Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu

Son dakika Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu haber sayfamızda...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.470 disisleri bakani mevlut cavusoglu haberi bulunmuştur.
Marmara Grubu Vakfı 27'inci Ekonomik Zirvesi İstanbul’da başladı
Marmara Grubu Vakfı 27'inci Ekonomik Zirvesi İstanbul’da başladıMarmara Grubu Vakfı (MGV) organizasyonunda iki gün sürecek olan 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi bugün İstanbul’da başladı. 'Krizlerden İstikrara, Kapsayıcı Bir Dünya İnşa Etmek' temasıyla düzenlenen zirvede cumhurbaşkanlığı ve bakanlık seviyesinde katılımın yanı sıra 40 ülkeden 300'ü aşkın siyasetçi, diplomat, akademisyen ve iş insanı yer aldı.
21.02.2024Ekonomi
Marmara Grubu Vakfı 27'inci Ekonomik Zirvesi İstanbul’da başladı
Marmara Grubu Vakfı 27'inci Ekonomik Zirvesi İstanbul’da başladıMarmara Grubu Vakfı (MGV) organizasyonunda iki gün sürecek olan 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi bugün İstanbul’da başladı. 'Krizlerden İstikrara, Kapsayıcı Bir Dünya İnşa Etmek' temasıyla düzenlenen zirvede cumhurbaşkanlığı ve bakanlık seviyesinde katılımın yanı sıra 40 ülkeden 300'ü aşkın siyasetçi, diplomat, akademisyen ve iş insanı yer aldı.
21.02.2024Video
Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne geri sayım başladı
Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne geri sayım başladıMarmara Grubu Vakfı (MGV) tarafından 21-22 Şubat tarihleri arasında 27'ncisi İstanbul'da düzenlenecek Avrasya Ekonomi Zirvesi için geri sayım başladı. İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) iş birliğinde gerçekleştirilecek zirvenin detaylarına ilişkin basın toplantısı İstanbul Moda Akademisi'nde yapıldı. 'Krizlerden İstikrara, Kapsayıcı Bir Dünya İnşa Etmek' temasıyla düzenlenecek zirveye görevde 22 cumhurbaşkanının yanı sıra 40 ülkeden 300'ü aşkın siyasetçi, diplomat, akademisyen, inanç önderi ve iş insanı katılacak. 100'üncü doğum yıl dönümü nedeniyle 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel anısına da bir özel oturum organize edilen zirvede 31'incisi gerçekleştirilen KOZA Genç Moda Yarışması finalistlerinin koleksiyonları da sergilenecek.
15.02.2024Ekonomi
Yeni kabine üyeleri ilk mesajlarını paylaştı
Yeni kabine üyeleri ilk mesajlarını paylaştıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni kabine üyelerini açıklamasının ardından yeni bakanlar, ilk mesajlarını paylaştı.
4.06.2023Gündem
Çavuşoğlu'ndan İsveç'e: Terörizmle mücadelede somut adımlar atın
Çavuşoğlu'ndan İsveç'e: Terörizmle mücadelede somut adımlar atınDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström'ün açıklamalarına ilişkin "Üçlü Muhtıradan kaynaklanan yükümlülüklerinizi yerine getirin ve terörizmle mücadelede somut adımlar atın" çağrısında bulundu.
1.06.2023Gündem
Bakan Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile telefonda görüştü.
30.05.2023Gündem
Antalya'da oyunu kullanan Bakan Çavuşoğlu: İkinci tura da iyi hazırlandık
Antalya'da oyunu kullanan Bakan Çavuşoğlu: İkinci tura da iyi hazırlandıkDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Seçimi 2'nci oylaması için oy kullandıktan "İkinci tura da iyi hazırlandık. Tabii iki aday iyi çalıştı. Demokratik olgunluk içinde geçen seçimler, aslında tüm dünyaya da bir ders verdi" dedi.
28.05.2023Video
Antalya'da oyunu kullanan Bakan Çavuşoğlu: İkinci tura da iyi hazırlandık
Antalya'da oyunu kullanan Bakan Çavuşoğlu: İkinci tura da iyi hazırlandıkDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Seçimi 2'nci oylaması için oy kullandıktan "İkinci tura da iyi hazırlandık. Tabii iki aday iyi çalıştı. Demokratik olgunluk içinde geçen seçimler, aslında tüm dünyaya da bir ders verdi" dedi.
28.05.2023Politika
Sinan Oğan: MHP’nin olduğu ittifakı değil de HDP'nin desteklediği ittifakı mı seçecektik
Sinan Oğan: MHP’nin olduğu ittifakı değil de HDP'nin desteklediği ittifakı mı seçecektikAntalya'daki seçim çalışmasında, ortaya koydukları ilkelerin zaten Cumhur İttifakı'nda önemli kısmının yapıldığı ve yapılabileceğini gördüklerini belirten Sinan Oğan, “O sebeple biz mevsimlik milliyetçilerle değil. Bir de bu arada tabi MHP'nin de olduğu, benim de siyaset yaptığım, Sayın Bahçeli'nin de olduğu ittifakı seçmeyecektik de gidip HDP'nin destek verdiği ittifakı mı seçecektik?" dedi.
27.05.2023Canlı Yayın
Çavuşoğlu: Ermenistan barış antlaşmasını imzalarsa biz de bazı olumlu adımlar atarız
Çavuşoğlu: Ermenistan barış antlaşmasını imzalarsa biz de bazı olumlu adımlar atarızDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Ermenistan da akıllanırsa, ki son günlerdeki açıklamalarını müspet buluyoruz. 'Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü tanıyoruz, tanımaya hazırız' diyorlar. Karşılıklı tanıma konusunda açıklamalar olumlu, biz bunu destekliyoruz. Ayrıca kapsamlı bir barış antlaşması teklif etmişti Azerbaycan, Ermenistan buna da 'evet' derse bir an önce müzakere edilir, anlaşma imzalanır. Biz de Türkiye olarak bu doğrultuda bazı olumlu adımlar atarız" dedi.
26.05.2023Canlı Yayın
Çavuşoğlu: Kılıçdaroğlu, YPG/PYD terör örgütü mü değil mi?
Çavuşoğlu: Kılıçdaroğlu, YPG/PYD terör örgütü mü değil mi?Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na terör örgütlerinin destek verdiğini ileri sürerek, "Kemal Kılıçdaroğlu, YPG/PYD terör örgütü mü değil mi? Çık söyle. 'Terör örgütü olarak görmüyorum' diyor. 14 Mayıs'ta tokadı yiyince şaşırdı kaldı" dedi.
24.05.2023Politika
Bakan Çavuşoğlu: Türkevi'ne yönelik saldırının faillerinin tespitini bekliyoruz
Bakan Çavuşoğlu: Türkevi'ne yönelik saldırının faillerinin tespitini bekliyoruzDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, New York'taki Türkevi'ne alçakça bir saldırı düzenlendiğini belirterek, "ABD'den, saldırının faillerini süratle tespit etmesini ve ev sahibi ülke olarak diplomatik temsilciliklerimize gerekli korumayı sağlamasını bekliyoruz" dedi.
22.05.2023Politika
Çavuşoğlu'ndan, Stuttgart'taki kundaklama girişimine tepki
Çavuşoğlu'ndan, Stuttgart'taki kundaklama girişimine tepkiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya'nın Stuttgart kentindeki Türk seyahat acentesine yönelik kundaklama girişimine tepki gösterdi.
19.05.2023Politika
Bakan Çavuşoğlu'ndan Charlie Hebdo'ya tepki
Bakan Çavuşoğlu'ndan Charlie Hebdo'ya tepkiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, son sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan Fransız dergisi Charlie Hebdo'ya sosyal medyadan yaptığı paylaşımla tepki gösterdi.
17.05.2023Politika
Oyunu Antalya'da kullanan Çavuşoğlu: Zarfa zor sığdı, katla katla bitmedi
Oyunu Antalya'da kullanan Çavuşoğlu: Zarfa zor sığdı, katla katla bitmediDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oyunu memleketi Antalya'nın Alanya ilçesinde kullandı. Çavuşoğlu, "Özellikle siyasi partilerin olduğu liste çok uzundu. Zarfa zor sığdı. Katla katla bitmedi" dedi.
14.05.2023Politika
Bahçeli: Terörizmin Kürt kökenli kardeşlerimle ilişkilendirilmesi ihanettir
Bahçeli: Terörizmin Kürt kökenli kardeşlerimle ilişkilendirilmesi ihanettirMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Terörizmin Kürt kökenli kardeşlerimle ilişkilendirilmesi hakarettir, ihanettir. Şu hususun özellikle bilinmesini isterim. Kürt kökenli kardeşlerimle bölücü terör örgütü PKK'nın en küçük bağı ve bağlantısı yoktur. Kürt kökenli kardeşlerim, Türk milletinin şerefli mensuplarıdır" dedi.
13.05.2023Canlı Yayın
Bakan Çavuşoğlu: Atatürk'ün kurduğu parti bu hale düşmemeliydi
Bakan Çavuşoğlu: Atatürk'ün kurduğu parti bu hale düşmemeliydiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Özellikle CHP'nin mitinglerinde, 'Dişe diş kana kan seninleyiz Öcalan' sloganları CHP'li kardeşlerimizi de rahatsız etmiştir. Atatürk'ün kurduğu parti bu hale düşmemeliydi" dedi.
12.05.2023Politika
Bakan Çavuşoğlu: Kürtlerin en büyük düşmanı PKK'dır
Bakan Çavuşoğlu: Kürtlerin en büyük düşmanı PKK'dırDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Kürt kardeşlerimizi baskı altında tutmak için her şeyi yapıyor. Süleymaniye'yi ele geçirmişler. Kürtlere zulmediyorlar. Türkiye'de de Suriye'de de Irak'ta da Kürtlerin en büyük düşmanı PKK'dır" dedi.
11.05.2023Gündem
Çavuşoğlu: Tahıl anlaşmasında 2 ay uzatma olabilir
Çavuşoğlu: Tahıl anlaşmasında 2 ay uzatma olabilirDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya’daki 4’lü Dışişleri Bakanları Toplantısı öncesinde Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’la İstanbul Tahıl Anlaşması konusunda görüşme gerçekleştirdiklerini belirterek, "Biz Sayın Cumhurbaşkanımızın yine son noktada Sayın Putin’le de görüşerek, en az 2 ay daha uzatılması konusunda netice alabileceğimizi düşünüyorum” dedi.
10.05.2023Gündem
Moskova’daki dörtlü toplantı sonrası ortak açıklama
Moskova’daki dörtlü toplantı sonrası ortak açıklamaRusya, İran, Suriye ve Türkiye Dışişleri Bakanları Dörtlü Toplantısı’nın ardından ortak açıklama yayınlandı. Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, toplantının olumlu ve yapıcı bir atmosferde gerçekleştiği ifade edildi.
10.05.2023Dünya
Çavuşoğlu, İranlı mevkidaşı Abdullahian ile görüştü
Çavuşoğlu, İranlı mevkidaşı Abdullahian ile görüştüRusya’nın başkenti Moskova’da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahian ile bir araya geldi.
10.05.2023Dünya
Moskova’da 4’lü Dışişleri Bakanları toplantısı sona erdi
Moskova’da 4’lü Dışişleri Bakanları toplantısı sona erdiRusya’nın başkenti Moskova’da bugün düzenlenen Rusya, İran, Suriye ve Türkiye Dışişleri Bakanları Dörtlü Toplantısı sona erdi.
10.05.2023Dünya
Çavuşoğlu, Rus mevkidaşıyla görüştü
Çavuşoğlu, Rus mevkidaşıyla görüştüRusya, İran, Suriye ve Türkiye Dışişleri Bakanları Dörtlü Toplantısı kapsamında Rusya’nın başkenti Moskova’da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile bir araya geldi.
10.05.2023Dünya
Çavuşoğlu, Rus mevkidaşıyla görüştü
Çavuşoğlu, Rus mevkidaşıyla görüştüRusya, İran, Suriye ve Türkiye Dışişleri Bakanları Dörtlü Toplantısı kapsamında Rusya’nın başkenti Moskova’da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile bir araya geldi.
10.05.2023Gündem
Bakan Çavuşoğlu, Rusya'ya gidecek
Bakan Çavuşoğlu, Rusya'ya gidecekDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Moskova'da düzenlenecek 4'lü Dışişleri Bakanları toplantısına katılmak üzere bugün Rusya'ya gidecek.
9.05.2023Politika

Benzer Haber Etiketleri

Bakan ÇavuşoğluMevlüt ÇavuşoğluantalyaÇavuşoğlumevkidaş

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.