Nft

Nft

Son dakika NFT haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan NFT gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan NFT haber sayfamızda...

Nft

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 140 nft haberi bulunmuştur.
Türkiye, Avrupa’nın en büyük kripto para etkinliğine ev sahipliği yapacak
Türkiye, Avrupa’nın en büyük kripto para etkinliğine ev sahipliği yapacakİstanbul, 20-21 Ağustos tarihlerinde kripto para topluluğu için önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Blokzincir ve ekonomi alanlarında konuşmacıların yer alacağı etkinlik ücretsiz olacak.
11.08.2022Ekonomi
Blokzinciri tabanlı oyun sayısı bin 800’ü aştı
Blokzinciri tabanlı oyun sayısı bin 800’ü aştı  Blokzinciri teknolojisiyle oluşturulan kripto para birimlerinin, NFT’lerin ve metaverse’ün de dahil olduğu sektör, oyna-kazan (play to earn | P2E) gibi ekonomi modelleriyle etki alanını her geçen gün artırıyor. DappRadar verilerine göre oyuncular, oyun üreticileri ve yayıncılar için ortak bir ekonominin kapısını aralayan GameFi sektöründe bugün itibarıyla bin 800’ü aşkın proje olduğu görülüyor. Bu projelerin en yenisi, video oyun sektörünün en çok sevilen türünün blokzincirine uyarlanmış bir versiyonunu sunan Forfeit olarak öne çıkıyor.
10.08.2022Teknoloji
NFT'ler 2022'nin ilk çeyreğinde 8 milyar dolarlık işlem gördü
NFT'ler 2022'nin ilk çeyreğinde 8 milyar dolarlık işlem gördü Türkçede “nitelikli fikri tapu” olarak adlandırılan ve 2021’e damgasını vuran NFT trendi, bu yılın ilk aylarında da yükselişini korudu. NonFungible tarafından yayımlanan verilere göre, 2022’nin ilk 3 ayında 8 milyar dolarlık işlem gördüğü bilinen NFT’ler, oluşturduğu büyük ekonomiyle bağımsız sanatçıların eserlerini topluluklara ulaştırmasının önünü açtı.
8.08.2022Ekonomi
Atlas Üniversitesi’nde tercih ve tanıtım günleri devam ediyor
Atlas Üniversitesi’nde tercih ve tanıtım günleri devam ediyorAtlas Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günlerinde tercih rehberleri, öğrencilere fakülte ve bölümlerin yanı sıra proje tanıtımına da destek oluyor. Atlas Üniversitesinin “Tercih Atlası” konseptiyle başlattığı Tercih ve Tanıtım Günleri, 2022 Yüksek Öğretim kurumları Sınavı (YKS) tercihlerinin başlamasıyla birlikte yoğun ziyaretçi katılımıyla devam ediyor.
29.07.2022Video
Tercih döneminde Atlas Üniversitesi’ne yoğun ilgi
Tercih döneminde Atlas Üniversitesi’ne yoğun ilgiAtlas Üniversitesi'nin ‘Tercih Atlası' konseptiyle 18 Temmuz’da başlattığı Tercih ve Tanıtım Günleri, devam ediyor. Atlas Vadi Kampüste gerçekleşen organizasyon yoğun katılımla geçiyor.
29.07.2022Eğitim
Atlas Üniversitesi’nde tercih ve tanıtım günleri devam ediyor
Atlas Üniversitesi’nde tercih ve tanıtım günleri devam ediyorAtlas Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günlerinde tercih rehberleri, öğrencilere fakülte ve bölümlerin yanı sıra proje tanıtımına da destek oluyor. Atlas Üniversitesinin “Tercih Atlası” konseptiyle başlattığı Tercih ve Tanıtım Günleri, 2022 Yüksek Öğretim kurumları Sınavı (YKS) tercihlerinin başlamasıyla birlikte yoğun ziyaretçi katılımıyla devam ediyor.
29.07.2022Eğitim
5 kripto paradan dördü yüzde 90'dan fazla değer kaybetti
5 kripto paradan dördü yüzde 90'dan fazla değer kaybettiBitcoin’in en yüksek fiyatına göre yüzde 70 değer kaybetmesiyle başlayan “kripto kışı”, piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimlerinde yüzde 90’lara varan kayıplar görülmesiyle devam etti. Uzmanlar, hâlihazırda 20 bini aşan kripto para birimlerinin yalnızca yüzde 10’unun hayatta kalacağını düşünürken, doğru yatırım aracını seçmek için nitelikli içeriğe erişimin önemi arttı.
21.07.2022Ekonomi
Türkiye'de taraftarlık anketi sonuçlandı
Türkiye'de taraftarlık anketi sonuçlandıTaraftar etkileşim platformu Socios.com'un Türkiye'deki futbolseverlerin sosyo-kültürel alışkanlıkları, taraftarlık tercihleri ve dijital eğilimlerini öğrenmek üzere geçtiğimiz futbol sezonunda yaptığı geniş kapsamlı araştırma sonuçlandı. Araştırmaya 50 bine yakın futbolsever katıldı.
20.07.2022Spor
Türkiye'de taraftarlık anketi sonuçlandı
Türkiye'de taraftarlık anketi sonuçlandıTaraftar etkileşim platformu Socios.com'un Türkiye'deki futbolseverlerin sosyo-kültürel alışkanlıkları, taraftarlık tercihleri ve dijital eğilimlerini öğrenmek üzere geçtiğimiz futbol sezonunda yaptığı geniş kapsamlı araştırma sonuçlandı. 50 bine yakın futbolseverin soruları yanıtladığı anket, bugüne kadar yapılan futbol araştırmaları arasında en geniş katılımlı bilimsel araştırma yöntemi oldu.
20.07.2022Spor
Kripto varlık platformundan yeni ürün; ‘Sepet Token’lar listelenecek
Kripto varlık platformundan yeni ürün; ‘Sepet Token’lar listelenecekİSTANBUL, (DHA) Kripto varlık platformu Bitlo, geliştirdikleri yeni ürünü ‘Sepet Token’ları listeleyeceğini açıkladı. Bu kapsamda ‘sepet’ adı verilen endeks benzeri tahsisler aracılığıyla kripto para birimlerine yatırım yapmayı herkes için daha erişilebilir hale getireceklerini söyleyen Bitlo Ceo’su Mustafa Alpay, “Sepet tokenlar aracılığıyla yatırımcılar portföylerini çeşitlendirebiliyor ve sırayla her bir kripto varlığın taşıdığı riski azaltabiliyor” dedi.
20.07.2022Ekonomi
Fenomen köpek Boji, kripto paraya dönüştü
Fenomen köpek Boji, kripto paraya dönüştü İstanbul’un fenomen köpeği Boji, sokak hayvanlarına yardım etmeyi amaçlayan bir kripto para projesine ilham oldu. Boji Token adıyla piyasaya sürülen kripto paradan elde edilen işlem ücretlerinin bir bölümü, köpek barınaklarına mama olarak bağışlanıyor.  
8.07.2022Ekonomi
Cem Karaca’nın NFT portresine mahkeme engeli
Cem Karaca’nın NFT portresine mahkeme engeliAnadolu rock müziğinin efsane ismi Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca’nın, babasının klasikleşmiş bir fotoğrafından yararlanılarak NFT (Non-fungible Token) formatında hazırlanan portrenin satışının durdurulması, babasının kişilik ve fikri haklarına karşı gerçekleşen ihlallerin giderilmesi için açtığı davada ihtiyati tedbir kararı verildi.
24.06.2022Gündem
MBA Okulları ve Bilişim Garajı akademik iş birliğine gitti
MBA Okulları ve Bilişim Garajı akademik iş birliğine gitti Medicana Eğitim Grubu MBA Okulları, modern müfredat vizyonu kapsamında dünyanın sayılı online eğitim platformlarından biri olan Bilişim Garajı ile akademik iş birliğine imza attı.
20.06.2022Eğitim
Dijital sanat girişimciliği programı “D-Art House” başlıyor
Dijital sanat girişimciliği programı “D-Art House” başlıyorDijital sanat temelli kreatif fikirleri girişime dönüştürmek isteyenler için tasarlanmış D-Art House ücretsiz eğitim programı, başvuru kabul etmeye başladı.
20.06.2022Kültür&Sanat
“Kripto para veya NFT’ler hemen herkesin yatırım alanı haline geldi”
“Kripto para veya NFT’ler hemen herkesin yatırım alanı haline geldi”Kripto para ve blockchain teknolojisi odaklı topluluk Muhabbit’in kurucusu Dr. Aytunç Yıldızlı, kripto para veya NFT’lerin hemen herkesin yatırım alanı haline geldiğini söyledi.
15.06.2022Ekonomi
ICRYPEX, NFT platformunda sergilenecek yeni koleksiyonlarını tanıttı
ICRYPEX, NFT platformunda sergilenecek yeni koleksiyonlarını tanıttıKripto para borsası ICRYPEX tarafından kurulan Türkiye’nin dijital sanat galerisi ICRYPEX NFT Marketplace, yeni koleksiyonlarını tanıttı. Proje kapsamında uzun yıllardır Türkiye’de yayın hayatını sürdüren bir gazetenin tüm arşivi NFT’ye dönüştürülecek.
10.06.2022Teknoloji
‘Dedik Olabilir’ koleksiyonu genç kadınların eğitimine katkı sağlayacak
‘Dedik Olabilir’ koleksiyonu genç kadınların eğitimine katkı sağlayacakElidor, Boyner ile hazırladığı Dedik Olabilir Koleksiyonu’nu satışa çıkararak Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Gençlik Bursları Fonu’na genç kadınların eğitimi için katkı sağlıyor. Dedik Olabilir isimli koleksiyona ait parçalar Boyner mağazaları, markanın internet sitesi ve uygulamasından satın alınabiliyor.
NFT projesiyle eğitime destek sağlanacak
NFT projesiyle eğitime destek sağlanacakTürkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), gelecek kuşaklara bir imza niteliği taşıyacak NFT projesine imza atıyor. Proje ile çocuklar gelecek ile kurdukları hayallerini resimlere döküyor. Çizim yaptıkları resimler, yüksek çözünürlükte dijital görsellere çevrilerek NFT objesi haline getirilecek. Projenin satışlardan elde edilecek kârın tamamı, çocukların eğitimi için TEGV’e bağışlanacak.
25.05.2022Gündem
Blokzincir ile diploma sahteciliğine önlem alındı
Blokzincir ile diploma sahteciliğine önlem alındıAltınbaş Üniversitesi, blokzincir uygulaması ile dünyanın her yerinden, anında diplomaların gerçekliğinin kolaylıkla onaylanabilmesini sağlayan TuringCert’in sistemini kullanmaya başladı. Uygulamalı Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişimleri Sistemleri Bölümü’nde uygulanan sistem, gelecek dönem üniversite genelinde de uygulamaya başlanacak.
23.05.2022Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Küresel güçlerin hesaplarına peşkeş çekilecek tek bir evladımız yok
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Küresel güçlerin hesaplarına peşkeş çekilecek tek bir evladımız yokCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendi siyasetlerinde kışkırtma, tahrik, gençleri sokağa dökmenin olmadığını belirterek, "Bizim ne kavga siyasetine kurban edilecek ne de küresel güçlerin hesaplarına peşkeş çekilecek tek bir evladımız yok" dedi.
21.05.2022Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gençlerimiz üretmede ve başarmada sınır tanımıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gençlerimiz üretmede ve başarmada sınır tanımıyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Evlatlarımızı harflerle sınıflandırarak onları belli kalıplara sokmak isteyenlere inat, gençlerimiz üretmede ve başarmada sınır tanımıyor" dedi.
19.05.2022Politika
Vodafone, Metaverse’de mağaza açtı
Vodafone, Metaverse’de mağaza açtı Vodafone, metaverse’te mağaza açtığını duyurdu. Vodafone’un yeni nesil perakende anlayışına uygun olarak tasarlanan mağazada müşterilere Vodafone ürün ve hizmetlerine sanal evrende erişme kolaylığı sunuluyor. Decentraland’de açılan Vodafone Metaverse Mağaza Vodafone Grubu ülkeleri arasında da bir ilk olma özelliği taşıyor.
19.05.2022Teknoloji
Gençler metaverse evrende çarpıştı
Gençler metaverse evrende çarpıştıİstanbul Kültür Üniversitesi ve blockchain teknolojileri alanında faaliyet gösteren COINOXS iş birliği çerçevesinde hackathon formatında bir yarışma düzenledi. METABANG adlı hackathon serisinin ilki olan Metabang Local yarışmasında gençler metaverse evrende çarpıştı. 5’er kişi 4 grup halinde yarışan gençler, 2 gün 1 gece boyunca yoğun bir şekilde çalıştı. Yarışmada, jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucunda ekiplerden IEEE Universe birinci oldu.
26.05.2022Gündem
19 Mayıs’a özel NFT koleksiyonu tanıtıldı; gelir KAÇUV'a bağışlanacak
19 Mayıs’a özel NFT koleksiyonu tanıtıldı; gelir KAÇUV'a bağışlanacak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın yaklaşmasıyla, markalardan dikkat çeken kutlama fikirleri de gelmeye başladı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millî Mücadele’yi başlatmak için Samsun’a çıktığı gün olan 19 Mayıs 1919’un 103. yıldönümünü kutlamak için hazırlanan NFT koleksiyonundan elde edilen gelirin, KAÇUV’a (Kanserli Çocuklara Umut Vakfı) bağışlanacağı duyuruldu.
18.05.2022Gündem
Blokzincir, NFT, Metaverse temalı projeleriyle kıyasıya yarıştılar
Blokzincir, NFT, Metaverse temalı projeleriyle kıyasıya yarıştılarTürkiye Açık Kaynak Platformu, son dönemlerde teknoloji alanında sıklıkla gündeme gelen Blokzincir, NFT ve Metaverse alanlarında ‘Hackathon’ (Siber Maraton) düzenledi. Bilişim Vadisi’nde düzenlenen ve 36 saat süren etkinlikle birbirleriyle kıyasıya mücadele eden ekipler, en iyi projeyi sergilemek için ter döktü.
15.05.2022Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

NFTkripto parametaverseteknolojiatlas üniversitesi

Nft ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.