İddianame

İddianame

Son dakika iddianame haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan iddianame gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan iddianame haber sayfamızda...

İddianame

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.397 iddianame haberi bulunmuştur.
Kiliseye zorla girmeye çalışan 2 sanığa 11'er yıla kadar hapis istemi
Kiliseye zorla girmeye çalışan 2 sanığa 11'er yıla kadar hapis istemiEskişehir'de içki içtikten sonra Protestan kilisesine zorla girmeye çalışarak, kilise görevlilerini 'Sizi yakarım' diyerek tehdit ettiği iddiasıyla tutuklanıp, 9 gün sonra serbest bırakılan Aykut K. (32) ile akrabası Halil D. (42) hakkında 4 yıldan 11’er yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
25.07.2024Gündem
Dünya Kadınlar Günü'nde İlayda’yı öldüren sanık, kadınlardan özür diledi
Dünya Kadınlar Günü'nde İlayda’yı öldüren sanık, kadınlardan özür dilediİzmir'de, '8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde İlayda Alkan'ı (20) öldürüp, annesi Oya Taran'ı (45) yaralayan sanık Yunus Yılmaz'ın (32), yargılandığı davanın ilk duruşmasında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde böyle bir olayın yaşanmasından ötürü tüm kadınlardan özür dilediğini söyledi. Yılmaz'ın bu sözleri üzerine baba Rıza Alkan mahkeme salonundan çıkmak istedi. Ancak mahkeme başkanı Alkan'ın dışarıya çıkmasına izin vermedi.
24.07.2024Gündem
Selde 6 kişinin öldüğü 'Sisli Vadi' davasında bilirkişi raporu; 3 sanık ile DSİ ve Özel İdare 'asli kusurlu'
Selde 6 kişinin öldüğü 'Sisli Vadi' davasında bilirkişi raporu; 3 sanık ile DSİ ve Özel İdare 'asli kusurlu'Kırklareli İğneada beldesinde geçen yıl meydana gelen sel felaketinde 'Sisli Vadi' bungalov evlerinde tatil yapan 6 kişinin öldüğü bölgede, mahkeme kararıyla yapılan keşfin bilirkişi raporunda, tutuklu Bülent Bayrak, tutuksuz yargılanan Cenan Aydın, Büşra Gökgöz, İl Özel İdaresi ve DSİ, 'asli kusurlu' bulundu.
24.07.2024Gündem
Depremde 63 kişinin öldüğü apartmanda tadilat yaptıkları öne sürülen baba ve oğluna dava
Depremde 63 kişinin öldüğü apartmanda tadilat yaptıkları öne sürülen baba ve oğluna davaKahramanmaraş merkezli depremlerde Adana’da 63 kişinin öldüğü Tutar Apartmanı C Blok’un yıkılmasında zemin kattaki dairede yaptıkları tadilatın etkisi olduğu gerekçesiyle Bekir Baloğlu (59) ve oğlu Osman Baloğlu (35) hakkında ‘bilinçli taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma’ suçundan 22 yıl 6’şar ay hapis cezası istemiyle dava açıldı.
23.07.2024Gündem
Savcı, gürültü tartışmasında aynı aileden 5 kişiyi öldüren komşuya 4’ü ağırlaştırılmış, 5 kez müebbet istedi
Savcı, gürültü tartışmasında aynı aileden 5 kişiyi öldüren komşuya 4’ü ağırlaştırılmış, 5 kez müebbet istediAnkara'nın Sincan ilçesinde üst katta gürültü yaptıklarını öne sürdüğü aynı aileden 2'si çocuk 5 kişiyi öldüren Tahsin Ünsür (73) hakkında mütalaasını açıklayan savcı, 4'ü ağırlaştırılmış, 5 kez müebbet hapis cezası talep etti.
23.07.2024Gündem
Eş cinayeti sanığı kardeşini azmettiren ağabey, 'Önce karını, sonra çocuklarını, sonra da kendini öldür kurtulalım' demiş
Eş cinayeti sanığı kardeşini azmettiren ağabey, 'Önce karını, sonra çocuklarını, sonra da kendini öldür kurtulalım' demişErzurum'da cezaevinden firar edip 4 çocuğunun annesi Elif Saydam'ı (32) öldüren Şafak Saydam (39) ile onu azmettirdiği öne sürülen ağabeyi Alay Saydam hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. İddianamede, tutuklu sanıklardan Alay Saydam'ın kardeşine, şarjörüne mermi doldurduğu tabancayı vererek, "Kardeş, önce karını, sonra çocuklarını, sonra da kendini öldür kurtulalım" dediği de yer aldı.
23.07.2024Gündem
Atatürk Anıtı'na balta ile saldırıda yeğen: Dayımın 'mesih' olduğuna inanıyorum
Atatürk Anıtı'na balta ile saldırıda yeğen: Dayımın 'mesih' olduğuna inanıyorumKayseri'de Atatürk Anıtı'na balta ile zarar veren Yaşar Kılıçkaya (59) ile yeğeni Zeynep Abdullah (31) hakkında açılan davanın ilk duruşması görüldü. Duruşmada 2 sanık için akıl sağlığı raporu talep edilirken, Zeynep Abdullah, dayısının 'mesih' olduğuna inandığını söyleyerek, "Yalnızca Allah'tan başka ulu olmadığını, Allah'ın sıfatlarının başkalarına yüklenemeyeceğini beyan ettik" dedi.
22.07.2024Gündem
'Garson, bakar mısın' cinayetinde 3 sanığa 18'er yıl hapis cezası
'Garson, bakar mısın' cinayetinde 3 sanığa 18'er yıl hapis cezasıAdana'da bir barda 'Garson bakar mısın?' sözü üzerine çıkan tartışmada İsmail Ceylan'ı (40) tabancayla öldürdükleri iddia edilen Eyüp Yıldızoğlu (23), Murtaza Caner Şirin (21) ve Faruk Şahin (30), eylemi haksız tahrik altında işledikleri iddiasıyla 18'er yıl hapis cezasına mahkum edildi. Sanık Osman Sonar (48) ise delil yetersizliğinden beraat etti.
22.07.2024Gündem
Atatürk'ün fotoğrafını yakmaktan yargılanan 4 lise öğrencisine beraat kararının gerekçesi açıklandı
Atatürk'ün fotoğrafını yakmaktan yargılanan 4 lise öğrencisine beraat kararının gerekçesi açıklandıKayseri'de, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafını yaktıkları iddiasıyla 4 lise öğrencisine tutuksuz yargılandıkları davada verilen beraat kararının gerekçesi açıklandı. Mahkeme, söz konusu görüntülerin 22 kişilik WhatsApp grubunda paylaşılıp yayıldığını vurgulayarak, "Tanık ihbarı üzerine haber paylaşımlarının 3'üncü kişilerce yapıldığı, eylemi gerçekleştirdikleri yerin dosyadaki kamera görüntülerinden de anlaşılacağı üzerine umuma açık olmayan ıssız bir yer olduğu, dolayısıyla hakaretin belirlenemeyen kişi tarafından görülme, duyulma ve algılanabilme olasılığının bulunmaması ve herhangi bir sınırlama olmaksızın herkese açık olan yerlerde işlenmediği anlaşılmakla, eylemin yasal unsurları oluşmadığından ayrı ayrı beraatlerine karar verilmiştir" değerlendirmesinde bulunuldu.
22.07.2024Gündem
‘Kan davası’ cinayeti sanıklarına müebbet hapis istemi
‘Kan davası’ cinayeti sanıklarına müebbet hapis istemiAdana’da cezaevinden çıktıktan sonra hayvan alım satım işi yapan İbrahim Taşkıran’ı (43) eşinin ve kızının gözleri önünde öldürülmesiyle ilgili 4 sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet, 14 sanık hakkında ise 20'şer yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. İddianamede kan davasına dönüşen olaylarda Taşkıran ile birlikte 5 kişinin öldürüldüğü vurgulandı.
20.07.2024Gündem
Selahattin Demirtaş'a yargılandığı davada 2,5 yıl hapis
Selahattin Demirtaş'a yargılandığı davada 2,5 yıl hapisEski Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, çeşitli konuşmalarından dolayı yargılandığı davada 2,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
19.07.2024Gündem
6 kişinin öldüğü kazada sürücü 'tali', yayalar 'asli' kusurlu sayıldı
6 kişinin öldüğü kazada sürücü 'tali', yayalar 'asli' kusurlu sayıldıKonya'da, otomobiliyle yayalara çarpıp 3'ü çocuk 6 kişinin ölümüne, 4 kişinin de yaralanmasına neden olan Sefa Selvi'nin (20) yargılandığı davada savcı, mahkemeye mütalaasını sundu. Savcı, kazada bilirkişi raporuna göre sürücünün 'tali', yayaların 'asli' kusurlu olduğunu belirterek, sürücü Selvi'ye 'Taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olma' suçundan 2 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası verilmesini talep etti.
19.07.2024Video
6 kişinin öldüğü kazada sürücü 'tali', yayalar 'asli' kusurlu sayıldı
6 kişinin öldüğü kazada sürücü 'tali', yayalar 'asli' kusurlu sayıldıKonya'da, otomobiliyle yayalara çarpıp 3'ü çocuk 6 kişinin ölümüne, 4 kişinin de yaralanmasına neden olan Sefa Selvi'nin (20) yargılandığı davada savcı, mahkemeye mütalaasını sundu. Savcı, kazada bilirkişi raporuna göre sürücünün 'tali', yayaların 'asli' kusurlu olduğunu belirterek, sürücü Selvi'ye 'Taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olma' suçundan 2 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası verilmesini talep etti.
19.07.2024Gündem
Liderinin 4'er kez ağırlaştırılmış müebbetle yargılandığı 'Deveciler' davasında sanıklara ilk duruşmada tahliye
Liderinin 4'er kez ağırlaştırılmış müebbetle yargılandığı 'Deveciler' davasında sanıklara ilk duruşmada tahliyeAdana merkezli 4 il ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) 'Deveciler' olarak bilinen, 4 kişinin öldürülmesi ile çeşitli suçlara karışan organize suç örgütünün lideri C.İ. (58) ile beraber 6'sı tutuklu, 43 sanığın yargılanmasına başlandı. Haklarında 4'er kez ağırlaştırılmış müebbet istenen C.İ. ile oğlu Y.İ. üzerlerine atılı suçları kabul etmezken, tutuklu tüm sanıklar ilk duruşmada yurt dışı yasağı konularak tahliye edildi.
19.07.2024Gündem
Eski Kayserispor Başkanı Gözbaşı'na hakaretten 1740 TL para cezasına çarptırıldı
Eski Kayserispor Başkanı Gözbaşı'na hakaretten 1740 TL para cezasına çarptırıldıEski Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı'na sosyal medya hesabından hakaret ettiği iddia edilen Yakup B. (48), tutuksuz yargılandığı davada 1740 TL para cezasına çarptırıldı.
19.07.2024Gündem
Bisikletli Zeliha'nın öldüğü kazada kamyonet sürücüsünün 6 yıla kadar hapsi istendi
Bisikletli Zeliha'nın öldüğü kazada kamyonet sürücüsünün 6 yıla kadar hapsi istendiÇanakkale'de bisiklet turuna katılmak için antrenman yaparken kamyonetin çarptığı üniversite öğrencisi Zeliha Güneş'in (23) öldüğü kazada sürücü S.Ç. (56) hakkında 'Taksirle ölüme neden olma' suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istendi.
19.07.2024Gündem
Ayhan Bora Kaplan soruşturmasını yürüten polisler, 'gizli tanık' davasında hakim karşısında
Ayhan Bora Kaplan soruşturmasını yürüten polisler, 'gizli tanık' davasında hakim karşısındaAnkara'da, 'Ayhan Bora Kaplan suç örgütü' ile bağlantılı 'gizli tanık' soruşturması kapsamında 6'sı emniyet mensubu 11 sanık hakkında açılan davanın görülmesine başlandı. Sanıklardan eski Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Çelik, "Ben Ayhan Bora Kaplan'a operasyon yaptım. 'Suçluyu kayırma' diyorlar. Bora Kaplan'ı mı kayırdım? Serdar Sertçelik dolandırıcılık kanadının yöneticisi. Acayip bilgi alıyordu, emniyetten de bilgi alıyordu. Böyle bir örgütün karşı operasyonuna maruz kalıyoruz" dedi.
18.07.2024Gündem
Savcı, Altay kalecisini korner direğiyle yaralayan sanığa 3 yıla kadar hapis istedi
Savcı, Altay kalecisini korner direğiyle yaralayan sanığa 3 yıla kadar hapis istediİzmir'de Göztepe ile Altay arasında oynanan derbi karşılaşmasında çıkan olaylarda Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç'in (31) başına korner bayrağı direğiyle vuran Mehmet Nihat A.’nın yargılandığı davada mütalaasını açıklayan savcı, sanık için kasten yaralama suçundan 3 yıla kadar hapis istedi.
18.07.2024Gündem
15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü trafiğe kapatmıştı: İlk duruşmada tahliye edildi
15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü trafiğe kapatmıştı: İlk duruşmada tahliye edildi15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde üzerinde 'SMA' yazılı araçıyla köprüyü trafiğe kapatan Resul Can Çatı’nın yargılanmasına başlandı. Mahkeme Çatı’nın ilk duruşmada tahliyesine karar vererek akıl sağlığının yerinde olup olmadığına dair rapor alınması için Adli Tıp Kurumu’na sevk edilmesine hükmetti.
18.07.2024Gündem
Apart oteldeki cinayet 2 dakikada işlenmiş
Apart oteldeki cinayet 2 dakikada işlenmişAdana’da apart otelde kalan Selahattin Ayan’ı (34) öldürdükleri iddia edilen ancak suçlamayı kabul etmeyen Hıdır Üzel (27) ve Şükrü Çiçek (31) hakkında müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. İddianamede, “Şüphelilerin saat 19.45 ile 19.47 arasında 2 dakikalık süreç içerisinde Selahattin Ayan’ı öldürdükleri değerlendirilmektedir” denildi.
18.07.2024Gündem
1 Mayıs'ta çıkan olaylarla ilgili yargılanan 25 kişi tahliye edildi
1 Mayıs'ta çıkan olaylarla ilgili yargılanan 25 kişi tahliye edildi1 MAYIS Emek ve Dayanışma Günü'nde Saraçhane'den Taksim'e yürümek isteyen grup polisin tüm uyarılarına rağmen dağılmamış ve polislere saldırmıştı. Çıkan olaylara ilişkin davaya bugün de devam edildi. Bugün yapılan duruşmada tutuklu yargılanan 25 kişi tahliye edilirken dava 24 Aralık tarihine ertelendi.
17.07.2024Gündem
Beşiktaş’ta 29 kişinin öldüğü gece kulübü yangını davasında 2 sanığa tahliye kararı
Beşiktaş’ta 29 kişinin öldüğü gece kulübü yangını davasında 2 sanığa tahliye kararıBeşiktaş'ta, 29 kişinin hayatını kaybettiği gece kulübünde çıkan yangına ilişkin 7'si tutuklu 9 sanığın yargılanmasına başlandı. Mahkeme heyeti 2 sanığın tahliyesine karar vererek duruşmayı 7-8 Ekim tarihine erteledi.
17.07.2024Gündem
1 Mayıs'ta çıkan olaylarla ilgili soruşturmada 17 sanığın yargılanmasına başlandı
1 Mayıs'ta çıkan olaylarla ilgili soruşturmada 17 sanığın yargılanmasına başlandı1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde terör örgütü propagandası yaptıkları iddiasıyla haklarında 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 17 sanığın yargılanmasına başlandı. Mahkeme heyeti, mütalaasını hazırlaması için dosyanın duruşma savcısına gönderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.
17.07.2024Gündem
Silahlı saldırı organizatörünün 'Tek koz var; seni suçlayacak' sözleri, kamerada
Silahlı saldırı organizatörünün 'Tek koz var; seni suçlayacak' sözleri, kameradaAntalya'nın Manavgat ilçesinde eski İYİ Parti İlçe Başkanı Hüseyin Ergen'in (35) silahlı saldırıda yaralanmasıyla ilgili tutuklanan otel sahibi Yahya Kurt (79) ile olayın organizatörü olduğu iddiasıyla tutuklanan Ahmet Çelik'in (41), saldırı sonrası yaptığı görüşmenin görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, Yahya Kurt'un kendisinin de suçlanabileceğini söylemesi üzerine Ahmet Çelik'in, "Neyi, ne kadar azmettirici olarak suçlanabilirsin? Tek koz var; azmettirici olarak seni suçlayacak. Senin açıklarının hepsini kapatırım" dediği duyuldu.
17.07.2024Video
Beşiktaş’ta 29 kişinin öldüğü gece kulübü yangını davası başladı
Beşiktaş’ta 29 kişinin öldüğü gece kulübü yangını davası başladıBeşiktaş'ta, 29 kişinin ölümüyle sonuçlanan gece kulübü yangınına ilişkin 9 şüphelinin ayrı ayrı 22 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle yargılanmalarına başlandı.
17.07.2024Gündem

Benzer Haber Etiketleri

sanıkcinayetdavacezakaza

İddianame ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.