Web3

Web3

Son dakika web3 haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan web3 gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan web3 haber sayfamızda...

Web3

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 815 web3 haberi bulunmuştur.
OKX TR'nin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çamır oldu
OKX TR'nin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çamır olduKripto para borsası OKX, Mehmet Çamır'ı OKX Türkiye'nin (OKX TR) Yönetim Kurulu Başkanı olarak atadığını duyurdu. Çamır, resmî lansman için gün sayan OKX TR'nin iş geliştirme, büyüme, uyum ve operasyon alanlarındaki çalışmalarına başkanlık edecek. Şirketin Küresel Hukuk ve Uyum Departmanı Başkanı Mauricio Beugelmans ise OKX TR Yönetim Kurulu üyesi oldu.
20.02.2024Ekonomi
“Rezerv kanıtı, borsalar için endüstri standardı olmalı"
“Rezerv kanıtı, borsalar için endüstri standardı olmalı"Web3 şirketi Gate.io Rezerv Kanıtı (Proof of Reserves | PoR) raporu yayınladı. Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan Gate.io Küresel Büyüme Direktörü Kafkas Sönmez, “Özellikle 2023'ün son ayları, kripto para birimleri için bir dönüm noktası oldu. Hükümetlerin yakından incelemeye başladığı ve böylece varlığını tanıdığı, kurumsal yatırımcı ilgisinin arttığı ve piyasadaki taşların yerine daha fazla oturduğu bu dönem, işlem hacimlerini ve pazar büyüklüğünü artırırken artık kripto para borsalarına yönetişim anlamında daha fazla sorumluluk yükledi. Rezerv Kanıtı raporları da merkezi borsalar arasında bir endüstri standardına dönüşmeli" dedi.
13.02.2024Ekonomi
Topluluk odaklı, kripto para birimi geliştirildi
Topluluk odaklı, kripto para birimi geliştirildiTürk mühendis Ahmet Karaçalı, topluluk odaklı, merkeziyetsiz kripto para birimi geliştirildiğini duyurdu. Tamamen topluluğun yöneteceği Vatra Inu isimli merkeziyetsiz, deflasyonist Web3 kripto para birimi, 14 Şubat'ta ön satışa çıkarılacak. Ön satış sürecinin tamamlanmasının ardından ise yerli kripto para borsası Bzetmex'te VATR koduyla listelenecek.
7.02.2024Ekonomi
OKX Ventures, ‘2024 Bitcoin Görünümü’ raporunu yayımladı
OKX Ventures, ‘2024 Bitcoin Görünümü’ raporunu yayımladıKripto para borsası ve Web3 teknolojisi şirketi OKX’in yatırım kolu OKX Ventures, ‘2024 Bitcoin Görünümü’ raporunu yayımladı. Rapora göre, geçtiğimiz yılı yeni ihraç protokolleri, ölçeklenebilirlik çözümleri ve güvenilirlik geliştirmeleriyle tamamlayan Bitcoin ekosisteminin 2024’te de inovasyonlara tanıklık etmesi öngörülüyor.
6.02.2024Ekonomi
Kripto para platformu, tüm ‘meme coin’leri çatısı altında topluyor
Kripto para platformu, tüm ‘meme coin’leri çatısı altında topluyorKripto para platformu PayPayu, tüm 'meme coin’leri bir araya getirerek, yatırımcılara daha düşük işlem ücretleri ve daha hızlı işlemler sunmayı hedeflediğini duyurdu.
2.02.2024Ekonomi
Küresel kripto para borsasından kriptoda yapay zeka trendi değerlendirmesi
Küresel kripto para borsasından kriptoda yapay zeka trendi değerlendirmesiYapay zekanın dönüştürücü gücünün, kripto para ekosistemine de taşındığını ifade eden Gate.io Küresel Büyüme Direktörü Kafkas Sönmez, “2023’e 1,1 milyar dolarlık bir piyasa değeriyle başlayan yapay zeka odaklı kripto para birimleri, aralık ayında 7 milyar barajını aştı. Buna rağmen piyasalardaki son düşüşle 6 milyar dolar altına geriledi” diyerek, konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaştı.
1.02.2024Ekonomi
Küresel kripto borsası, yeni inscripton token standardını destekleyeceğini duyurdu
Küresel kripto borsası, yeni inscripton token standardını destekleyeceğini duyurdu  OKX, bugün yaptığı açıklamada, Web3 Cüzdan’a Atomicals (ARC-20), Stamps (SRC-20), Runes ve Dogecoin's Doginals’ı (DRC-20) ve önümüzdeki haftalarda ise Pazar Yeri’ne DRC-20, ARC-20 ve Runes’u ekleyerek dört yeni inscription token standardını destekleyen ilk platform olacağını duyurdu.
30.01.2024Ekonomi
“Türkiye’deki şirketleri metaverse kavramıyla tanıştırıyoruz”
“Türkiye’deki şirketleri metaverse kavramıyla tanıştırıyoruz” Artırılmış gerçeklik (AR), sanal gerçeklik (VR) ve metaverse teknolojileri geliştiren Ovesis, 2024 itibarıyla Türkiye’deki şirketleri sanal evrene taşıyacak platformu için çalışmaya başladığını duyurdu.  Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan ve Türkiye’deki şirketleri metaverse kavramıyla tanıştırdıklarını söyleyen şirketin CEO’su Eser Memişoğlu, “Web3 ve metaverse teknolojilerine adım atma konusunda zorlanan şirketler için kolay anlaşılır ve entegre çözümler sunuyoruz. Özellikle yayında olan Ovesar projesiyle web sitelerine 2 kolay adımda artırılmış gerçeklik desteği veriyoruz” dedi.
25.01.2024Teknoloji
Küresel kripto para borsası, 2023’te 362 yeni proje listeledi
Küresel kripto para borsası, 2023’te 362 yeni proje listeledi Kripto para borsası Gate.io, 2023’te listelediği 362 yeni kripto para projesiyle, platformda spot piyasada alınıp satılan kripto para sayısını bin 871’e taşıdığını duyurdu.
25.01.2024Ekonomi
OKX Orta Doğu Fintech FZE, Dubai'deki Sanal Varlıklar Düzenleme Kurulu'ndan VASP lisansı aldı
OKX Orta Doğu Fintech FZE, Dubai'deki Sanal Varlıklar Düzenleme Kurulu'ndan VASP lisansı aldıKripto para borsası ve Web3 teknoloji şirketi OKX'in Dubai'deki yan kuruluşu olan OKX Orta Doğu Fintech FZE, bugün Dubai Sanal Varlık Düzenleme Kurulu'ndan (VARA), Sanal Varlık (VA) Borsa Hizmetleri için Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcı (VASP) lisansı aldığını duyurdu. Şirket kalan tüm koşulları tam olarak yerine getirene ve VARA tarafından tanımlanan yerelleştirme gerekliliklerini karşılayana kadar lisans faal olmayacak fakat daha sonra, düzenleyici makamların yeniden gözden geçirmesi ve onayına tabi olarak geçerli olabilecek.
16.01.2024Ekonomi
"2024'ün kripto para gündeminde regülasyon var"
"2024'ün kripto para gündeminde regülasyon var"Gate TR CEO'su Kafkas Sönmez, “2023'ün son günlerinde küresel danışmanlık şirketi PwC tarafından yayimlanan  bir raporda, geride bıraktığımız yılda 42 ülkenin kripto odaklı düzenlemeler veya mevzuat çerçeveleri geliştirmek için tartışmalar düzenlediği veya mevcut tasarıları yasalaştırdığı belirtildi. Küresel çapta 10 yıldır faaliyet gösteren Gate.io'nun ve Türkiye pazarında ilk yılını dolduran Gate TR'nin 2023 son çeyrek gündeminde de kripto regülasyonu vardı. Kripto regülasyonu açısından farklı ülkelerde yaşanan tüm gelişmeleri takip ettik ve Türkiye'de de bu konuda yapıcı adımlar atılmasına desteğimizi açıkça vurguladık" dedi.
3.01.2024Ekonomi
“Warren'ın kripto yasa tasarısı ekosistemde kısa süreli şok etkisi oluşturdu”
“Warren'ın kripto yasa tasarısı ekosistemde kısa süreli şok etkisi oluşturdu” Kripto ekosisteminde son dönemde, ABD Senatörü Elizabeth Warren'ın kripto yasa tasarısı konuşuluyor. Tasarı bankacılık komitesi üyesi diğer senatörlerin desteğini alsa da kripto ekosistemi tasarıyı ‘teknolojik ilerlemeye saldırı’ olarak yorumluyor. Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan Gate.io Küresel Büyüme Direktörü Kafkas Sönmez, “Elizabeth Warren’ın önerisi kripto ekosisteminde kısa süreli bir şok etkisi oluşturdu. Yine de Warren'ın 11 yıllık senatörlük geçmişinde sunduğu ya da desteklediği 330 tasarıdan yalnızca 11’i yasalaştı. Bu tespit meseleyi soğutmaya yetti” ifadelerini kullandı.
21.12.2023Ekonomi
DEİK Dijital Teknolojiler İş Konseyi hedeflerini açıkladı
DEİK Dijital Teknolojiler İş Konseyi hedeflerini açıkladıDEİK Dijital Teknolojiler İş Konseyi Başkanı Recep Erdem Erkul, “2030 yılında bir hedefimiz var. 10 yeni global marka ortaya çıkarabilmek hedefimiz var. Ve yine orta vadede 10 milyar dolarlık bir teknoloji ihracatı hedefliyoruz" dedi.
20.12.2023Video
“Kripto yasasından en çok fenomenler etkilenecek”
“Kripto yasasından en çok fenomenler etkilenecek”Küresel kripto para borsası Gate.io’nun ilk yerel uygulaması Gate TR birinci yılı için basın toplantısı düzenledi. Toplantıda şirketin 1 yıllık büyüme ve piyasadaki gelişmelerin yanı sıra kripto para yasası konuşuldu. Yasanın borsalar, projeler, yatırımcılar ve fenomenler gibi birçok farklı alanı düzenlemeye yönelik olacağını söyleyen Gate.io Küresel Büyüme Direktörü Kafkas Sönmez, “İlk çıkacak kripto para yasasından en çok kripto para fenomenleri etkilenecek” dedi.
14.12.2023Video
“Kripto yasasından en çok fenomenler etkilenecek”
“Kripto yasasından en çok fenomenler etkilenecek”Küresel kripto para borsası Gate.io’nun ilk yerel uygulaması Gate TR birinci yılı için basın toplantısı düzenledi. Toplantıda şirketin 1 yıllık büyüme ve piyasadaki gelişmelerin yanı sıra kripto para yasası konuşuldu. Yasanın borsalar, projeler, yatırımcılar ve fenomenler gibi birçok farklı alanı düzenlemeye yönelik olacağını söyleyen Gate.io Küresel Büyüme Direktörü Kafkas Sönmez, “İlk çıkacak kripto para yasasından en çok kripto para fenomenleri etkilenecek” dedi.
14.12.2023Ekonomi
İş insanı Aclan Acar, DOMiNO Ventures ekibine Partner olarak dahil oldu
İş insanı Aclan Acar, DOMiNO Ventures ekibine Partner olarak dahil olduYapay Zeka, Oyun ve Web3 alanındaki global odaklı teknoloji girişimlerine yatırımlar yapan Hollanda merkezli girişim sermayesi fonu DOMiNO Ventures, deneyimli iş insanı Aclan Acar'ı yönetim ekibine dahil etti. Şirket, bu hamleyle büyüme ve strateji hedeflerini güçlendirmeyi amaçlıyor.
12.12.2023Ekonomi
Girişim sermayesi yatırım fonu SPK'dan onay aldı
Girişim sermayesi yatırım fonu SPK'dan onay aldıHedef Portföy ve WePlay Ventures'ın ortak girişimiyle kurulan WePlay GSYF'nin, ermaye Piyasası Kurulu'ndan (SPK) onay alarak yatırımcılara sunulduğu duyuruldu. Single asset modeliyle kurulan girişim sermayesi yatırım fonu; Türkiye, Avrupa ve Orta Asya'da 8 ülkeden 38 farklı oyun girişimini portföyünde bulunduran oyun yatırım şirketi WePlay Ventures'a ortak olacak.
5.12.2023Ekonomi
Üniversitelerde spor ve Blockchain eğitimi başladı
Üniversitelerde spor ve Blockchain eğitimi başladıTaraftar etkileşim platformu Socios.com, gelişen ve dijitalleşen spor ekosistemindeki yeni iş fırsatlarını öğrencilerle paylaşmak için ‘Socios.com University Roadshow’ projesini başlattı. Bu kapsamda spor endüstrisinde ve Blockchain alanında kariyer yapmak isteyen gençleri sektörün dinamikleri ile tanıştırmak, gelecek planlarını çizerken onlara yol gösterici olmak hedefleniyor.
22.11.2023Eğitim
Ethereum ekosistemi, İstanbul’da bir araya geldi
Ethereum ekosistemi, İstanbul’da bir araya geldiBu yılın en büyük Ethereum etkinliklerinden olan Devconnect, 13-19 Kasım haftasında İstanbul'da düzenlendi. Etkinlik boyunca, Ethereum ekosisteminde yer alan geliştirici ekipler, İstanbul'un farklı yerlerinde 100'ün üzerinde yan etkinlik organize ederek tüm dünyadan binlerce kişiyi ağırladılar.
20.11.2023Ekonomi
BitMart Dünya İşlem Şampiyonası'na kayıtlar başladı
BitMart Dünya İşlem Şampiyonası'na kayıtlar başladıBitMart Dünya İşlem Şampiyonası'na (BWTC) kayıtlar başladı. Etkinlik kapsamında 1 milyon USDT'ye varan ödül veriliyor.
15.11.2023Ekonomi
Küresel Web3 şirketi, Ethereum tabanlı yeni ağı X1'i kullanıma sunuyor
Küresel Web3 şirketi, Ethereum tabanlı yeni ağı X1'i kullanıma sunuyorKripto para borsası ve Web3 ekosistemi OKX, uluslararası blokzinciri yazılım teknolojisi şirketi Polygon Labs ile gerçekleştirdiği iş birliğini duyurdu. Stratejik iş birliği kapsamında, Ethereum tabanlı Sıfır Bilgi (Zero Knowledge | ZK) Katman-2 ağı olan yeni OKX yerel ağı X1 için testnet (test amacıyla kurulmuş alternatif Bitcoin blokzinciri) başlatıldı.
14.11.2023Ekonomi
'Kripto regülasyonu Türkiye kripto pazarını büyütecek'
'Kripto regülasyonu Türkiye kripto pazarını büyütecek' Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in Türkiye’nin gri listeden çıkması için tek adımın kripto varlıklara ilişkin yasal düzenleme olduğunu vurguladığı demeçlerinden sonra, kriptoda regülasyon tartışmaları yeniden gündeme geldi. Kimi yorumlara göre kripto düzenlemesi, Türkiye’nin blokzinciri ve kriptodaki potansiyelini güçlendirecek. Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Gate.io’nun Küresel Büyüme Direktörü Kafkas Sönmez, “Düzenleyici bir çerçeve, Türkiye’ye daha çok küresel kripto para borsası çekecek. Yerli oyuncuların küresel rakiplerle rekabeti de en nihayetinde kullanıcı deneyimine ve ülke ekonomisine yarayacak. Kripto regülasyonu Türkiye kripto pazarını büyütecek” ifadelerini kullandı.
14.11.2023Ekonomi
Bakan Kacır: Teknopark işletmelerimizin ihracatı, 10 milyar dolara ulaştı
Bakan Kacır: Teknopark işletmelerimizin ihracatı, 10 milyar dolara ulaştıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, teknoparklarda bulunan teknoloji girişimlerinin 100 binin üzerinde istihdam sağladığını belirterek, "Teknoparklarımızdaki işletmelerimizin ihracatı, 10 milyar dolara ulaştı" dedi.
12.11.2023Ekonomi
"10 şirketten 9’u Web3 olanaklarını keşfetmeye başladı"
"10 şirketten 9’u Web3 olanaklarını keşfetmeye başladı"İş dünyasında Web3 farkındalığının artığını söyleyen Gate.io Küresel Büyüme Direktörü Kafkas Sönmez, "2023'e damgasını vuran kavramlardan biri de Web3 oldu. İnternetin merkeziyetsiz ve güvene dayalı yeni bir versiyonunu tanımlayan Web3'e yönelik kurumsal ilgi de yıl boyunca yükseldi. Bain & Company tarafından yayımlanan veriler, şirketlerin Web3 başlığını gündemlerinin ilk sıralarına yerleştirdiğini gösterirken, 10 şirketten yaklaşık 9'unun (yüzde 88) Web3 teknolojisini halihazırda kullandığını ya da keşfetmeye başladığını ortaya koydu. İnternetin blokzinciri tabanlı yeni bir versiyonunu tanımlayan Web3'e yönelik kurumsal ilgi de yıl boyunca arttı. Web3, daha yakından bağlantılı ve merkezi olmayan bir internet konsepti oluşturmak için yapay zeka, algoritmalar, nesnelerin interneti, blokzinciri ve diğer teknolojileri birleştiren, halka açık bir blokzincirine dayalı yeni bir internet versiyonu olarak tanımlanıyor. İnsanlık, şu an potansiyelini zaman içinde keşfedeceği yeni bir geleceğin eşiğinde" dedi.
2.11.2023Ekonomi
Fasttoken, Web3 oyun alanındaki liderler arasında girmeyi hedefliyor
Fasttoken, Web3 oyun alanındaki liderler arasında girmeyi hedefliyor Bahamut isimli yeni bir blokzinciri üzerinde yazılan Fastex Chain ekosisteminin resmi kripto para birimi olan Fasttoken, 700'ü aşkın oyun odaklı iş ortağı aracılığıyla Web3 oyun ekosisteminde liderler arasına girmeyi hedefliyor. Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan Fastex CEO’su Davud Arabatlian, “Blokzinciri dahi kendine has olan bu ekosistem ve kripto para birimi, Web3 oyun alanının öne çıkan kripto para birimlerinden biri olmayı hedefliyor. Fasttoken, 100'den fazla oyun geliştiricisi tarafından üretilen Web3 tabanlı oyunların ortak para birimi olarak kullanılabilecek" ifadelerini kullandı.
31.10.2023Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

kriptoparaekosistemblokzinciriborsa

Web3 ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.