Uez

Uez

Son dakika UEZ haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan UEZ gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan UEZ haber sayfamızda...

Uez

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 42 uez haberi bulunmuştur.
Ekonomist Emrah Lafçı: Ekonomide öngörülebilir dönem başladı
Ekonomist Emrah Lafçı: Ekonomide öngörülebilir dönem başladıEkonomist Emrah Lafçı ve Stand-Up Komedi Sanatçısı Kaan Sekban, Uludağ Ekonomi Zirvesi (UEZ) Sapanca 2024’te düzenlenen “Finansal Gülergeçerlik” panelinde bir araya geldi. Lafçı, “Ben açıkçası uzun süredir ilk defa Türkiye’de bu kadar öngörülebilir bir dönem görüyorum. Seçimden önce dolar 40-50 lira olacak diyenler net bir şekilde yaya kaldı” dedi.
27.04.2024Ekonomi
Yapay zeka itici bir güç haline geldi
Yapay zeka itici bir güç haline geldiUludağ Ekonomi Zirvesi (UEZ) Sapanca 2024’ün ikinci gününde beşinci panelin sponsorluğunu İş Bankası üstlendi. Panelde konuşan HepsiPay Genel Müdürü Ozan Bayülgen, yapay zekanın şirketler açısından çok önemli bir itici güç olduğunu ifade etti.
27.04.2024Ekonomi
Liderlerin görevi kaygı ve endişeyi gidermek
Liderlerin görevi kaygı ve endişeyi gidermekUEZ Sapanca 2024’ün ikinci gününde dördüncü panelin sponsorluğunu BSH üstlendi. Panelde konuşan BSH Ev Aletleri Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Sığın, en başta liderlerin toplumdaki ve şirketlerdeki kaygı ile endişeyi gidermesi gerektiğini söyledi.
27.04.2024Ekonomi
Ünlü akademisyenler UEZ Sapanca 2024’te felsefe ve modern bilimi ele aldı
Ünlü akademisyenler UEZ Sapanca 2024’te felsefe ve modern bilimi ele aldıUEZ Sapanca 2024’ün ikinci gününde düzenlenen Zirvede Sohbetler isimli panele Jeolog ve Yazar Prof. Dr. A. M. Celal Şengör, Türk Felsefeci ve Akademisyen Prof. Dr. Ahmet Arslan katıldı. Gazeteci-Yazar Fatih Altaylı’nın moderatörlüğündeki panelde Şengör ve Arslan, felsefe ve modern bilimin tarihsel gelişimini anlattı.
27.04.2024Ekonomi
Konutta uzun vade ve düşük faize ihtiyaç var
Konutta uzun vade ve düşük faize ihtiyaç varUEZ Sapanca 2024’ün ikinci gününde üçüncü panelin sponsorluğunu Pasifik GYO üstlendi. Pasifik Holding CEO’su F. Nusret Dur, konut finansmanında çeşitlilik ihtiyacı doğduğunu belirterek, “Daha uzun vadelere, daha az faiz oranları ile kaynağa erişime ihtiyaç var” dedi.
27.04.2024Ekonomi
Blockchain teknolojisi kripto para birimlerinin ötesine geçti
Blockchain teknolojisi kripto para birimlerinin ötesine geçtiUEZ Sapanca 2024’ün ikinci gününde ikinci panelin sponsorluğunu Bitexen üstlendi. Bitexen CEO’su Alphan Göğüş, blockchain teknolojisinin hızla geliştiğini ifade ederek, bunun kripto para birimlerinin de ötesine geçerek finansal sistemi tümden etkileyeceğini söyledi.
27.04.2024Ekonomi
Krizler ve uluslararası kimlik hedefi, öğrencileri yurt dışına eğitime yönlendiriyor
Krizler ve uluslararası kimlik hedefi, öğrencileri yurt dışına eğitime yönlendiriyorUEZ Sapanca 2024'ün ikinci gününde ilk panelin sponsorluğunu Test Education üstlendi. Test Education Centre Kurucusu Fulya Yalezan, son dönemde Türkiye'den yurt dışına giden öğrenci sayısının yaşanan krizler ve uluslararası kimlik edinme hedefi nedeniyle arttığına dikkat çekti.
27.04.2024Ekonomi
Eski İsveç Başbakanı Reinfeldt: Küresel yönetişime ihtiyacımız var
Eski İsveç Başbakanı Reinfeldt: Küresel yönetişime ihtiyacımız varUEZ Sapanca 2024’ün ikinci gününde açılış konuşmasını gerçekleştiren Eski İsveç Başbakanı Fredrik Reinfeldt, dünyadaki kutuplaşmanın giderek büyüdüğüne dikkat çekerek, küresel yönetişim ile ciddi ve duyarlı liderlere ihtiyaç olduğunu belirtti.
27.04.2024Ekonomi
Olimpiyat sporcuları UEZ Sapanca 2024'te tecrübelerini paylaştı
Olimpiyat sporcuları UEZ Sapanca 2024'te tecrübelerini paylaştıUEZ Sapanca 2024'ün 'Paris 2024 ve Sporun Gücü' adıyla düzenlenen altıncı paneli P&G sponsorluğunda gerçekleşti. Panelde yer alan Olimpik Milli Atlet Salih Korkmaz ve Türk Milli Paralimpik Yüzücü Koral Berkin Kutlu, sporculuk serüvenlerini izleyicilerle paylaştı.
27.04.2024Ekonomi
Şirketler sadece kar odaklı çalışamaz, sorumluluklarına göre hareket etmeli
Şirketler sadece kar odaklı çalışamaz, sorumluluklarına göre hareket etmeliUEZ Sapanca 2024'ün 'Sorumlu ve Duyarlı Liderlik' başlığıyla düzenlenen dördüncü panelinin sponsoru Rönesans Holding oldu. Panelde konuşan Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak Kayaalp, “Önümüzdeki dönemde finans, sağlık ve eğitim sistemlerinin değişeceğini düşünüyorum. Şirketler sadece kâr odaklı çalışamaz. Sorumluluklarına göre hareket etmeleri gerekiyor" dedi.
27.04.2024Ekonomi
Yerine koyma imkanı olmayan değerler kaybedilmemeli
Yerine koyma imkanı olmayan değerler kaybedilmemeliUEZ Sapanca 2024'ün '21'inci Yüzyıl İçin Sürdürülebilir İş Modelleri ve Stratejiler' adlı beşinci paneli Eksim Holding sponsorluğunda gerçekleşti. Panelde konuşan Eksim Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Osman Arıoğlu, “İsrafı önleyemezsek yerine koyma imkanımız olmayan değerleri kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırız" dedi.
26.04.2024Ekonomi
Yüksek enflasyon dünya genelinde önemli bir mücadele alanı oluyor
Yüksek enflasyon dünya genelinde önemli bir mücadele alanı oluyorUEZ Sapanca 2024'ün 'Global Ekonomi İçin Yeni Bir Gelecek Arayışı' başlıklı üçüncü panel HSBC sponsorluğunda gerçekleşti. Panelde konuşan HSBC Türkiye CEO'su Selim Kervancı, tüm dünyada etkili olan yüksek enflasyonun önemli bir mücadele alanı olduğunu kaydetti.
26.04.2024Ekonomi
Şirketler, global ve yereli birlikte ele almalı
Şirketler, global ve yereli birlikte ele almalı Capital, Ekonomist, Start Up ve CeoLife dergileri tarafından düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi (UEZ Sapanca 2024), bu yıl 13'üncü kez Türkiye ve dünyanın saygın siyasetçilerini, iş dünyası liderlerini ve akademisyenlerini ağırladı. Şölen'in sponsor olduğu ikinci panel 'Yeni Global Düzende Büyüme Fırsatları' başlığıyla düzenlendi. Şölen İcra Kurulu Başkanı Erdoğan Çoban, küresel marka olmak için global ve yerelin bütünleşik olarak ele alınması gerektiğini söyledi.
26.04.2024Ekonomi
Yapay zeka, trafikteki araçları daha verimli hale getiriyor
Yapay zeka, trafikteki araçları daha verimli hale getiriyorUludağ Ekonomi Zirvesi'nin ilk panelinde konuşan Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı, “Uber olarak dünya genelinde üç alana önem veriyoruz: Yapay zeka sayesinde ulaşımı daha da verimli hale getirmek, ulaşımı elektrikli yapmak ve giderek daha otonom hale getirmek. Bu, Türkiye'de de gerçekleştirmek istediğimiz bir vizyon. Uber, yapay zeka teknolojileri sayesinde, trafikteki araçları daha verimli hale getiriyor" dedi.
26.04.2024Ekonomi
Uludağ Ekonomi Zirvesi yarın başlıyor
Uludağ Ekonomi Zirvesi yarın başlıyorİş ve ekonomi dünyasının kalbinin attığı Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin (UEZ Sapanca 2024) resmi açılışı yarın yapılacak. Uludağ Ekonomi Zirvesi "Sorumlu ve Duyarlı Liderlik: Teknoloji ve Yapay Zekâ Çağında Gezegen ve İnsanlıkla Uyumlu Bir Sisteme Öncülük Etmek" temasıyla düzenlenecek zirvenin açılış konuşmasını Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek yapacak. Zirvede ayrıca İsveç Eski Başbakanı Fredrik Reinfeldt ve Yunanistan Eski Maliye Bakanı ve ekonomist Yanis Varoufakis de bulunuyor.
25.04.2024Ekonomi
İş ve ekonomi dünyası Sapanca'da 'Sorumlu ve Duyarlı Liderlik' konuşacak
İş ve ekonomi dünyası Sapanca'da 'Sorumlu ve Duyarlı Liderlik' konuşacakTürkiye ekonomisinin nabzını tutan, Uludağ Ekonomi Zirvesi (UEZ) 25-28 Nisan tarihleri arasında Sapanca NG Enjoy Otel'de gerçekleştirilecek. UEZ 2024'ün bu yılki teması 'Sorumlu ve Duyarlı Liderlik: Teknoloji ve Yapay Zeka Çağında Gezegen ve İnsanlıkla Uyumlu Bir Sisteme Öncülük Etmek' olarak belirlendi. Zirvenin açılış konuşmasını Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek yapacak.
29.03.2024Ekonomi
Uludağ Ekonomi Zirvesi’ne geri sayım başladı
Uludağ Ekonomi Zirvesi’ne geri sayım başladıUludağ Ekonomi Zirvesi (UEZ) 25-28 Nisan’da ‘Sorumlu ve Duyarlı Liderlik’ temasıyla Sapanca’da düzenlenecek.
8.03.2024Ekonomi
Atış Şirketler Grubu CEO’su: Türkiye tüm girişimciler için fırsatlar ülkesi
Atış Şirketler Grubu CEO’su: Türkiye tüm girişimciler için fırsatlar ülkesiSapanca’daki Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde Türkiye’deki birçok markanın kurucusu ve temsilcisi ile ekonomi, iş ve siyaset dünyasının önemli isimleri bir araya geldi. Zirvede konuşan Atış Şirketler Grubu CEO’su Ahmet Atış, “Türkiye tüm girişimciler için fırsatlar ülkesi. Biz şirket olarak her zaman önümüze bakıyoruz. Bir projeyle ilgili karar verdiğimizde ülkenin durumunu, ekonomik ya da siyasi koşullarını bir kenara bırakıp işimize odaklanıyoruz” dedi.
30.04.2023Ekonomi
UEZ 2023’te ‘dijitalde dönüşen sektörler’ ele alındı
UEZ 2023’te ‘dijitalde dönüşen sektörler’ ele alındıUludağ Ekonomi Zirvesi’nde “Dijitalde Doğan İşler ve Dönüşen Sektörler” oturumunda, dijitalde doğmuş büyümüş işlerin geleceği ve geleneksel sektörlerde teknolojinin yarattığı dönüşüm konuşuldu.
30.04.2023Ekonomi
UEZ 2023’te 14 Mayıs seçimleri ele alındı
UEZ 2023’te 14 Mayıs seçimleri ele alındıUludağ Ekonomi Zirvesi’nde Türkiye’nin içinde bulunduğu seçim süreçleri ve olası sonuçlar tartışıldı.
30.04.2023Ekonomi
UEZ 2023’te inovatif ve rekabetçi iş alanlarına adaptasyon konuşuldu
UEZ 2023’te inovatif ve rekabetçi iş alanlarına adaptasyon konuşulduUEZ 2023, Atış Şirketler Grubu sponsorluğunda gerçekleştirilen “Yükselen Yatırımlar: Yeni Teknolojiler ve İnovatif Girişimler” oturumu ile sona erdi. Oturumda dünya çapında ve teknolojinin beşiği olan Silikon Vadisi’nde son dönemde başarı grafiği yükselen inovatif ve rekabetçi iş alanlarının, inovatif girişimlerin ve deep tech’lerin neler olduğu ve Türkiye’nin bu iklime nasıl adapte olması gerektiği konuşuldu.
30.04.2023Ekonomi
UEZ 2023’te yeni global politik düzenin dinamikleri konuşuldu
UEZ 2023’te yeni global politik düzenin dinamikleri konuşulduUludağ Ekonomi Zirvesi’nde ‘Değişen Global Düzen: Avrupa Birliği ve Türkiye’nin Yeni Rolleri’ oturumunda ABD, Avrupa ve Orta Doğu’daki gelişmeler bağlamında Rusya, İran, Çin gibi ülkelerin aksiyonları ve tüm bunların neticesinde ortaya çıkan yeni global politik ve ekonomik düzenin dinamikleri konuşuldu.
30.04.2023Ekonomi
UEZ 2023’te geleceğin şirketlerinin özellikleri konuşuldu
UEZ 2023’te geleceğin şirketlerinin özellikleri konuşulduGalata Wind sponsorluğunda gerçekleştirilen ‘Yarının Dünyası, Yarının Şirketi’ oturumunda, yarının liderini, büyük şirketlerini, aile şirketlerini, unicorn ve start up’larını bekleyen meydan okumalar ve yapay zekâ, sanal gerçeklik, biyoteknolojik ilerlemeler gibi bilimsel gelişmelerin, yarının şirketlerini hangi meydan okumalarla karşı karşıya bırakacağı tartışıldı.
29.04.2023Ekonomi
UEZ 2023’te Türk şirketlerin global arenadaki başarısı için gereken stratejiler konuşuldu
UEZ 2023’te Türk şirketlerin global arenadaki başarısı için gereken stratejiler konuşulduUludağ Ekonomi Zirvesi’nin (UEZ) Yıldızlar Yatırım Holding sponsorluğunda gerçekleştirilen “100. Yılda Türk Sanayisinin Gelecek Rotası: Dönüşüm, Riskler ve Fırsatlar” oturumunda, Türk şirketlerinin rekabetçi olabilmesi için global arenada nasıl bir büyüme stratejisi izlenmesi gerektiği, Türkiye’nin sanayi alanında global arenada güçlü ve zayıf yönlerinin neler olduğu, Türkiye’nin global tedarik ve lojistik ağları içinde konumunu nasıl güçlendirebileceği konuşuldu.
29.04.2023Gündem
UEZ 2023’te bankacılık sektörünün geleceği ele alındı
UEZ 2023’te bankacılık sektörünün geleceği ele alındıUludağ Ekonomi Zirvesi’nin (UEZ) NGN sponsorluğunda gerçekleştirilen “100. Yılda Bankacılık ve Finansın Yeni Vizyonu” oturumunda, Türkiye finans sektörünün 100 yılda kat ettiği mesafe ortaya konulduktan sonra, dünyada ve Türkiye’de finans sektöründe büyümenin yönü ve dijitalleşme gibi yeni teknolojik gelişmelerin sektörün geleceğini nasıl şekillendireceği, yeni hedeflerin ne olması gerektiği ele alındı.
29.04.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

zirveekonomiuezuludağsapanca

Uez ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.