Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu

Son dakika Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu haber sayfamızda...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.030 disisleri bakani mevlut cavusoglu haberi bulunmuştur.
Bakan Çavuşoğlu, 'Türkiye-Azerbaycan-Kazakistan' toplantısına katılacak
Bakan Çavuşoğlu, 'Türkiye-Azerbaycan-Kazakistan' toplantısına katılacakDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yarın ilki gerçekleştirilecek Türkiye-Azerbaycan-Kazakistan Üçlü Dışişleri ve Ulaştırma Bakanları Toplantısına iştirak etmek üzere Bakü’yü ziyaret edecek.
26.06.2022Politika
Bakan Çavuşoğlu, Singapurlu mevkidaşı Balakrishnan ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, Singapurlu mevkidaşı Balakrishnan ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Singapur Dışişleri Bakanı Vivian Balakrishnan ile Ankara'da bir araya geldi.
25.06.2022Gündem
Bakan Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı Blinken ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı Blinken ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile telefonda görüştü.
25.06.2022Gündem
Bakan Çavuşoğlu: Müttefik olmak istiyorsan Türkiye'yi düşman gibi göremezsin
Bakan Çavuşoğlu: Müttefik olmak istiyorsan Türkiye'yi düşman gibi göremezsinDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği süreciyle ilgili, "Müttefik olmak istiyorsan Türkiye'yi düşman bir ülke gibi göremezsin, terörle mücadelesinden dolayı ambargo uygulayamazsın" dedi.
24.06.2022Politika
Çavuşoğlu: İsrail'le diplomatik temsil düzeyimizin büyükelçi seviyesine çıkarılması için çalışmaları başlattık
Çavuşoğlu: İsrail'le diplomatik temsil düzeyimizin büyükelçi seviyesine çıkarılması için çalışmaları başlattıkDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "İsrail ile ilişkilerimizde olumlu diyaloğu somut adımlarla ilerletmeyi teyit ettik. Kısa vadede iki ülke arasındaki üst düzey ziyaretler devam edecek. Diplomatik ilişkilerimizin büyükelçi seviyesine çıkarılması için çalışmalar başlattık" dedi.
23.06.2022Politika
Çavuşoğlu: Ukrayna tahılının illegal şekilde uluslararası piyasalara satılmasına karşıyız
Çavuşoğlu: Ukrayna tahılının illegal şekilde uluslararası piyasalara satılmasına karşıyızDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Biz Ukrayna'nın tahılını ya da herhangi bir ürünün Rusya veya başka bir ülkeden alınıp gayri meşru bir şekilde, illegal bir şekilde uluslararası piyasalara satılmasına karşıyız. Türkiye olarak bu ürünlerin bize gelmesine de kesinlikle müsaade etmeyiz. Bu konuda devletimizin yetkili kurumlarımızın kararlılığı tamdır" dedi.
23.06.2022Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi'ni resmi törenle karşıladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi'ni resmi törenle karşıladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı resmi törenle karşıladı.
22.06.2022Video
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi'ni resmi törenle karşıladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi'ni resmi törenle karşıladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı resmi törenle karşıladı.
22.06.2022Politika
Bakan Çavuşoğlu, Alman mevkidaşı ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, Alman mevkidaşı ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock ile telefonda görüştü.
21.06.2022Politika
Bakan Çavuşoğlu, Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanlığı’nı ziyaret etti
Bakan Çavuşoğlu, Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanlığı’nı ziyaret ettiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kosova ziyareti kapsamında dün Türk Temsil Heyeti Başkanlığı’nı ziyaret etti.
20.06.2022Gündem
Çavuşoğlu, Bölgesel Kalkınma Bakanı ve KDTP Genel Başkanı Damka ile görüştü
Çavuşoğlu, Bölgesel Kalkınma Bakanı ve KDTP Genel Başkanı Damka ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Kosova’da Bölgesel Kalkınma Bakanı ve KDTP Genel Başkanı Fikrim Damka ile görüştü.
19.06.2022Politika
Çavuşoğlu, Kosova Başbakanı Kurti ile görüştü
Çavuşoğlu, Kosova Başbakanı Kurti ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Kosova’da Başbakan Albin Kurti ile görüştü.
19.06.2022Dünya
Çavuşoğlu: Kosova’daki FETÖ varlığı, ilişkilerimizin önündeki en büyük sıkıntı
Çavuşoğlu: Kosova’daki FETÖ varlığı, ilişkilerimizin önündeki en büyük sıkıntıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Kosova’da Dışişleri Bakanı Donika Gervalla-Schwarz ile görüşmesinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu, “Kosova’daki FETÖ varlığı, ilişkilerimizin önündeki en büyük sıkıntı. Yani tek sınama diyebiliriz. Bu FETÖ varlığı, ilişkilerimizi zehirlemek için her türlü olumsuz çalışmayı sürdürüyor” dedi.
19.06.2022Dünya
Çavuşoğlu, Kosova Cumhurbaşkanı Osmani-Sadriu ile görüştü
Çavuşoğlu, Kosova Cumhurbaşkanı Osmani-Sadriu ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Kosova’da Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani-Sadriu ile görüştü.
19.06.2022Dünya
Çavuşoğlu, Kosova Dışişleri Bakanı Gervalla-Schwarz ile görüştü
Çavuşoğlu, Kosova Dışişleri Bakanı Gervalla-Schwarz ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Kosova’da Dışişleri Bakanı Donika Gervalla-Schwarz ile ikili ve heyetlerarası görüşme gerçekleştirdi.
19.06.2022Dünya
Bakan Çavuşoğlu, Devlet Başkanlığı Konseyi Hırvat üyesi Komşiç’le görüştü
Bakan Çavuşoğlu, Devlet Başkanlığı Konseyi Hırvat üyesi Komşiç’le görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Saraybosna’da Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Hırvat üyesi Jelko Komşiç ile görüştü.
18.06.2022Dünya
Bakan Çavuşoğlu, mevkidaşıyla ortak basın toplantısına katıldı
Bakan Çavuşoğlu, mevkidaşıyla ortak basın toplantısına katıldıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Balkanlar ziyaretinin Bosna Hersek durağında Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Bisera Turkoviç ile ortak basın toplantısı gerçekleştirdi.
18.06.2022Dünya
Ukrayna buğdayı nasıl çıkartılacak?
Ukrayna buğdayı nasıl çıkartılacak?Ukrayna limanlarının Rusya işgali altında olması sebebiyle ihraç edilemeyen buğdayın çıkartılması için bir teklif de Fransa’dan geldi. Ukrayna, Birleşmiş Milletler’in güvenlik konvoyu olmaksızın yaklaşık 400 adet mayının temizlenmesine yanaşmazken, Avrupa Birliği 13 Mayıs’ta ‘Ray Genişliği’ engeline rağmen buğdayın demiryoluyla taşınması planını açıklamıştı. Diğer yandan Rusya, Ukrayna’nın ürettiği buğdayın dünya pazarının yüzde 1’inden daha azına denk geldiğini belirtirken Türkiye ve İtalya BM planına destek verdiğini ifade etti.
18.06.2022Dünya
Dışişleri Bakanlığı: Norveç Dışişleri Bakanı’nın Türkiye ziyareti sırasında anlaşma imzalanmadı
Dışişleri Bakanlığı: Norveç Dışişleri Bakanı’nın Türkiye ziyareti sırasında anlaşma imzalanmadıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Bosna-Hersek resmi ziyareti devam ederken Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamayla, Norveç Dışişleri Bakanı’nın Türkiye ziyareti sırasında herhangi bir anlaşma imzalanmadığı belirtildi.
17.06.2022Dünya
Çavuşoğlu, Bosna-Hersek ziyaretine başladı
Çavuşoğlu, Bosna-Hersek ziyaretine başladıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Balkanlar resmi ziyareti kapsamında geldiği Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’da Bosna Hersek Reis-ul Ulema Hüseyin ef. Kavazoviç ile görüştü.
17.06.2022Gündem
Çavuşoğlu: PKK, İsveç'in NATO üyesi olmaması için elinden geleni yapıyor
Çavuşoğlu: PKK, İsveç'in NATO üyesi olmaması için elinden geleni yapıyorHırvatistan’ın başkenti Zagrep’te resmi ziyaretini sürdüren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Dış ve Avrupa İşleri Bakanı Gordan Grliç-Radman ile görüşmesinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Bakan Çavuşoğlu YPG/PKK'nın İsveç ile bağlantılı sosyal medya hesaplarında, projeksiyonla örgüt işaret ve görsellerinin, başkent Stockholm'deki tarihi belediye binasına yansıtılması konusunda gelen soru üzerine “Terörle mücadelede İsveç kanunlarının ve yetkililerinin ne kadar gevşek olduğunu gösteriyor. Diğer taraftan bu terör örgütü PKK, adı başında terör örgütüdür. Sadece Türkiye’ye değil İsveç’in de ulusal çıkarlarına zarar vermeye çalışıyor ve özelikle İsveç’in NATO üyesi olmaması için elinden geleni yapıyor” dedi.
17.06.2022Dünya
Suriye’ye giden BM yardımlarının geçtiği Cilvegözü’nün açık kalması için 32 STK çağrıda bulundu
Suriye’ye giden BM yardımlarının geçtiği Cilvegözü’nün açık kalması için 32 STK çağrıda bulunduBirleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde (BMGK) durumu oylanacak olan ve Suriye’ye giden yardımların geçtiği Cilvegözü Sınır Kapısı’nın (Bab al-Hawa) açık kalması için 32 uluslararası sivil toplum kuruluşu çağrı yaptı.
17.06.2022Dünya
Çavuşoğlu’ndan Kuzey Makedonya’da üst düzey temaslar
Çavuşoğlu’ndan Kuzey Makedonya’da üst düzey temaslarDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Balkanlar ziyareti kapsamında geldiği Kuzey Makedonya’nın Ohri kentinde AP milletvekili ve Avrupa Liberalleri Eşbaşkanı İlhan Küçük ve Avusturya Dışişleri Bakanı Alexander Schallenberg ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi. Bakan Çavuşoğlu, Karadağ Başbakan Yardımcısı ve Sermaye Yatırımları Bakanı Ervin ibrahimoviç ile ayrıca görüştü.
17.06.2022Dünya
Çavuşoğlu: Sırbistan’la 'kimlikle seyahat düzenlemesi' protokolü imzalanacak
Çavuşoğlu: Sırbistan’la 'kimlikle seyahat düzenlemesi' protokolü imzalanacakBalkanlar ziyareti kapsamında Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sırbistan Dışişleri Bakanı Nikola Selakoviç ile ortak basın toplantısı düzenledi.
16.06.2022Dünya
Bakan Çavuşoğlu, Sırbistan Meclis Başkanı Daçiç ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, Sırbistan Meclis Başkanı Daçiç ile görüştüSırbistan’da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sırbistan Ulusal Meclis Başkanı İvica Daçiç ile bir araya geldi.
16.06.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Dışişleri Bakanı Mevlüt ÇavuşoğluBakan ÇavuşoğlugörüşmeKosovagörüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.