzenlediği geleneksel Sapphire etkinliğinin Avrupa bacağını 11-13 Haziran'da Barselona'da gerçekleştirdi. Etkinliklerde SAP yapay zeka aracılığıyla sunduğu yeni yetkinliklerin yanı sıra, müşterilerine en iyiyi sunmak için Google Cloud, Meta ve NVIDIA gibi yapay zeka alanında öncü şirketler ile iş birliklerini duyurdu.  
14.06.2024 Teknoloji
TİM'in 1000 listesindeki Teknopanel'den ihracatı artırma sözü
TİM'in 1000 listesindeki Teknopanel'den ihracatı artırma sözü Sandviç panel ve EPS üreticisi Teknopanel, Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) Türkiye'nin İlk 1000 ihracatçısı listesinde yer aldı. 6 kıtada 106 ülkeye ihracat yapan şirketin Genel Müdürü Orhan Kahveci, "Bu başarıdan aldığımız motivasyonla yıllık 37 milyon doları aşan yüzde 25 ihracat kapasitemizi gelecek dönemde daha da artırmaya odaklanacağız" dedi.
14.06.2024 Kurumsal
"Elektrikli bisikletlerin dünyayı değiştirebileceğine olan inancımız ile yola çıktık"
"Elektrikli bisikletlerin dünyayı değiştirebileceğine olan inancımız ile yola çıktık" İzmir'de 'Kapsayıcı ve Erişilebilir Kentsel Mobilite" temasıyla düzenlenen, 'Connect4Mobility' etkinliğinde Paylaşımlı Elektrikli Bisiklet operatörü Tripy de yer aldı. Bisikletli ulaşımın daha etkin bir ulaşım aracı olma amacını taşıdığını dile getiren Tripy Genel Müdürü Ali Onuralp Ünal, "MİA Teknoloji şirketi ile elektrikli bisikletlerin dünyayı değiştirebileceğine olan inancımızla bu yola çıktık" dedi.
14.06.2024 Video
"Elektrikli bisikletlerin dünyayı değiştirebileceğine olan inancımız ile yola çıktık"
"Elektrikli bisikletlerin dünyayı değiştirebileceğine olan inancımız ile yola çıktık" İzmir'de 'Kapsayıcı ve Erişilebilir Kentsel Mobilite" temasıyla düzenlenen, 'Connect4Mobility' etkinliğinde Paylaşımlı Elektrikli Bisiklet operatörü Tripy de yer aldı. Bisikletli ulaşımın daha etkin bir ulaşım aracı olma amacını taşıdığını dile getiren Tripy Genel Müdürü Ali Onuralp Ünal, "MİA Teknoloji şirketi ile elektrikli bisikletlerin dünyayı değiştirebileceğine olan inancımızla bu yola çıktık" dedi.  
14.06.2024 Kurumsal
Hepsiburada 2024'ün ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı
Hepsiburada 2024'ün ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı Nasdaq'ta işlem gören Hepsiburada, 2024 yılının ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. Buna göre, Hepsiburada'nın toplam satış hacmi 2024 yılının ilk çeyreğinde 35,2 milyar liraya ulaştı ve yüzde 120 oranındaki büyüme beklentisini aşarak bir önceki yılın ilk çeyreğine kıyasla yüzde 137,8 oranında büyüdü. Enflasyon muhasebesine göre hesaplanan toplam satış hacmi ise geçen yılın aynı çeyreğine kıyasla yüzde 42,5 artarak 36,3 milyar lira olarak gerçekleşti.
14.06.2024 Ekonomi
Sağlık turizmi sektörü İstanbul'da buluşacak
Sağlık turizmi sektörü İstanbul'da buluşacak Türk Arap Ülkeleri İşbirliği (TÜRAP) Derneği Başkanı Sabuhi Attar, 3-6 Eylül tarihlerinde İstanbul'da 2'nci Turabexpo Sağlık Turizmi Fuarı'na hazırlandıklarını belirterek "Firmaları, hastaneleri, sağlık turizmi belgesi olan medikal bir grubu orada ağırlayacağız. Arap ülkeleriyle temas halindeyiz. Oradan gelecek ciddi gruplar var. Sağlık turizminde çalışan acenteler, doktorlar ve bu işi yapmak isteyen, iş birliğine katılmak isteyenler gelecek. Bu grupları ve alım heyetlerini destekliyoruz. Burada bağlantı kurmaları için çalışıyoruz" dedi.
14.06.2024 Video
Sağlık turizmi sektörü İstanbul'da buluşacak
Sağlık turizmi sektörü İstanbul'da buluşacak TÜRK Arap Ülkeleri İşbirliği (TÜRAP) Derneği Başkanı Sabuhi Attar, 3-6 Eylül tarihlerinde İstanbul'da 2'nci Turabexpo Sağlık Turizmi Fuarı'na hazırlandıklarını belirterek "Firmaları, hastaneleri, sağlık turizmi belgesi olan medikal bir grubu orada ağırlayacağız. Arap ülkeleriyle temas halindeyiz. Oradan gelecek ciddi gruplar var. Sağlık turizminde çalışan acenteler, doktorlar ve bu işi yapmak isteyen, iş birliğine katılmak isteyenler gelecek. Bu grupları ve alım heyetlerini destekliyoruz. Burada bağlantı kurmaları için çalışıyoruz" dedi.  
14.06.2024 Sağlık-Yaşam
Ticaret Bakanlığı’nın denetimlerinde 2,3 milyar lira ceza
Ticaret Bakanlığı’nın denetimlerinde 2,3 milyar lira ceza Ticaret Bakanlığı tarafından hem ticaret hayatının düzenli işleyişini tesis etmek hem de bireysel olarak vatandaşların haklarının korunması konusunda 81 ilde 1 Ocak 2023-11 Haziran 2024 tarihleri arasında 81 ilde yapılan denetimlerde 116 bin 262 gerçek ve tüzel kişiye toplam 2 milyar 331 milyon 949 bin 69 TL idari para cezası uygulandı.
14.06.2024 Gündem
PharmUp’ın 5’inci dönem Demo Day’i gerçekleşti
PharmUp’ın 5’inci dönem Demo Day’i gerçekleşti PharmUp girişimcilik programı, 5’inci dönemini tamamladı. Programın yeni mezunları, Demo Day’de projelerini yatırımcılara tanıttı.
13.06.2024 Ekonomi
Bahçeşehir Üniversitesi THE etki sıralamasında 17 kategorinin altısında birinci oldu
Bahçeşehir Üniversitesi THE etki sıralamasında 17 kategorinin altısında birinci oldu Uluslararası yükseköğretim değerlendirme kuruluşu Times Higher Education (THE) Etki Sıralaması (Impact Rankings) 2024 sonuçları açıklandı. Bahçeşehir Üniversitesi THE etki sıralamasında 17 kategorinin altısında birinci oldu. Üniversitelerin sürdürülebilir kalkınmaya yaptıkları katkı açısından değerlendirildiği 'THE Impact Rankings 2024' sıralamasında Bahçeşehir Üniversitesi, Birleşmiş Milletler tarafından yayınlanan sürdürülebilir kalkınma amaçlarına yönelik üniversiteler etki sıralamasında üç kalkınma amacında Türkiye birincisi, üç kalkınma amacında ise vakıf üniversiteleri arasında birinci oldu. Bu sonuçlarla sürdürülebilir kalkınma amaçlarına yönelik etki sıralamasında Türkiye’de vakıf üniversiteleri arasında ilk sırayı alan BAU, dünyada ise nitelikli eğitim sürdürülebilir kalkınma amacına katkı sıralamasında 18’inciliği elde etti.
13.06.2024 Eğitim
Ankara'da ormanlara giriş yasaklandı
Ankara'da ormanlara giriş yasaklandı Ankara'da, orman yangınlarının önlenmesine ilişkin tedbirler kapsamında; milli park, mesire alanları, tabiat parkları hariç olmak üzere orman alanlarına girişler 15 Haziran-30 Eylül tarihleri arasında yasaklandı.
12.06.2024 Gündem
Bakanlıktan sinema sektörüne 141,5 milyon lira destek
Bakanlıktan sinema sektörüne 141,5 milyon lira destek Kültür ve Turizm Bakanlığı, sinema sektörüne uzun metraj ve çekim sonrası türlerindeki 30 proje için toplam 141 milyon 500 bin lira destek sağlandığını açıkladı.
12.06.2024 Kültür&Sanat
5 milyar dolarlık yeni küresel ağ Forvis Mazars'ın lansmanı yapıldı
5 milyar dolarlık yeni küresel ağ Forvis Mazars'ın lansmanı yapıldı Uluslararası iki hizmet firması Mazars ve Forvis'in 5 milyar dolarlık yeni küresel ağları Forvis Mazars'ın lansmanı yapıldı. Yeni oluşturulan şirketin pazarda müşterilerine dünyanın her yerinde kapsama alanı sağlayarak hizmet vermesi hedefleniyor.
12.06.2024 Ekonomi
CANiK, düşük geri tepmeli orta kalibre top konseptiyle EUROSATORY Fuarı’nda yerini alacak
CANiK, düşük geri tepmeli orta kalibre top konseptiyle EUROSATORY Fuarı’nda yerini alacak CANiK ve Samsun Yurt Savunma (SYS) grup şirketleri, Paris’te düzenlenen savunma sanayii buluşmalarından EUROSATORY’de 17-21 Haziran’da yerini alacak. Geçen yıl ağustos ve eylül aylarında sırasıyla Türkiye’de yapılan IDEF ve Londra’da yapılan DSEI fuarlarında tanıtıma başladığı düşük geri tepmeli 30x113 milimetre orta kalibre top konseptine olan yoğun ilginin EUROSATORY’de de yaşanması bekleniyor.  
12.06.2024 Kurumsal
Çelik: Cumhurbaşkanımız bu tablonun kalıcı kazanımlara dönüşmesi gerektiğini ifade etmiştir
Çelik: Cumhurbaşkanımız bu tablonun kalıcı kazanımlara dönüşmesi gerektiğini ifade etmiştir AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, CHP Genel Merkezi'ne gerçekleştirdiği iade-i ziyarette kutuplaşma yerine diyalog zeminini güçlendirme fırsatlarının güçlendirilmesi gerektiğini ifade ettiğini belirterek, "Bugün gerçekleşen iade-i ziyaretle birlikte Türk siyasi hayatında bu tablonun ortaya çıkmasını memnuniyet verici olarak görüyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımız bu tablonun kalıcı kazanımlara dönüşmesi gerektiğini, herhangi bir şekilde siyasetin gündelik mevzi savaşları içinde heba edilmemesi gerektiğini ifade etmişlerdir" dedi.
11.06.2024 Politika
Bakan Kacır: Türkiye'yi uzay alanında söz sahibi ülkeler arasına taşıyacağız
Bakan Kacır: Türkiye'yi uzay alanında söz sahibi ülkeler arasına taşıyacağız Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Alçak yörünge uydularına ilişkin milli üretim programını hayata geçireceğiz. Bu alanda kamu, akademi ve özel sektör projelerini destekleyeceğiz. Milli Uzay Programı'nı kararlılıkla uygulamayı sürdürerek Türkiye'yi bu alanda söz sahibi ülkeler arasına taşıyacağız" dedi.
11.06.2024 Video
Bakan Işıkhan: İşveren ve çalışan arasındaki dengeyi koruyarak hareket ediyoruz
Bakan Işıkhan: İşveren ve çalışan arasındaki dengeyi koruyarak hareket ediyoruz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Kısa Çalışma Ödeneği'nden yararlanmak için gereken; son 3 yılda 600 gün prim ödeme şartını 450'e güne düşürdük. Uygulamanın sigortalı bakımından 4 haftadan kısa olabilmesinin istisnalarını düzenledik. Yaptığımız bu düzenlemelerle her şart ve koşulda işverenlerimiz ve çalışanlarımız arasındaki dengeyi koruyarak hareket ettiğimizi de belirtmek isterim" dedi.
11.06.2024 Gündem
Bakan Kacır: Türkiye'yi uzay alanında söz sahibi ülkeler arasına taşıyacağız
Bakan Kacır: Türkiye'yi uzay alanında söz sahibi ülkeler arasına taşıyacağız Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Alçak yörünge uydularına ilişkin milli üretim programını hayata geçireceğiz. Bu alanda kamu, akademi ve özel sektör projelerini destekleyeceğiz. Milli Uzay Programı'nı kararlılıkla uygulamayı sürdürerek Türkiye'yi bu alanda söz sahibi ülkeler arasına taşıyacağız" dedi.
11.06.2024 Gündem
"Money 20/20 Europe Param için çok verimli geçti"
"Money 20/20 Europe Param için çok verimli geçti" Bütünleşik finans sağlayıcısı Param, 4-6 Haziran arasında Hollanda’nın Amsterdam şehrinde gerçekleşen fintek fuarı Money 20/20 Europe 2024’e tüm grup şirketleriyle katılım gösterdi. 2 bin 300’ün üzerinde firma 7bin 500’ün üzerinde katılımcı ve yüzlerce konuşmacının bir araya geldiği Money 20/20’de bu senenin odak konuları arasında ‘Yapay zeka alanındaki son trendler’, ‘Dijital cüzdanlar’, ‘Dijital çağda güven’, ‘Açık bankacılıktaki son gelişmeler’ gibi başlıklar yer aldı. Param Kurucusu ve CEO’su Emin Can Yılmaz, “Money 20/20 Europe Param için çok verimli geçti” dedi.
11.06.2024 Kurumsal
Bahçeşehir Üniversitesi KAGİDER’den 'Fırsat Eşitliği Modeli' sertifikası almaya hak kazandı
Bahçeşehir Üniversitesi KAGİDER’den 'Fırsat Eşitliği Modeli' sertifikası almaya hak kazandı Bahçeşehir Üniversitesi, KAGİDER’in Dünya Bankası desteğiyle geliştirdiği iş yaşamında toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak için uyguladığı ‘Fırsat Eşitliği Modeli’ sertifikası almaya hak kazandı.
11.06.2024 Eğitim
BEDAŞ ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Ar-Ge projeleri odaklı protokole imza attı
BEDAŞ ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Ar-Ge projeleri odaklı protokole imza attı BEDAŞ ile İstanbul Ticaret Üniversitesi, bir protokole imza attı. Protokol kapsamında; Ar-Ge odaklı, ürün ve uygulamaların tasarlanması, geliştirilmesi, üretim aşamalarında mevcut projelere katkı sağlanması ile yeni Ar-Ge projeleri geliştirmek üzere ortak çalışmalar yürütülecek. Proje geliştirmenin yanı sıra BEDAŞ, üniversite öğrencilerine staj imkanı sunarak, sektörün kapılarını gençlere açacak.
11.06.2024 Ekonomi
Bakan Bolat, Endonezyalı ve Gabonlu mevkidaşları ile görüştü
Bakan Bolat, Endonezyalı ve Gabonlu mevkidaşları ile görüştü Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Endonezya Ticaret Bakanı Zulkifli Hasan, Gabon Ticaret Bakanı Marie Paullette Parfaite Amouyeme Ollame ve Uganda Ticaret, Sanayi ve Kooperatifler Bakan Yardımcısı Wilson Mbasu Mbadi ile görüştü.
10.06.2024 Politika
Türkiye ile Malezya arasında savunma sanayi mutabakatı
Türkiye ile Malezya arasında savunma sanayi mutabakatı Türkiye ile Malezya arasında 'Savunma Ürünlerinin Devletten Devlete Tedarikine Dair Mutabakat Zaptı', Ankara'da imzalandı.
10.06.2024 Gündem
Ankara'da ÇEVREFEST etkinlikleri tamamlandı
Ankara'da ÇEVREFEST etkinlikleri tamamlandı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Türkiye'nin en büyük ve en geniş katılımlı çevre etkinliği olan ÇEVREFEST'i tamamladıklarını belirtti.
10.06.2024 Gündem
Bakan Şimşek: Yıllık cari açık nisanda 31,5 milyar dolara sınırlı yükseldi
Bakan Şimşek: Yıllık cari açık nisanda 31,5 milyar dolara sınırlı yükseldi Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Bayram etkisiyle artan dış ticaret açığı nedeniyle yıllık cari açık nisanda 31,5 milyar dolara sınırlı yükseldi. Dış finansman girişlerindeki olumlu seyir devam etti" dedi.
10.06.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

elektrikli bisiklet dünya fuar sektör

Sektör ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.