Türktelekom

Türktelekom

Son dakika TürkTelekom haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TürkTelekom gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TürkTelekom haber sayfamızda...

Türktelekom

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 12 turktelekom haberi bulunmuştur.
Türk Telekom’dan kas hastaları için yapay zeka destekli çözüm
Türk Telekom’dan kas hastaları için yapay zeka destekli çözüm Türk Telekom, ALS ve felç gibi kas hastalıkları sebebiyle ellerini kullanamayan bireylerin hayatını kolaylaştırmak için başlattığı projenin Ar-Ge çalışmalarını tamamladığını duyurdu. Hastaların göz hareketleriyle bilgisayarlarını kullanabilmesine olanak tanıyan proje için ürünleştirme çalışmalarına başlandı. Bireyin göz hareketi ile bilgisayar ve bilgisayara bağlı ışık, klima, televizyon gibi çevre ekipmanları kontrol edebilme imkânı sağlayan uygulama, gözlük veya harici kamera gibi ek donanımlara ihtiyaç olmaksızın çalışıyor.
22.06.2024 Sağlık-Yaşam
Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı beşinci dönem başvuruları açıldı
Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı beşinci dönem başvuruları açıldı Türk Telekom, siber güvenlik uzmanı yetiştirmeye yönelik her yıl düzenlediği Siber Güvenlik Kampı için bu yıl da başvuru sürecini başlattı. Siber güvenlik alanında kendini geliştirmek isteyen genç yetenekler için 2020’den bu yana Siber Güvenlik Kampı gerçekleştiren Türk Telekom, gençlere dijital dünyanın geleceğini güvenle şekillendirme imkânı sunuyor. Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı, bu yıl 12-23 Ağustos 2024 tarihleri arasında online ve yüz yüze eğitimlerle gerçekleştirilecek. Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı başvuruları 30 Haziran 2024’e kadar devam edecek.
17.06.2024 Teknoloji
Az gören çocuklar ‘Günışığı Projesi’ ile fırsat eşitliği yakalıyor
Az gören çocuklar ‘Günışığı Projesi’ ile fırsat eşitliği yakalıyor Türk Telekom, ‘Günışığı’ projesi kapsamında az gören çocukların sınıf içi eğitimleri için geliştirdiği TahtApp uygulamasını sürdürüyor. Öğretmenin tahtaya yazdığı bilgileri, önlerindeki tabletten anında görebildiği uygulama bugüne kadar 14 ilde 50 okulda kuruldu. Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “Türk Telekom olarak, geleceği iyileştiren teknoloji yaklaşımımızla Türkiye’ye değer katmaya devam edeceğiz” dedi.
14.06.2024 Eğitim
"Türk Telekom 30 farklı 5G kullanım senaryosunun hayata geçirilmesinde öncü rol oynadı"
"Türk Telekom 30 farklı 5G kullanım senaryosunun hayata geçirilmesinde öncü rol oynadı" 5G’ye geçiş sürecinde yerli unsurları geliştirmeyi odak noktasına alan Türk Telekom, imalat sektörünü, Endüstri 5.0 ve 5G teknolojileriyle tanıştırmayı hedefleyen WIN EURASIA Fuarı’na teknoloji çözüm ortağı olarak destek verdi. Fuarın internet ve 5G altyapısını sağlayan şirket, fuar kapsamında kurulan demo fabrikada, 42 teknoloji geliştirici markanın uyguladığı 30 farklı 5G kullanım senaryosunun hayata geçirilmesinde öncü rol oynadı.  
9.06.2024 Kurumsal
Türk Telekom, 2024 yılı birinci çeyrek finansal ve operasyonel sonuçlarını açıkladı
Türk Telekom, 2024 yılı birinci çeyrek finansal ve operasyonel sonuçlarını açıkladı Türk Telekom, 2024 yılı birinci çeyrek finansal ve operasyonel sonuçlarını açıkladı.Buna göre şirket, öncü iş kollarında güçlü büyüme ivmesini sürdürdü. Türk Telekom, konsolide gelirlerini yıllık bazda yüzde 6 artırarak 28 milyar TL'ye yükseltirken, FAVÖK'ü yüzde 23 artarak yüzde 36,6 marjla 10,3 milyar TL'ye ulaştı. Türk Telekom, 2024'ün ilk çeyreği itibarıyla fiber ağ uzunluğunu 441 bin km'ye taşırken, fiber hane kapsaması 32,2 milyon oldu. Mobildeki yükselen performansını 2024 birinci çeyrekte de pekiştiren Türk Telekom'un, aynı dönemdeki mobil abone sayısı 26,2 milyon oldu.
6.06.2024 Ekonomi
Türk Telekom, görme ve işitme engelli çocukları AKM’de sanatla buluşturdu
Türk Telekom, görme ve işitme engelli çocukları AKM’de sanatla buluşturdu TÜRK TELEKOM ile Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü İstanbul Devlet Tiyatrosu iş birliğiyle Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) hayata geçirilen ‘Erişilebilir Tiyatro’ projesi kapsamında ‘Güneşle Buluşmak İsteyen Kardan Adam’ adlı çocuk oyunu sergilendi. Proje dahilinde görme ve işitme engelli çocuklar aileleri ile canlı betimleme, sahne turu ve üst yazı uygulamalarıyla engelleri ortadan kaldıran bir sanat deneyimi yaşadı.
14.04.2024 Kültür&Sanat
Türk Telekom, yerli DDoS servisini hayata geçirdi
Türk Telekom, yerli DDoS servisini hayata geçirdi Türk Telekom, Ar-Ge odaklı ağ güvenliği çözümleri üreticisi Labris Network iş birliği ile yerli DDoS servisini hayata geçirdiğini duyurdu. Şirket, bu çözümle gelişmiş ve karmaşık DDoS ataklarına karşı kurumsal ağları ve online servislerin sürekliliğini sağlamayı hedefliyor.
27.03.2024 Ekonomi
Türk Telekom'un üçüncü çeyrek geliri  yıllık bazda yüzde 78 büyüyerek 22,4 milyar TL'ye ulaştı
Türk Telekom'un üçüncü çeyrek geliri  yıllık bazda yüzde 78 büyüyerek 22,4 milyar TL'ye ulaştı Türk Telekom, 2023'ün ilk 9 ayına ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre şirket, 2023 3. çeyrekte yıllık bazda yüzde 78,2 büyüyerek, 22,4 milyar TL konsolide gelir elde etti. Türk Telekom'un ilk 9 aylık geliri  geçen yıla oranla yüzde 69,6 artışla 55,6 milyar TL'ye ulaştı. 2023'ün ilk 9 ayında 4,5 milyar TL net kâr elde eden Türk Telekom, bu yılın ilk 9 ayında 12,6 milyar liralık yatırım yaptı. 
7.11.2023 Ekonomi
Türk Telekom'dan son 3 yılın en yüksek müşteri deneyimi memnuniyet performansı
Türk Telekom'dan son 3 yılın en yüksek müşteri deneyimi memnuniyet performansı Türk Telekom, yaygın fiber ağı sayesinde sağladığı 1000 Mbps’e varan yüksek hız ile sabit internetteki müşteri memnuniyeti konusunda başarı elde ettiğini duyurdu. Bağımsız araştırma şirketi Ipsos’un gerçekleştirdiği araştırmaya göre, Türk Telekom, son üç yılın en yüksek müşteri deneyimi memnuniyet performansına ulaştı. Şirketin Pazarlama ve Müşteri Deneyimi Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Özden, "Şirketimiz Türkiye’nin 81 ilinde 7/24 yürüttüğü fiber altyapı çalışmalarında gösterdiği özveriyle sabit internetteki müşteri memnuniyet sonuçlarını dikkat çeken bir noktaya taşıdı. Müşteri deneyimi memnuniyet performansımız son üç yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Performans yükselişinde, ‘marka iletişimimiz ve ‘bağlantı kalitesinde sağladığımız artış etkili oldu" dedi.
15.09.2023 Ekonomi
Türk Telekom’dan online başvuruya özel fiber kampanya
Türk Telekom’dan online başvuruya özel fiber kampanya  Türk Telekom, yeni ev interneti müşterilerine, online başvuruya özel yüksek hızlı fiber internet kampanyası başlattığını duyurdu.  
20.06.2023 Teknoloji
Türk Telekom announces a trial of TIP driven Disaggregated Cell Site Gateway solution
Türk Telekom announces a trial of TIP driven Disaggregated Cell Site Gateway solution Türk Telekom has announced today the launch of a trial of a Disaggregated Cell Site Gateway (DCSG) solution that will form a part of its latest nationwide IP network. It is stated that running on Edgecore whiteboxes designed in compliance with the DCSG requirements, the solution provides feature-rich DCSG functionality implemented by IP INFUSION’s OcNOS operating system (NOS).
9.03.2022 English
Çocuklarına ‘Babanızı aramaya gidiyorum’ deyip selde kaybolan eşini arıyor
Çocuklarına ‘Babanızı aramaya gidiyorum’ deyip selde kaybolan eşini arıyor Giresun’da sağanak sonucu meydana gelen, 3'ü asker 9 kişinin hayatını kaybettiği selde kaybolan Umut Cantürk'ü arama çalışmaları sürüyor. Cantürk'ün eşi Serap Cantürk, "Çocuklarıma her gün evden çıkarken ‘Babanızı aramaya gidiyorum’ diyorum. Bu çok acı" dedi.
26.08.2020 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

türktelekom başvuru 5G kas hastalıkları

Türktelekom ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.