Zelenski

Zelenski

Son dakika Zelenski haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Zelenski gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Zelenski haber sayfamızda...

Zelenski

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 769 zelenski haberi bulunmuştur.
Dünya liderlerinden Trump’a geçmiş olsun mesajları
Dünya liderlerinden Trump’a geçmiş olsun mesajlarıDünya liderleri, ABD Başkan adayı Donald Trump’ın silahlı saldırıya uğraması sonucu geçmiş olsun dileklerini iletti.
14.07.2024Dünya
Stoltenberg: Bazı müttefikler silahların kullanım kısıtlamalarını esnetti
Stoltenberg: Bazı müttefikler silahların kullanım kısıtlamalarını esnettiNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, bazı NATO müttefiklerinin Ukrayna’ya verilen silahların kullanım kısıtlamalarını esnettiğini, bu anlamda Ukrayna’nın Rusya topraklarındaki meşru askeri hedefleri vurmasının bir ‘meşru müdafaa’ olduğunu söyledi.
11.07.2024Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Müttefik ve Ortak Devletler toplantısına katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Müttefik ve Ortak Devletler toplantısına katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin başkenti Washington’da NATO Liderler Zirvesi marjında düzenlenen Müttefik ve Ortak Devlet ve Hükümet Başkanları Toplantısı’na katıldı. Erdoğan, toplantı öncesi mevkidaşları ve diğer liderlerle sohbet etti.
11.07.2024Dünya
Zelenski: Çok yakında F-16’larla ilgili karar verilecek
Zelenski: Çok yakında F-16’larla ilgili karar verilecekABD’nin başkenti Washington’daki temaslarını sürdüren Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, “Bugün Washington'daki çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çok yakında F-16'larla ilgili bir karar verilecek” dedi.
10.07.2024Dünya
Zelenski, Modi’nin Rusya ziyaretini ‘hayal kırıklığı’ olarak adlandırdı
Zelenski, Modi’nin Rusya ziyaretini ‘hayal kırıklığı’ olarak adlandırdıHindistan Başbakanı Narendra Modi, 5 yıl sonra ilk kez Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Rusya’da bir araya geldi. Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Modi’nin Rusya ziyaretine tepki göstererek, “Dünyanın en büyük demokrasisinin liderinin böyle bir günde Moskova'da dünyanın en kanlı suçlusuna sarılışını görmek büyük bir hayal kırıklığı ve barış çabalarına indirilen yıkıcı bir darbedir” dedi.
9.07.2024Dünya
Zelenski: Rusya'nın füze saldırılarında 38 kişi hayatını kaybetti, 190 kişi yaralandı
Zelenski: Rusya'nın füze saldırılarında 38 kişi hayatını kaybetti, 190 kişi yaralandıUkrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rusya’nın Ukrayna’ya düzenlediği füze saldırılarında dördü çocuk olmak üzere 38 kişinin öldüğünü, 190 kişinin de yaralandığını açıkladı.
9.07.2024Dünya
Zelenski, Ukrayna Deniz Stratejisi’ni duyurdu
Zelenski, Ukrayna Deniz Stratejisi’ni duyurduUkrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelesnki, Ukrayna’nın Karadeniz’deki faaliyetleri konusunda yeni bir strateji üzerinde çalıştıklarını belirterek, “Rus filosunun bu sulara bir daha asla hakim olamayacağını net bir şekilde anlıyoruz” dedi.
7.07.2024Dünya
Zelenski, Volnyansk saldırısı sonrası hava savunma talebini yineledi
Zelenski, Volnyansk saldırısı sonrası hava savunma talebini yinelediUkrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rusya’nın Volnyansk kasabasında düzenlediği saldırı sonrası Ukrayna’nın modern hava savunma sistemlerine ihtiyacını yineledi.
30.06.2024Dünya
Ukrayna ve Rusya arasında esir değişimi: İki taraftan 180 asker ülkesine döndü
Ukrayna ve Rusya arasında esir değişimi: İki taraftan 180 asker ülkesine döndüRusya ve Ukrayna arasında Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arabuluculuğuyla esir değişimi yapıldı. 90 Rus, 90 da Ukrayna askeri ülkelerine dönüş yaptı.
26.06.2024Dünya
Zelenski: Tüm odağımız Donetsk
Zelenski: Tüm odağımız DonetskUkrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, dün akşam saatlerinde ordu yetkilileriyle toplantı gerçekleştirdi. Zelenski, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, “Şu anda Donetsk bölgesine ve güçlerimize ihtiyaç duydukları her şeyi sağlamaya odaklanmakla birlikte kilit bölgelerdeki durumu ele aldık” dedi.
25.06.2024Dünya
Zelenski, yeni Devlet Koruma Dairesi Başkanı’nı tanıttı
Zelenski, yeni Devlet Koruma Dairesi Başkanı’nı tanıttıUkrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Devlet Koruma Dairesi Başkanlığı’na Albay Oleksii Morozov’un getirildiğini açıkladı. Zelenski, bir önceki Devlet Koruma Dairesi Başkanı Serhiy Rud’u, Ukrayna Güvenlik Servisi’nin (SBU) Zelenski’ye suikast planlayan iki kişiyi gözaltına almasının ardından görevden almıştı.
24.06.2024Dünya
Zelenski’den Harkiv saldırı sonrası hava savunma talebi
Zelenski’den Harkiv saldırı sonrası hava savunma talebiUkrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Harkiv’de düzenlenen 2 kişinin hayatını kaybettiği, 53 kişinin de yaralandığı saldırı sonrası hava savunma sistemlerine ihtiyaç duyduklarını söyledi.
23.06.2024Dünya
Zelenski: Ukrayna Barış Zirvesi’ne katılmayı seçen ülkelere minnettarım
Zelenski: Ukrayna Barış Zirvesi’ne katılmayı seçen ülkelere minnettarımUkrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski İsviçre’nin ev sahipliğinde ilk günü bugün yapılacak olan ‘Ukrayna Barış Zirvesi’ ile ilgili bir mesaj paylaştı. Zelenski katılan ülkelere teşekkür ederek, “Katılmayı seçerek küresel liderlik, barış, uluslararası hukuka ve BM sözleşmesine bağlılık göstermeyi seçen herkese minnettarım” dedi.
15.06.2024Dünya
G7 liderleri, İtalya’da toplandı
G7 liderleri, İtalya’da toplandıİtalya, Japonya, ABD, İngiltere, Kanada, Fransa ve Almanya’dan oluşan G7 ülkelerinin liderleri, İtalya’nın güneyindeki Puglia bölgesinde bulunan Itria Vadisi’ndeki Borgo Egnazia Oteli’nde toplandı. Liderler bugün Ukrayna ve Orta Doğu’yu görüşecek.
13.06.2024Dünya
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, Almanya’da
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, Almanya’daUkrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Ukrayna Kurtarma Konferansı’na (URC) katılmak üzere Almanya’ya ulaştı. Zelenski, konferans marjında Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ile bir araya geldi. Zelenski'nin ayrıca Almanya Başbakanı Olaf Scholz ve Federal Meclis Başkanı Barbel Bas ile görüşeceği belirtildi.
11.06.2024Dünya
BM Güvenlik Konseyinin yeni geçici üyeleri seçildi
BM Güvenlik Konseyinin yeni geçici üyeleri seçildiBirleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde (BMGK) 2025-2026 döneminde geçici üye olarak görev yapmak için Somali, Pakistan, Panama, Yunanistan ve Danimarka seçildi. Geçici üyelik yapacak ülkeler Ekvador, Japonya, Malta, Mozambik ve İsviçre'nin yerine seçildi.
7.06.2024Dünya
Çin: Rusya’ya silahların yüzde 60’ı ABD ve batıdan gidiyor
Çin: Rusya’ya silahların yüzde 60’ı ABD ve batıdan gidiyorÇin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mao Ning, Singapur’da düzenlenen Shangri-La Diyalog Zirvesi’nde Çin’in Rusya’ya silah gönderdiğini belirten Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski’ye yanıt verdi. Ning, Rusya’ya giden silah ve parçaların yüzde 60’ının ABD ve batı ülkelerinden gittiğini belirtti.
4.06.2024Dünya
Zelenski: Barış Zirvesi, savaşın sona ermesine giden yolun başlangıcıdır
Zelenski: Barış Zirvesi, savaşın sona ermesine giden yolun başlangıcıdırUkrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Singapur’da düzenlenen Shangri-La Diyalog Zirvesi’nde yaptığı konuşmada İsviçre’de düzenlenecek Ukrayna Barış Zirvesi hakkında, “Barış Zirvesi, Rusya Federasyonu tarafından yeni bir tırmanışın başlangıcı değil, savaşın sona erdirilmesine giden yolun başlangıcıdır” dedi.
3.06.2024Dünya
Zelenski, ABD Savunma Bakanı Austin ile görüştü
Zelenski, ABD Savunma Bakanı Austin ile görüştüUkrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin ile Singapur’da düzenlenen Shangri-La Diyalog Zirvesi marjında bir araya geldi. Austin, ABD’nin Ukrayna’ya askeri desteğinin süreceğini belirtti. Zelenski ise şu ana kadarki destekler konusunda teşekkür etti.
2.06.2024Dünya
Zelenski, ABD Savunma Bakanı Austin ile görüştü
Zelenski, ABD Savunma Bakanı Austin ile görüştüUkrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin ile Singapur’da düzenlenen Shangri-La Diyalog Zirvesi marjında bir araya geldi. Austin, ABD’nin Ukrayna’ya askeri desteğinin süreceğini belirtti. Zelenski ise şu ana kadarki destekler konusunda teşekkür etti.
2.06.2024Dünya
Belçika, bu yıl içinde Ukrayna’ya 977 milyon euro destek sağlayacak
Belçika, bu yıl içinde Ukrayna’ya 977 milyon euro destek sağlayacakUkrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Belçika’nın başkenti Brüksel’de Başbakan Alexander De Croo ile güvenlik anlaşması imzaladı. Zelenski, anlaşma kapsamında Belçika’nın 977 milyon euro askeri destek sağlayacağını belirtti.
28.05.2024Dünya
Rusya, Harkiv’de süpermarketi vurdu: 12 ölü, 43 yaralı
Rusya, Harkiv’de süpermarketi vurdu: 12 ölü, 43 yaralıRusya, Ukrayna’nın kuzeyindeki Harkiv kentinde bir süpermarketi hedef aldı. Saldırıda, 12 kişi hayatını kaybetti, 43 kişi de yaralandı
26.05.2024Dünya
Zelenski: Harkiv’e giren işgalci tüm araçlarla yok ediliyor
Zelenski: Harkiv’e giren işgalci tüm araçlarla yok ediliyorUkrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Harkiv bölgesinde Ukrayna ordusunun savunma faaliyetlerinin sürdüğünü ve Rusların tüm araçlarla ‘yok edildiğini’ duyurdu.
16.05.2024Dünya
Blinken, Zelenski ile bir araya geldi
Blinken, Zelenski ile bir araya geldiABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Kiev’de Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile bir araya geldi.
14.05.2024Dünya
ABD, Ukrayna’ya 400 milyon dolarlık silah yardım paketini duyurdu
ABD, Ukrayna’ya 400 milyon dolarlık silah yardım paketini duyurduABD Dışişleri Bakanlığı, Ukrayna’ya yapılacak 400 milyon dolarlık yeni silah ve teçhizat paketini açıkladı.
11.05.2024Dünya

Benzer Haber Etiketleri

zelenskiukraynarusyasaldırıharkiv

Zelenski ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.