Türkiye Büyük Millet Meclisi

Türkiye Büyük Millet Meclisi

Son dakika Türkiye Büyük Millet Meclisi haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Türkiye Büyük Millet Meclisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Türkiye Büyük Millet Meclisi haber sayfamızda...

Türkiye Büyük Millet Meclisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.271 turkiye buyuk millet meclisi haberi bulunmuştur.
Kurtulmuş ve Yılmaz'dan ABD Kongresine, Netenyahu tepkisi
Kurtulmuş ve Yılmaz'dan ABD Kongresine, Netenyahu tepkisiCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, ABD Kongresinde yaptığı konuşmaya ve ayakta alkışlanmasına, yaptıkları açıklamalarla tepki gösterdi.
25.07.2024Politika
TBMM Genel Kurulu'nda, 'hırsız' kavgası
TBMM Genel Kurulu'nda, 'hırsız' kavgasıTBMM Genel Kurulu'nda, 'Vergi Kanunları ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi' görüşmeleri sırasında AK Parti ile DEM Parti milletvekilleri arasında arbede yaşandı. Gerginlik üzerine birleşime ara verildi.
24.07.2024Politika
Bakan Yerlikaya: İnsanlık onurunu ayaklar altına almaya kalkışan her uygulama reddedilmiştir
Bakan Yerlikaya: İnsanlık onurunu ayaklar altına almaya kalkışan her uygulama reddedilmiştirİçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Hukukumuzda 2002 yılından itibaren altına imza atılan tüm kanun, çalışma ve projelerimizde insanlık onurunu ayaklar altına almaya kalkışan her bakış açısı ifade ve uygulama reddedilmiştir" dedi.
24.07.2024Politika
İYİ Parti İstanbul Milletvekili Özdemir, partiden istifa etti
İYİ Parti İstanbul Milletvekili Özdemir, partiden istifa ettiİYİ Parti İstanbul Milletvekili Nimet Özdemir, partisinden istifa ettiğini açıkladı.
24.07.2024Politika
CHP'li Başarır: Hayvan kanunu geri çekilmeden beyefendilere yol açmayacağız
CHP'li Başarır: Hayvan kanunu geri çekilmeden beyefendilere yol açmayacağızCHP Grup Başkan Vekili Ali Mahir Başarır, 5 önemli yasa, 3 uluslararası anlaşmanın şu anda mecliste yasama tatilinden önce kanunlaşmayı beklediğini söyleyerek, "Biz, hayvan koruma kanunu geri çekilmeden, geri adım atılmadan hiçbir yasayla ilgili beyefendilere yol açmayacağız, önünü açmayacağız. İç tüzük ve Anayasa'nın bize vermiş olduğu tüm yetkileri kullanacağız" dedi.
24.07.2024Politika
Bakan Tekin'den yabancı okul açıklaması: Mevzuat içine girmezlerse yok hükmündeler
Bakan Tekin'den yabancı okul açıklaması: Mevzuat içine girmezlerse yok hükmündelerMilli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Türk öğrenci kaydına izin verilmeyen okullara ilişkin, "Bu okullar normal koşullarda bizim mevzuatımızda yeri olmayan okullar. Mevzuat içerisine girerlerse eğitim öğretimlerine devam edecekler. Girmezlerse yok hükmündeler zaten" dedi.
24.07.2024Eğitim
Erdoğan: Cumhur İttifakı olarak sokak hayvanları teklifini Meclis tatile girmeden yasalaştıracağız
Erdoğan: Cumhur İttifakı olarak sokak hayvanları teklifini Meclis tatile girmeden yasalaştıracağızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sahipsiz hayvanlara ilişkin yasa teklifinin dün komisyonda kabul edildiğini belirterek, "Bu meseleyi Meclis tatile girmeden önce inşallah genel kurulun da takdirine sunacak, orada da taşkınlıklara prim vermeden, inanıyorum ki Cumhur İttifakı olarak, teklifi yasalaştırarak sokaklarımızı güvenli hale getireceğiz. Bu konuda tüm grubumuzdan, milletin vekili olarak bu yüce çatı altında bulunan her bir arkadaşımdan kararlı bir duruş bekliyorum. Asla taviz yok ve bu işi Allah’ın izniyle bitireceğiz" dedi.
24.07.2024Politika
Sahipsiz hayvanlara yönelik kanun teklifi komisyonda kabul edildi
Sahipsiz hayvanlara yönelik kanun teklifi komisyonda kabul edildiSokak hayvanlarına ilişkin düzenlemeleri öngören, 'Hayvanları Koruma Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi', TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu'nda kabul edildi.
23.07.2024Politika
TBMM Genel Kurulu'nda, MHP'nin hazırladığı 154 kişilik liste ile ilgili tartışma çıktı
TBMM Genel Kurulu'nda, MHP'nin hazırladığı 154 kişilik liste ile ilgili tartışma çıktıTBMM Genel Kurulu'nda, 'Vergi Kanunları ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi' görüşmeleri sırasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, 'Bazı çevreler MHP'ye karşı çok büyük haksızlıklar, iftiralar, küçük görmeler, suçlamalarda bulunmuşlardır. Bunların toplamı 154 kişidir. Dosya elimizdedir, günü geldiğinde de eyleme geçecektir' şeklindeki sözleri tartışmalara neden oldu.
23.07.2024Politika
TBMM Adalet Komisyonu Başkanı: İşgal altında da olsa Filistin toprakları üniterdir, parçalanmış değildir
TBMM Adalet Komisyonu Başkanı: İşgal altında da olsa Filistin toprakları üniterdir, parçalanmış değildirTBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Cüneyt Yüksel; Uluslararası Adalet Divanı'nın (UAD) 'danışma görüşü'ne ilişkin mecliste basın toplantısı gerçekleştirdi. Yüksel "Uluslararası Adalet Divanı, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından yöneltilen sorulara dair oluşturduğu bu 'danışma görüşü'nde; yargıçların ezici çoğunluğu ile işgal altında dahi olsa Filistin'in topraklarının üniter olduğunu, parçalanmış olmadığını söyledi. Filistin toprakları üniterdir, parçalanmış değildir. İsrail'in Filistin topraklarındaki varlığı hukuka aykırılık teşkil etmektedir" dedi.
23.07.2024Politika
Özgür Özel: CHP olarak küfeyi istiyoruz
Özgür Özel: CHP olarak küfeyi istiyoruzCHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, en düşük emekli maaşının asgari ücret olsun talepleriyle ilgili, "Bunların sırtında küfe yok" cevabına yönelik, "Biz CHP olarak küfeyi istiyoruz. Millet sana küfeyi verdi. Küfenin içine emekliyi koyuyorsun ağır geliyor, 'milletin efendisi' denen çiftçiyi taşıyamıyor, ağır geliyor. Bırak ben taşıyacağım küfeyi" dedi.
23.07.2024Politika
Numan Kurtulmuş: Türkiye'nin fiziki bir üs olan Kıbrıs'tan vazgeçmesi asla düşünülemez
Numan Kurtulmuş: Türkiye'nin fiziki bir üs olan Kıbrıs'tan vazgeçmesi asla düşünülemez İstanbul Üniversitesi'nde düzenlenen Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. Yılında Uluslararası Kıbrıs Sempozyumu'nda konuşan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, "Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de fiziki bir ada, fiziki bir üs olan Kıbrıs'tan vazgeçmesi asla düşünülemez. Dolayısıyla Kıbrıs Türk Devleti'nin varlığı inşallah kıyamete kadar devam edecektir" dedi.
23.07.2024Politika
Sahipsiz hayvan yasası teklifinin komisyon görüşmesinde milletvekillerinin konuşmasına sınırlama
Sahipsiz hayvan yasası teklifinin komisyon görüşmesinde milletvekillerinin konuşmasına sınırlamaSahipsiz hayvanlara ilişkin yasa teklifinin TBMM'deki komisyon görüşmeleri 3'üncü gün de devam etti. Toplantıda AK Parti'nin sunduğu önergeyle komisyon üyesi milletvekillerinin konuşma süresi 4, üye olmayan vekillerin ise 3 dakika ile sınırlandırıldı. Önergeye, muhalefet milletvekilleri tepki gösterdi.
23.07.2024Politika
Meclis koridorunda ıslık ve sloganlı protesto tartışması
Meclis koridorunda ıslık ve sloganlı protesto tartışmasıTBMM'de sahipsiz hayvanlara ilişkin yasa teklifinin komisyon görüşmeleri sürerken, bir grubun Meclis koridorunda slogan atarak protestoda bulunması tartışmaya yol açtı. TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Varank, grubun görüntüsünü paylaşıp, "Bu çapulcular nasıl oluyor da Meclis'in koridorlarında saygısızca tepinebiliyor?" dedi.
23.07.2024Politika
Sokak köpeklerine yönelik düzenlemede 'ötanazi' terimi yasa teklifinden çıkarıldı
Sokak köpeklerine yönelik düzenlemede 'ötanazi' terimi yasa teklifinden çıkarıldıAK Parti kaynakları: 'Hayvanları Koruma Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nden, 'Ötenazi' ibaresi çıkarılıyor. Teklife, 'Veterinerlik Hizmetleri Kanunu'nun 9'ncu maddesinin 3'ncü fıkrasında yer alan hükümler uygulanır' hükmü ekleniyor.
22.07.2024Politika
Kamu Sendikaları Platformu'ndan ortak açıklama
Kamu Sendikaları Platformu'ndan ortak açıklamaKamu sendikacılığına getirilmek istenen yüzde 1 baraj engeline karşı, Hep-Sen Sendikası'nın çağrısı üzerine 54 sendika bir araya gelerek ortak bir kamuoyu bildirisi yayınladı.
22.07.2024Gündem
Sahipsiz hayvanlara ilişkin kanun teklifinin görüşmelerinde yine gerginlik
Sahipsiz hayvanlara ilişkin kanun teklifinin görüşmelerinde yine gerginlikKamuoyunda tartışmalara neden olan sahipsiz hayvanlara ilişkin yasa teklifinin görüşmelerine TBMM Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu'nda devam edildi. Muhalefet milletvekillerinin, içeriye alınmayan hayvanseverlerin takip etmesi için toplantının koridordaki televizyondan yayınlanması talebi kabul edilmeyince tartışma yaşandı. Hayvanseverler de salonun dışında slogan atarak tepkilerini gösterdi.
22.07.2024Politika
Varank: Siyasi kimliğiniz ne olursa olsun, kimseye paye vermeyin
Varank: Siyasi kimliğiniz ne olursa olsun, kimseye paye vermeyinEski Sanayi ve Teknoloji Bakanı, AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank, “Siyasi kimliğiniz her ne olursa olsun, bayrağımız, İstiklal Marşı’mız, vatanımız, milletimiz ve ezanımız söz konusu olduğunda, lütfen kimseye paye vermeyin. Bunlara hep beraber sahip çıkalım” dedi.
21.07.2024Politika
Kurtulmuş, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı Töreni’ne katıldı
Kurtulmuş, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı Töreni’ne katıldıTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 50’nci yıl dönümü münasebetiyle Lefkoşa’da düzenlenen 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı Töreni’ne katıldı.
20.07.2024Politika
Deprem bölgesinde LGBTİ ve PKK tehdidi komisyon raporunda
Deprem bölgesinde LGBTİ ve PKK tehdidi komisyon raporundaTBMM Çocuk Hakları Alt Komisyonu, 6 Şubat 2023 tarihli depremlerden etkilenen çocuklara ilişkin raporunu hazırladı. Raporda, deprem bölgesinde 'Sivil Toplum Kuruluşu' (STK) ve 'Gönüllülük' adı altında LGBTİ gruplarının yanı sıra PKK/PYD/YPG terör örgütlerinin afet sonrasında 'eğitim kursu', 'gezi' gibi adlandırmalarla çocukları hedef aldığı vurgulandı. Bölgede çocuk ve gençleri hedef alan bu oluşumların faaliyetlerinin engellenmesi gerektiği belirtildi. DHA'ya konuşan Komisyon Başkanı Radiye Sezer Katırcıoğlu, "Böyle yapıların, yaraların içinde yaşama tutunmaya çalıştıkları bir süreçte çocuklarımızı istismar etmelerine kesinlikle izin vermeyeceğiz" dedi.
20.07.2024Video
Deprem bölgesinde LGBTİ ve PKK tehdidi komisyon raporunda
Deprem bölgesinde LGBTİ ve PKK tehdidi komisyon raporundaTBMM Çocuk Hakları Alt Komisyonu, 6 Şubat 2023 tarihli depremlerden etkilenen çocuklara ilişkin raporunu hazırladı. Raporda, deprem bölgesinde 'Sivil Toplum Kuruluşu' (STK) ve 'Gönüllülük' adı altında LGBTİ gruplarının yanı sıra PKK/PYD/YPG terör örgütlerinin afet sonrasında 'eğitim kursu', 'gezi' gibi adlandırmalarla çocukları hedef aldığı vurgulandı. Bölgede çocuk ve gençleri hedef alan bu oluşumların faaliyetlerinin engellenmesi gerektiği belirtildi. DHA'ya konuşan Komisyon Başkanı Radiye Sezer Katırcıoğlu, "Böyle yapıların, yaraların içinde yaşama tutunmaya çalıştıkları bir süreçte çocuklarımızı istismar etmelerine kesinlikle izin vermeyeceğiz" dedi.
20.07.2024Politika
TBMM Başkanı Kurtulmuş’un Lefkoşa temasları
TBMM Başkanı Kurtulmuş’un Lefkoşa temaslarıTürkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. yıl dönümü dolayısıyla geldiği Lefkoşa’da KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar ve KKTC Başbakanı Ünal Üstel ile bir araya geldi.
20.07.2024Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. yıl dönümü için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin başkenti Lefkoşa’ya geldi.
20.07.2024Politika
Karamollaoğlu'nun annesi son yolculuğuna uğurlandı
Karamollaoğlu'nun annesi son yolculuğuna uğurlandıAnkara'da vefat eden Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun annesi Edibe Karamollaoğlu'nun (97) cenazesi toprağa verildi.
19.07.2024Gündem
En düşük emekli maaşı zammını içeren vergi paketi komisyondan geçti
En düşük emekli maaşı zammını içeren vergi paketi komisyondan geçtiEn düşük emekli aylığının 10 bin liradan 12 bin 500 liraya çıkarılmasını öngören 'Vergi Kanunları ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi', TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.
19.07.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

TBMMcumhurbaşkanı erdoğanteklifmustafa varankkanun

Türkiye Büyük Millet Meclisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.