Zelenski

Zelenski

Son dakika Zelenski haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Zelenski gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Zelenski haber sayfamızda...

Zelenski

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 732 zelenski haberi bulunmuştur.
Zelenski: İran’ın İHA’larını çok iyi biliyoruz
Zelenski: İran’ın İHA’larını çok iyi biliyoruz Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, İran’ın İsrail’e düzenlediği saldırıları kınayarak, Ukrayna’nın da benzer saldırılara maruz bırakıldığını ve Orta Doğu'da gerilimin daha da tırmanmasını önlemek için her türlü çabanın sarf edilmesi gerektiğini söyledi.
15.04.2024 Dünya
Ukrayna: 17 İHA imha edildi
Ukrayna: 17 İHA imha edildi Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, Rusya’ya ait İran yapımı 17 Shahed İHA’sının imha edildiğini duyurdu.
7.04.2024 Dünya
Zelenski, İHA üretim planlarını askeri yetkililerle görüştü
Zelenski, İHA üretim planlarını askeri yetkililerle görüştü Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, askeri ve hükümet yetkilileriyle bir araya gelerek Ukrayna’nın İHA üretim planını görüştüğünü duyurdu. Zelenski görüşmenin 3 saat sürdüğünü belirtti.
1.04.2024 Dünya
Zelenski, Bucha’da hayatını kaybeden sivilleri andı
Zelenski, Bucha’da hayatını kaybeden sivilleri andı Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, başkent Kiev’in kuzeyindeki Bucha bölgesini ziyaret etti. Zelenski, burada 2 yıl önce hayatını kaybeden sivilleri andı.
1.04.2024 Dünya
Zelenski, çevrimiçi kumar sorununa dikkat çeken dilekçenin ardından harekete geçti
Zelenski, çevrimiçi kumar sorununa dikkat çeken dilekçenin ardından harekete geçti Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, çevrimiçi kumarın askerler ve halk arasında yayılması sebebiyle kısıtlama talep eden bir asker dilekçesi sonrasında konunun araştırılması talimatını verdi.
30.03.2024 Dünya
Ukrayna dış istihbaratına General Ivashchenko atandı
Ukrayna dış istihbaratına General Ivashchenko atandı Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, General Oleh Ivashchenko’nun Ukrayna Dış İstihbarat Teşkilatı'nın başkanı olarak atadığını açıkladı.
28.03.2024 Dünya
Zelenski, Sumy bölgesinde görev yapan askerleri ziyaret etti
Zelenski, Sumy bölgesinde görev yapan askerleri ziyaret etti Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rusya sınırındaki Sumy bölgesinde görev yapan Ukrayna askerlerini ziyaret etti. Zelenski, burada bazı askerlere madalya takdim etti.
28.03.2024 Dünya
Zelenski, Ukrayna’daki Müslüman toplumuyla iftara katıldı
Zelenski, Ukrayna’daki Müslüman toplumuyla iftara katıldı Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, İslam dinine mensup Ukraynalı askerler, Kırım Tatar Milli Meclisi liderleri, Müslüman toplum ve din adamlarının temsilcileriyle birlikte iftara katıldı.
26.03.2024 Dünya
Rusya’dan ABD’nin ‘DEAŞ’ açıklamasına yanıt: Belki Kennedy’i de DEAŞ öldürmüştür
Rusya’dan ABD’nin ‘DEAŞ’ açıklamasına yanıt: Belki Kennedy’i de DEAŞ öldürmüştür Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova, ABD’nin Moskova’daki terör saldırısını ‘DEAŞ’ın düzenlediğine’ ilişkin açıklamasına yanıt verdi. Zakharova, “Keşke kendi Başkanları Kennedy'nin suikastını da bu kadar kısa sürede çözebilselerdi. Belki onu da DEAŞ yapmıştır?” dedi.
24.03.2024 Dünya
Zelenski: Putin ve diğer pislikler suçu başkasının üzerine atmaya çalışıyor
Zelenski: Putin ve diğer pislikler suçu başkasının üzerine atmaya çalışıyor Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen ve 133 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısına ilişkin yaptığı açıklamada, “Moskova'da yaşananlar ortada ve Putin ile diğer pislikler suçu başkasının üzerine atmaya çalışıyor” dedi.
24.03.2024 Dünya
Ukrayna: Birinci Küresel Barış Zirvesi İsviçre’de yapılacak
Ukrayna: Birinci Küresel Barış Zirvesi İsviçre’de yapılacak Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba, bugün video konferans yöntemiyle düzenlediği uluslararası basın toplantısında Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski’nin barış formülünün halihazırda geçerli olan ‘en gerçekçi plan’ olduğunun altını çizdi. Bakan Kuleba, ayrıca Ukrayna’nın İsviçre ev sahipliğinde ‘Birinci Küresel Barış Zirvesi’ düzenleyeceğini duyurdu.
19.03.2024 Dünya
Zelenski’den Putin açıklaması: İktidarını uzatmak için yapmayacağı kötülük yok
Zelenski’den Putin açıklaması: İktidarını uzatmak için yapmayacağı kötülük yok Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, dün Rusya’da sona eren ve Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kazandığı seçime ilişkin açıklama yaptı. Putin’e ‘diktatör’ diyen Zelenski, “Kişisel iktidarını uzatmak için yapmayacağı kötülük yoktur” dedi.
18.03.2024 Dünya
ABD’den Ukrayna’ya 300 milyon dolarlık askeri yardım
ABD’den Ukrayna’ya 300 milyon dolarlık askeri yardım ABD, Ukrayna’ya 300 milyon dolarlık askeri yardım yapılacağını açıkladı. Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, ABD Başkanı ve Amerikan halkına teşekkür etti.
13.03.2024 Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail yönetimi 'yalancı' ve 'faşist' olduğu gerçeğini gizleyemez
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail yönetimi 'yalancı' ve 'faşist' olduğu gerçeğini gizleyemez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail yönetimi ne yaparsa yapsın katil, zalim, hırsız, yalancı ve faşist olduğu gerçeğini artık gizleyemediklerini belirterek, "Meselenin çok daha vahim tarafı Uluslararası Adalet Divanı’nın ihtiyati tedbir kararına rağmen İsrail’in hiçbir şey olmamış gibi katliamlarına devam etmesidir asıl olan. Kimseyi dinlemeyen İsrail savaş suçlarını pervasızca sürdürüyor, hatta ‘acil ateşkes’ çağrısı yapan ülkeleri dahi tehdit edecek kadar küstahlaşıyor” dedi.
12.03.2024 Politika
Dünya liderlerinden Ramazan mesajları
Dünya liderlerinden Ramazan mesajları İslam aleminin bugün Ramazan ayının ilk gününe başlamasıyla dünya liderleri ve uluslararası örgütler tebrik mesajları paylaştı. ABD Başkanı Joe Biden Müslümanlara iyi dileklerini sunduğunu belirterek, bu dönemde Gazze’deki Müslümanlar için en az 6 haftalık acil ve kalıcı bir ateşkes için çalıştıklarının altını çizdi.
11.03.2024 Dünya
Ukrayna savaşını konu alan belgesel Oscar kazandı
Ukrayna savaşını konu alan belgesel Oscar kazandı Ukraynalı yönetmen Mstislav Çernov‘un Rusya- Ukrayna savaşını konu alan “Mariupol’da 20 Gün” adlı belgesel filmi, belgesel kategorisinde Oscar ödülünü kazandı.
11.03.2024 Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Barış zirvesine ev sahipliği yapmaya da hazırız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Barış zirvesine ev sahipliği yapmaya da hazırız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski ile görüştü. İki lider görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Barışın tesisi için Mart 2022'de İstanbul'da kurduğumuz müzakere masasının yanından geçebilecek nitelikte diplomatik bir adım atılamadı. Başından beri savaşın müzakereler temelinde sonlandırılması için elimizden gelen katkıyı verdik, veriyoruz. Rusya'nın da dahil olacağı bir barış zirvesine ev sahipliği yapmaya da hazırız" dedi.
9.03.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenski görüşmesi için Dolmabahçe Çalışma ofisine geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenski görüşmesi için Dolmabahçe Çalışma ofisine geldi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski ile yapacağı görüşme için Dolmabahçe Çalışma Ofisi'ne geldi.
8.03.2024 Politika
Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskiy İstanbul'a geldi
Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskiy İstanbul'a geldi Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenskiy’nin resmi ziyaret kapsamında İstanbul'a geldi.
8.03.2024 Gündem
İsveç’e resmi NATO üyeliğinin ardından dünya liderlerinden tebrik mesajları
İsveç’e resmi NATO üyeliğinin ardından dünya liderlerinden tebrik mesajları İsveç, ABD’de düzenlenen giriş protokolü kabul töreniyle NATO'nun resmen 32. üyesi oldu. NATO müttefiki ülkelerin liderleri, üyeliği tebrik mesajlarıyla kutladı. ABD Başkanı Joe Biden açıklamasında, “Bugün İsveç'i NATO'nun 32. Müttefiki olarak ağırlamaktan onur duyuyorum” dedi.
8.03.2024 Dünya
Zelenski: Karadeniz’de Ruslar için güvenli bir liman yok
Zelenski: Karadeniz’de Ruslar için güvenli bir liman yok Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, dün Rusya’nın Karadeniz Filosu’ndan devriye gemisinin batırılması sonrası yaptığı açıklamada, “Karadeniz'de Ruslar için artık güvenli liman yoktur ve hiçbir zaman da olmayacaktır” dedi.
6.03.2024 Dünya
Odessa’da düzenlenen saldırıda can kaybı 12’ye yükseldi
Odessa’da düzenlenen saldırıda can kaybı 12’ye yükseldi Rusya’nın Odessa kentinde bir apartmanı hedef alan İHA saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısı 12’ye yükseldi. Ukrayna Acil Durumlar Servisi, hayatını kaybedenler arasında 5 çocuğun bulunduğunu duyurdu.
4.03.2024 Dünya
Odessa kentindeki saldırıda can kaybı 7’ye yükseldi
Odessa kentindeki saldırıda can kaybı 7’ye yükseldi Rusya’nın Shahed İHA’sıyla Odessa kentine düzenlediği saldırıda can kaybı 7’ye, yaralı sayısı ise 9’a yükseldi. Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, saldırı sonrası ülkesinin hava savunma sistemlerine ihtiyacı olduğunu belirtti.
3.03.2024 Dünya
Rusya’nın Odessa’ya yaptığı dron saldırısında ölü sayısı 4’e yükseldi
Rusya’nın Odessa’ya yaptığı dron saldırısında ölü sayısı 4’e yükseldi Rusya tarafından Ukrayna’nın Odessa bölgesine yapılan dron saldırısında bir dronun apartmana düşmesi sonucu biri 3 yaşındaki bir çocuk olmak üzere 4 kişi yaşamını yitirdi.
2.03.2024 Dünya
Lavrov: İsrail'e göre 3 yaşından itibaren Filistinli herkes radikal terörist
Lavrov: İsrail'e göre 3 yaşından itibaren Filistinli herkes radikal terörist Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "Çok uzun zaman önce Zelenski de 'Bir insan vardır bir de yaratıklar vardır. Ukrayna'da yaşayan insanlar Rus kültürünü benimsiyorsa Rusya'ya gitsinler' demişti. Şimdi aynı şeyleri İsrail'de görüyoruz. Gazze'nin tamamı sivil ama İsrail'e göre 3 yaşından itibaren Filistinli herkes radikal terörist. Şu anda en önemli şey çatışmayı durdurabilmek" dedi.
1.03.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

zelenski ukrayna iha odessa saldırı

Zelenski ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.