Sığınmacı

Sığınmacı

Son dakika sığınmacı haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sığınmacı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sığınmacı haber sayfamızda...

Sığınmacı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 443 siginmaci haberi bulunmuştur.
TBMM Genel Kurulu'nda 'Suriye' ve 'Kürt' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'Suriye' ve 'Kürt' tartışmasıTBMM Genel Kurulu'nda, DEM Parti'nin Meclis'e sunduğu, 'Türkiye'nin Yanlış Suriye Politikasının Yol Açtığı Sorunların ve Çözüm Yollarının Araştırılması' başlıklı önergenin görüşüldüğü sırada milletvekilleri arasında 'Suriye' ve 'Kürt' tartışması çıktı. Tartışmaların ardından oylanan önerge AK Parti ve MHP'nin oylarıyla reddedildi.
10.07.2024Politika
CHP'li Emir: Suriye rejimiyle görüşmek için kimi adımlar atılıyor
CHP'li Emir: Suriye rejimiyle görüşmek için kimi adımlar atılıyorCHP Grup Başkanvekili Murat Emir, "Bizim tutumumuz öteden beri Suriye rejimiyle görüşmek yönünde olduğu için bu noktada da kimi adımlar atılıyor. Ama şu anda hangi aşamada olduğunu söylemek için biraz daha erken" dedi.
10.07.2024Politika
Türk bayrağına saldıran şüpheli, bayrağı öpüp özür diledi
Türk bayrağına saldıran şüpheli, bayrağı öpüp özür dilediSuriye'nin kuzeyinde Türkiye'nin kontrolü altındaki bölgede Türk bayrağına zarar vermeye çalışan şüpheli, gözaltına alındı. Pişman olduğunu belirten şüpheli, bayrağı öperek Türk halkından özür diledi.
5.07.2024Gündem
Özgür Özel: İşaret konusunda özgürlükçü olmak lazım
Özgür Özel: İşaret konusunda özgürlükçü olmak lazımCHP Genel Başkanı Özgür Özel, "İşaret konusunda özgürlükçü olmak lazım, sıkıntı yok. Biz hep öyleydik; ama bundan birkaç yıl önce bir genç sporcumuz 'zafer işareti' yapınca, bugün bu işaretin özgürlüğünü savunanlar tarafından linç edilmişti. Onları kendi tutarlılıkları açısından kendilerini sorgulamaya davet etmek lazım" dedi.
4.07.2024Politika
TBMM Genel Kurulu'nda 'Sığınmacı' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'Sığınmacı' tartışmasıTBMM Genel Kurulu'nda CHP'nin Meclis Başkanlığına sunduğu, 'AKP İktidarlarının Suriye ve Sığınmacı Politikalarının Ülkemizde Neden Olduğu Toplumsal Sorunların Araştırılması ve Alınacak Önlemlerin Belirlenmesi' başlıklı araştırma önergesinin görüşüldüğü sırada DEM Parti, CHP milletvekilleri ile AK Parti milletvekilleri arasında tartışma çıktı. Tartışmaların sürmesi üzerine Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ, birleşime 15 dakika ara verdi. Aranın ardından oylanan önerge, AK Parti ve MHP milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.
3.07.2024Politika
Suat Kılıç: Türkiye ile Suriye'nin acilen normalleşmesi elzemdir
Suat Kılıç: Türkiye ile Suriye'nin acilen normalleşmesi elzemdirYeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, “Sayın Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda Türkiye ile Suriye arasında normalleşme yönünde atılacak olan adımlara Yeniden Refah Partisi olarak gereken desteği vermeye hazırız. Türkiye ve Suriye düşman değil tarihten bu yana devam eden ilişkileriyle dost iki devlettir. Bölgedeki düşmanların gönlünce at koşturmaması, düşmanın sevinmemesi, dostun üzülmemesi için Türkiye ile Suriye'nin acilen normalleşmesi, barış iklimine dönmesi ve Türkiye'deki Suriye vatandaşlarına onurlu geri dönüş kapılarının ardına kadar açılması elzemdir” dedi.
2.07.2024Politika
Bakan Güler'den Suriyeli sığınmacılar açıklaması
Bakan Güler'den Suriyeli sığınmacılar açıklamasıBakan Güler: Suriyeli sığınmacılar konusunda son dönemde oluşturulmaya çalışılan olumsuz algı ve artan gerilimler dikkatle izlenmektedir. Türkiye’ye karşı faaliyet gösteren bazı unsurların kamu düzenini bozma girişimleri devletimizin tüm birimleriyle gösterdiği özverili çaba sayesinde başarısız kılınacaktır.
2.07.2024Politika
CHP: Türkiye'nin Suriye politikası ve sığınmacı politikası çökmüştür
CHP: Türkiye'nin Suriye politikası ve sığınmacı politikası çökmüştürCHP, Kayseri'de 7 yaşındaki bir kız çocuğunun Suriye uyruklu bir kişi tarafından taciz edildiği iddiasıyla başlayan olaylarla ilgili, "Türkiye'nin Ortadoğu politikası, Suriye politikası ve sığınmacı politikası çökmüştür, iflas etmiştir. Erdoğan ve AKP hükümeti var olan bu vahim tablonun başlıca sorumlusudur" açıklamasını yaptı.
2.07.2024Politika
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Ülkemizde kargaşa çıkarmaya çalışanlar asla amaçlarına ulaşamayacaktır
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Ülkemizde kargaşa çıkarmaya çalışanlar asla amaçlarına ulaşamayacaktırCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Provakatif amaçlarla ve nefret söylemleriyle sokaklarda ve sosyal medyada ülkemizde kargaşa çıkarmaya, milli politikalarımızı zayıflatmaya çalışanlar asla amaçlarına ulaşamayacaktır" dedi.
1.07.2024Politika
Bakan Tunç: Sosyal medyada görüntülerde yer alan Türk Bayrağına saldırıyla ilgili savcılık soruşturma başlattı
Bakan Tunç: Sosyal medyada görüntülerde yer alan Türk Bayrağına saldırıyla ilgili savcılık soruşturma başlattıAdalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Sosyal medya platformlarında yayınlanan görüntülerde yer alan Türk Bayrağımıza yönelik saldırılarda bulunulmasıyla ilgili, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Türk Ceza Kanunu'nun 300/1 maddesinde düzenlenen 'Devletin Egemenlik Alametlerini Aşağılamak' suçundan resen soruşturma başlatılmıştır" dedi.
1.07.2024Gündem
İletişim Başkanlığı: 'Suriyeli bir sığınmacı savaş başlasın dedi' başlığıyla paylaşılan görüntüler provokasyon amaçlıdır
İletişim Başkanlığı: 'Suriyeli bir sığınmacı savaş başlasın dedi' başlığıyla paylaşılan görüntüler provokasyon amaçlıdırİletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM), sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bazı sosyal medya hesaplarından, 'Suriyeli bir sığınmacı savaş başlasın dedi' başlığıyla paylaşılan görüntüler provokasyon amaçlıdır. Bahse konu görüntüler 2021 yılına ait olup konuşmayı yapan M.M. isimli yabancı uyruklu şahıs, emniyet güçleri tarafından 2021 yılında gözaltına alınarak sınır dışı edilmiştir. Kamuoyunu provoke etmeye yönelik haber ve paylaşımlara itibar etmeyiniz" ifadeleri yer aldı.
1.07.2024Politika
Özgür Özel: Orman yangınlarına karşı tedbir ve mücadelede pozisyonumuz 'kırmızı alarm' pozisyonudur
Özgür Özel: Orman yangınlarına karşı tedbir ve mücadelede pozisyonumuz 'kırmızı alarm' pozisyonudurCHP Genel Başkanı Özgür Özel İzmir'in Selçuk ilçesinde orman yangınında zarar gören alanlarda incelemede bulundu. Özel, "Orman yangınlarına karşı tedbir ve mücadelesinde pozisyonumuz, kırmızı alarm pozisyonudur" dedi.
1.07.2024Politika
BBP’li Yörükçüoğlu: Hadsizliğinin cevabı elbette her mecrada verilecektir
BBP’li Yörükçüoğlu: Hadsizliğinin cevabı elbette her mecrada verilecektirBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Türker Yörükçüoğlu, “Sol-Kemalist olan fakat sığınmacı karşıtı dil kullanarak kendini milliyetçi gibi yutturmaya kalkan bir siyasi parti ve onun LGBT destekçisi başkanı, bizlerin Türk milliyetçiliğini anlayamayacağı gibi biz inançlı Türk milliyetçilerini kabullenmesi de mümkün değildir. Hadsizliğinin cevabı elbette her mecrada verilecektir. Büyük Birlik Partisi, Türk milletinin ve Türkiye’nin iki kurucu unsuru olan Türklüğe ve dini değerlerimize aynı anda hadim olan, Türk nilletini güçlendirmek ve Türk birliğini kurmak ülküsünde gece gündüz çalışan alperenlerin hareketidir” dedi.
1.07.2024Politika
Erdoğan: Kayseri'deki müessif olayların sebeplerinden biri muhalefetin bu zehirli söylemleridir
Erdoğan: Kayseri'deki müessif olayların sebeplerinden biri muhalefetin bu zehirli söylemleridirCumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'nın Kızılcahamam ilçesindeki bir otelde düzenlenen 'AK Parti Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu.
1.07.2024Politika
Birlikte yaşadığı kadının yanındaki erkeği darbeden Iraklı, sınır dışı edilecek
Birlikte yaşadığı kadının yanındaki erkeği darbeden Iraklı, sınır dışı edilecekBolu'da dini nikahla birlikte yaşadığı I.H.'yi (33) başka bir erkekle görüp, çıkan arbede sonrası gözaltına alınan Iraklı H.M. (27), suça karıştığı ve huzuru bozduğu gerekçesiyle sınır dışı edilecek.
4.06.2024Gündem
Yakılmış halde cesedi bulunan Afgan madencinin ailesinin 'uluslararası koruma başvurusu' reddedildi
Yakılmış halde cesedi bulunan Afgan madencinin ailesinin 'uluslararası koruma başvurusu' reddedildiZonguldak’ta, çalıştığı kaçak maden ocağında iş kazasında hayatını kaybettikten sonra ‘olay ortaya çıkarsa ocak kapanır’ korkusuyla maden ocağı sahipleri tarafından yakılan Afganistan uyruklu Vezir Mohammed Nourtani'nin (50) geride kalan 3 çocuğu ve eşi Qamer Gül Meliki'nin (38) yaptığı ‘Uluslararası geçici koruma başvurusu’ Zonguldak İdare Mahkemesi tarafından reddedildi. Ailenin avukatı Kerim Bahadır Şeker, mahkemenin gerekçeleri yeterli görmediği için ret kararı verdiğini belirterek, Ankara Bölge İdare Mahkemesi’ne yaptıkları başvuruyla karara itiraz etti. Her an sınır dışı edilme korkusu yaşayan Qamer Gül Meliki, “Cami hocası yardımcı oluyor, ev kiramızı karşılıyor. Öyle geçiniyoruz. Kimliğimiz zaten reddedilmiş ve davamız hala sürüyor. İtiraz ettik. Ne olacağını düşünmek bile istemiyorum. Zor bir süreçten geçiyoruz" dedi.
27.05.2024Video
Yakılmış halde cesedi bulunan Afgan madencinin ailesinin 'uluslararası koruma başvurusu' reddedildi
Yakılmış halde cesedi bulunan Afgan madencinin ailesinin 'uluslararası koruma başvurusu' reddedildiZonguldak’ta, çalıştığı kaçak maden ocağında iş kazasında hayatını kaybettikten sonra ‘olay ortaya çıkarsa ocak kapanır’ korkusuyla maden ocağı sahipleri tarafından yakılan Afganistan uyruklu Vezir Mohammed Nourtani'nin (50) geride kalan 3 çocuğu ve eşi Qamer Gül Meliki'nin (38) yaptığı ‘Uluslararası geçici koruma başvurusu’ Zonguldak İdare Mahkemesi tarafından reddedildi. Ailenin avukatı Kerim Bahadır Şeker, mahkemenin gerekçeleri yeterli görmediği için ret kararı verdiğini belirterek, Ankara Bölge İdare Mahkemesi’ne yaptıkları başvuruyla karara itiraz etti. Her an sınır dışı edilme korkusu yaşayan Qamer Gül Meliki, “Cami hocası yardımcı oluyor, ev kiramızı karşılıyor. Öyle geçiniyoruz. Kimliğimiz zaten reddedilmiş ve davamız hala sürüyor. İtiraz ettik. Ne olacağını düşünmek bile istemiyorum. Zor bir süreçten geçiyoruz" dedi.
27.05.2024Gündem
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Türkiye dünyada en çok sığınmacıya ev sahipliği yapan ülke
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Türkiye dünyada en çok sığınmacıya ev sahipliği yapan ülkeTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Meksika, Endonezya, Güney Kore, Türkiye ve Avustralya'nın oluşturduğu MIKTA'nın, Meksika'nın başkenti Meksiko'da düzenlenen 10. Parlamento Başkanları Toplantısı'nın ‘Uluslararası Göç Akımlarındaki Artış Göz Önüne Alındığında, İnsan Hakları Nasıl Güvence Altına Alınır?’ konulu 4. Oturumunun başkanlığını yaptı. Kurtulmuş konuşmasında, Türkiye'nin 2014’ten bu yana dünyada en çok sığınmacıya ev sahipliği yapan ülke olduğunu belirtti.
7.05.2024Video
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Türkiye dünyada en çok sığınmacıya ev sahipliği yapan ülke
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Türkiye dünyada en çok sığınmacıya ev sahipliği yapan ülkeTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Meksika, Endonezya, Güney Kore, Türkiye ve Avustralya'nın oluşturduğu MIKTA'nın, Meksika'nın başkenti Meksiko'da düzenlenen 10. Parlamento Başkanları Toplantısı'nın ‘Uluslararası Göç Akımlarındaki Artış Göz Önüne Alındığında, İnsan Hakları Nasıl Güvence Altına Alınır?’ konulu 4. Oturumunun başkanlığını yaptı. Kurtulmuş konuşmasında, Türkiye'nin 2014’ten bu yana dünyada en çok sığınmacıya ev sahipliği yapan ülke olduğunu belirtti.
7.05.2024Dünya
Özdağ: Bu bir demografik istila
Özdağ: Bu bir demografik istilaZafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, iktidarın sığınmacı politikasını eleştirerek, “En önemli mesele, kontrolsüz göç deniyor ama bu bir yeni kavimler göçü. Bu bir demografik istila. Bu istilanın bir sonucu” dedi.
28.04.2024Politika
Mansur Yavaş: Türkiye göçmenler için kalış ülkesi haline gelmiştir
Mansur Yavaş: Türkiye göçmenler için kalış ülkesi haline gelmiştirAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Türkiye artık sadece göçmenler için bir geçiş ülkesi olmaktan çıkıp, bir kalış ülkesi haline gelmiştir. Bunun yarattığı toplumsal huzursuzluk, demografik baskı, sosyo-kültürel ve ekonomik çatışmalar, mevcut durumun sürdürülemez olduğunu açıkça ortaya koymaktadır" dedi.
25.04.2024Politika
Sığınmacılara ait 5 iş yerini mühürleyen Başkan Köksal: Mültecileri buradan göndereceğiz
Sığınmacılara ait 5 iş yerini mühürleyen Başkan Köksal: Mültecileri buradan göndereceğizAfyonkarahisar Belediyesi kent genelinde iş yeri açma ve çalışma ruhsatı bulunmadığı gerekçesiyle sığınmacılara ait 5 iş yerini mühürledi. İşlemlere bizzat katılan Belediye Başkanı CHP'li Burcu Köksal, "Seçmenlerinize söz verdik, bu memleketten amasız, fakatsız, lakinsiz onları göndereceğimizi söyledik, Suriyelileri" dedi.
20.04.2024Gündem
YÖK Başkanı Özvar: Hedefimiz, uluslararası öğrenci sayısı bakımından dünyada ilk 5'e girmek
YÖK Başkanı Özvar: Hedefimiz, uluslararası öğrenci sayısı bakımından dünyada ilk 5'e girmekYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, "Bugün, ülkemizdeki üniversitelerde 198 farklı ülkeden 350 bine yakın uluslararası öğrenci öğrenim görmektedir. Bu yönüyle ülkemiz dünyada en fazla öğrenciye sahip ilk 10 ülke arasına girmiş ve yükseköğretimde küresel bir eğitim merkezi haline gelmiştir. Hedefimiz uluslararası öğrenci sayısında, dünyada ilk 5’e girmektir" dedi.
19.04.2024Eğitim
Ümit Özdağ: Türk milleti, artık sığınmacılar için yılda 11 milyar dolar harcamak istemiyor
Ümit Özdağ: Türk milleti, artık sığınmacılar için yılda 11 milyar dolar harcamak istemiyorZafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, "Türk milleti, ülkesine iktidar tarafından sorumsuzca sokulan 13 milyon sığınmacı ve kaçağın vatanlarına dönmesini istiyor. Türkiye'nin Türk milletinin vatanı olduğunu, dünyanın lunaparkı olmadığını düşünüyor. Türk milleti, artık sığınmacılar için yılda 11 milyar dolar harcamak istemiyor" dedi.
22.03.2024Politika
Dezenformasyonla Mücadele Merkezi: 'Sığınmacılar Ankara’da bir evi yakmış' iddiası doğru değildir
Dezenformasyonla Mücadele Merkezi: 'Sığınmacılar Ankara’da bir evi yakmış' iddiası doğru değildirDezenformasyonla Mücadele Merkezi’nden (DMM) yapılan açıklamada, bazı sosyal medya hesaplarında yer alan 'Sığınmacılar Ankara’da bir evi yakmış' iddialarının doğru olmadığı bildirildi.
4.03.2024Gündem

Benzer Haber Etiketleri

SığınmacıSuriyeTürkiyeTBMM Genel Kurulu'ndaCHP

Sığınmacı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.