Basın Toplantısı

Basın Toplantısı

Son dakika basın toplantısı haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan basın toplantısı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan basın toplantısı haber sayfamızda...

Basın Toplantısı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.236 basin toplantisi haberi bulunmuştur.
CHP'li Başarır: Hayvan kanunu geri çekilmeden beyefendilere yol açmayacağız
CHP'li Başarır: Hayvan kanunu geri çekilmeden beyefendilere yol açmayacağızCHP Grup Başkan Vekili Ali Mahir Başarır, 5 önemli yasa, 3 uluslararası anlaşmanın şu anda mecliste yasama tatilinden önce kanunlaşmayı beklediğini söyleyerek, "Biz, hayvan koruma kanunu geri çekilmeden, geri adım atılmadan hiçbir yasayla ilgili beyefendilere yol açmayacağız, önünü açmayacağız. İç tüzük ve Anayasa'nın bize vermiş olduğu tüm yetkileri kullanacağız" dedi.
24.07.2024Politika
TBMM Adalet Komisyonu Başkanı: İşgal altında da olsa Filistin toprakları üniterdir, parçalanmış değildir
TBMM Adalet Komisyonu Başkanı: İşgal altında da olsa Filistin toprakları üniterdir, parçalanmış değildirTBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Cüneyt Yüksel; Uluslararası Adalet Divanı'nın (UAD) 'danışma görüşü'ne ilişkin mecliste basın toplantısı gerçekleştirdi. Yüksel "Uluslararası Adalet Divanı, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından yöneltilen sorulara dair oluşturduğu bu 'danışma görüşü'nde; yargıçların ezici çoğunluğu ile işgal altında dahi olsa Filistin'in topraklarının üniter olduğunu, parçalanmış olmadığını söyledi. Filistin toprakları üniterdir, parçalanmış değildir. İsrail'in Filistin topraklarındaki varlığı hukuka aykırılık teşkil etmektedir" dedi.
23.07.2024Politika
Bahçeli: 154 kişi ile hukuk zemininde hesaplaşacağız
Bahçeli: 154 kişi ile hukuk zemininde hesaplaşacağızMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bazı çevreler 2024 yılının içerisinde MHP'ye karşı çok büyük haksızlıklar, iftiralar, yalanlar, hakir görmeler, küçük görmeler, suçlamalarda bulunmuşlardır. Bunların toplamı 154 kişidir. Onlarla muhatap olmayı dahi kabul etmeyiz; ama hukuk zemininde muhakkak hesaplaşacağız" dedi.
23.07.2024Politika
CHP'li Nazlıaka: Soyadı düzenlemesinin paketten çıkarılacağı bilgisini aldık
CHP'li Nazlıaka: Soyadı düzenlemesinin paketten çıkarılacağı bilgisini aldıkCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, "Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ile yaptığımız görüşmede umudumuzu büyüten en önemli haber; soyadı düzenlemesinin 9'uncu Yargı Paketi'nden çıkarılacağı bilgisi oldu. Bu sabah aldığımız bilgiye göre; soyadı dayatmasına ilişkin bakanlık bünyesinde yeniden bir değerlendirme yapılacak" dedi.
23.07.2024Politika
Tüketicinin korunmasına ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM'de
Tüketicinin korunmasına ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM'deAK Parti, kamu yararının korunması ve kamu düzeninin sağlanması için Reklam Kurulu tarafından uygulanan idari para cezalarının artırılmasını da öngören 'Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ni TBMM Başkanlığı'na sundu.
18.07.2024Politika
Marmara’daki deniz çayırları şamandıralarla korunacak
Marmara’daki deniz çayırları şamandıralarla korunacakTürkiye İş Bankası’nın Türk Deniz Araştırmaları Vakfı (TÜDAV) iş birliğiyle geçen yıl hayata geçirdiği ‘Denizlerin Geleceği: Deniz Çayırları’ projesinde şamandıralama aşamasına geçildi. Böylelikle İstanbul Boğazı’ndaki deniz çayırları şamandıralarla korunacak. Tasarlanan şamandıraların bağlanacağı tonozlar, Marmara Denizi tür çeşitliliğine katkı sağlarken, proje ile bölgede yapılan balıkçılık, dalış, seyir faaliyetlerinde farkındalık oluşturulması hedefleniyor.
18.07.2024Video
Marmara’daki deniz çayırları şamandıralarla korunacak
Marmara’daki deniz çayırları şamandıralarla korunacakTürkiye İş Bankası’nın Türk Deniz Araştırmaları Vakfı (TÜDAV) iş birliğiyle geçen yıl hayata geçirdiği ‘Denizlerin Geleceği: Deniz Çayırları’ projesinde şamandıralama aşamasına geçildi. Böylelikle İstanbul Boğazı’ndaki deniz çayırları şamandıralarla korunacak. Tasarlanan şamandıraların bağlanacağı tonozlar, Marmara Denizi tür çeşitliliğine katkı sağlarken, proje ile bölgede yapılan balıkçılık, dalış, seyir faaliyetlerinde farkındalık oluşturulması hedefleniyor.
18.07.2024Yerel Haberler
MSB: Son bir haftada 72 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: Son bir haftada 72 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı (MSB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, "Türk Silahlı Kuvvetlerimiz (TSK), Irak ve Suriye'nin kuzeyi dahil, 72'si son bir haftada olmak üzere, bu yılın başından itibaren 1427 teröristi etkisiz hale getirmiştir" dedi.
18.07.2024Gündem
CHP'li Günaydın: Kürşad Zorlu ile ilgili konunun benimle alakası yok
CHP'li Günaydın: Kürşad Zorlu ile ilgili konunun benimle alakası yokCHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, İYİ Parti Ankara Milletvekili Kürşad Zorlu ile CHP'ye katılması için görüşmeler yaptığı iddiasına, "Kürşad Zorlu'yu kişi olarak hiç tanımam, kamuoyundan tanıyorum. Ne yüz yüze bir tanışıklığım var ne bir toplantı yaptım ne cep telefonunu bilirim. Dolayısıyla konunun benimle uzaktan yakından bir alakası yok" dedi.
17.07.2024Politika
Özgür Özel: CHP grubu Hayvan Hakları Yasası'na karşı kırmızı alarmdadır
Özgür Özel: CHP grubu Hayvan Hakları Yasası'na karşı kırmızı alarmdadırCHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Hayvan Hakları Yasası'nda CHP grubu kırmızı alarmdadır. En üst düzey kırmızı alarmdadır. Çok özel ve sağlık sorunlarına dayalı ve birinci derece akrabaların sağlık sorunlarına dayalı mazeretler hariç, grubumuz Meclis'te mücadelesini sürdürecektir" dedi.
17.07.2024Politika
Acun Ilıcalı: Maçı çok güzel duygular içinde izleyeceğim
Acun Ilıcalı: Maçı çok güzel duygular içinde izleyeceğimHull City Başkanı Acun Ilıcalı, "Yeni hocamızla daha büyük başarılar kazanmak istiyoruz. Güzel bir yolculuğa çıkacağız. Fenerbahçe ile maçımız var. Orada da asbaşkan pozisyonundayım. Bu dünyada sık olan bir şey değil. Ama şükrediyorum. Çocukluğumun aşkıyla, İngiltere'de sahibi olduğum takım maç oynayacak. Maçı çok güzel duygular içinde izleyeceğim" dedi.
17.07.2024Spor
Yıldız Sarayı'nda restorasyon tamamlandı; açılışı Cumhurbaşkanı Erdoğan yapacak
Yıldız Sarayı'nda restorasyon tamamlandı; açılışı Cumhurbaşkanı Erdoğan yapacak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla 19 Temmuz Cuma günü müze olarak açılışı yapılacak Yıldız Sarayı'nda, Milli Saraylar Başkanı Dr. Yasin Yıldız tarafından restorasyon çalışmalarıyla ilgili basın toplantısı düzenlendi. Sarayın İstanbul’daki 3 büyük saraydan biri olarak öne çıktığını belirten Yıldız, "Önümüzdeki Cuma günü Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle Yıldız Sarayı 100 yılın ardından ziyaretçisiyle buluşacak. Cumartesi sabahından itibaren de yerli ve yabancı ziyaretçilerin ziyaretine açık olacaktır" diye konuştu.
17.07.2024Foto Galeri
Turizm bölgelerinde 'Su Verimliliği Seferberliği'
Turizm bölgelerinde 'Su Verimliliği Seferberliği'Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, turizm bölgelerinde suyun verimli kullanımının teşviki için 'Su Verimliliği Seferberliği İşbirliği Protokolü' imzaladı. Bakan Ersoy, su tüketimini azaltacak uygulamaları hayata geçireceklerini belirterek, "Önümüzdeki 10 yıl içinde yüzde 40 oranında su kazanımı sağlanmasını hedefliyoruz" dedi.
16.07.2024Gündem
2024-YKS sonuçları açıklandı; 1'inciler 5 ilden çıktı
2024-YKS sonuçları açıklandı; 1'inciler 5 ilden çıktıYükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları açıklandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Bayram Ali Ersoy, 2024 YKS birincilerinin Mersin, İstanbul, Elazığ, Rize ve Ankara'dan çıktığını duyurdu.
16.07.2024Eğitim
Dışişleri Bakanı Fidan: Cumhurbaşkanımızın çağrısı önemli, tavsiyemiz dikkate alınması
Dışişleri Bakanı Fidan: Cumhurbaşkanımızın çağrısı önemli, tavsiyemiz dikkate alınmasıDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal Bin Ferhan Al-Suud ile birlikte İstanbul’da ortak basın toplantısı yaptı. Dışişleri Bakanı Fidan, Suriye ile normalleşme süreciyle ilgili, "Her düzeyde Suriye ile doğrudan veya Rusya-İran aracılığı üzerinden görüşmeler vuku buldu. Ama son bir yıldır görüşmelerde çok fazla bir hareketlilik yok. Zamanın ruhu bizi barışı aramaya, istikrarı aramaya zorluyor. Cumhurbaşkanımız burada liderlik vizyonu kullanarak en üst düzeyden bir barış çağrısında bulunmuştur. Bu son derece kıymetli bir çağrıdır. Umarım bunu değerini anlarlar. Bu herhangi bir çaresizliğin, herhangi bir zayıflığın durduğu yer değildir. Yani kendisini tanıyanlar bilir. Hiçbir mücadeleden, hiçbir kavgadan kaçmaz. Tersine bütün sorunların üstesine de büyük bir dirençle gider. Burada bir barış vizyonu yansıması olarak bir çağrıda bulundu. Bu çağrı önemli bir çağrı. Bizim tavsiyemiz bu çağrının dikkate alınması" dedi.
14.07.2024Politika
Dışişleri Bakanı Fidan, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı ile başbaşa görüştü
Dışişleri Bakanı Fidan, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı ile başbaşa görüştüDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Farhan El Suud'u Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde ağırladı. İki bakanın baş başa görüşmesinin ardından Dolmabahçe'deki Çalışma Ofisi'nde bir basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor.
14.07.2024Politika
Bodrum'da 'pahalılık' haberlerine ortak açıklama
Bodrum'da 'pahalılık' haberlerine ortak açıklamaMuğla'da, son günlerde ulusal basın ve sosyal medyada çıkan Bodrum'da pahalılık haberlerine yönelik, bazı oda ve sivil toplum kuruluşları tarafından yapılan ortak açıklamayla, ilçede her keseye göre tatil yapılabilecek ve yemek yenebilecek tesislerin olduğuna dikkat çekildi. Açıklamada, sosyal medyadan yapılan paylaşımların karalama kampanyasına dönüştüğü vurgulandı.
12.07.2024Gündem
Sokak köpekleri düzenlemesi TBMM'de
Sokak köpekleri düzenlemesi TBMM'deAK Parti, sahipsiz sokak hayvanlarına yönelik 'Hayvanları Koruma Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ni TBMM Başkanlığı'na sundu. AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, bugüne kadar sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili yapılan çalışmaların yetersiz kaldığını belirterek, saldırgan olan, bulaşıcı veya tedavi edilemeyen hastalığı bulunan ya da sahiplenilmesi yasak olan hayvanlara yerel yönetimlerce 'ötanazi' yapılacağını söyledi.
12.07.2024Gündem
Erdoğan: Karşımızda hukuk tanımayan, gözü dönmüş bir yapı var
Erdoğan: Karşımızda hukuk tanımayan, gözü dönmüş bir yapı varCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi’nin ardından ABD’nin başkenti Washington’da basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, Netanyahu yönetiminin sadece kendi halkının değil, bölgenin de güvenliğini tehlikeye attığını belirterek, “Karşımızda savaş hukuku dahil, hiçbir hukuk, nizam, değer ve sınır tanımayan gözü dönmüş bir yapı vardır” dedi.
12.07.2024Politika
Stoltenberg: Bazı müttefikler silahların kullanım kısıtlamalarını esnetti
Stoltenberg: Bazı müttefikler silahların kullanım kısıtlamalarını esnettiNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, bazı NATO müttefiklerinin Ukrayna’ya verilen silahların kullanım kısıtlamalarını esnettiğini, bu anlamda Ukrayna’nın Rusya topraklarındaki meşru askeri hedefleri vurmasının bir ‘meşru müdafaa’ olduğunu söyledi.
11.07.2024Dünya
Stoltenberg: Savaşı bitirmenin en hızlı yolu kaybetmektir, ancak bu barış getirmeyecek
Stoltenberg: Savaşı bitirmenin en hızlı yolu kaybetmektir, ancak bu barış getirmeyecekNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ABD’nin başkenti Washington’da düzenlenen NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’nin ardından basın toplantısı düzenledi. Stoltenberg, Ukrayna’daki savaşın sona ermesi için kararlar aldıklarını belirterek, “Bir savaşı sona erdirmenin en hızlı yolu savaşı kaybetmektir. Ama bu barış getirmez, sadece işgal getirir” dedi.
11.07.2024Dünya
CHP'li Emir: Suriye rejimiyle görüşmek için kimi adımlar atılıyor
CHP'li Emir: Suriye rejimiyle görüşmek için kimi adımlar atılıyorCHP Grup Başkanvekili Murat Emir, "Bizim tutumumuz öteden beri Suriye rejimiyle görüşmek yönünde olduğu için bu noktada da kimi adımlar atılıyor. Ama şu anda hangi aşamada olduğunu söylemek için biraz daha erken" dedi.
10.07.2024Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: NATO Zirvesi'nde artan terör tehdidine dikkati çekeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: NATO Zirvesi'nde artan terör tehdidine dikkati çekeceğizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere ABD'ye gitti. Erdoğan, "Yapacağımız görüşmelerde başta yakın çevremiz olmak üzere dünyada artan terör tehdidine dikkati çekeceğiz. Terör örgütleriyle kararlı ve bütüncül bir mücadele yürütülmesi noktasında NATO'nun gayretlerinin artırılması gerektiğinin de altını çizeceğiz" dedi.
9.07.2024Politika
Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim: 15 sene olduğu için yoruldum
Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim: 15 sene olduğu için yoruldumKırkpınar'da 15 kez ağalık yapan Seyfettin Selim, "Ben sadece 15 sene olduğu için yoruldum. Hakikaten yoruldum. Yani bunun maddi baktığın zaman benim yapmış olduğum yardımlar beni 50 yıl ağalık yaptırır, eğer yapmamış olsaydım. Burada sadece yüz değişsin istiyorum" dedi.
5.07.2024Spor
Bakan Uraloğlu: İHA'ların kontrolü Türksat uydularıyla daha güvenli hale gelecek
Bakan Uraloğlu: İHA'ların kontrolü Türksat uydularıyla daha güvenli hale gelecekUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Tüm Türksat uydularıyla dünyanın dört bir yanında İHA'larımızı kontrol altında tutabiliyoruz. Bunlar, genişletilmiş menzil ve kapsama alanıyla kesintisiz haberleşebiliyor. Artık İHA'larımızın kontrolüne dışarıdan müdahale edilmesi mümkün değil ve bu uydu iletişimi, özellikle İHA operasyonlarında oyunun kurallarını değiştiren bir unsur olarak ortaya çıkıyor. Özellikle yurt dışında görev yapan İHA'ların kontrolü, Türksat uydularıyla daha güvenli hale gelecek" dedi.
5.07.2024Politika

Benzer Haber Etiketleri

erdoğanAÇIKLAMAchpteklifMarmara denizi

Basın Toplantısı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.