Nft

Nft

Son dakika NFT haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan NFT gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan NFT haber sayfamızda...

Nft

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 241 nft haberi bulunmuştur.
Haluk Levent’in adını taşıyan 'HALUK Token' Bitexen’de ön satışa çıktı
Haluk Levent’in adını taşıyan 'HALUK Token' Bitexen’de ön satışa çıktıBitexen, Haluk Levent ile bir iş birliğine imza attı. HALUK Token Bitexen’de 1 Temmuz Pazartesi günü ön satışa çıktı. Token aracılığıyla elde edilecek gelirlerin Haluk Levent ve ekibinin yapacağı yardımlara kaynak oluşturması hedefleniyor.
1.07.2024Ekonomi
Küresel ve ulusal dijital finans ekosistemi İstanbul'da buluştu
Küresel ve ulusal dijital finans ekosistemi İstanbul'da buluştuFinansal İnovasyon ve Teknoloji Derneği'nin (FINTR) desteğiyle, KOOP Ventures tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen İstanbul Fintech Week (IFW'24), 'Yakınsama: Web2 ve Web3 Dünyaları Bir Araya Geliyor' temasıyla 16-17 Nisan tarihleri arasında İstanbul Fişekhane'de yapıldı.
19.04.2024Ekonomi
OKX L2 ağı X Layer’ın herkese açık ana ağını hizmete açtı
OKX L2 ağı X Layer’ın herkese açık ana ağını hizmete açtıOKX’in yenilikçi L2 ağı X Layer’ın herkese açık ana ağını bugün hizmete açtı. Dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar artık X Layer ağından yararlanarak OKX’te varlık transfer ederken, kripto para yatırıp çekip ve yanı sıra akıllı sözleşmeler için swap, stake ve etkileşim imkanı sunan 170'in üzerinde dApp'e erişebiliyor.
16.04.2024Ekonomi
Metaverse platformu, Ramazan coşkusunu sanal evrene taşıdı
Metaverse platformu, Ramazan coşkusunu sanal evrene taşıdıMetaverse platformu Sandbox, Ramazan coşkusunu sanal evrene taşıdı. Platformun tasarladığı oyun etkinliğine katılanlar, Ramazan’a özel yiyecekleri toplama, bulma ve tamamlama görevlerini yerine getiriyor.
27.03.2024Teknoloji
Oyun stüdyosu, PC ve mobil oyunlarını blokzincirine taşıyor
Oyun stüdyosu, PC ve mobil oyunlarını blokzincirine taşıyorOnline çok oyunculu savaş arenası (MOBA) türündeki E4C video oyun serisinin geliştiricisi olan oyun stüdyosu Ambrus Studio, E4C: Fallen Arena ve Final Salvation oyunlarının Katman 1 blokzinciri ve akıllı sözleşme platformu Sui desteği içereceğini duyurdu. Bu gelişmeyle, PC ve mobil platformları için geliştirilen oyunlar, blokzincirine taşınacak.
14.03.2024Teknoloji
‘Binance Teknolojide Kadın Akademisi’ ilk mezunlarını verdi
‘Binance Teknolojide Kadın Akademisi’ ilk mezunlarını verdiBINANCE ve Teknolojide Kadın Derneği (Wtech) tarafından hayata geçirilen “Binance Teknolojide Kadın Akademisi”nin ilk mezunları 6 haftalık programın ardından sertifikalarını aldı. Binance Teknolojide Kadın Akademisi 5 yılda 5 bin kadına ulaşarak Türkiye'de kripto, blok zincir ve Web 3.0'da cinsiyet dengesini değiştirmeyi amaçlıyor.
5.03.2024Video
‘Binance Teknolojide Kadın Akademisi’ ilk mezunlarını verdi
‘Binance Teknolojide Kadın Akademisi’ ilk mezunlarını verdiBINANCE ve Teknolojide Kadın Derneği (Wtech) tarafından hayata geçirilen “Binance Teknolojide Kadın Akademisi”nin ilk mezunları 6 haftalık programın ardından sertifikalarını aldı. Binance Teknolojide Kadın Akademisi 5 yılda 5 bin kadına ulaşarak Türkiye'de kripto, blok zincir ve Web 3.0'da cinsiyet dengesini değiştirmeyi amaçlıyor.
5.03.2024Ekonomi
Küresel kripto para borsası, 2024 için merkeziyetsiz finans değerlendirmelerini paylaştı
Küresel kripto para borsası, 2024 için merkeziyetsiz finans değerlendirmelerini paylaştıBlokzinciri teknolojisiyle ortaya çıkan ve aracıları ortadan kaldıran, şeffaf bir finansal deneyim vaat eden merkeziyetsiz finansın (DeFi), 2023’te önemli yol kat ettiğini söyleyen küresel kripto para borsası OKX’in Baş İnovasyon Sorumlusu Jason Lau, “Önceki yıllarda hack ve finansal kayıplarla gündeme gelen DeFi ekosisteminde 2023'te yıllık kayıplar 2020'den bu yana en düşük seviyesini görürken, DeFi’de toplam kilitli varlıklar yüzde 77 arttı” dedi.
23.02.2024Ekonomi
Topluluk odaklı, kripto para birimi geliştirildi
Topluluk odaklı, kripto para birimi geliştirildiTürk mühendis Ahmet Karaçalı, topluluk odaklı, merkeziyetsiz kripto para birimi geliştirildiğini duyurdu. Tamamen topluluğun yöneteceği Vatra Inu isimli merkeziyetsiz, deflasyonist Web3 kripto para birimi, 14 Şubat'ta ön satışa çıkarılacak. Ön satış sürecinin tamamlanmasının ardından ise yerli kripto para borsası Bzetmex'te VATR koduyla listelenecek.
7.02.2024Ekonomi
Dünyanın ilk NFT fotoğraf yarışması İstanbul’da gerçekleştirildi
Dünyanın ilk NFT fotoğraf yarışması İstanbul’da gerçekleştirildiDünyanın ilk NFT fotoğraf yarışması Awards Photos’un ödül töreni dün akşam İstanbul’da düzenlendi. Geleneksel fotoğrafçılığı modern teknoloji ile birleştirerek sanat dünyasına yepyeni bir perspektif sunmayı amaçlayan yarışma 6 farklı kategoride düzenlendi.
6.02.2024Video
Dünyanın ilk NFT fotoğraf yarışması İstanbul’da gerçekleştirildi
Dünyanın ilk NFT fotoğraf yarışması İstanbul’da gerçekleştirildiDünyanın ilk NFT fotoğraf yarışması Awards Photos’un ödül töreni dün akşam İstanbul’da düzenlendi. Geleneksel fotoğrafçılığı modern teknoloji ile birleştirerek sanat dünyasına yepyeni bir perspektif sunmayı amaçlayan yarışma 6 farklı kategoride düzenlendi.
OKX Ventures, ‘2024 Bitcoin Görünümü’ raporunu yayımladı
OKX Ventures, ‘2024 Bitcoin Görünümü’ raporunu yayımladıKripto para borsası ve Web3 teknolojisi şirketi OKX’in yatırım kolu OKX Ventures, ‘2024 Bitcoin Görünümü’ raporunu yayımladı. Rapora göre, geçtiğimiz yılı yeni ihraç protokolleri, ölçeklenebilirlik çözümleri ve güvenilirlik geliştirmeleriyle tamamlayan Bitcoin ekosisteminin 2024’te de inovasyonlara tanıklık etmesi öngörülüyor.
6.02.2024Ekonomi
Hollanda merkezli yeni yatırım sermayesi şirketi, ilk yatırımını yaptı
Hollanda merkezli yeni yatırım sermayesi şirketi, ilk yatırımını yaptı Kısa bir süre önce Hollanda'da kurulan ENA Venture Capital, ilk yatırımını blokzinciri tabanlı sadakat teknolojileri geliştiren girişimi Utilify'a yaptığını duyurdu. Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan ENA Venture Capital Yönetici Ortağı Şefik Serdar, “Dünyayı değiştirme hedefiyle yeni nesil ileri teknolojileri inşa eden girişim ve iş fikirlerine odaklanmayı öngören bir yatırım felsefesiyle yola çıkan ENA VC, ilk yatırımını Türkiye'nin blokzinciri ve NFT alanında potansiyel vaat eden girişimlerinden Utilify'a yaptı" dedi.
19.12.2023Ekonomi
BitMart, Inscription Token alım satımını başlattı
BitMart, Inscription Token alım satımını başlattıKripto para borsası BitMart, inscription (Bitcoin ağındaki bir satoshide yazılmış NFT gibi dijital varlıklar) alım satımı için profesyonel emir defteri pazarının lansmanını duyurdu. Inscription piyasalarının hızla gelişen ortamında, kullanıcıları için işlem deneyimleri geliştirecek çözümler sunan borsa, yaklaşık 20 Inscription token'ı listelediğini açıkladı.
12.12.2023Ekonomi
Üniversite girişimcilik merkezinin desteklediği girişimler 12 ayda 3 milyon dolara yakın yatırım aldı
Üniversite girişimcilik merkezinin desteklediği girişimler 12 ayda 3 milyon dolara yakın yatırım aldıKoç Üniversitesi Girişimcilik Merkezi KWORKS, 2023’te 20 girişimi desteklerken, desteklediği girişimlerinin 12 ayda yaklaşık 3 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu.
11.12.2023Teknoloji
Üniversitelerde spor ve Blockchain eğitimi başladı
Üniversitelerde spor ve Blockchain eğitimi başladıTaraftar etkileşim platformu Socios.com, gelişen ve dijitalleşen spor ekosistemindeki yeni iş fırsatlarını öğrencilerle paylaşmak için ‘Socios.com University Roadshow’ projesini başlattı. Bu kapsamda spor endüstrisinde ve Blockchain alanında kariyer yapmak isteyen gençleri sektörün dinamikleri ile tanıştırmak, gelecek planlarını çizerken onlara yol gösterici olmak hedefleniyor.
22.11.2023Eğitim
"10 şirketten 9’u Web3 olanaklarını keşfetmeye başladı"
"10 şirketten 9’u Web3 olanaklarını keşfetmeye başladı"İş dünyasında Web3 farkındalığının artığını söyleyen Gate.io Küresel Büyüme Direktörü Kafkas Sönmez, "2023'e damgasını vuran kavramlardan biri de Web3 oldu. İnternetin merkeziyetsiz ve güvene dayalı yeni bir versiyonunu tanımlayan Web3'e yönelik kurumsal ilgi de yıl boyunca yükseldi. Bain & Company tarafından yayımlanan veriler, şirketlerin Web3 başlığını gündemlerinin ilk sıralarına yerleştirdiğini gösterirken, 10 şirketten yaklaşık 9'unun (yüzde 88) Web3 teknolojisini halihazırda kullandığını ya da keşfetmeye başladığını ortaya koydu. İnternetin blokzinciri tabanlı yeni bir versiyonunu tanımlayan Web3'e yönelik kurumsal ilgi de yıl boyunca arttı. Web3, daha yakından bağlantılı ve merkezi olmayan bir internet konsepti oluşturmak için yapay zeka, algoritmalar, nesnelerin interneti, blokzinciri ve diğer teknolojileri birleştiren, halka açık bir blokzincirine dayalı yeni bir internet versiyonu olarak tanımlanıyor. İnsanlık, şu an potansiyelini zaman içinde keşfedeceği yeni bir geleceğin eşiğinde" dedi.
2.11.2023Ekonomi
Fasttoken, Web3 oyun alanındaki liderler arasında girmeyi hedefliyor
Fasttoken, Web3 oyun alanındaki liderler arasında girmeyi hedefliyor Bahamut isimli yeni bir blokzinciri üzerinde yazılan Fastex Chain ekosisteminin resmi kripto para birimi olan Fasttoken, 700'ü aşkın oyun odaklı iş ortağı aracılığıyla Web3 oyun ekosisteminde liderler arasına girmeyi hedefliyor. Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan Fastex CEO’su Davud Arabatlian, “Blokzinciri dahi kendine has olan bu ekosistem ve kripto para birimi, Web3 oyun alanının öne çıkan kripto para birimlerinden biri olmayı hedefliyor. Fasttoken, 100'den fazla oyun geliştiricisi tarafından üretilen Web3 tabanlı oyunların ortak para birimi olarak kullanılabilecek" ifadelerini kullandı.
31.10.2023Teknoloji
“Türkiye e-Devlet Kıyaslama Raporu’nda 10’uncu sırada”
“Türkiye e-Devlet Kıyaslama Raporu’nda 10’uncu sırada” 10’uncu Uluslararası Yönetim Bilişim Sistemleri Konferansı’na katılan Kamu Bilişim Derneği Başkanı Doç. Dr. İzzet Gökhan Özbilgin, Türkiye’deki kamuda dijital dönüşüm çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Türkiye’nin kamu dijitalleşmesinde önemli başarılara imza attığını vurgulayan Doç. Dr. Özbilgin, “Avrupa Komisyonunun hazırladığı e-Devlet Raporu’nda Türkiye, kamuda dijital dönüşümü gerçekleştiren ülkeler arasında 10’uncu sırada. Kamuda dijital dönüşümü başarılı uygulayan bir ülkeyiz” dedi.
26.10.2023Video
“Türkiye e-Devlet Kıyaslama Raporu’nda 10’uncu sırada”
“Türkiye e-Devlet Kıyaslama Raporu’nda 10’uncu sırada” 10’uncu Uluslararası Yönetim Bilişim Sistemleri Konferansı’na katılan Kamu Bilişim Derneği Başkanı Doç. Dr. İzzet Gökhan Özbilgin, Türkiye’deki kamuda dijital dönüşüm çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Türkiye’nin kamu dijitalleşmesinde önemli başarılara imza attığını vurgulayan Doç. Dr. Özbilgin, “Avrupa Komisyonunun hazırladığı e-Devlet Raporu’nda Türkiye, kamuda dijital dönüşümü gerçekleştiren ülkeler arasında 10’uncu sırada. Kamuda dijital dönüşümü başarılı uygulayan bir ülkeyiz” dedi.  
26.10.2023Teknoloji
ICRYPEX TOKEN ön satışa sunuldu
ICRYPEX TOKEN ön satışa sunulduKripto para borsası ICRYPEX, yerel token’ı ICRYPEX TOKEN’ı (ICPX) ön satışa sunduğunu duyurdu. ‘C-Chain’ akıllı sözleşmesiyle üretilen ve kullanıcılara yönelik avantajlar barındıran ICRYPEX TOKEN’ın kısıtlı bir süre için ön satışta yüzde 20 indirimle satın alınabileceği belirtildi.
26.10.2023Kurumsal
Araştırma: 10 kişiden 9'u kripto paralardan haberdar
Araştırma: 10 kişiden 9'u kripto paralardan haberdarBlokzinciri teknolojisinin yaygınlaşmasına zemin hazırlayan Bitcoin'in geliştirildiği 2008'den bu yana pek çok yeni kavram ortaya çıktı. Yeni bir küresel araştırma, Web3, NFT, kripto gibi blokzinciri tabanlı kavramlara yönelik küresel farkındalığı ortaya koydu. 26 Nisan- 18 Mayıs 2023 tarihleri arasında 15 ülkede yürütülen araştırmaya göre, 10 kişiden 9’u (yüzde 92) “kripto” kavramını daha önce duyduklarını söyledi.
27.09.2023Ekonomi
İş Bankası, Metaverse’te ‘Girişimcilik Şubesi’ ve ‘Nays Alanı’ açıyor
İş Bankası, Metaverse’te ‘Girişimcilik Şubesi’ ve ‘Nays Alanı’ açıyorTürkiye İş Bankası, girişimcilik ekosistemi paydaşlarına özel faaliyete geçirdiği ‘Girişimcilik Şubesi’ ile yeni nesil finans uygulaması Nays’ın avantaj ve fırsatlarının tanıtıldığı Nays Alanı’nı, GoArt Metaverse Platformu’nda sanal olarak hizmete açıyor.
18.09.2023Kurumsal
Türk oyun şirketi, bağımsız geliştiricilerin oyunlarını Web3’e taşıyacak
Türk oyun şirketi, bağımsız geliştiricilerin oyunlarını Web3’e taşıyacak  Oyun geliştirme şirketi Unipoly Games, stüdyoların geliştirdiği oyunları blokzinciri altyapısıyla Web 3.0 ortamına taşıyacağını açıkladı. 
12.09.2023Teknoloji
BingX'den yapay zekâ ve web3 girişimi firmasına yatırım
BingX'den yapay zekâ ve web3 girişimi firmasına yatırım Kripto para borsası BingX, stratejik yatırım kuruluşu Bing Ventures aracılığıyla, yapay zekâ (AI) ve web3 girişimi olan Moonbox'a yatırımda bulunduğunu duyurdu.
22.08.2023Kurumsal

Benzer Haber Etiketleri

kriptoparaMetaverseoyundijital

Nft ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.