Web3

Web3

Son dakika web3 haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan web3 gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan web3 haber sayfamızda...

Web3

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 895 web3 haberi bulunmuştur.
Yerli kripto borsası, ‘dokun-kazan’ konseptli oyun geliştirdi
Yerli kripto borsası, ‘dokun-kazan’ konseptli oyun geliştirdiYerli kripto para borsası Ekonobi, Telegram tabanlı ‘dokun-kazan’ oyunu geliştirdiğini duyurdu.
11.07.2024Teknoloji
OKX TR'den 2024 ilk yarısına dair piyasa değerlendirmesi
OKX TR'den 2024 ilk yarısına dair piyasa değerlendirmesiHaziran ayının sona ermesiyle küresel piyasalar, 2024'ün ilk yarısını geride bıraktı. 2024'ün ilk yarısında kripto para piyasalarında makro faktörlerin etkisi hissedilirken, Bitcoin yarılanması, spot ETF gelişmeleri ve artan kurumsal adaptasyon öne çıktı. Bitcoin, yılın başından 30 Haziran'a kadar yüzde 40'ın üzerinde performans gösterdi.
9.07.2024Ekonomi
İstanbul Blockchain Week 2024'ün stratejik medya partneri, Fortune Türkiye oldu
İstanbul Blockchain Week 2024'ün stratejik medya partneri, Fortune Türkiye olduBlokzinciri ve Web3 odaklı etkinliği İstanbul Blockchain Week 2024 için geri sayım başladı. 13-14 Ağustos tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirilecek etkinliğin stratejik medya partneri, Fortune Türkiye oldu.
5.07.2024Ekonomi
Deepfake kullanımının kripto dünyasına etkisi araştırıldı
Deepfake kullanımının kripto dünyasına etkisi araştırıldıKripto varlık platformu ve Web3 şirketi Bitget, deepfake teknolojilerinin kripto para sektörü üzerindeki etkisini araştırdı. Deepfake kullanımından kaynaklanan kayıpların 25 milyar doları bulması bekleniyor.
4.07.2024Ekonomi
MediaMarkt Tech Arena deneyimini sanal ortama taşıyor
MediaMarkt Tech Arena deneyimini sanal ortama taşıyorMediaMarkt, geçen yıl hizmete açtığı Tech Arena Marmara Park AVM mağazasında sunduğu deneyimleri Metaverse’ün sanal gerçeklik dünyasına taşıyor. Dijital İkiz Projesi, tüketicilerin Tech Arena mağazasında Web 3.0 deneyimiyle sanal gezinti yaparak alışveriş yapabilmesini sağlayacak.
4.07.2024Teknoloji
OKX’den araba ve 33 milyon liralık ödül havuzlu görev etkinliği
OKX’den araba ve 33 milyon liralık ödül havuzlu görev etkinliğiOKX, Türkiye'deki kullanıcılarına özel organize ettiği bir ödül etkinliği duyurdu. Etkinlik detaylarına göre günlük görevleri tamamlayan yeni kullanıcılar, araba, 1 Ethereum ve toplamda 33 milyon liralık ödül içeren ödül havuzundan pay alma şansı yakalayacak.
4.07.2024Kurumsal
“Türkiye’de blockchain ve kripto adaptasyonu oldukça yüksek”
“Türkiye’de blockchain ve kripto adaptasyonu oldukça yüksek”Uluslararası EAK Digital’in kurucusu ve CEO’su Erhan Korhaliller, düzenledikleri ‘İstanbul Blockchain Haftası’ ile blockchain teknolojisi konusunda Türk yetenekleri bir araya getirmek istediklerini ifade ederek “Türkiye’nin blockchain’e olan ilgisi, bu alanda lider bir konuma gelmesi için büyük bir fırsat sunuyor. Uluslararası düşünce liderlerini ve en iyi Türk yeteneklerini bir araya getirerek, Türk ekosistemine büyük bir ışık tutmayı amaçlıyoruz. Türkiye’de blockchain ve kripto adaptasyonu oldukça yüksek. Birçok büyük proje de buraya gelip bu fırsatları kullanıyor. Amacımız Türkiye’yi global arenada bir merkez yapmak” dedi.
28.06.2024Video
“Türkiye’de blockchain ve kripto adaptasyonu oldukça yüksek”
“Türkiye’de blockchain ve kripto adaptasyonu oldukça yüksek”Uluslararası EAK Digital’in kurucusu ve CEO’su Erhan Korhaliller, düzenledikleri ‘İstanbul Blockchain Haftası’ ile blockchain teknolojisi konusunda Türk yetenekleri bir araya getirmek istediklerini ifade ederek “Türkiye’nin blockchain’e olan ilgisi, bu alanda lider bir konuma gelmesi için büyük bir fırsat sunuyor. Uluslararası düşünce liderlerini ve en iyi Türk yeteneklerini bir araya getirerek, Türk ekosistemine büyük bir ışık tutmayı amaçlıyoruz. Türkiye’de blockchain ve kripto adaptasyonu oldukça yüksek. Birçok büyük proje de buraya gelip bu fırsatları kullanıyor. Amacımız Türkiye’yi global arenada bir merkez yapmak” dedi.
28.06.2024Teknoloji
Bitget Rezerv Kanıtı, kullanıcı varlıklarında yüzde 46 arttı
Bitget Rezerv Kanıtı, kullanıcı varlıklarında yüzde 46 arttıGlobal kripto varlık platformu ve Web3 şirketi Bitget, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), USDT ve USDC rezerv oranlarını gösteren rezerv kanıtının (PoR) şeffaf takibi için aylık güncellemesini paylaştı. Mayıs ayına kıyasla haziran ayında kullanıcıların BTC, USDT, ETH varlıkları sırasıyla yüzde 9, yüzde 10 ve yüzde 46 oranında artış gösterdi. Son Rezerv Kanıtı raporu, tüm varlıklar için yüzde 163'ün üzerinde rezerv oranı ile Bitget'in güvenliğinin altını çizdi. BTC, ETH ve USDT oranları sırasıyla yüzde 294, yüzde 169 ve yüzde 103 iken USDC yüzde 662'nin üzerinde bir oranla karşılanıyor.
26.06.2024Ekonomi
Global kripto varlık platformu Bitget’ten Türk sporcularla iş birliği
Global kripto varlık platformu Bitget’ten Türk sporcularla iş birliğiGlobal kripto varlık platformu ve Web3 şirketi Bitget, güreşçi Buse Tosun Çavuşoğlu, voleybolcu İlkin Aydın ve boksör Samet Gümüş’e küresel çapta gösterecekleri mücadelelerde destek olmak için bir iş birliği yaptığını duyurdu. İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında konuşan Bitget Global Operasyon Direktörü (COO) Vugar Usi Zade, kampanyaya ‘Fark Yarat’ adı verildiğini söyledi.
11.06.2024Kurumsal
1,6 milyon lira ödül değerinde 'Öğren ve Kazan Etkinliği’ başladı
1,6 milyon lira ödül değerinde 'Öğren ve Kazan Etkinliği’ başladıKüresel kripto para borsası OKX'in Türkiye'deki yapılanması OKX TR, Sui blokzinciri ağı ile geçtiğimiz hafta Türkiye'de web3 ekosistemini geliştirmek amacıyla bir iş birliği yaptığını duyurmuştu. OKX TR ve Sui, stratejik iş birliği kapsamında Türk kripto kullanıcılarına Sui ekosistemini anlatmak için 1,6 milyon lira değerinde ödül havuzuna sahip Öğren ve Kazan etkinliği başlattı.
7.06.2024Ekonomi
Bitget, yapay zeka destekli KYC doğrulamasını geliştirmek için Sumsub ile ortaklık kurdu
Bitget, yapay zeka destekli KYC doğrulamasını geliştirmek için Sumsub ile ortaklık kurduKripto varlık platformu ve Web3 şirketi Bitget, tam döngülü KYC doğrulama sağlayıcısı Sumsub ile ortaklığını duyurdu. Bu iş birliği, Bitget'in dünya çapındaki 25 milyon kullanıcısını, deepfake dolandırıcılıklarını tanımlama ve bunlarla mücadelede yüzde 99'un üzerinde bir doğruluk oranıyla güvence altına almayı amaçlıyor.
6.06.2024Ekonomi
OKX, Hollanda pazarına adım attı
OKX, Hollanda pazarına adım attıOKX Hollanda’da, derin likiditeye sahip 60’tan fazla kripto para - Euro çiftini kapsayan toplam 150 kripto para için işlem imkanı sunmaya başladı. Hollanda’daki kullanıcılar, ülkenin en popüler ödeme sistemi olan iDEAL’i kullanarak, Euro cinsinden itibari para yatırma işlemlerini ücretsiz olarak, anında gerçekleştirebiliyor.
3.06.2024Ekonomi
OKX TR ve Sui Network’ten stratejik iş birliği
OKX TR ve Sui Network’ten stratejik iş birliğiBlokzinciri ağı Sui, OKX TR ile stratejik bir iş birliği yaptığını duyurdu. İş birliği ile OKX TR, Sui blokzincirinin Türkiye’deki benimsenmesine katkıda bulunacak.
29.05.2024Ekonomi
İstanbul'da Sui Connect etkinliği düzenlendi
İstanbul'da Sui Connect etkinliği düzenlendiTürkiye'deki çalışmalarına hız kazandırmak için bu yılın başında iletişim çalışmaların başlayan Layer-1 blokzinciri ağı Sui, İstanbul'daki bir otelde lansman düzenledi. Toplantıda konuşan Sui Vakfı Genel Müdürü Greg Siourounis, Web3 ve blockchain'in günlük hayata entegrasyonunu kolaylaştırmak amacıyla geliştirilen Sui Network'ün, DeFi ve Web3 gaming başta olmak üzere ekosisteme getirdiği yenilikleri, Sui Foundation'ın Türkiye pazarındaki kısa ve uzun dönem planlarını ve global çalışmalarını anlattı. Toplantıda ayrıca OKX TR ile stratejik bir işbirliği yaptıkları da duyuruldu. Bu kapsamda OKX TR, Türkiye'deki kullanıcıların, Sui ekosistemine erişmeleri için birincil güvenilir platformlardan biri haline geldi. Platform, Web3'ün avantajlarını Web3 kolaylığıyla sunan Sui blokzincirinin Türkiye'deki benimsenmesine de katkıda bulunacak.
24.05.2024Ekonomi
Bitget, Gracy Chen'i CEO olarak atadı
Bitget, Gracy Chen'i CEO olarak atadıKripto varlık platformu ve Web3 şirketi Bitget, kendi iş hedeflerini gerçekleştirmek üzere platformdan ayrılacak olan Sandra Lou'nun yerine Mayıs 2024'ten itibaren geçerli olmak üzere Gracy Chen'in yeni CEO olarak atandığını duyurdu. Çeşitli alanlarda 10 yılı aşkın deneyime sahip olan Chen, kripto dünyasının önde gelen kadın girişimcilerinden biri olarak görülüyor.
22.05.2024Kurumsal
Bitget 5 milyon dolarlık turnuva düzenliyor
Bitget 5 milyon dolarlık turnuva düzenliyorKripto varlık platformu ve Web3 şirketi Bitget, heyecanla beklenen King's Cup Global Invitational (KCGI) turnuvasının 2024 turunu başlattı. Turnuvanın beşinci turu olan KCGI 2024, dünyanın dört bir yanından trader'ların 5 milyon dolara varan ödül havuzu için yarışmasına olanak sağlayan alım-satım turnuvası olmaya hazırlanıyor.
17.05.2024Ekonomi
OKX, Avustralya'da kripto borsası hizmetlerini kullanıma sundu
OKX, Avustralya'da kripto borsası hizmetlerini kullanıma sunduGlobal kripto borsası ve Web3 teknoloji şirketi OKX, Avustralya'da kripto borsası hizmetlerini resmen kullanıma sundu. OKX artık Avustralya'daki tüm kullanıcılar için spot (al-sat) işlemleri ve doğrulanmış toptancı müşteriler için ise vadeli işlemler hizmetlerini başlattı. Borsa, toplam 170 kripto spot işlem çiftine imkan sağlayacak. Avustralyada’ki kullanıcılara artık doğrudan banka hesaplarını kullanarak AUD yatırma ve çekme işlemleri yapabilmelerine imkan tanınacak.
14.05.2024Ekonomi
Blockchain4Youth 1'inci yılında 6 bin kişiye ulaştı
Blockchain4Youth 1'inci yılında 6 bin kişiye ulaştıKripto varlık platformlarından Web3 şirketi Bitget tarafından başlatılan Blockchain4Youth programı birinci yılını tamamladı. 1 yılda 6 binden fazla genç katılımcıyı blok zinciri teknolojisini anlamak ve kullanmak için gerekli araç ve bilgilerle buluşturan programda başarılı olan 2 binden fazla katılımcı sertifika kazandı.
8.05.2024Ekonomi
‘İstanbul Blockchain Week 2024’ ağustosta gerçekleştirilecek
‘İstanbul Blockchain Week 2024’ ağustosta gerçekleştirilecekDünyanın dört bir yanından blokzinciri ve Web3 ekosisteminin paydaşlarını İstanbul'da buluşturan ‘İstanbul Blockchain Week’, bu yıl yenilenen programıyla 13-14 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek. İş birliğini ve inovasyonu teşvik eden bir etkinlik olan IBW 2024 için geri sayımın başladığını ifade eden İstanbul Blockchain Week Kurucusu Erhan Korhaliller, “Web3'ün küresel sahne ışığı bir kez daha İstanbul’un üzerinde olacak. IBW 2024, Türkiye’nin Web3 ve merkeziyetsiz finans konusundaki potansiyelini ortaya koyması açısından oldukça önemli” dedi.
3.05.2024Ekonomi
Katman-1 blokzinciri Sui, Google Cloud ile iş birliği yaptı
Katman-1 blokzinciri Sui, Google Cloud ile iş birliği yaptıKatman-1 blokzinciri geliştiricisi, yapay zeka, güvenlik, ölçeklenebilirlik yeteneklerini ileri taşıyarak Web3'te inovasyonu güçlendirmek için Google Cloud ile işbirliği yaptı.
2.05.2024Teknoloji
Web3 ve GameFi ekosisteminde yeni iş birliği
Web3 ve GameFi ekosisteminde yeni iş birliğiWeb3 ekosisteminin merakla beklediği oyunlardan biri olan XOCIETY, Katman-1 blokzinciri ve akıllı sözleşme platformu Sui'nin geliştiricisi Mysten Labs ile ortaklık kuruyor.
26.04.2024Teknoloji
Bitget Raporu: Orta Doğu kripto piyasası yükselişte
Bitget Raporu: Orta Doğu kripto piyasası yükselişteKripto varlık platformu ve Web3 şirketi Bitget’in araştırma kolu Bitget Research, Orta Doğu bölgesinde kripto paraların benimsenmesine ilişkin bir rapor yayınladı. Kapsamlı bir araştırma sonucu hazırlanan rapor, benimsenme oranını etkileyen temel unsurların yanı sıra bunların kullanıcı davranışı üzerindeki etkilerini de ele alıyor. Rapora göre, Orta Doğu kripto piyasasının yükselişte olduğu ve günlük trader sayısının son yılda yüzde 166 arttığı belirtildi.
22.04.2024Ekonomi
Küresel ve ulusal dijital finans ekosistemi İstanbul'da buluştu
Küresel ve ulusal dijital finans ekosistemi İstanbul'da buluştuFinansal İnovasyon ve Teknoloji Derneği'nin (FINTR) desteğiyle, KOOP Ventures tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen İstanbul Fintech Week (IFW'24), 'Yakınsama: Web2 ve Web3 Dünyaları Bir Araya Geliyor' temasıyla 16-17 Nisan tarihleri arasında İstanbul Fişekhane'de yapıldı.
19.04.2024Ekonomi
Bitget'in Mart 2024 Koruma Fonu değerlemesi 612 milyonu aştı
Bitget'in Mart 2024 Koruma Fonu değerlemesi 612 milyonu aştıVarlık platformu ve Web3 şirketi Bitget, Mart 2024 Koruma Fonu Değerleme Raporunu yayınladı. Rapora göre fonun değerlemesi 13 Mart'ta 612 milyonu aştı.
19.04.2024Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

bitgetKRİPTOBORSAblokzincirblockchain

Web3 ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.