Varil

Varil

Son dakika varil haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan varil gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan varil haber sayfamızda...

Varil

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 699 varil haberi bulunmuştur.
Küçükçekmece’de sivrisineklere karşı ilaçlama çalışmaları hızlandırıldı
Küçükçekmece’de sivrisineklere karşı ilaçlama çalışmaları hızlandırıldı Küçükçekmece Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, sıcaklıkların artması ve uygun üreme koşullarının oluşmasıyla ilçedeki üreme alanlarına yönelik çalışmalarını hızlandırdı. Yaz aylarının kabusu haline gelen sivrisinek, karasinek ve diğer zararlılarla mücadele kapsamında ilçede her akşam 20:00-24:00 saatleri arasında düzenli olarak ilaçlama çalışmaları gerçekleştiriliyor.
14.06.2024 Sağlık-Yaşam
Şırnak Valisi Atay: Gabar Dağı'nda devam eden çalışmalarda günlük 43 bin varil üretim var
Şırnak Valisi Atay: Gabar Dağı'nda devam eden çalışmalarda günlük 43 bin varil üretim var Çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Şırnak’a gelen İstanbul Sanayi Odası (İSO) heyeti, Gabar Dağı'nda günlük 43 bin varil üretilen Şehit Esma Çevik Petrol Üretim Sahası'nı ziyaret etti. Şırnak Valisi Cevdet Atay, "Şırnak, enerjinin başkenti. Gabar’da devam eden çalışmalarda günlük 43 bin varil üretim var. Çok yakın zamanda sayın cumhurbaşkanımızın talimatıyla yıl sonu 100 bin varil hedefleniyor" dedi.
7.06.2024 Gündem
Bakan Özhaseki: Çevreyle ilgili projelerimizi yavaş yavaş gerçekleştireceğiz
Bakan Özhaseki: Çevreyle ilgili projelerimizi yavaş yavaş gerçekleştireceğiz Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Birkaç gün içerisinde Adıyaman tarafından başlayarak deprem bölgelerini gezeceğiz. Çevreyle ilgili o kadar çok projemiz var ki bunları da yavaş yavaş gerçekleştirmiş olacağız" dedi.
6.06.2024 Gündem
Uçamaz halde bulup, sahiplendiği yavru kargayı elleriyle besliyor
Uçamaz halde bulup, sahiplendiği yavru kargayı elleriyle besliyor Antalya'nın Serik ilçesinde motosiklet tamircisi Murat Akbulut (59), uçamaz halde bulduğu yavru kargayı sahiplendi. İş yerine götürdüğü kuşa 'Kargo' adını veren Akbulut, eliyle beslediği kargaya uçabilecek hale gelene kadar bakacağını söyledi.
31.05.2024 Gündem
Şırnak’ta 9 ülkeden 63 tenisçinin katıldığı 3’üncü Uluslararası Cudi Cup Turnuvası başladı
Şırnak’ta 9 ülkeden 63 tenisçinin katıldığı 3’üncü Uluslararası Cudi Cup Turnuvası başladı Şırnak'ta 9 ülkeden 63 sporcunun katıldığı 3’üncü Uluslararası Cudi Cup Tenis Turnuvası düzenlenen törenle başladı.
20.05.2024 Spor
Bakan Bayraktar: Gabar'da 2024 sonuna kadar 100 bin varile ulaşmayı hedefliyoruz
Bakan Bayraktar: Gabar'da 2024 sonuna kadar 100 bin varile ulaşmayı hedefliyoruz Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Gabar'daki petrol üretimine ilişkin, "Bir taraftan yolları yapıyoruz bir taraftan buraya makinelerimizi, kuyularımızı, kulelerimizi getiriyoruz ve bu çalışmalarla inşallah 2024 sonuna kadar da 100 bin varile ulaşmayı hedefliyoruz" dedi.
19.05.2024 Politika
Gaziantep'te tarlaya gömülü 25 kilo uyuşturucu bulundu
Gaziantep'te tarlaya gömülü 25 kilo uyuşturucu bulundu Gaziantep'in Nizip ilçesinde toprağa gömülü 25 kilo 500 gram bonzai, 20 gram metamfetamin ve 18 litre bonzai yapımında kullanılan sıvı ele geçirildi.
21.04.2024 Gündem
Globalde nükleer ve güneş enerjisi yükselişte, kömür devri sona eriyor
Globalde nükleer ve güneş enerjisi yükselişte, kömür devri sona eriyor Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) tarafından 'İş Dünyası ve Sürdürülebilir Enerji' konulu konferans, gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını yapan Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı ve IICEC Onursal Başkanı Dr. Fatih Birol, küresel enerji piyasalarını dört ana başlıkta ele aldı. Dr. Birol, "Kömür bitiyor, doğalgaz fiyatları düşüyor, başta güneş olmak üzere yenilenebilir enerjiye ilgi artıyor, nükleer enerji santralleri geri dönüyor" dedi.
20.04.2024 Video
Globalde nükleer ve güneş enerjisi yükselişte, kömür devri sona eriyor
Globalde nükleer ve güneş enerjisi yükselişte, kömür devri sona eriyor Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) tarafından 'İş Dünyası ve Sürdürülebilir Enerji' konulu konferans, gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını yapan Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı ve IICEC Onursal Başkanı Dr. Fatih Birol, küresel enerji piyasalarını dört ana başlıkta ele aldı. Dr. Birol, "Kömür bitiyor, doğalgaz fiyatları düşüyor, başta güneş olmak üzere yenilenebilir enerjiye ilgi artıyor, nükleer enerji santralleri geri dönüyor" dedi.
20.04.2024 Ekonomi
Bakan Bayraktar: Gabar’da bugün itibarıyla 40 bin varil üretimi geçtik
Bakan Bayraktar: Gabar’da bugün itibarıyla 40 bin varil üretimi geçtik Şırnak'ta konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, “Bugün bizim için müstesna bir gün. Hem Ramazan Bayramı’nı idrak ediyoruz ama aynı zamanda bugün Cumhuriyet tarihinin bir rekoruyla buradayız. Allah’a hamdolsun, bugün itibarıyla 40 bin varil günlük üretimi burada geçmiş bulunuyoruz. Bu, Türkiye’de en kaliteli petrolü ürettiğimiz ve en çok petrolü ürettiğimiz gün olarak tarihe geçen bir gün” dedi. Bakan Bayraktar, telefonla görüştüğü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, bölgedeki çalışmalar hakkında bilgi verdi.
11.04.2024 Video
Bakan Bayraktar: Gabar’da bugün itibariyle 40 bin varil üretimi geçtik
Bakan Bayraktar: Gabar’da bugün itibariyle 40 bin varil üretimi geçtik Şırnak'ta konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, "Bugün bizim için müstesna bir gün. Hem Ramazan Bayramı'nı idrak ediyoruz ama aynı zamanda bugün Cumhuriyet tarihinin bir rekoruyla buradayız. Allah'a hamdolsun, bugün itibarıyla 40 bin varil günlük üretimi burada geçmiş bulunuyoruz. Bu, Türkiye'de en kaliteli petrolü ürettiğimiz ve en çok petrolü ürettiğimiz gün olarak tarihe geçen bir gün" dedi. Bakan Bayraktar, telefonla görüştüğü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, bölgedeki çalışmalar hakkında bilgi verdi.
11.04.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Demokraside de kalkınmada da bizimle yarışamazlar
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Demokraside de kalkınmada da bizimle yarışamazlar Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Demokraside de kalkınmada da bizimle yarışamazlar. Bazıları lafını ediyor, oturduğunuzda maşallah demokrasi, barış, özgürlük, her türlü lafı ediyorlar. Ama güzel bir sözümüz var. ‘Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz.’ Söyleyenlerin davranışlarına bakmak gerekiyor. Davranışı gerçekten barışa mı hizmet ediyor? Demokratik bir davranış mı, buna bakmak gerekiyor” dedi.
30.03.2024 Politika
Bahçelievler'de öldürdükleri kişinin cesedini varile koyup ateşe veren şüpheliler adliyeye sevk edildi
Bahçelievler'de öldürdükleri kişinin cesedini varile koyup ateşe veren şüpheliler adliyeye sevk edildi Bahçelievler'de öldürüldükten sonra varilin içine konarak ateşe verilmiş halde bulunan Mustafa Bayraktar cinayetiyle ilgili gözaltına alınan 22 yaşındaki Batın D., annesi Hasret D. ve Emircan K. adliyeye sevk edildi. Şüpheli Batın D.'nin iş yerinde bulunduğu sırada maktulün annesine sarkıntılık yaptığı için aralarında tartışma çıktığını, olayın bu nedenle meydana geldiğini söylediği öğrenildi.
29.03.2024 Gündem
Bakan Özhaseki'den 'Uluslararası Sıfır Atık Günü' mesajı
Bakan Özhaseki'den 'Uluslararası Sıfır Atık Günü' mesajı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, 30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü mesajında, "Bakanlık olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çevremizi korumak, 'Sıfır Atık' bilincini oluşturmak ve daha da yaygınlaştırmak için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz" dedi.
29.03.2024 Gündem
Rapor: Şirketlerin çıkardıkları petrol ve gaz miktarı 10 yılda 4 katına çıkacak
Rapor: Şirketlerin çıkardıkları petrol ve gaz miktarı 10 yılda 4 katına çıkacak Küresel Enerji Takibi kuruluşunun yayınladığı rapora göre, küresel sıcaklık artışını 1.5 dereceyle sınırlandırma taahhüdüne rağmen, dünya çapındaki petrol ve gaz üreticilerinin bu 10 yıl sonunda çıkardıkları petrol ve gaz miktarının 4 katına çıkacağı açıklandı.
28.03.2024 Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Temmuz ayında emekli maaşlarını tekrar masaya yatıracağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Temmuz ayında emekli maaşlarını tekrar masaya yatıracağız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Şu an dünyadaki tüm ekonomileri zorlayan en büyük sorun, son 50-60 yılın zirvesinde seyreden yüksek enflasyondur. Avrupa'sından Amerika'sına, herkesin kontrol altına almaya uğraştığı enflasyonla biz de mücadele ediyoruz. Hayat pahalılığından en fazla etkilenen kesimlerimiz de çalışanlarımız ve emeklilerimizdir. Önümüzdeki temmuz ayında, yılın ilk 6 ayındaki enflasyona göre, emekli maaşlarını tekrar masaya yatıracağız” dedi.
28.03.2024 Politika
Erdoğan: Önce enflasyonu kontrol altına almamız gerekiyor
Erdoğan: Önce enflasyonu kontrol altına almamız gerekiyor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilere yönelik banka promosyonu ödemelerini yükselttiklerini belirterek, "İnşallah yılın ikinci yarısından itibaren enflasyonun düşmeye başlamasıyla elimiz biraz daha rahatlayacak. Çünkü yüksek enflasyon ortamında ne verirsek verelim dipsiz kuyu misali kaybolup gidiyor. Önce enflasyonu kontrol altına almamız gerekiyor. Allah'ın izniyle bunu başaracak programa ve kararlılığa sahibiz" dedi.
26.03.2024 Politika
Bakan Bayraktar: Kendi petrolünü üreten bir Türkiye'ye doğru yürüyoruz
Bakan Bayraktar: Kendi petrolünü üreten bir Türkiye'ye doğru yürüyoruz Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alpaslan Bayraktar, Hatay’da çeşitli ziyaretler yaptı. Hassa ilçesindeki mitingde konuşan Bakan Bayraktar, Türkiye’nin kendi petrolünü üreten bir ülke olmaya doğru gittiğini söyledi.
22.03.2024 Politika
Bakan Bayraktar: Karadeniz'de ürettiğimiz gazı artırmayı hedefliyoruz
Bakan Bayraktar: Karadeniz'de ürettiğimiz gazı artırmayı hedefliyoruz Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, 1,5 milyon haneye yakın evin doğal gaz ihtiyacının Karadeniz gazıyla karşılandığını belirterek, "Oradaki ürettiğimiz gazı artırmayı hedefliyoruz. Onun için de arama faaliyetlerimize, bu anlamdaki çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hedefimiz Türkiye'nin bu anlamda da dışa bağımlılığını bitirecek çalışmaları yapabilmek" dedi.
20.03.2024 Politika
Bakan Bayraktar: Mehmet Öntürk'e yetkiyi vererek Hatay'ımızın kalkınmasını sağlayacağız
Bakan Bayraktar: Mehmet Öntürk'e yetkiyi vererek Hatay'ımızın kalkınmasını sağlayacağız Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Hatay'ın Erzin ilçesindeki Cumhur İttifakı Seçim Koordinasyon Merkezi ziyaretinde AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye başkan adayı Mehmet Öntürk'e oy isteyerek, "Hatay’ımızda da tüm ilçelerimize doğal gazı kazandıracağız. Burada en büyük görev de siz değerli halkımıza düşmektedir. Sizlere hizmet etmeye talip olan Mehmet Öntürk’e yetkiyi vererek, 15 ilçemizde hizmetlerin önünü açarak Hatay’ımızın kalkınmasını sağlayacağız" dedi. 
16.03.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gabar'da günlük üretimde 37 bin varili geçmiş durumdayız; buralar uçacak, uçacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gabar'da günlük üretimde 37 bin varili geçmiş durumdayız; buralar uçacak, uçacak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şırnak’ta, Gabar Dağı'ndaki günlük petrol üretiminin 37 bin varili geçtiğini belirterek, "Hedef 100 bin varil. Buralar uçacak, uçacak. Bu ay sonuna kadar günlük 40 bin varili geçmek, yıl sonunda da 100 bin varil üretime ulaşmayı hedefliyoruz. Kato Dağı ve Faraşin Yaylası da yeni petrol arama alanlarımız arasına girdi. Boş durmuyoruz. Çalışıyoruz. Hayata geçirdiğimiz yatırımlarla Şırnak'ı madenleriyle, jeotermaliyle, güneşiyle, rüzgarıyla ülkemizin önde gelen enerji üslerinden biri yapmakta kararlıyız" diye konuştu.
13.03.2024 Politika
Erdoğan: Kimin kiminle yürüdüğü, kimin kime borçlandığı tam bir muamma
Erdoğan: Kimin kiminle yürüdüğü, kimin kime borçlandığı tam bir muamma Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir'de düzenlenen mitingde, "Birileri Balıkesir üzerinden birbirlerine borçlanmışlar. Şimdi de bunu televizyon ekranlarından ulu orta dillendirmeye, hatta açıkça ödenmesini istemeye başlamışlar. Anlaşılan birilerinin ödemek zorunda oldukları diyet borcu hiç bitmiyor ve bitmeyecek. Tabii muhalefet cenahında her şey gizli kapaklı olduğu için kimin kiminle yürüdüğü, kimin kime borçlandığı da tam bir muamma. Siyasetin acemi genel başkanlar elinde adeta bir kabzımal hesabına dönüştürülmesi gerçekten utanç verici" dedi.
23.02.2024 Politika
Batan gemiye ve mürettebata ait malzemeler sahile vurdu
Batan gemiye ve mürettebata ait malzemeler sahile vurdu Marmara Denizi açıklarında seyir halindeyken Karacabey ilçesinin 4 mil açığında, İmralı Adası’nın güneybatısında batan, 'BATUHAN A' isimli gemiyi ve 6 mürettebatını arama çalışmaları sürüyor.
16.02.2024 Video
Marmara'da batan geminin enkazından ilk görüntüler geldi; mürettebatı arama çalışmaları sürüyor
Marmara'da batan geminin enkazından ilk görüntüler geldi; mürettebatı arama çalışmaları sürüyor Marmara Denizi açıklarında seyir halindeyken Karacabey ilçesinin 4 mil açığında, İmralı Adası’nın güneybatısında batan, 'BATUHAN A' isimli gemiyi ve 6 mürettebatını arama çalışmaları sürüyor. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sonar cihazı ile gemiyi 51 metre derinlikte tespit ederken, yan yatmadan ve parçalanmadan, bir bütün halinde deniz tabanına oturan gemiden ilk görüntüler de geldi.
16.02.2024 Gündem
Albayrak Grubu’ndan depremzede çocuklara psikososyal destek
Albayrak Grubu’ndan depremzede çocuklara psikososyal destek Albayrak Grubu, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde gönüllüler ile birlikte Hatay Kırıkhan’daki Konteyner Kent’te çocuklara psikososyal destek sağlamak amacıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.
5.02.2024 Kurumsal

Benzer Haber Etiketleri

gabar bakan bayraktar miting petrol Bakan Özhaseki

Varil ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.