Türkiye Büyük Millet Meclisi

Türkiye Büyük Millet Meclisi

Son dakika Türkiye Büyük Millet Meclisi haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Türkiye Büyük Millet Meclisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Türkiye Büyük Millet Meclisi haber sayfamızda...

Türkiye Büyük Millet Meclisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.746 turkiye buyuk millet meclisi haberi bulunmuştur.
Letonya Dışişleri Bakanı Rinkevics, Türkiye'ye geliyor
Letonya Dışişleri Bakanı Rinkevics, Türkiye'ye geliyorDışişleri Bakanlığı, Letonya Dışişleri Bakanı Edgars Rinkevics'in, Türkiye'ye ziyarette bulunup, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşeceğini açıkladı.
15.08.2022Politika
TBMM Başkanı Şentop'un mutlu günü
TBMM Başkanı Şentop'un mutlu günüTBMM Başkanı Mustafa Şentop'un oğlu Mehmet Selahaddin Şentop ile Denizlili Ayşegül Akbulut dünya evine giriyor.
13.08.2022Gündem
Jandarma Genel Komutanlığı'na ilk kadın general atandı
Jandarma Genel Komutanlığı'na ilk kadın general atandıResmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan Jandarma Genel Komutanlığı 2022 yılı Atama ve Terfilerine göre ilk defa Jandarma Genel Komutanlığı'na bir kadın general ataması yapıldı. Jandarma Genel Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Şube Müdürü Kıdemli Albay Özlem Yılmaz, tuğgeneralliğe terfi ederek Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkan Yardımcısı oldu.
13.08.2022Gündem
Bakan Yanık: 27 bin 174 yaşlımıza bakım hizmeti sunuyoruz
Bakan Yanık: 27 bin 174 yaşlımıza bakım hizmeti sunuyoruzAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "2002'de bakanlığımıza bağlı huzurevi sayısı 63 iken 2022'de bu sayıyı 166'ya yükselttik. 2002 yılında bakanlığımıza bağlı huzurevlerimizin toplam kapasitesi 6 bin 477 iken, bu sayı bugün 17 bin 349. Yaşlılarımıza yönelik uzun süreli kurumsal bakım hizmetlerimiz ile kamu ve özel olmak üzere toplamda 37 bin 552 kapasiteli 450 huzurevi ve yaşlı bakım merkezimizde 27 bin 174 yaşlımıza bakım hizmeti sunuyoruz" dedi.
11.08.2022Politika
TBMM Başkanı Şentop, dayısını son yolculuğuna uğurladı
TBMM Başkanı Şentop, dayısını son yolculuğuna uğurladıTBMM Başkanı Mustafa Şentop'un dayısı İbrahim Sakaoğlu (80) tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Şentop, Tekirdağ'da cenaze törenine katılarak, dayısını son yolculuğuna uğurladı.
10.08.2022Gündem
Şentop: Türkiye, denge sağlayan güç olmaya doğru ilerliyor
Şentop: Türkiye, denge sağlayan güç olmaya doğru ilerliyorTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, "Türkiye, artık güç dengesine tabi bir ülke olmaktan çıkıp, denge sağlayan güç olmaya doğru emin adımlarla ilerlemektedir" dedi.
10.08.2022Gündem
5. İslami Dayanışma Oyunları'nın açılış töreni gerçekleştirildi
5. İslami Dayanışma Oyunları'nın açılış töreni gerçekleştirildiTürkiye'nin ev sahipliğinde 56 ülkeden 4 bin 200 sporcunun katıldığı, Konya'da düzenlenen 5. İslami Dayanışma Oyunları'nın açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla görsel şölen eşliğinde gerçekleşti.
9.08.2022Spor
Kılıçdaroğlu: Türkiye'nin kaderini 7.5 milyon gencimiz tayin edecek
Kılıçdaroğlu: Türkiye'nin kaderini 7.5 milyon gencimiz tayin edecekCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "7.5 milyon gencimiz ilk kez sandığa gidip oy kullanacak ve Türkiye'nin kaderini bu 7.5 milyon gencimiz tayin edecek. Her birimiz sorumluluğu, sorumlulukları yerine getireceğiz, sandığa gideceğiz. Elimizi vicdanımıza koyup oyumuzu kullanacağız. Sakın ola ki umutsuzluğa kapılmayın, sakin olun. En büyük güç sizsiniz. Sizden daha büyük bir güç demokrasilerde yoktur" dedi.
8.08.2022Politika
AK Parti'li Kurtulmuş: Geleceğin güçlü ve büyük Türkiye'sini hep beraber inşa edeceğiz
AK Parti'li Kurtulmuş: Geleceğin güçlü ve büyük Türkiye'sini hep beraber inşa edeceğizAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Bugün Türkiye’de genç neslin özgüveninin fevkalade yüksek olduğunu görüyoruz. İyi bir eğitim alan gençlerimizin olduğunu görüyoruz. Profesyonel işlere yönelen evlatlarımızın olduğunu görüyoruz. İnşallah özgüveni yüksek, becerisi yüksek, kabiliyeti yüksek, sporla arası iyi, insanlarla arası iyi, sosyal donanımı güçlü olan gençlerimizle birlikte geleceğin, güçlü VE büyük Türkiye’sini hep beraber inşa edeceğiz" dedi.
7.08.2022Politika
TBMM Başkanı Şentop'tan, İsrail'e kınama
TBMM Başkanı Şentop'tan, İsrail'e kınamaTBMM Başkanı Mustafa Şentop, İsrail'in Gazze saldırıları ve Mescid-i Aksa'ya baskınını kınadı.
7.08.2022Gündem
Şentop: İmam hatip liseleri, devlet ile milletin bütünleşmesini sağladı
Şentop: İmam hatip liseleri, devlet ile milletin bütünleşmesini sağladıTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Türkiye'de ilk kurulan imam hatip okullarının zor şartlar altında faaliyetlerini sürdüklerini belirterek, "İmam hatip liseleri, devlet ile milletin bütünleşmesini sağladı. Türkiye'de temel meselemiz zaten budur, devletin değerleriyle milletin değerlerinin bütünleşmesidir" dedi.
7.08.2022Politika
Bakan Kurum: Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı sosyal konut hamlesini başlattık
Bakan Kurum: Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı sosyal konut hamlesini başlattıkSilivri'de Millet Bahçesi İlk Fidan Dikim Töreni düzenlendi. Törene katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal konut projesiyle ilgili açıklamalarda bulunarak, "Türkiye'nin en büyük ve en kapsamlı sosyal konut hamlesini de başlattık. İnşallah eylül ayında Sayın Cumhurbaşkanımız milletimize bu projemizi müjdeleyecek ve 81 ilimizde olduğu gibi İstanbul'umuza da yeni 10 binlerce konut kazandıracağız" dedi.
5.08.2022Gündem
Dışişleri'nden '13'üncü Büyükelçiler Konferansı' açıklaması
Dışişleri'nden '13'üncü Büyükelçiler Konferansı' açıklamasıDışişleri Bakanlığı, '2023 ve ötesinde akil ve müşfik Türk diplomasisi' temasıyla gerçekleştirilecek 13'üncü Büyükelçiler Konferansı'nın, 6- 12 Ağustos'ta Ankara, Kayseri ve Nevşehir'de yapılacağını açıkladı.
5.08.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Temsilciler Meclisi Başkanı Salih'i kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Temsilciler Meclisi Başkanı Salih'i kabul etti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Libya Temsilciler Meclisi Başkanı Akile Salih ve Libya Başkanlık Konseyi Başkan Yardımcısı Abdullah el-Lafi’yi kabul etti.
2.08.2022Politika
TBMM Başkanı Şentop, Libyalı mevkidaşıyla görüştü
TBMM Başkanı Şentop, Libyalı mevkidaşıyla görüştüTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Türkiye'ye ziyaret gerçekleştiren Libya Temsilciler Meclisi Başkanı Agila Salih İsa Guveyder'i TBMM'de ağırladı. Şentop, konuk Meclis Başkanı'na 15 Temmuz darbe girişiminde TBMM'nin hasar gören yerlerini gezdirdi.
2.08.2022Politika
Kılıçdaroğlu, 120 milletvekili ile Erzurum'a geldi
Kılıçdaroğlu, 120 milletvekili ile Erzurum'a geldiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin haftalık toplantısını yapmak üzere 120 milletvekili ile Erzurum'a geldi.
2.08.2022Politika
Bakan Varank: Maden tartışmalarının çoğunluğu siyasi saiklerle oluyor
Bakan Varank: Maden tartışmalarının çoğunluğu siyasi saiklerle oluyorSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Madenler konusunda ülkemizde zaman zaman farklı tartışmalar olabiliyor. Ben açık konuşacağım. Bunların çoğunluğunun siyasi saiklerle olduğunu bilmemiz gerekiyor. Çanakkale bölgesinde 80 ila 100 milyar dolarlık altın ve gümüş şu anda toprak altında yatıyor" dedi.
2.08.2022Gündem
İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Aşa: 2023 yılında kira bedelleri en az yüzde 30 düşecek
İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Aşa: 2023 yılında kira bedelleri en az yüzde 30 düşecekİstanbul'da konut kiralarındaki artışla ilgili basın mensuplarına konuşan İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa “Önümüzdeki yıl kira bedelleri böyle devam eder. Hatta Ekim ve Kasım aylarında bir miktar daha öğrenci hareketlerinden dolayı yükselebilir. Fakat ben iddia ediyorum 2023 yılında kesinlikle bu fiyatlar en az yüzde 30 düşecek" dedi.
1.08.2022Video
İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Aşa: 2023 yılında kira bedelleri en az yüzde 30 düşecek
İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Aşa: 2023 yılında kira bedelleri en az yüzde 30 düşecekİstanbul'da konut kiralarındaki artışla ilgili basın mensuplarına konuşan İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa “Önümüzdeki yıl kira bedelleri böyle devam eder. Hatta Ekim ve Kasım aylarında bir miktar daha öğrenci hareketlerinden dolayı yükselebilir. Fakat ben iddia ediyorum 2023 yılında kesinlikle bu fiyatlar en az yüzde 30 düşecek" dedi.
1.08.2022Ekonomi
TBMM'de toplantı yeter sayısına ulaşılamadı
TBMM'de toplantı yeter sayısına ulaşılamadıTBMM Başkanı Mustafa Şentop'un, CHP'nin talebi üzerine, olağanüstü toplantıya çağırdığı TBMM Genel Kurulu'nda toplantı yeter sayısı olan 200 milletvekili sayısına ulaşılamadı.
1.08.2022Gündem
TBMM yarın olağanüstü toplanacak
TBMM yarın olağanüstü toplanacakTBMM, CHP'nin başvurusu ve Meclis Başkanı Mustafa Şentop'un çağrısı ile yarın saat 15.00'te olağanüstü toplanacak.
31.07.2022Politika
MSB: Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde 1 asker şehit oldu
MSB: Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde 1 asker şehit olduMilli Savunma Bakanlığından (MSB) yapılan açıklamada "Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde Piyade Uzman Çavuş Mehmet Burak Keçe arı sokması sonucu geçirdiği Akut-Alerji krizi sebebiyle şehit olmuştur, şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mehmet Burak Keçe'nin (26) cenazesi, Kahramanmaraş'ta toprağa verilecek..
31.07.2022Gündem
TBMM Başkanı Şentop Tercih Destek Programı'na katıldı
TBMM Başkanı Şentop Tercih Destek Programı'na katıldıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, üniversiteye girecek öğrencilere tercih döneminde yardımcı olmak amacıyla düzenlenen Tercih Destek Programı'na katıldı. Programda konuşan Şentop, "İstanbul'da üniversite okumak, belki ikinci bir üniversiteyi okumak anlamına gelir"dedi.
30.07.2022Gündem
MSB: Saldırıyı gerçekleştirenlerden diğer teröristler gibi hesap sorulacaktır
MSB: Saldırıyı gerçekleştirenlerden diğer teröristler gibi hesap sorulacaktırMilli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından, Türkiye'nin Musul Konsolosluğu'na gerçekleştirilen saldırı kınanarak, "Saldırıyı gerçekleştiren teröristlerden de er ya da geç diğer teröristler gibi hesap sorulacaktır" denildi.
27.07.2022Gündem
TBMM Adalet Anayasa Karma Komisyonu'ndan Salihe Aydeniz kararı
TBMM Adalet Anayasa Karma Komisyonu'ndan Salihe Aydeniz kararıTBMM Adalet- Anayasa Karma Komisyonunda, Salihe Aydeniz adına hazırlık komisyonunca hazırlanan beş ayrı dosya, yapılan sözlü savunmaların ardından ayrı ayrı oylandı. Aydeniz hakkında dokunulmazlığının kaldırılması yönünde CHP ve HDP'nin ret oylarına karşılık AK Parti, MHP ve İYİ Parti'nin oylarıyla kabul edildi.
27.07.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

TBMMTBMM Başkanı ŞentopMustafa ŞentopŞentopAnkara

Türkiye Büyük Millet Meclisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.